Tak wynika z najnowszych badań naukowych: Owoce i warzywa słabo chronią przed rakiem

08.04.10

Owoce i warzywa to samo zdrowie. Nasi rodzice powtarzali nam to nieustannie, a my tę zasadę przekazujemy swoim dzieciom. Jednak już jako ochrona przed nowotworami złośliwymi owoce i warzywa słabo się sprawdzają - wynika z najnowszych badań.

System sprawiedliwości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znów wywołał lawinę komentarzy w internecie. Ławrow żąda śledztwa od OBWE. Ukraina, która podejrzewa, że stała za tym Rosja, również domaga się niezależnego śledztwa. W nocy z soboty na niedzielę cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3 na godz. 2.Papież Franciszek spotkał się z biskupem niemieckiego Limburga Franzem-Peterem Tebartzem-van Elstem, oskarżanym ostatnio za rozrzutność, życie w luksusie i podejrzanym o składanie fałszywych zeznań w sprawie wydatków - poinformował Watykan. Szczegóły audiencji nie są znane. Najpierw Ministerstwo Środowiska ostrzegało Polaków, że zanieczyszczanie środowiska to grzech. Teraz chce, by było przestępstwem zagrożonym nawet 12 latami więzienia. "To zupełnie nowe podejście do takich przestępstw" - mówią eksperci. Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko - Biała 1:1. Błyskawiczne wyrównanie gości. Pytanie "za sto punktów" - co robił Zbigniew Małkowski?

Małe małpy mogą wyglądać na bardzo towarzyskie i zachęcające do zabawy. Tak naprawdę potrafią być jednak bardzo groźne. Przekonał się o tym pewien Brazylijczyk, który w stanie mocnego upojenia wszedł na wybieg małp w zoo w Sao Paulo. Wyszedł z niego przy pomocy gapiów mocno podrapany, pogryziony i krwawiący, po czym trafił do szpitala.

Główna para walutowa ? czyli eurodolar ? lokuje się po południu, przed godziną piątą, w okolicach 1,1030, Warto wspomnieć, że notowano dziś bardzo dobry odczyt dynamiki produkcji przemysłowej, Narodowe Archiwum Cyfrowe udostępniło zdjęcia z pierwszych prób budowy metra w Warszawie.

A było tak pięknie. Agnieszka Radwańska perfekcyjnie rozpoczęła ćwierćfinał w Toronto z Simoną Halep. Pierwszego seta wygrała do zera i myślami pewnie była przy następnej rundzie, ale Rumunka się odrodziła. Mike Hopkins nie żyje. Uczciwy, odważny i wierny swoim poglądom - tak o Macieju Płażyńskim mówili jego znajomi i przyjeciele. Zmarłego tragicznie polityka pożegnano dziś w Gdańsku.
Premier Donald Tusk - podczas mszy żałobnej - wspominał byłego Marszałka Sejmu jako człowieka, który troszczył się przede wszystkim o innych.
Janusz Śniadek przewodniczący NSZZ Solidarność zapamięta Macieja Płażyńskiego jako człowieka wiernego swoim ideałom, który zawsze był wierny swoim poglądom a nie partiom. Zdaniem Przewodniczącego Solidarności były Marszałek Sejmu zawsze służył ludziom a nie sondażom politycznym.
Maciej Płażyński zginął w katastrofie prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. Został pochowany w Bazylice Mariackiej.
Dżihadysta był celem ataku z połowy listopada. Według sąsiadów, kobieta mieszkała we wsi około miesiąca.

RSS

Złoty powyżej 4,40 PLN za euro, rekordy na rynku obligacji

01.06.12

Kurs EUR/USD kontynuuje trend spadkowy, ale obecnie dołączyły do niego giełdy amerykańskie i polski złoty, W czwartkowym wystąpieniu Mario Draghi stwierdził, że należy wypracować przejrzysty system dofinansowywania banków, co można uznać za nawiązanie d

RSS

Afganistan: Rozbił się śmigłowiec NATO. Prawie 40 ofiar

08.08.11

Trzydzieści osiem osób, w tym 31 członków amerykańskich sił specjalnych i 7 żołnierzy afgańskich, zginęło w katastrofie śmigłowca w prowincji Majdan Wardak w Afganistanie - poinformował prezydent Afganistanu Hamid Karzaj.

RSS

Wstrzymał ruch i pomógł staruszce przejść przez jezdnię. Policjant nagrodzony

22.01.17

Przez szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

RSS

Giełdy w dół, znów spadają obligacje PIIGS

08.09.10

Seria wzrostów na GPW została przerwana, choć WIG20 należał do najwolniej spadających indeksów na kontynencie, Inwestorzy sprzedawali akcje zaniepokojeni spadkiem cen obligacji rządowych, Obraz rynków finansowych przypominał dziś taflę jeziora, do któreg

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

List gończy za ministrem z rządu Tymoszenko

01.09.10

Bohdan Danyłyszyn, b. minister gospodarki w rządzie poprzedniej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, poszukiwany jest międzynarodowym listem gończym Interpolu. Władze w Kijowie podejrzewają go o narażenie państwa na straty w wys. 18,5 mln hrywien (7,5 mln zł).

RSS

Kameruńskie wojsko uwolniło Niemca porwanego przez Boko Haram

22.01.15

Kameruńska armia uwolniła w czasie akcji przeprowadzonej w północnej Nigerii Eberharda Roberta Nitscha, Niemca porwanego w lipcu ub. roku przez islamistów z sekty Boko Haram. Informację podała BBC, powołując się m.in. na rzeczniczkę niemieckiego MSZ.

RSS

SLD zmienia zdanie ws.Przemyka. Znów

22.05.13

RSS

Niemcy proponują podwyżkę podatków dla najbogatszych obywateli

22.07.10

Lider niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej, Horst Seehofer, przedstawił propozycję podwyższenia obciążeń podatkowych dla osób najlepiej zarabiających, Zgodnie z oświadczeniem Seehofera, na jesieni niemiecki Minister Finansów Georg Fahrenschon ,,,

RSS

"To jest obce kulturze polskiej": Ojciec Rydzyk: TVN działa jak SB

22.01.10

Nic tak ostatnio nie rozsiedziło szefa Radia Maryja, jak nagrany ukrytą kamerą reportaż o jego amerykańskim tournee, pokazany w programie "Teraz My". Jak czytamy na blogu Głos Rydzyka, redemptorysta zagroził nawet autorowi filmu, że opublikuje jego zdjęcie w "Naszym Dzienniku".

RSS

Rozjechana pielgrzymka. Pięć osób rannych

29.07.10

Samochód wjechał w pielgrzymkę. Do wypadku doszło w miejscowości Świdy w woj. warmińsko-mazurskim. Rannych zostało pięć osób, w tym dziecko. Jedna z poszkodowanych została zabrana do szpitala przez helikopter pogotowia ratunkowego. Informację dostaliśmy od naszego internauty na platformę Kontakt TVN24.

RSS

Ograli kasyno, bo nosili specjalne szkła kontaktowe

15.10.11

Dwie wizyty w kasynie i w sumie 62 tys. euro wygranej. Niesamowite szczęście i umiejętności gry w pokera? Trzej Włosi znaleźli inny sposób: znaki na kartach, widoczne tylko dzięki specjalnym szkłom kontaktowym.

RSS

Mocny spadek wartości złotego

29.08.13

Dolar drożeje Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD przebiegała w spadkowym tonie, ponadto na gruncie analizy technicznej przełamany został krótkoterminowy trend wzrostowy zapoczątkowany 15 sierpnia bieżącego roku,

RSS

Na kłopoty Kowalski

29.11.10

Intel, Microsoft, GE to tylko niektóre globalne firmy, gdzie za najważniejsze sznurki pociągają Polacy. Jesteśmy mistrzami improwizacji i łamania reguł gry. W czasach kryzysu to umiejętności na wagę złota.

RSS

Katastrofa samolotu w Hondurasie: Zginęło 10 osób

15.02.11

Co najmniej 10 osób zginęło dzisiaj w Hondurasie w katastrofie dwusilnikowego samolotu Let 410.

RSS

Jerzy, którego wybrały jeże

15.07.13

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny