Korupcja wokół Motoru Lublin: 39 skazanych za ustawianie meczów

08.04.10

Na kary więzienia w zawieszeniu oraz grzywny skazał Sąd Rejonowy w Lublinie 39 osób oskarżonych o korupcję w związku z meczami piłkarskimi Motoru Lublin. Oskarżeni ci złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze bez przeprowadzania procesu.

WIELKA BRYTANIA / UE / BREXIT: Kanclerz Niemiec Angela Merkel powtórzyła, że stanowisko wszystkich krajów UE w temacie umowy Brexitu i irlandzkiego backstopu pozostaje niezmienne, Dodała jednak, że nie trzeba ponownie otwierać tej umowy, aby ,,, Mijający tydzień stał pod znakiem stabilizacji cen paliw na stacjach benzynowych, Najbliższe dni mogą jednak przynieść pierwszą wakacyjną podwyżkę, będącą efektem wzrostu cen ropy na światowych giełdach i osłabienia złotówki, Ryszard Czarnecki i Jacek Protasiewicz w "Tak jest".Fitch koryguje prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski, NIK zgłasza nieprawidłowości w obliczeniach budżetowych, Na szczęście niewielkie, W USA rośnie bańka spekulacyjna na giełdzie Sprawa przyjęła kuriozalny obrót, kiedy część internautów potraktowała ten wpis poważnie. Gdy przyszedł pan Przemysław Gosiewski, zobaczyliśmy, że nie jesteśmy pogardzani, wypychani - tak wiceszefa PiS wspominał dyrektor Radia Maryja ks. Tadeusz Rydzyk. Przemysława Gosiewskiego pochowano na warszawskich Powązkach. Żegnali go bliscy, przyjaciele z PiS, a także z innych partii.

Alaksandr Łukaszenka zdymisjonował ministra sportu oraz swojego doradcę ds. kultury fizycznej.

Kto był najlepszy, a kto najgorszy w pojedynku z Wyspiarzami? Mirosław Drzewiecki musiał być zachwycony pracą Marcina Rosoła. Jeden z bohaterów afery hazardowej, który dopiero co zeznawał przed komisją, dostał od byłego ministra kilkadziesiąt tysięcy złotych. W nagrodę. Jak długo pracował w resorcie sportu? Rok i trzy miesiące.

W "Faktach" TVN historia kilkunastoletniej dziewczynki zgwałconej przez człowieka, który od lat bezkarnie grasował po Trójmieście. Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN wobec zagranicznych dewiz, Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2423 PLN za euro, 3,9040 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9644 PLN względem,,, Lefebryści krytykują papieża. Ich zdaniem Benedykta XVI podjął niewystarczające działanie w obliczu kryzysu Kościoła. - Wydaje się, że od Soboru Watykańskiego II fala chce sprowadzić wszystko na dno, pozostawiając tylko gruzowisko, pustynię duchową, którą sami papieże nazwali "apostazją" - ocenił przełożony bractwa lefebrystów, biskup Bernard FellayNa miejscu wysokie zadymienie. "Jeśli będzie wojna, to będziemy mieć poważny problem". Co najmniej 120 osób zginęło na skutek zamachu w piątek w meczecie w Kano na północy Nigerii. Dwóch zamachowców samobójców wysadziło się w powietrze w świątyni, a ok. 15 uzbrojonych napastników strzelało do ludzi uciekających z meczetu - poinformowała policja.

RSS

Placówka walczy o odzyskanie dobrego imienia: Nazwała szpital wykańczalnią. Ma proces

15.01.10

Szpital w Bychawie (woj. lubelskie) nazwała wykańczalnią, a jego pracowników - mordercami. Dziś 32-letnia Dorota P. stanęła przed sądem w Lublinie. Szpital domaga się od kobiety przeprosin w lokalnej prasie oraz wpłaty 20 tysięcy złotych na rzecz hospicjum dla dzieci.

RSS

Cztery osoby w rękach pakistańskiej policji: Złapali porywaczy polskiego inżyniera

22.02.10

Rok po brutalnym morderstwie polskiego inżyniera Piotra Stańczaka, pakistańska policja zatrzymała cztery osoby bezpośrednio odpowiedzialne za jego porwanie. Ogłosił to szef MSZ Radosław Sikorski. Pracownik Geofizyki Kraków został ścięty przez talibów 7 lutego 2009 roku.

RSS

Milan bił się z Barcą, nikt nie padł. Bayern prawie pewny

29.03.12

Bayern robi swoje - podopieczni Juppa Heynckesa pokonali w Marsylii Olympique 2:0 i mogą się już szykować do półfinału Ligi Mistrzów. Szlagier w Mediolanie rozczarował - Milan i Barcelona bramek nie strzelały.

RSS

Senna, Lauda i Kubica. Czarne momenty w historii F1 i wypadki jak z horroru

08.10.14

Sport widowiskowy, ale równie niebezpieczny. F1 zawsze przyciągała kibiców ze względu na piekielne prędkości, fantastyczne osobistości i całą sportową (i nie tylko) otoczkę.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

EUR/USD i GBP/USD w górę, ale USD/JPY nie spada

01.06.14

Wypowiedź znanej z dość ?jastrzębich? poglądów szefowej oddziału FED w Kansas ? Esther George- której zdaniem Rezerwa Federalna powinna zacząć podnosić stopy wcześniej (jej zdaniem nawet przed wygaśnięciem programu QE3) mogła ,,,

RSS

"Na wezwanie NATO" wyślą samoloty do ochrony Polski i krajów bałtyckich

22.03.14

Oferta Francuzów i Duńczyków.

RSS

Pokonał Małachowskiego, zdenerwował Niemców. "Arogancki i żenujący"

15.08.16

Wprawił swoich rodaków w dobry nastrój, a potem sam wszystko zepsuł.

RSS

"Gaeta Polska" przyznała swoje wyróżnienie: Agent Tomek Człowiekiem Roku 2009

08.01.10

To wyróżnienie nie przejdzie bez echa. "Gazeta Polska" Człowiekiem Roku 2009 wybrała agenta Tomka z CBA. Za co? Za "bezkompromisową walkę z korupcją, odwagę i lojalność wobec państwa polskiego". Warto dodać, że to on uwiódł posłankę Beatę Sawicką i rozpracował Weronikę Marczuk-Pazurę.

RSS

Pijana matka biła i dusiła 8-letniego syna smyczą. Ma zarzuty

01.10.13

RSS

Konsolidacja EUR/PLN w pobliżu 4,0000

08.12.10

Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszą sesję w okolicach poziomu 4,0000, Po ostatniej fali wzrostu zmienności, na wykresie dziennym tej pary walutowej można zauważyć formację trójkąta, Z góry jest ona ograniczona przez linię powstrzymującą silniejsze wzr

RSS

Sroga zima szkodzi gospodarce

01.03.10

Miniony tydzień stał pod znakiem gorszych danym z gospodarki amerykańskiej, Indeks zaufania konsumentów Conference Board praktycznie się załamał, podobnie jak rynek nieruchomości, na którym sprzedaż domów wyraźnie zwolniła, Żeby tego było mało cotygodniow

RSS

Nowe przepisy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami

01.08.17

Już obowiązuje nowa ustawa o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Określa zasady i tryb wymiany informacji podatkowych z innymi państwami, obowiązki instytucji finansowych w zakresie automatycznej wymiany informacji podatkowych i kontrolę ich wykonywania.

RSS

Żony komandosów wydały kalendarz

29.12.15

Tworzą Fundację Wspieram Cicho i Skutecznie, której celem jest pomoc rodzinom żołnierzy z jednostek wojsk specjalnych i pracowników wojska.

RSS

"Ała!". Socha, Maserati, autobus i wyrwane drzwi

15.03.12

- Drzwi wyrywa z korzeniami - narzekał na wiatr dziennikarz Adam Kornacki, który razem z aktorką Małgorzatą Sochą testował Maserati GranTurismo GT. Dosłownie sekundę później słowa okazały się prorocze. Chociaż zamiast wiatru w roli głównej wystąpił autobus. Nagranie jubileuszowego - dwusetnego - odcinka programu "Zakup kontrolowany" TVN Turbo nie obyło się bez przygód.

RSS

Wywiad z koszykarzem: Gortat: Pieniądze zaszkodziły mojemu życiu

22.05.10

"Nikt nie wie, ile ważnych rzeczy przegapiłem i ilu straciłem przyjaciół właśnie przez pieniądze. Powiem wprost: bardzo mojemu życiu zaszkodziły" - powiedział koszykarz Orlando Magic Marcin Gortat w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny