Złoty zyskuje razem z EUR/USD, decyzja RPP bez wpływu

01.04.10

Złoty nie zareagował na decyzję Rady Polityki Pieniężnej, która zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, pozostawiła stopy procentowe bez zmian, Obecnie główna stopa kształtuje się na poziomie 3,5 proc, O godzinie 12:46 za dolara trzeba było zapłacić 2,8664 zł,

Maciej Kot zajął trzecie, szóste i piąte miejsce na treningach na dużej skoczni przed czwartkowym konkursem mistrzostw świata w Lahti. Piotr Żyła w ostatniej serii uplasował się na drugiej pozycji. Zrezygnowali ze skoków Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Nowe władze Libii są gotowe całkowicie otworzyć archiwa i opublikować wszystkie materiały dotyczące zamachu nad Lockerbie - oznajmił libijski ambasador w Londynie. Rynki pozostają w dobrych nastrojach, gdyż inwestorzy z optymizmem patrzą na wynik czwartkowego referendum w Wlk, Brytanii, mimo że ostatnie sondaże wysyłają mieszane sygnały, Pewność siebie może być jednak zgubna, jeśli bezpieczeństwo ,,,W "Kropce nad i" ks. Dariusz Oko i Andrzej Rozenek (Twój Ruch) o sporze wokółÂ prof. Bogdana Chazana. Szefowa unijnej dyplomacji baronessa Ashton została skrytykowana za to, że pojechała na zaprzysiężenie prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza opuszczając spotkanie ministrów obrony z udziałem sekretarza generalnego NATO na Majorce - informuje "Times". Władze w Tel Awiwie robią wszystko, by Polska nie wydała Niemcom człowieka, podejrzanego o współpracę z Mosadem. Ministrowie izraelskiego rządu domagają się, by Warszawa odesłała mężczyznę do Tel Awiwu, a tam zajmą się nim śledczy. O losie Uri Brodsky'ego zdecyduje polski sąd.

Lepsza dynamika PKB w USA nie poprawiła nastrojów na rynkach akcji, gdyż te znalazły się w cieniu słabych wyników dwóch gigantów, czyli Apple i Amazon, Z kolei kurs EUR/USD wygenerował klasyczny długoterminowy sygnał kupna,

Włoski prezydent pozna skład nowego rządu, Indeks dolara kontynuuje wzrosty, Produkcja w Polsce pozytywnie zaskakuje Zarzuty UOKiK.

Praktyki banku były niezgodne z prawem - uznał Prezes UOKiK. Przedsiębiorca zobowiązał się do ich zmiany. Ostatnie dwa dni oznaczyły się słabością amerykańskiego dolara, Wczoraj US Dollar Index wyrwał się z trwającej od połowy maja konsolidacji ? jego wartość spadła o 0,74%, do poziomu 83,04 pkt, Jest to najniższy poziom od około trzech ,,,Niektóre deklarują gotowość „spłaty” w formie seksu z pożyczkodawcą lub wskazaną przez niego osobą. Podczas poniedziałkowych zajęć Bayernu Monachium. Na najbliższym posiedzeniu komisji śledczej ds. afery hazardowej posłowie PO i Lewicy chcą wnioskować o zawieszenie jej prac na czas kampanii prezydenckiej. Politycy Platformy chcieliby przesunięcia daty zakończenia sejmowego śledztwa na koniec lipca.

RSS

"Minister rolnictwa wydał wyrok na polskich rolników". Zablokują DK2

01.02.15

Rada Krajowa OPZZ Rolników zdecydowała o rozpoczęciu protestów. Będą obejmować kolejne drogi.

RSS

Konkurs w radiu. "Wygraj dziecko"

08.10.11

"Wygraj dziecko". "Ono może być twoje". "Czy jesteś moją mamusią?". Takie podpisy widnieją pod plakatami ukazującymi niemowlaki, które reklamują niecodzienny konkurs pewnego kanadyjskiego radia. Akcja wywołała jednocześnie szok oraz wielkie zainteresowanie.

RSS

Zginął przygnieciony rolą papy

22.08.10

W centrum Suwałk na budowie bloku zginął 39-latek. Mężczyzna został przygnieciony rolą papy, która spadła z dużej wysokości z dźwigu. Zmarł na miejscu.

RSS

Możdżeń nie dla Legii

08.06.14

Choć kontrakt zawodnika "Kolejorza" wygasa z końcem czerwca, a mistrzowie Polski mogliby pozyskać go za darmo, prezes Leśnodorski ucina temat ewentualnego transferu.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Nerwowa atmosfera pozostaje podtrzymana przez Greków

15.11.11

Początek tygodnia rozpoczyna się od niepokojących wiadomości z Aten, W dniu dzisiejszym zostały rozwiane wszelkie wątpliwości dotyczące szybkich reform w krajach obecnie najbardziej dotkniętych kryzysem,,,

RSS

Rynki uspokajają się przed świętami

29.03.16

Wygląda na to, że do świąt na rynkach będzie mało emocji, Ostatnią nadzieją na większe zmiany są dzisiejsze odczyty z USA, Poznamy z nich wskaźniki zamówień na dobra,

RSS

Nowe obowiązki dla podatnika!

22.02.10

Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się wczoraj za zmniejszeniem obowiązków informacyjnych podatników związanych z prowadzeniem ewidencji VAT. Projekt nowelizacji ustawy o VAT przygotowała komisja "Przyjazne Państwo". Upraszcza on zasady aktualizacji danych w systemie ewidencji podatników (NIP) i ewidencji dla celu VAT.

RSS

Spokojne otwarcie tygodnia na PLN

22.09.15

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekkie osłabienie złotego w ślad za mocniejszym dolarem, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2068 PLN za euro, 3,7189 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8340 PLN ,,,

RSS

Na rynku stopy procentowej początek sesji przyniósł wyraźną przecenę polskiego długu i wzrosty rentowności

29.11.13

Na rynku stopy procentowej mimo braku impulsów początek sesji przyniósł wyraźną przecenę polskiego długu i wzrosty rentowności,

RSS

"Nie poddamy się, cokolwiek się stanie". Turcy pożegnali ofiary zamachu

22.07.15

Turcy żegnali we wtorek ofiary zamachu terrorystycznego w Suruc (niedaleko granicy z Syrią).

RSS

Komentarz poranny Domu Inwestycyjnego Xelion: Inwestorzy w Warszawie (wreszcie) uwierzyli politykom?

22.07.15

W USA, podobnie jak w Europie, tydzień rozpoczął się od praktycznie pustego kalendarium makroekonomicznego, Z tego też powodu większe znaczenie miały raporty kwartalne i prognozy spółek amerykańskich,

RSS

Badacz: Początek końca świata. Za 5 miesięcy sąd

22.05.11

Harold Camping, 89-letni amerykański badacz Biblii, twierdzi, że koniec świata rozpocznie się 21 maja 2011 r i trwać będzie aż do 21 października tego roku. Naukowcy uważają jednak, że ludzkość ma przed sobą znacznie dłuższą perspektywę i zanikanie życia przewidują za ok. 5 mld lat.

RSS

Porwał radiowóz z bronią. Polak wpadł w obławie

22.09.12

Po kilku godzinach obławy, niemieckiej policji udało się pojmać uciekiniera.

RSS

Kolejna zmiana w kadrze skoczków. W Austrii już bez Murańki

01.01.16

Jak informuje portal skijumping.pl, w austriackich konkursach Turnieju Czterech Skoczni miejsce Klemensa Murańki zajmie Andrzej Stękała. Decyzja zapadła po czwartkowych kwalifikacjach w Garmisch-Partenkirchen.

RSS

Hazardowa-minister skarbu przed komisją

08.04.10

Minister skarbu państwa Aleksander Grad będzie przesłuchany przez hazardową komisję śledczą. Wniosek o powołanie go na świadka złożyli posłowie PiS - Beata Kempa i Zbigniew Wassermann. Jednocześnie komisja odrzuciła ich drugi wniosek o konfrontację premiera Donalda Tuska i byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.
Śledczy komisji zdecydowali także, że ponownie przed komisją stanie były minister sportu Mirosław Drzewiecki.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny