Limity ceny w programie RnS w górę

01.04.10

Od 1 kwietnia obowiązują nowe limity cen w programie Rodzina na Swoim, Przeważnie są one wyższe niż w pierwszym kwartale, w Warszawie przekraczają nawet 8 tys, PLN za metr kwadratowy, Nowe limity cenowe, obowiązujące w programie RnS, zostały obniżone w B

Jarosław Kaczyński poinformował, że powstaje naukowa biografia jego brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezes PiS tłumaczył, że to bardzo ważna inicjatywa, bo wiele książek, które powstały po katastrofie smoleńskiej, zawierają "ogromne ilości błędów faktograficznych". W filmie o historii życia Susan Boyle, samotnej gospodyni domowej, chce zagrać George Clooney. Trwają wyjaśnienia okoliczności jego śmierci.Rozstawiona z numerem ósmym Ana Ivanović przegrała z Czeszką Karoliną Pliskovą 5:7, 4:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open. Piękna Serbka dołączyła do Agnieszki Radwańskiej w gronie tenisistek z czołowej "10" rankingu WTA, które odpadły już z imprezy. Kierowca w szpitalu. Lider PiS Jarosław Kaczyński pytany o doniesienia "Rzeczpospolitej", iż wśród niektórych polityków PiS krążą plotki, że 8 października, czyli dzień przed wyborami parlamentarnymi, w trakcie ciszy wyborczej, ma zostać ujawniony zapis jego ostatniej rozmowy z Lechem Kaczyńskim, odpowiada, że byłoby to całkowite łgarstwo.

       Poziom wiedzy ekonomicznej Polaków jest wciąż niski. Ale kryzys spowodował, że bardziej świadomie gospodarujemy portfelem. Do takich wniosków doszli uczestnicy konferencji "Edukacja ekonomiczna przeciw kryzysowi". W spotkaniu uczestniczyli Prezes NBP, bankowcy, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, oraz naukowcy.
       Prezes NBP Sławomir Skrzypek podkreślił, że to właśnie niski poziom wiedzy ekonomicznej przyczynił się do obecnego kryzysu. Jak dodał - świadomość ekonomiczna Polaków wciąż pozostawia dużo do życzenia. Ponad połowa Polaków nie posiada konta w bankach - zaznaczył prezes NBP.
       Kryzys paradoksalnie przyczynił się też do większego zainteresowania ekonomią. Takiego zdania jest ekonomista prof. Krzysztof Opolski. Jak podkreśla - kryzys nauczył nas szacowania ryzyka finansowego. Ludzie zrozumieli, że proste odkładanie pieniędzy może być ryzykowne. W związku z tym lepiej jest trochę odłożyć, część zainwestować, część włożyć na giełdę. Ludzie nauczyli się myśleć portfelem - dodał ekonomista.
       Marcin Gomoła - przewodniczący, działającej przy Giełdzie, Rady Ładu Informacyjnego, podkreślił że dużą rolę w edukacji ekonomicznej i stabilności rynków odgrywają media. Jego zdaniem potrzebna jest budowa zaufania społecznego dla medialnej informacji ekonomicznej. Zdaniem Marcina Gomoli zaufanie to zostało zniszczone poprzez reklamy i nierzetelne informacje, często manipulujące rynkiem. Media powinny odgrywać większą rolę w ograniczaniu zjawiska owczego pędu na giełdzie.- dodał Marcin Gomola.
       Wartość nakładów NBP na edukację ekonomiczną wyniosła w roku 2009
blisko 29 milionów złotych. W 2010 NBP planuje przeznaczyć na edukację ekonomiczną 34 mln zł. Fundusze przeznaczone są na stypendia, programy naukowe, szkolenia, czy dodatki ekonomiczne do prasy. NBP realizuje również wspólnie z Polskim Radiem "ABC finansów domowych".


Premier Donald Tusk, były prezydent Lech Wałęsa i dziennikarz Tomasz Lis - tak wygląda pierwsza trójka rankingu najbardziej wpływowych Polaków, przygotowanego przez "Rzeczpospolitą". Wśród stu nazwisk znaleźli się m.in.: ojciec Tadeusz Rydzyk, kardynał Stanisław Dziwisz i Roman Giertych. Kto kogo wyprzedził? Elektroniczny tatuaż ESZ jest jak druga skóra, jego grubość jest mniejsza niż średnica włosa. Nie wymaga kleju, bo do skóry przylega sam. To układy scalone, które mogą diagnozować choroby, a nawet sterować urządzeniami elektronicznymi. Ten nowatorski wynalazek jest dziełem naukowców z Uniwersytetu Illinois.

Zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, przy nadmiernej prędkości opadania, w warunkach atmosferycznych uniemożliwiających wzrokowy kontakt z ziemią i spóźnione rozpoczęcie procedury odejścia na drugi krąg - to bezpośrednie przyczyny katastrofy smoleńskiej według raportu komisji Millera. Już niespełna miesiąc do wielkiego ślubu, a brat pana młodego ogłasza, że królewska rodzina zwątpiła już czy książę William poprosi Kate Middleton o rękę: - Myśleliśmy, że to się nigdy nie stanie. Ale się stało. Jesteśmy z niego dumni - mówi książę Harry. O pannie młodej wypowiada się w superlatywach: - To świetna dziewczyna. Naprawdę - mówi. Nietypowy sposób "walki z nudą" wymyślili pracownicy filii znanej, niemieckiej sieci sklepów dyskontowych - Aldi-Sued. Jak twierdzi tygodnik "Der Spiegel", filmowali z ukrycia klientki, głównie te w spódniczkach mini lub z głębokimi dekoltami.Wzajemne oskarżenia o łamanie rozejmu Należał do tych aktorów, którzy nawet nie grając głównych ról, kiedy tylko pojawiali się na scenicznych deskach lub ekranie, od razu przykuwali uwagę widzów. Ale Maciej Kozłowski już więcej nie zagra. Aktor znany m.in. z "Krolla", "Psów" czy "Wiedźmina" przegrał z ciężką chorobą. Federalny Komitet Otwartego Rynku zdecydował się pozostawić politykę monetarną bez zmian, co było zgodne z oczekiwaniami rynków, Program skupu aktywów nadal wynosił będzie 85 mld USD miesięcznie, a stopy procentowe pozostaną na rekordowo ,,,

RSS

Premier w scenie jak z "Nagiego instynktu". Gabinet oburzony

01.02.13

Premier Serbii Ivica Daczić nie podejrzewał podstępu, gdy zasiadł do wywiadu.

RSS

Chińczycy pomogli, eurodolar zaszkodził, wybory bez wpływu

22.06.10

Złoty w poniedziałek zyskał do głównych walut, w reakcji na poprawę nastrojów na rynkach globalnych, wywołaną zapowiedzią stopniowego uelastyczniania kursu juana przez Chiny, O godzinie 17:25 kurs USD/PLN testował poziom 3,2584 zł, a EUR/PLN 4,0371 zł, W

RSS

Będzie cieplej, ale deszczowo. Mogą pojawić się burze

29.09.16

Prognoza pogody na najbliższych pięć dni.

RSS

Irlandzki sąd w sprawie Grenia: oskarżenia nie istnieją

01.04.15

Według irlandzkiego dziennika członek zarządu PZPN miał spędzić noc w areszcie i przyznać się do nielegalnego handlu wejściówkami na mecz.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Koniec z winietami i kolejkami. Bruksela proponuje prawdziwą rewolucję na drogach

01.06.17

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy dotyczące systemu poboru opłat drogowych.

RSS

Nitras: Debata w sali kolumnowej to sabotaż

22.03.10

Europoseł PO i członek zarządu tej partii Sławomir Nitras nie zostawia suchej nitki na pomyśle, by prawyborcza debata Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego odbyła się w sali kolumnowej Sejmu. – Sadzanie naszych kandydatów w miejscu, w którym zeznawali Lew Rywin i Ryszard Sobiesiak, byłoby sabotażem – twierdzi w rozmowie z „Wprost” Nitras.
Sławomir Nitras (fot. Forum)

RSS

Bitwa po meczu. 49 osób rannych, 72 aresztowane

08.01.12

49 rannych osób i 72 aresztowane - to bilans piątkowego meczu piłki halowej w Hamburgu. Do rozrób, które tłumiło kilka oddziałów policji, doszło pod koniec pierwszego dnia turnieju regionalnego, w którym drużyny niższych lig niemieckich przygotowywały się do rundy wiosennej piłkarskich rozgrywek.

RSS

Stabilne raty kredytów w euro

08.03.13

Rada Europejskiego Banku Centralnego nie zmieniła stóp procentowych, ale stawka EURIBOR nadal jest na poziomach najniższych w historii, a raty kredytów hipotecznych w tej walucie są stabilne od kilku miesięcy,

RSS

"Sprawy uległy pogorszeniu". Merkel nie wyklucza nowych sankcji wobec Rosji

29.08.14

Decyzje na sobotnim szczycie UE?

RSS

Kittinger bił brawo. Baumgartner pobił jego rekord sprzed 52 lat

15.10.12

Felix Baumgartner wzniósł się w niedzielę balonem na wysokość nieco ponad 39 km.

RSS

Czy dzisiejsze wystąpienie Yellen ustawi dolara?

01.04.16

Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił kurs USD/CNY na poziomie 6,5060 wobec 6,5232 w poniedziałek, a także wpompował w rynek 60 mld CNY w ramach 7-dniowych operacji repo

RSS

Płytkie odbicie w Europie, GPW słabsza

01.07.10

Europejskie indeksy zyskiwały dziś po wczorajszych spadkach, na tle komunikatu ECB dotyczącego zapotrzebowania europejskich banków na pożyczki z banku centralnego, WIG20 rozpoczął dzień od zwyżki - tak jak większość europejskich parkietów - ale przez res

RSS

Platformy ropy w Zatoce Meksykańskiej zagrożone huraganem

08.10.17

Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej przyniosła emocjonujący zwrot, Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych po kilku sesjach nieprzerwanych zniżek, odbiła w górę, powracając ponad psychologiczną barierę 50 USD za baryłkę i kończąc ,,,

RSS

Świat spokojnie o polskiej gospodarce

15.04.10

Międzynarodowe instytucje finansowe ze spokojem patrzą na przyszłość polskiej gospodarki, Sobotnia katastrofa prezydenckiego samolotu nie wpłynęła na zachowanie inwestorów giełdowych, a kurs złotego jest stabilny, Również największe agencje ,,,

RSS

Trzy urlopy Drzewieckiego

01.04.10

Poseł może z ważnych przyczyn otrzymać urlop, nie powinien on jednak przekraczać 14 dni. Ukrywający się od dłuższego czasu przed opinią publiczną Mirosław Drzewiecki sprytnie podzielił więc swój urlop na odcinki, przypadające tylko na dni posiedzeń Sejmu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny