W końcu padnie główna wygrana: Będzie milion w "Milionerach"!

29.03.10

Już w najbliższą niedzielę zobaczymy, jak wygrywa się milion w "Milionerach". 27-letni uczestnik postawił wszystko na jedną kartę i udowodnił, że warto ryzykować! Jako pierwszy w polskiej edycji "Milionerów" wyszedł ze studia z czekiem na najwyższą sumę. Ale czy ostatni w tym sezonie?

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od prawdziwego trzęsienia ziemi, Wbrew wcześniejszym zapowiedziom i oczekiwaniom rynku, Bank Japonii zdecydował się na wprowadzenie ujemnych stóp procentowych, Nieoczekiwane posunięcie przyniosło sporą ,,, Okręt z tej samej amerykańskiej grupy z lotniskowcem, którą Iran przestrzega przed powrotem do cieśniny Ormuz, uratował 13 Irańczyków, uprowadzonych przez piratów na Morzu Arabskim - poinformował w piątek Pentagon. Wydajemy miliony na walkę z nałogiem. Polska stała się rajem dla firm produkujących pastylki, plastry i inhalatory pomagające w rzucaniu palenia. Producenci zacierają ręce - choć odsetek palaczy spada, to nasz kraj wciąż jest w niechlubnej czołówce Europy.Dane ze strefy euro zgodne z konsensusem, Posiedzenia Rezerwy Federalnej oraz Banku Anglii ważne dla dolara i funta, Złoty względnie stabilny w okolicach południowego handlu, EUR/PLN blisko poziomu 4,32-4,33 Najpierw stwierdził, że autoryzowałby inwazję na Irak, gdyby był prezydentem w 2003 r., lecz miał dzisiejszą wiedzę o jej skutkach. Teraz Jeb Bush zmienił jednak zdanie. Trudna sytuacja ekonomiczna na kontynencie europejskim oraz w Stanach Zjednoczonych od kilku już lat stanowi źródło wzrostów cen złota,,,

W czwartek Wall Street miała dylemat: ruszyć w kierunku rekordu wszech czasów, czy może umocnić korektę? A może umocnić trend boczny? Przed piątkową publikacją raportu z rynku pracy najbardziej sensowny wydawał się być trzeci scenariusz,

Ta "13-tka" nie okazała się pechowa. Przedostatni etap rajdu Dakar w wykonaniu Krzysztofa Hołowczyca i Adama Małysza był udany i choć ten pierwszy na pewno nie jest do końca zadowolony z dojechania do mety na 12. pozycji, to awans do czołowej "10" w klasyfikacji generalnej powinien mu się spodobać. Na pewno cieszy się jednak były polski skoczek, bo dzień skończył jak 28. zawodnik. Zwycięstwa w rajdzie właściwie pewien może być Francuz Stephane Peterhansel, który w sobotę wygrał. Po decyzji ławy przysięgłych, że biały policjant, który zastrzelił czarnoskórego nastolatka uniknie oskarżenia, przez USA przetoczyła się fala protestów.

Od 10 do 15 tys. zagranicznych żołnierzy mogłoby pozostać w Afganistanie po wycofaniu się NATO do końca 2014 r., o ile zostanie podpisane porozumienie o bezpieczeństwie z USA - powiedział afgański prezydent Hamid Karzaj. Karzaj przemawiał w czwartek na otwarciu spotkania Loi Dżirgi, afgańskiego zgromadzenia plemiennego i politycznego, które będzie obradować w Kabulu do niedzieli na temat układu z USA. W "Faktach po Faktach" o niemieckich pieniądzach. Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się spadkami najważniejszych indeksów, z których najmocniejszą stratę zanotował prestiżowy WIG20,Kilka dni po wypadku Michaela Schumachera we Francji pojawiają kolejne relacje świadków. UOKiK zamieścił we wtorek komunikat ws. wniosku PGE, Tauron, Energa i Enea o powołaniu spółki ElectroMobilityPoland. Spółka miała m.in zająć się stworzeniem polskiego samochodu na prąd. Dziś jednak komunikat został zmieniony: w nowej wersji nie ma już mowy o produkcji samochodów elektrycznych. 35 m i 10 cm wysokości miała palma, która zdobyła Grand Prix 52. Konkursu Lipnickich Palm, który rozstrzygnięto w niedzielę na Rynku w Lipnicy Murowanej w Małopolsce. Najpiękniejszą i jednocześnie najwyższą palmę wykonał Zbigniew Urbański z Lipnicy Murowanej.

RSS

Zmiany w kierownictwie polskiej giełdy. Nowa osoba w zarządzie

15.03.17

Małgorzata Zaleska zostanie odwołana ze stanowiska prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych - zgodę na zmianę w zarządzie spółki udzieliła Komisja Nadzoru Finansowego.

RSS

Komentarz Jana Rokity: "Nowy trend w PiS"

29.01.10

Jeśliby rzeczywiście to Władysław Stasiak miał zostać kandydatem PiS do prezydentury Warszawy, to - po nominacji Gęsickiej - można by już mówić o nowym, merytokratycznym trendzie w tej partii. Stasiak bowiem jest zaprzeczeniem dominującego dziś typu polityka partyjnego - pisze Jan Rokita, publicysta "Dziennika Gazety Prawnej".

RSS

William i Kate zamieszkają w Belwederze. Przeszedł lifting ze względu na dzieci

15.07.17

Polskie władze chcą, by brytyjska para książęca czuła się w Warszawie jak w domu.

RSS

Messi przestrzega przed Arsenalem

15.03.16

Lionel Messi twierdzi, że Barcelona wcale nie jest pewna awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, choć w pierwszym meczu rozprawiła się z Arsenalem - i to na wyjeździe - 2:0. - Mają zawodników, którzy mogą odrobić tę stratę - wyznał argentyński maestro.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Senator o czarnoskórej minister: Przypomina orangutana

15.07.13

Za eskalację rasizmu uznano we Włoszech słowa wiceprzewodniczącego Senatu Roberto Calderolego z prawicowej Ligi Północnej, który w sobotę w czasie wiecu swego ugrupowania powiedział, że czarnoskóra minister ds. integracji Cecile Kyenge "przypomina orangutana".

RSS

"Szeryf internetu" złapany na gorącym uczynku. Kradł "na wnuczka"

15.10.13

RSS

Podejrzewany w sprawie zamachów w Brukseli wyszedł na wolność

29.03.16

Prokuratura: brak dowodów.

RSS

Ronaldo z dentystką Berlusconiego? "Nie pozwolę na te głupoty"

22.12.12

Portugalski gwiazdor Realu Madryt na swoim profilu facebookowym zdementował plotki o miłosnej przygodzie z włoską modelką Nicole Minetti.

RSS

Filmiki: Rowerowe wyprawy

15.07.12

RSS

Kwaśniewski o stosunkach z Rosją: otwartość i unikanie naiwności

08.12.10

- Odejście od retoryki, którą stosował rząd Jarosława Kaczyńskiego. Deklaracja Donalda Tuska z exposĂŠ, że my akceptujemy i będziemy współpracować z Rosją taką, jaka ona jest. To jest tak zwana realpolitik – mówi o obecnych stosunkach polsko-rosyjskich były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Tomaszem Machałą. – W stosunkach z Rosją zasada powinna brzmieć następująco: otwartość i unikanie naiwności – ocenia Kwaśniewski.
Aleksander Kwaśniewski

RSS

Strzelał PSV, stracił rok przez kontuzje. Teraz zagra w Zawiszy

05.01.14

Były gracz m.in. SC Heerenveen Paweł Wojciechowski został nowym zawodnikiem Zawiszy. 23-letni napastnik, który ostatnio występował w FK Mińsk podpisał w Bydgoszczy dwuletni kontrakt. To pierwszy nabytek zespoły Ryszarda Tarasiewicza w zimowym okienku transferowym.

RSS

Członkowie FOMC zgodni co do podwyżek stóp procentowych

22.10.18

W trakcie czwartkowej sesji żywym tematem pozostanie kwestia negocjacji Unii Europejskiej z Wielką Brytanią odnośnie Brexitu, Zgodnie z ostatnimi doniesieniami negocjacje znalazły się w impasie, co może ciążyć notowaniom waluty brytyjskiej

RSS

Asad złożył ważną deklarację. Wojna może trwać długo

08.06.16

Prezydent Syrii Baszar el-Asad wezwał we wtorek do kontynuowania "wojny z terroryzmem", jak nazywa trwający od ponad pięciu lat konflikt z islamistami i rebeliantami. Zapowiedział, że syryjskie wojska odbiją z rąk przeciwników "każdy skrawek" terytorium.

RSS

Hollande odkłada wizytę w Polsce. Przez Caracale

08.10.16

Protest po zerwaniu kontraktu.

RSS

Czeka nas burzowy początek tygodnia

15.05.17

Prognoza pogody na poniedziałek.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny