W końcu padnie główna wygrana: Będzie milion w "Milionerach"!

29.03.10

Już w najbliższą niedzielę zobaczymy, jak wygrywa się milion w "Milionerach". 27-letni uczestnik postawił wszystko na jedną kartę i udowodnił, że warto ryzykować! Jako pierwszy w polskiej edycji "Milionerów" wyszedł ze studia z czekiem na najwyższą sumę. Ale czy ostatni w tym sezonie?

Globalne rynki w zasadzie zamarły przed decyzją Rezerwy Federalnej na temat wysokości stóp procentowych, Wydarzenie to będzie miało raczej ograniczony wpływ w dłuższym terminie na nastroje inwestorów, jednak ewentualne zaskoczenie mogłoby ,,, Odczyt inflacji w cenach producentów (PPI) wskazał na niższy od spodziewanego wzrost w lipcu - także w ujęciu bazowym, odpowiednio o 0,1 proc, m/m i 1,2 proc, r/r ? co rynek wykorzystał jako pretekst do nieznacznego osłabienia dolara, W ,,, Ostatni tydzień drugiego kwartału nie zaczął się pozytywnie dla inwestorów, W zasadzie wszędzie obserwowaliśmy spadki w odpowiedzi na zapowiedzi dotyczące totalnej wojny handlowej, Biorąc pod uwagę wcześniejszy spokój rynków oraz brak ,,,Na transfer zawodnika ekstraklasy do Manchesteru United szybko się nie zanosi, ale niech to będzie dowód na to, że Anglicy mają naszą piłkę na oku. W jednym z najpopularniejszych klubów świata wylądował właśnie Piotr Sadowski z akademii Lecha Poznań. W granicach Polski znalazła się część Rosji. Przyszły tydzień eksploduje istotnymi wydarzeniami makro, Numerem jeden jest raport z rynku pracy z USA (pt), Po tym, jak w lipcowym komunikacie FOMC obniżył próg dla rozpoczęcia procesu normalizacji polityki monetarnej,,,

Od pewnego czasu trwa niezrozumiała, histeryczna nagonka mediów na Platformę. Jeżeli poważne telewizje zapraszają co drugi dzień panią Staniszkis, panów Palikota, Dorna, których mandat jest dość wątpliwy, to jest to dla mnie element nagonki na PO - ubolewa w rozmowie z Tomaszem Machałą wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski.
Stefan Niesiołowski (fot. FORUM)

- Zamieszanie związane z synem ministra Stanisława Kalemby to zasłona dymna dla premiera - powiedział w "Faktach po Faktach" Marek Jurek. Czy można zostać prezesem spółki z pensją 2000 złotych? Można, o ile perfekcyjnie zna się np. język wietnamski. Podobnych ogłoszeń bardzo dużo pojawia się na stronach internetowych urzędów pracy. Są metodą na legalizację pracy cudzoziemców spoza Unii Europejskiej.

Brexit to proces iście koszmarny i po unijnym szczycie wszystko wskazuje, że może mieć on finał 31 października, czyli w Halloween, May chciała krótszego odroczenia, strona unijna (z wyjątkiem Francji) dążyła do dłuższego, więc można ,,, Na 32 mln zł oszacowali wstępnie straty właściciele kompleksu hotelowego Dwór Soplicowo w Białowieży (Podlaskie); obiekt niemal doszczętnie spłonął w miniony piątek. Dziś formalnie zostanie wszczęte śledztwo w Prokuraturze Rejonowej w Hajnówce. Europejscy inwestorzy wyraźnie wolą spędzić weekend w spokoju, niż zastanawiać się nad losem Grecji, Niepewność wokół Aten po raz kolejny doprowadza do wyprzedaży na europejskich parkietach,Krwawy wtorek na rynku akcji i surowców przywraca wątpliwości o tempo ożywienia globalnej gospodarki, a perspektywa przedziurawionej świętami drugiej części tygodnia potęguje redukcję pozycji w aktywach ryzykownych Cztery okręty chińskiej straży przybrzeżnej penetrowały w sobotę przez kilka godzin wody terytorialne w pobliżu wysp Senkaku - poinformowała japońska straż wybrzeżna. Wyspy te są powodem sporu pomiędzy Chinami a Japonią. Dolar jest ponownie nieco silniejszy przy gorącej debacie uczestników rynku o przyszłości ustawy podatkowej, Typowy dla końca miesiąca handel zaczyna powoli przegryzać się przez rynek walutowy, przynosząc nerwowe zwroty akcji, Wtorek jak na ,,,

RSS

Niepodległość państw bałtyckich na celowniku rosyjskiej prokuratury

01.07.15

Najpierw była sprawa przekazania Ukrainie Krymu w 1954 roku. Teraz Prokuratura Generalna Rosji sprawdza, czy uznanie w 1991 r. niepodległości Litwy, Łotwy i Estonii przez władze ZSRR było legalne.

RSS

Zaczęło się od zwykłego kaszlu, skończyło na walce na śmierć i życie

01.02.17

21-latka inspiruje do walki z nowotworem. ("Fakty" TVN)

RSS

Bez podwyżek stóp procentowych w USA w 2016 roku?

01.04.16

Wydarzeniem dnia była konferencja Janet Yellen, Nie tylko nie zapowiedziała ona kolejnych podwyżek stóp, ale wręcz spekulowała o spadkach,

RSS

Chiny znów biją Zachód. Teraz w winach

15.12.11

Chińskie wina pobiły francuskie pod względem zalet smakowych w tzw. ślepej degustacji. Dziesięciu jurorów z Chin i Francji zgodnie doszło do wniosku, że wina z okolic Bordeaux ustępują tym z północnych Chin.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Wzrost zmienności w notowaniach eurodolara

22.10.10

Za nami dość zmienna sesja w notowaniach eurodolara, Kurs EUR/USD po wczorajszej zwyżce pod poziom 1,4000, dziś rano kształtował się w pobliżu 1,3900, Od początku notowań w Europie podlegał on jednak systematycznej zwyżce, która wyciągnęła go ponad wartoś

RSS

e-petrol.pl: to jeszcze nie koniec podwyżek na stacjach

08.07.13

Ceny paliw na stacjach rosną kolejny tydzień z rzędu, a droga ropa i słaba złotówka wskazują na to, że to jeszcze nie koniec serii wakacyjnych podwyżek, Musimy przygotować się na to, że koszty urlopowych podróży w drugiej połowie lipca ,,,

RSS

Marcinkiewicz: Namawiałem Tuska, żeby nie startował

15.01.10

Namawiałem Donalda Tuska, żeby zrezygnował z kandydowania w wyborach prezydenckich. Lepiej, żeby nadal był szefem PO i rządu - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Oceniając szanse Lecha Kaczyńskiego na reelekcję stwierdził, że obecny prezydent ich nie ma.

RSS

Jackson Hole nic nie zmieni?

29.08.15

Rynek walutowy nadal jest silnie uzależniony od kondycji giełd, Jaki będzie wydźwięk spotkania w Jackson Hole? Tsipras traci poparcie w Grecji, Złoty pozostaje pod presją w relacji do głównych walut, ale EUR/PLN nie powinien przekroczyć ,,,

RSS

Majówka nie służy polskim inwestorom

08.05.18

Wyjątkowa w tym roku majówka sprawiła, że duża część polskim inwestorów mogła zdecydować się na dłuższy wypoczynek, To oczywiście nie służyło obrotom, Na świecie wciąż mamy do czynienia z geopolityką, ale również z danymi co ,,,

RSS

Ekstraklasa bije rekordy

22.12.13

Spotkania T-Mobile Ekstraklasy, transmitowane w płatnych telewizjach, mają aż cztery razy wyższą oglądalność niż pokazywane w tych stacjach mecze angielskiej Premier League i hiszpańskiej Primera Division.

RSS

Czołowe zderzenie motocykli

15.03.17

Sprawca był pijany.

RSS

Abu Zubair i szejk Aweis. Talibowie z Rogu Afryki

22.09.13

Pokonani w polu, sięgnęli po terror.

RSS

Szef NATO o wycofaniu wojsk: Nic takiego nie zarejestrowaliśmy

08.05.14

Anders Rasmussen powiedział o tym w Warszawie.

RSS

Wyjęto trumnę Jana Pawła II z grobu

01.05.11

Z grobu Jana Pawła II w Grotach Watykańskich wyjęto podczas specjalnej ceremonii trumnę z jego szczątkami - ogłosił Watykan.

RSS

Nie mogła wbiec na metę maratonu, bo brama była zamknięta

15.10.13

Ma 74 lata i 46 maratonów na koncie. - Przybiegła dwie godziny po zakończeniu imprezy, stąd te utrudnienia - tłumaczy organizator.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny