Herbaciani i kawiarze, czyli bunt w USA: Przy kawie i herbacie obmyślają rewolucję

29.03.10

Tea Party i Coffee Party - organizacje społeczne o niepoważnych nazwach mogą poważnie wpłynąć na układ sił politycznych, który wyłoni się podczas jesiennych wyborów w Stanach Zjednoczonych. Wszystko przez to, że Amerykanie są wściekli. Mają dość niekończącego się kryzysu gospodarczego, długów i nieudolnych polityków.

Młody kierowca mercedesa najpierw się wyżył na innym kierowcy, potem odjechał, ale już trafił w ręce policji. ["Fakty" TVN] Holandia prowadziła już z Urugwajem 3:1 i wydawało się, że nic wstrząsającego już się nie wydarzy. Ale w doliczonym czasie gry nadzieje Urugwaju przedłużył Maxi Pereira. Końcówka meczu była bardzo dramatyczna. Ostatni gwizdek Holendrzy przyjęli z wielką ulgą. Są w finale mistrzostw świata! Bronisław Komorowski odznaczy kilkunastu artystów. Wśród nich znajdą się m.in. aktor Janusz Gajos i muzyk jazzowy Włodzimierz Nahorny, który podczas wyborów prezydenckich należał do komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego – wynika z ustaleń „Wprost”.
Janusz Gajos (fot. FORUM)Narzekający na kontuzję uda Wojciech Szczęsny nie brał udziału we wtorkowym treningu reprezentacji Polski w La Baule. Pozostali piłkarze byli do dyspozycji sztabu szkoleniowego. W środę rano kadra opuści swój hotel, aby udać się do Paryża. Europejska Unia Nadawców (EBU) i Europejska Federacja Dziennikarzy (EFJ) - zajęły w czwartek krytyczne stanowisko w sprawie ustawy medialnej w Polsce. Teatr jest świątynią – stwierdza artysta Artur Żmijewski, po czym robi dokładnie to, co zwykle się robi w świątyni: odprawia mszę.


Euro po 4,11, dolar za 3,23 - złoty dziś rano bił nowe rekordy słabości. Jednak po mrocznych porannych godzinach przyszło słońce i złoty zaczął odrabiać straty. To jednak tylko chwilowe umocnienie, bo według analityka DM BOŚ, Marka Rogalskiego, nasza waluta będzie coraz słabsza.

Największy bank zatrudnia jedną z największych gwiazd telewizji za największe pieniądze w historii polskiej reklamy. Mówi się, że PKO BP wyłoży na honorarium Szymona Majewskiego 3,2 mln zł, a cała kampania reklamowa ma kosztować 61 mln zł.
Nieznana historia nazistowskiego asa.

Po wczorajszej silnej wyprzedaży złotego, wtorek przyniósł ruch w drugą stronę, Polska waluta zyskała 3,8 gr do dolara i prawie 7 gr do euro, Wsparciem okazały się dane o Produkcje Krajowym Brutto (PKB), O godzinie 18:04 kurs USD/PLN testował poziom 3,080 Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji podażowej na PLN, jednak skala ruchu pozostaje ograniczona, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3147 PLN za euro, 3,7330 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7394 PLN,,, Na rynek finansowy napływa coraz więcej pozytywnych informacji, przede wszystkim za sprawą banków centralnych, które błyskawicznie zareagowały na najgorsze otwarcie roku w historii,Przedświąteczny tydzień przynosi dalsze obniżki na stacjach, dzięki którym cena benzyny bezołowiowej 95 spadła poniżej 5,50 PLN/l, A to może jeszcze nie być koniec prezentów dla kierowców i tankowanie w ostatnich dniach tego roku, za sprawą umacniającej Amazon to wzorowy przykład na prowadzenie handlu internetowego w krajach rozwiniętych, Spółka rozpoczęła działalność jako największa księgarnia na świecie, po czym rozszerzyła ofertę o dosłownie wszystkie produkty, które mogły być ,,, W trakcie czwartkowego handlu WIG20 spadł o 1,61% , osuwając się na poziom 2240 pkt, ostatni raz obserwowany na początku czerwca br, MWIG40 stracił dziś 1,06%, a sWIG80 „oddałâ€ 0,28%, Obroty na szerokim rynku wyniosły niecałe 840 mln z ,,,

RSS

Kolejny dzień umocnienia dolara

05.01.14

Początek roku przynosi zdecydowane umocnienie dolara w relacji do głównych walut, Tak nagły atak w pierwszych dniach roku być może jest zaskoczeniem, ale już sama aprecjacja amerykańskiej waluty doskonale wpisuje się w trend,

RSS

Nie żyje były prezydent Izraela. Miał 94 lata

08.11.15

Icchak Nawon, piąty prezydent Izraela, zmarł w sobotę w wieku lat 94 - poinformowała jego rodzina. Ten izraelski polityk pochodzenia sefardyjskiego urodził się w Jerozolimie, gdzie jego rodzina mieszkała ponad 300 lat.

RSS

"Grudzień będzie gorący"

01.12.15

Arabskie media o lądowej ofensywie Rosjan w Syrii.

RSS

Papież bardziej dochodowy niż Puchar Konfederacji

29.07.13

Czy Kraków też tyle zarobi?

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

"Wiasna" chce wiedzieć, jakie dane Polska przekazała Białorusi

15.08.11

Po przekazaniu przez polską prokuraturę władzom w Mińsku informacji dotyczących opozycjonisty Alesia Bialackiego białoruscy obrońcy praw człowieka chcą wiedzieć, czy był to jedyny przypadek - powiedział Uładzimir Łabkowicz z organizacji "Wiasna".

RSS

Ponad 40-stopniowe upały w Hiszpanii. Potrwają co najmniej dziesięć dni

08.07.13

Hiszpanie wprowadzili alert pogodowy ze względu na upały.

RSS

Matka szefa PiS wychodzi ze szpitala: Jadwiga Kaczyńska wygrała walkę o życie

15.06.10

W warszawskim szpitalu na Szaserów leży już trzeci miesiąc. Ale wygląda na to, że na tym koniec. Jadwiga Kaczyńska wygrała walkę o życie i wraca do domu. "Jest poprawa pod względem fizycznym i psychicznym. Jesteśmy zadowoleni z terapii" - mówią lekarze opiekujący się matką szefa PiS.

RSS

Mario Draghi deklaruje gotowość do działania w przypadku dalszego umocnienie euro

15.04.14

Miniony tydzień przebiegał pod znakiem silnej aprecjacji waluty europejskiej, Na wykresie tygodniowym pojawiła się duża świeca wzrostowa, której maksimum wypadło w rejonie istotnego geometrycznego poziomu ? 78,6% zniesienia Fib całości ,,,

RSS

Zginął przygnieciony ścianą

08.04.11

58-letni mężczyzna zginął po tym jak runęła na niego świeżo wybudowana ściana. Do tragedii doszło przed jedną z restauracji w Grodzisku Wielkopolskim. Prawdopodobnie źle postawioną ścianę przewrócił wiatr.

RSS

API: zaskakująco duży wzrost zapasów ropy w USA

01.10.15

We wtorek notowania ropy naftowej odbiły w górę, Cena ropy Brent wzrosła o 1,2%, natomiast notowania ropy WTI zwyżkowały o 0,85%, odbijając się tym samym po raz kolejny od wsparcia w okolicach 44 USD za baryłkę, Wzrost cen amerykańskiej ,,,

RSS

Nowe szaleństwo w internecie. Czym jest #MannequinChallenge

15.11.16

Bawią się wszyscy - piosenkarze, politycy, sportowcy i celebryci.

RSS

Brał 90 zł za kilometr. "Taksówkarz" skazany

15.06.11

Chciał 90 złotych za kilometr, a gdy klienci nie mieli żądanej kwoty, wymuszał zaświadczenie o zadłużeniu z odsetkami rosnącymi o... 50 procent dziennie. Krakowski pseudotaksówkarz usłyszał wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu na trzy za oszustwo i wyłudzanie pieniędzy. Twierdzi, że jest niewinny. - Mój klient uważa, że przedsiębiorczość, którą on realizuje, gdzie indziej byłaby doceniona - mówił adwokat Edwarda Z.

RSS

Komorowski rozważy propozycję ponadpartyjnego spotkania

15.12.13

Zaapelował o to premier Donald Tusk.

RSS

Najazd policji na opozycyjną telewizję

29.10.15

Policja wkroczyła w środę w Stambule do siedziby medialnego holdingu Koza Ipek, krytycznego wobec władz i powiązanego z przeciwnikiem prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, wpływowym duchownym Fethullahem Gulenem - przekazały tureckie media.

RSS

135 osób pod lawiną. 17 godzin bez śladu życia

08.04.12

124 żołnierzy i 11 cywilów zostało zasypanych przez lawinę, która w sobotę rano zeszła na wojskową kwaterę na lodowcu Siaczen na granicy z Indiami. Ponad 17 godzin po tym wydarzeniu wciąż nie znaleziono nikogo żywego - pisze agencja Reutera.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny