Sondaż: Jak Polacy ocenili pracę premiera i prezydenta

29.03.10

W marcu pozytywnie o pracy premiera Donalda Tuska wypowiedziało się 46 proc. Polaków; tyle samo było niezadowolonych. Działania prezydenta Lecha Kaczyńskiego dobrze oceniło 27 proc.; 66 proc. było zdania przeciwnego - wynika z sondażu TNS OBOP.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy uznało za ludobójstwo Wielki Głód, do którego doprowadzono w Związku Radzieckim w latach trzydziestych. Przyjęta rezolucja potępia stalinowski reżim i wzywa do badań historycznych nad dokonanymi zbrodniami.
Posłowie podkreślają w rezolucji, że Wielki Głód był jedną z najtragiczniejszych kart w historii narodów byłego Związku Radzieckiego. Miliony niewinnych osób Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii, a szczególnie Ukrainy, zginęło w wyniku masowego głodu spowodowanego celowym działaniem sowieckiego reżimu.
Zgromadzenie zdecydowanie potępiło okrutną politykę prowadzoną przez stalinowski reżim i uznało ją za zbrodnię przeciwko ludzkości. Takie stanowisko - jak podkreślają posłowie - zdecydowanie odrzuca wszelkie próby uzasadnienia tej niosącej śmierć polityki. Ponadto Zgromadzenie zwróciło się do innych państw członkowskich Rady Europy, aby przeprowadziły ponowne poszukiwania w swoich archiwach krajowych i udostępniły historykom wszystkie dokumenty.
Zdaniem prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, który wczoraj gościł w Radzie Europy, nazywanie Wielkiego Głodu ludobójstwem tego czy innego narodu byłoby niepoprawne i niesprawiedliwe.
Jedna z księgarni w Liverpoolu przygotowała istną gratkę dla fanów Luisa Suareza. Wszyscy ci, którzy połakomią się na autobiografię Urugwajczyka, dostaną w zestawie sztuczną szczękę. Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził w łódzkim szpitalu im. WAM Pawła Kowalskiego, ciężko zranionego we wtorek w łódzkim biurze PiS. Następnie Kaczyński spotkał się w siedzibie PiS w Łodzi z działaczami swej partii i wdową po zastrzelonym Marku Rosiaku.Spotkanie wszystkich zainteresowanych grup pielęgniarek przy udziale samorządu zawodowego, podczas którego środowisko wyjaśni sobie problem z kontraktami, proponuje minister zdrowia Ewa Kopacz. Ceny mieszkań spadają, a stawki żądane przez wynajmujących trzymają poziom, W efekcie wskaźnik średniej rentowności wynajmu mieszkań po wrześniu wzrósł do 4,6 proc, Statystycznie jest więc teraz wyraźnie korzystniejszy od bankowej lokaty, Wczorajsze silne osłabienie się amerykańskiej waluty szybko przerodziło się w zauważalne wzrosty USD, Indeks dolara jest jedynie 0,3 pkt proc, poniżej 9 miesięcznych maksimów, chociaż we wtorek w nocy testował kilkutygodniowe minima, Co ,,,

Policja francuska przeprowadziła rewizję w domu córki najbogatszej Francuzki Liliane Bettencourt - poinformowała prokuratura w Nanterre pod Paryżem. Dodała, że konflikt między matką i córką leży u źródeł skandalu wokół oszustw podatkowych.

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami w wystąpieniu szefa Fed Bena Bernanke nie znalazła się zapowiedź uruchomienia trzeciej rundy skupu obligacji (QE3), Jest jedynie zapewnienie, że Fed dysponuje szeregiem narzędzi wspierających wzrost gospodarczy i jeżeli będ Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego wobec zagranicznych dewiz, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3106 PLN za euro, 4,0602 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0440 PLN ,,,

Solidarność z gliwickiej fabryki Opla oczekuje utrzymania zatrudnienia w zakładzie, przestrzegania obowiązujących porozumień - w tym płacowego, a także realizacji planów produkcyjnych i rozwojowych. Chodzi między innymi o ulokowanie w Gliwicach produkcji kolejnej generacji modelu Astra. Oświadczenie rządu Niemiec. Niezwykły koncert nagrali leśnicy.Służby w mieszkaniu napastnika. Kradną co się da: papier toaletowy, kostki zapachowe, suszarki do rąk. Nie odpuścili nawet pojemnikowi z karmą dla ryb. To wszystko dzieje się w warszawskim zoo, a lista grzechów odwiedzających ogród jest długa. Te najgorsze to podrzucanie zwierzętom jedzenia z żyletkami i gwoździami. Bayern ma spory problem z bramkarzami. Obaj zmiennicy Manuela Neuera odnieśli poważne kontuzje i w tym momencie drugim golkiperem jest niedoświadczony Leopold Zingerle.

RSS

Na giełdach znów widać strach

22.11.11

Indeks największych spółek WIG20 oraz prawie wszystkie światowe indeksy spadały w poniedziałek. Według analityków złe nastroje wywołały m.in. informacje o pomocy finansowej, której Węgry oczekują z Unii Europejskiej i MFW oraz ostrzeżeniem agencji Moody's, że rosnące oprocentowanie obligacji i słabe perspektywy wzrostu gospodarczego mogą wpłynąć na obniżenie oceny kredytowej Francji.

RSS

Kittinger bił brawo. Baumgartner pobił jego rekord sprzed 52 lat

15.10.12

Felix Baumgartner wzniósł się w niedzielę balonem na wysokość nieco ponad 39 km.

RSS

Złoty i euro pod presją. Zamieszanie z PKB

01.08.14

EUR/USD utrzymuje się poniżej granicy 1,3400, Dobry odczyt PKB zza oceanu oraz mieszane sygnały z Fedu nie powinny być argumentem do odreagowania ostatnich wzrostów na dolarze, Inflacja ze strefy euro, Złoty powoli się osłabia przekraczając ,,,

RSS

Bilans sierpnia GPW zamyka na plusie

01.09.13

Osłabienie, z jakim mamy w ostatnich dniach do czynienia na warszawskim parkiecie, nie było na tyle silne, by zatrzeć w pełni pozytywny obraz sierpnia na warszawskim parkiecie, WIG wybił się w kończącym się miesiącu do najwyższego poziomu ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Prokuratura postawiła 49 zarzutów: Znany lekarz oskarżony o łapówkarstwo

22.01.10

Krakowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie korupcji przeciwko lekarzowi Stanisławowi C. Znanemu krakowskiemu lekarzowi, szefowi katedry endokrynologicznej, a potem katedry chirurgii endokrynologicznej szpitala im. G. Narutowicza w Krakowie, prokuratura postawiła 49 zarzutów, dotyczących przyjmowania łapówek od pacjentów.

RSS

Bronisław Komorowski otworzy cmentarz katyński w Bykowni

29.08.12

Uroczystości odbędą się 20 i 21 września na Ukrainie.

RSS

Przymusowe lądowanie i długie godziny na lotniskach. Awaria uziemiła turystów

01.08.13

Awaria samolotu uziemiła turystów na lotniskach w Egipcie i Polsce. Informacje na Kontakt 24 dostaliśmy od internautów.

RSS

TK: nadzór KNF nad małymi SKOK-ami jest niezgodny z konstytucją

01.08.15

Pozostałe zaskarżone przepisy sędziowie uznali za zgodne z konstytucją.

RSS

Przymiarki przed wyborami prezydentów miast

08.02.10

Wśród kandydatów na prezydentów największych miast będą zapewne urzędujący prezydenci, posłowie i europarlamentarzyści. Oficjalnie nazwiska większości kandydatów poznamy wiosną. W partiach trwają personalne przymiarki przed wyborami samorządowymi.

RSS

Niemieccy politycy domagają się przekazania Ukrainie broni

15.08.16

Niedzielne wydanie "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) obarcza prorosyjskich separatystów w Donbasie odpowiedzialnością za naruszanie zawieszenia broni. Według redakcji część niemieckich polityków domaga się przekazania Ukrainie broni.

RSS

"Powoduje katastrofalne straty". Sprawdź, jak się ustrzec przed Petyą

29.06.17

- Petya szyfruje wszystkie dane na dysku twardym komputera i dane są praktycznie nie do odzyskania - mówił w TVN24 ekspert Paweł Pilarczyk.

RSS

FBI wsparło dolara

08.11.16

Nowa Zelandia: Dane nt, inflacji CPI za III kwartał zostały zrewidowane w górę do 0,3 proc, k/k i 0,4 proc, r/r, wobec wcześniejszych 0,2 proc, k/k i 0,2 proc, r/r, które były publikowane 18 października

RSS

"Nie możemy leczyć, nie mamy sprzętu". 140 z 250 lekarzy złożyło wypowiedzenia

08.10.13

Połowa lekarzy zatrudnionych w Szpitalu Wojewódzkim w Częstochowie złożyła wypowiedzenia. Pacjenci cały czas są tam leczeni, ale wkrótce może się to zmienić.

RSS

To widział Wyspiański, pisząc "Wesele"

22.09.14

Otwierają Archiwum Bronowic.

RSS

Akcje Tauron Polska Energia S.A przydzielone inwestorom indywidualnym

29.06.10

Akcje Tauron Polska Energia S,A, oferowane w ramach oferty publicznej zostały przydzielone inwestorom indywidualnym za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, W związku z bardzo dużym zainteresowaniem #8222;akcjonariatem ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny