Kieruje związkiem od 2005 roku: Ziętek nadal szefem "Sierpnia 80".

29.03.10

Bogusław Ziętek został ponownie przewodniczącym znanego z radykalnych akcji - zwłaszcza w górnictwie - Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80". Na siedmioletnią kadencję wybrali go w piątek uczestnicy krajowego zjazdu delegatów, odbywającego się w Rudzie Śląskiej.

Materiał "Faktów" TVN. Zgodnie z tym, co przewidywaliśmy na początku roku, mierzone indeksem SP 500 zyski i marże przedsiębiorstw nadal rosną, Katastrofa! Usterki gonią niedoróbki! Koniec ikon bezawaryjności. Wady w hamulcach dziesiątek tysięcy samochodów. Poduszki powietrzne, które nie otwierają się przy zderzeniu czołowym. Oto lista defektów wykrytych w autach jeżdżących po polskich drogach. Twój samochód może tam być.Jak poinformowała rzeczniczka gdańskiej policji Magdalena Michalewska w niedzielę po południu policjantom z gdańskiej drogówki zajechało drogę auto marki BMW. Samochód wyjechał przed radiowóz z podporządkowanej drogi i stanął w poprzek szosy. - Jeśli obarczać kogoś odpowiedzialnością za samobójstwo Barbary Blidy, to raczej tych którzy się godzili na jej korupcyjne powiązania, czyli środowisko SLD - mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" Zbigniew Ziobro i podkreślał, że za rządów SLD i PO też doszło do wielu samobójstw związanych z działalnością ABW. Polemizowała z nim Joanna Mucha z PO. „Wprost” dotarł do osoby, która czytała zeznania złożone przez Marcina Rosoła w październiku 2009 roku w CBA. Były szef gabinetu politycznego Mirosława Drzewieckiego – według naszego informatora - twierdzi w nich, że powodem wycofania Magdaleny Sobiesiak z konkursu na członka zarządu Totalizatora Sportowego nie był przeciek o akcji CBA ale zwyczajny donos przysłany do Ministerstwa Sportu.
fot. PAP

Izraelskie lotnictwo zbombardowało w nocy z niedzieli na poniedziałek cele wojskowe radykalnego ugrupowania palestyńskiego Hamas w Strefie Gazy po wystrzeleniu przez Palestyńczyków rakiety w kierunku Izraela - poinformowała izraelska armia.

Prognoza pogody na poniedziałek. Pięć najbliższych dni będzie nie tylko wolnych od mrozów, ale naprawdę ciepłych. Termometry wskażą nawet 11 st. Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Najchłodniejszym regionem kraju pozostanie Suwalszczyzna. Tam także prognozowanych jest najwięcej opadów.

Co drugi Polak chciałby prowadzić własny biznes - wynika z najnowszego sondażu Eurobarometru. To oznacza, że duch przedsiębiorczości jest w Polsce większy niż unijna średnia. O własnej działalności gospodarczej marzy 45 proc. mieszkańców UE. W Walii rok szkolny rozpocznie jesienią szkoła podstawowa, w której nie będzie ani jednego ucznia. Choć w lipcu opuściło ją ostatnich dwanaścioro dzieci, przepisy każą, by do ukończenia wszystkich procedur nadal była otwarta - pisze portal BBC News. Po słabszych danych Departamentu Pracy na rynku znów pojawiły się wątpliwości związane z wrześniowym terminem, Ale FED raczej nie zatrzyma już tego, co zapowiedział w czerwcu?Rano, przed godziną dziesiątą, wykres głównej pary walutowej szybował w okolicach 1,2435, To zdecydowanie zbyt nisko, by mówić o przebiciu górą konsolidacji, która trwa od więcej niż 10 dni, W takim razie spróbowano drugiego chwytu ? ,,, Moskiewski Sąd Miejski ustalił, kto utajnił postanowienie Głównej Prokuratury Wojskowej Rosji z 21 września 2004 roku o umorzeniu śledztwa w sprawie mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. Zabronił jednak ujawnienia danych tej osoby. Sport.tvn24.pl sprawdził, jak Rosjanka i jej koleżanki wyglądają w oryginale oraz po "liftingu", który przechodzą przed występami na tafli.

RSS

Ford "owinął się" wokół drzewa. Pasażerka zginęła na miejscu

22.03.14

Ofiara śmiertelna i dwie osoby ranne, w tym jedna ciężko.

RSS

Wielkie śnieżyce we Włoszech. Nie żyją dwie osoby

29.02.16

Potężny niż nad Morzem Śródziemnym rządzi pogodą we Włoszech.

RSS

Hollande: Francja nie porozumiała się z Rosją ws. mistrali

01.08.15

Prasa donosiła, że porozumienie jest.

RSS

"Kompromitacja polskiej dyplomacji"

01.10.11

Politycy PiS zarzucają rządowi i MSZ, że nie przygotowali szczytu Partnerstwa Wschodniego we właściwy sposób. Ich zdaniem to, że wschodni partnerzy UE odmówili podpisania deklaracji ws. Białorusi jest "kompromitacją polskiej dyplomacji".

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Dobry FX broker - to więcej niż spread

08.10.12

Wielu brokerów działających na rynku forex ma tendencję do podkreślania niskich spreadów w celu przyciągnięcia nowych klientów, Jednak większość doświadczonych traderów wie, że wycena kursów walut jest zależna nie tylko od samego spreadu,

RSS

Greckiego zamieszania ciąg dalszy

29.05.15

Presja na osłabianie euro nieco zelżała w środę wraz z pojawieniem się informacji, że negocjacje greckie mogą dążyć ku końcowi, Wciąż brak konkretów, ale redukcja części premii za ryzyko polityczne powinna spowolnić spadki EUR/USD, ,,,

RSS

Słowa szefa ECB osłabiły euro

22.11.15

W oczekiwaniu na grudniową decyzję Europejskiego Banku Centralnego i Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych rynki dużą wagę przykładają do wystąpień przedstawicieli banków centralnych,

RSS

Dla Portugalczyka wolny to jak rzut osobisty

01.04.14

Zagłębie - Wisła 1:1. Orest Lenczyk o Manuelu Curto powiedział niedawno, że na treningach co najmniej osiem na dziesięć jego rzutów wolnych wpada w okienko. W meczu z Wisłą Portugalczyk miał tylko jedną okazję, mimo to potwierdził w niej słowa trenera.

RSS

Szef PiS wybaczyłby niektórym kolegom Tuska: Kaczyński: Możliwa koalicja z częścią PO

15.03.10

"Jeżeli mnie pytacie o koalicję w przyszłym parlamencie to koalicją, której ja bym sobie życzył, byłaby z jakąś częścią PO. Oczywiście nie tą od Palikota, ale tam są również inne części" - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

RSS

Superczwartek groźny dla funta

15.05.16

Kampania przed brytyjskim referendum w sprawie wyjścia z UE nabiera tempa, Spodziewamy się, że w kolejnych tygodniach funt znów znajdzie się pod presją, Dziś w superczwartek, czyli dzień w którym decyzji ws, stóp towarzyszy prezentacja ,,,

RSS

Złoty na koniec tygodnia wychodzi obronną ręką

22.10.11

Miniony tydzień przeplatały duże zmienności na rynku walutowy spowodowane głównie spekulacjami politycznymi, Krajowa waluta na przemian traciła i zyskiwała na wartości w stosunku do najważniejszy walut na świecie aby finalnie w piątek odreagować,,,

RSS

Uciekł z sądu w czasie odczytywania wyroku

01.12.12

RSS

Lisy robią swoje. Benitez zaczął od porażki

15.03.16

Leicester znów punktuje. Sensacyjny lider Premier League tym razem pokonał na swoim stadionie Newcastle 1:0, psując przy okazji debiut menedżera gości Rafaela Beniteza.

RSS

Ksiądz aresztowany na trzy miesiące. Był już skazany

29.12.12

Wrocławskie media podają, że może chodzić o zarzut pedofilii.

RSS

Uwaga przeniosła się na USA

08.10.12

Przez kilka ostatnich dni uwaga rynku skupiona była na pierwszym na czynnikach wpływających na siłę euro,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny