Piesiewicz: Wracam do Senatu 12 kwietnia

22.03.10

„Wprost” dotarł do dokumentu, który rzuca zupełnie nowe światło na sprawę Krzysztofa Piesiewicza. Okazuje się, że szantażyści działali według wyjątkowo perfidnego planu, a w całej akcji wzięło udział siedem osób. Z naszych ustaleń wynika, że polityk płacił swoim prześladowcom aż cztery razy.
fot. WPROST

Dziś od rana napływają dane dotyczące wrześniowej dynamiki inflacji konsumenckiej w Niemczech, Z dotychczas opublikowanych wskaźników oddających zmiany poziomu cen konsumpcyjnych w sześciu landach wynika, że wyłącznie w Brandenburgii poziom cen ,,, W październiku produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii nieoczekiwanie spadła o 0,2% M/M i wzrosła o 3,3% R/R, po tym jak miesiąc wcześniej wzrost ten sięgnął odpowiednio 0,4% i 3,8%, Rynek prognozował, że produkcja przyspieszy w opisywanym okresie o 0,2 W tym wywiadzie porozmawiamy z Bartłomiejem Chomką z TeleTrade - opinie, wskazówki dla początkujących traderów rynku Forex,Główne francuskie gazety, niezależnie od opcji politycznej, popierają interwencję koalicji w Libii. Prasa pisze, że Paryż próbuje zatrzeć usilnie złe wrażenie, które wywarła bierność władz Francji w sprawie rewolucji w świecie arabskim. Jak będzie wyglądać przyszłość amerykańskich myśliwców? Koncern Lockheed Martin bez rozgłosu zaprezentował wstępną koncepcję maszyny, która ma zastąpić F-22 Raptor po 2030 roku. Nienazwana maszyna ma być niewidzialna nie tylko dla radarów, wyraźnie szybsza od obecnych samolotów i mieć możliwość ograniczonej "samonaprawy". W "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski komentował posunięcia obecnej polskiej dyplomacji.

Polak został pobity podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Zagrzebiu. Przebywa w szpitalu, jego stan jest stabilny.

FIFA drwi z kibiców? Jarosław Kaczyński robi kolejny ukłon w stronę Grzegorza Napieralskiego. Podczas konwencji w Szczecinie, skąd pochodzi szef SLD, prezes PiS oświadczył, że po trosze jest lewicowy. Zadeklarował ponadto, że już zawsze będzie używał słowa "lewica" zamiast "postkomunizm". A jakim byłby prezydentem? "Na poważnie", nie "od żyrandoli" - przekonywał lider PiS.

Waluta amerykańska zyskuje na wartości na początku czwartkowej sesji, Indeks dolara oscyluje wokół 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej, Eurodolar ustanowił dziś nowe tygodniowe minimum, co było związane z lekko gołębimy wypowiedziami,,, Prokuraturzy, badający przyczyny katastofy smoleńskiej, mają 2-minutowy film, nakręcony przed startem prezydenckiego samolotu i na jego pokładzie.
Poinformował o tym na konferencji prasowej szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, pułkownik Ireneusz Szeląg. Według niego na zdjęciach, nakręconych około 10 minut po starcie samolotu, nie ma żadnych niepokojących sygnałów. Widać tylko skrzydło samolotu i zamgloną ziemię w dole. Pułkownik nie powiedział, kto nakręcił film.
Konferencję prasową zwołano po spotkaniu prokuratorów z rodzinami ofiar katastrofy. Naczelny Prokurator Wojskowy, pułkownik Krzysztof Parulski powiedział, ze spotkanie zwołano, aby rozwiać wątpliwości pojawiające się wokół katastrofy. Doszło do niego z inicjatywy rodzin. Parulski podkreślił, że prokuratura nie może odnosić się do wszystkich informacji medialnych, dotyczących katastrofy. Rodziny ofiar korzystają z uprawnień pokrzywdzonych, dzięki czemu mają dostęp do akt śledztwa. Członkowie rodzin otrzymają też stenogramy z rozszyfrowanych rozmów z czarnych skrzynek samolotu zaraz po tym, jak otrzyma je prokuratura.
Prokurator Parulski przyznał, że gros dowodów dotyczących katastrofy znajduje się w Rosji, a do Polski mogą one dotrzeć dzięki pomocy prawnej, udzielonej przez stronę rosyjską. W sierpniu ma trafić do Polski 10 tomów materiałów śledztwa, prowadzonego w Rosji. Naczelny Prokurator Wojskowy dodał, że pogląd, iż prokuratura nie w pełni informuje opinię publiczną o przebiegu śledztwa, nie jest w pełni uczciwa.
Mówiąc o problemach z udostępnianiem materiałów rodzinom ofiar katastrofy, pułkownik Szeląg powiedział, że wynikają one z poufnego charakteru tych materiałów i obowiązującej w tej dziedzinie procedury. Szeląg dodał, że śledczy wystąpią o billingi tych telefonów ofiar katastrofy, które były włączone w momencie tragedii.
Wygląda na to, że tego lata nie doświadczymy zwyczajnego deszczu. Do tej pory niemal każda zapowiedź opadów łączyła się z ostrzeżeniami przed gwałtownymi burzami i porywistym wiatrem. Historia powtórzy się w weekend. Pogoda będzie tak fatalna, że może niechęcić wielu do wycieczki do lokalu wyborczego.Akcjonariusze telekomunikacyjnego giganta udadzą się na świąteczną przerwę od giełdy w niezbyt optymistycznych nastrojach, Akcje Telekomunikacji Polskiej potaniały w czwartek o ok 4 proc, Na wyraźną prośbę polskiego MSZ amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton miała zrezygnować z planów złożenia kwiatów na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich - ustalili reporterzy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica. Rzecznik rządu Paweł Graś przekonywał na antenie TVN24, że 16-latkowie mogą swobodnie otrzymać od polityków w prezencie czynne prawo wyborcze ponieważ są empatyczni i nie da się nimi manipulować. Pięknie. Wprawdzie 16-latek nie może kupić w sklepie piwa, nie może zapalić na przerwie papierosa, ba – zazwyczaj musi meldować się w domu o 22. Innymi słowy nie może decydować o sobie, bo jest jeszcze zbyt niedojrzały. Ale o przyszłości państwa – czemu nie?

RSS

Maturzyści napisali egzamin z języka angielskiego. Oto arkusze egzaminacyjne

08.05.14

W tvn24.pl publikujemy arkusze maturalne z jęz. angielskiego.

RSS

Opcją nie tylko Renault. Kubica pasuje do tej układanki

08.09.17

Decyzję podjął w ostatniej chwili, wpadł do padoku, przywitał się ze starymi znajomymi, porozmawiał z nimi i tyle, bez żadnych podtekstów. Tak miała wyglądać szybka wizyta Roberta Kubicy w padoku na Monzy, gdzie w weekend odbywało się Grand Prix Włoch F1.

RSS

Fed bez konkretów, dzień rozpoczynamy na minusach

15.12.11

Federalny Komitet Otwartego Rynku na grudniowym posiedzeniu nie zmienił podstawowych parametrów polityki monetarnej, utrzymując przedział 0,0-0,25 proc, dla wahań stopy funduszy federalnych, Jednocześnie podtrzymane zostało zapewnienie, że stopy,,,

RSS

Ustalenia Macieja Dudy: Kto ochronił zabójcę generała Papały?

15.03.10

Przez ponad 12 lat policjanci i prokuratorzy badający sprawę zabójstwa gen. Papały ignorowali ślady krwi, które mógł zostawić zabójca. Nie wykonali badań - mimo polecenia prokuratora, który skontrolował ich pracę. Gdyby to zrobili, mogliby poznać, kim był morderca byłego szefa policji.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Decyzja Trybunał Sprawiedliwości: Polska wygrała spór o samochody

22.05.10

Trybunał Sprawiedliwości UE odrzucił pozew Komisji Europejskiej przeciwko Polsce w sprawie wliczania akcyzy do podstawy podatku VAT od aut sprowadzanych z zagranicy. To pierwsza wygrana przez Polskę sprawa wytoczona przez KE o naruszenie unijnych przepisów.

RSS

Gollob skazany za posługiwanie się "fałszywkami"

15.05.12

14 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem kary żądał dla Tomasza Golloba prokurator, który oskarżał go w sprawie posługiwania się dokumentami ze sfałszowanym podpisem żony. Najbardziej utytułowany polski żużlowiec uniknął jednak ciężkiej kary. Sąd uznał go wprawdzie winnym zarzucanych czynów, ale wymierzył mu jedynie karę grzywny - 80 tysięcy złotych. Zawodnik musi też pokryć koszty sądowe.

RSS

Magdalenę Jethon zastąpił Jacek Sobala: Rozszerza się protest w radiowej Trójce

08.01.10

Dziennikarze radiowej Trójki, jej byli pracownicy, a także warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestują przeciwko zmianie dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia. 29 grudnia Magdalenę Jethon zastąpił b. szef radiowej Jedynki i Radia Bis Jacek Sobala. Zarząd Polskiego Radia nie uzasadnił tej decyzji.

RSS

"To przejaw bezsilności lub cynizmu Leszka Millera"

01.06.13

Leszek Miller pyta, Kancelaria Prezydenta odpowiada.

RSS

Państwa nie mają, .krd już tak

15.04.16

Kurdowie, którzy pozbawieni są państwa, ogłosili niepodległość w internecie i zarejestrowali w sieci państwową domenę ".krd". Wywołało to protest Teheranu i zapewne irytację innych krajów, w których występują kurdyjskie mniejszości.

RSS

Dlaczego Fundacja WOŚP ma coraz więcej pieniędzy?

15.01.14

Dyskutowanie o finansach Fundacji WOŚP to nasz nowy sport narodowy. W związku z tym, że toczone na ten temat internetowe dyskusje są najczęściej na poziomie delikatnie mówiąc niskim, początkowo chciałem tematu w ogóle nie dotykać. Ale dziś kilka osób chciało się czegoś na ten temat ode mnie dowiedzieć, więc w sumie niech będzie.

RSS

Jeden z szefów Deutsche Banku składał fałszywe zeznania? Jest proces

29.04.15

Przed Sądem Krajowym w Monachium rozpoczął się we wtorek proces Juergena Fitschena, jednego z dwóch prezesów Deutsche Banku, największego banku niemieckiego, oraz jego poprzedników. Oskarżeni są o próbę wprowadzenia w błąd sądu.

RSS

Sztab PO przedstawił nowe spoty

01.07.10

Sztab kandydata PO zaprezentował trzy nowe spoty, w których Bronisław Komorowski obiecuje, co zrobi, gdy zostanie prezydentem, w dziedzinie polityki społecznej, gospodarczej oraz zagranicznej.

RSS

Breivik nie jest sam

01.08.11

Czy naśladowcy i sympatycy zbrodniarza z wyspy Utøya są większym zagrożeniem dla Europy niż brodaci mułłowie, których tak się obawialiśmy po 11 września 2001 r.? 

RSS

Dwucyfrowy pogrom Legii

08.03.12

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze warszawskiej Legii w sparingu z Pilicą Białobrzegi. Lider Ekstraklasy rozbił czwartoligowców 11:0, a hat-tricka ustrzelił sprowadzony zimą Ismael Blanco.

RSS

Rozprawa w sprawie szarpaniny z policjantami: Tomasz Lis pomoże Majdanowi w sądzie?

08.03.10

Koszaliński sąd obejrzał nagrania z monitoringu pensjonatu Villa Siesta w Mielnie, gdzie doszło do szarpaniny między policjantami a znanymi piłkarzami. By ułatwić sędziom wyrobienie sobie zdania na ten temat, na sali odtworzono też poświęcony szarpaninie program Tomasza Lisa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny