Nitras: Debata w sali kolumnowej to sabotaż

22.03.10

Europoseł PO i członek zarządu tej partii Sławomir Nitras nie zostawia suchej nitki na pomyśle, by prawyborcza debata Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego odbyła się w sali kolumnowej Sejmu. – Sadzanie naszych kandydatów w miejscu, w którym zeznawali Lew Rywin i Ryszard Sobiesiak, byłoby sabotażem – twierdzi w rozmowie z „Wprost” Nitras.
Sławomir Nitras (fot. Forum)

22-letni Michael Adebowale i 28-letni Michael Adebolajo dziś w sądzie pojawili się za pośrednictwem przekazu wideo z więzienia, w którym czekają na proces. W środę w Lahti rozpoczynają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.Wczoraj czytaliśmy (i wysłuchaliśmy) wystąpienie Jerome Powella, szefa Rezerwy Federalnej ? i wynikało z niego, że zasadniczo amerykańska bankowość centralna ma zamiar kontynuować politykę zacieśniania monetarnego Po ujawnieniu tajnych dokumentów dotyczących wojny w Afganistanie w centrum uwagi znalazł się WikiLeaks – portal słynący z publikacji tego, co inni chcą ukryć. Oraz stojący za nim Julian Assange.
fot. Wikileaks.org 8,4 mln syryjskich dzieci ucierpiało w wyniku konfliktu w Syrii.

Na głowę Janusza Palikota sypią się gromy, ale on nie zrażony wciąż atakuje. Poseł PO tradycyjnie już bierze na cel prezydenta i PiS. "Myślałem, że oni mogą już być tylko śmieszni, ale gdy zobaczyłem głowę Głowy Państwa na biuście Dody, to zrozumiałem, że to jednak nie żarty" - kpi Palikot.

Kwietniowe indeksy PMI z Chin wypadły niżej niż miesiąc temu, ale w szczegółach wyniki nie wyglądają wcale źle, Rynek realizuje umiarkowane rozczarowanie przemieszane z porządkowaniem pozycji na koniec miesiąca, Środa jest dniem wolnym na ,,, 64. festiwal filmowy w Cannes dobiegł końca. W tym roku Złotą Palmę zdobył Amerykanin Terrence Malick za „Drzewo życia” – to właśnie ten film wywołał najwięcej dyskusji i wzbudził najwięcej emocji spośród wszystkich obrazów prezentowanych w czasie głównego konkursu.
Fot. FORUM

"Bardzo liczę na Pana pomoc". Były podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i szef kampanii wyborczej Włodzimierza Cimoszewicza Robert Smoleń został koordynatorem przygotowań kampanii wyborczej Andrzeja Olechowskiego. Smoleń deklaruje, że będzie starał się przekonać Cimoszewicza i Kwaśniewskiego do poparcia kandydata SD. - To niepoważne, prezydent od co najmniej pół roku popiera Jerzego Szmajdzińskiego. To zachowanie zaczepne w stosunku do samego kandydata jak i prezydenta – denerwuje się Jolanta Szymanek-Deresz.
fot. WPROST "Kiedy spotka się pan z Bogiem, o co pan zapyta" - dociekał Szymon Hołownia w wywiadzie z Krzysztofem Piesiewiczem. "Boga o nic się nie pyta. Jego się słucha" - odpowiedział senator. "Ale On zada pytanie: po coś tam poszedł?" - zauważył Hołownia. Po chwili słychać było szloch.Szef SLD Grzegorz Napieralski zapowiedział dzisiaj w Szczecinie, że jego partia wyciągnie powyborcze wnioski, choć wynik wyborów samorządowych uważa za zadowalający. Aviva Investors FIO to najlepszy fundusz parasolowy #8211; wynika z rankingu Open Finance, Zawdzięcza to dobrym wynikom poszczególnych subfunduszy i bogatej ofercie produktowej, Choć Aviva Investors FIO, który w naszym zestawieniu zgromadził ,,, Wzrosty na warszawskiej giełdzie w ostatnich dniach wyraźnie przyspieszyły, Indeks WIG20 wzrósł w poniedziałek do 2261,97 pkt, i miał najwyższą wartość od miesiąca, Najbliższym oporem jest poziom 2302,06 pkt, Tworzy go maksimum z poprzedniego miesiąca, Ba

RSS

Polskie wojsko pojechało do Izraela oglądać drony

22.12.12

W grę wchodzi wielomiliardowy przetarg na niemal sto maszyn.

RSS

Odpowiedź z Kijowa po konferencji Janukowycza. "Groteskowy"

01.03.14

Mykoła Kniażycki, poseł partii Batkiwszczyna, w rozmowie z TVN24.

RSS

Wisła podmywa brzeg. "Woda zbliża się do wału"

29.12.12

Zaniepokojeni są mieszkańcy Obórek (pow. Piaseczno).

RSS

"Wysokie obcasy i trampki szkodzą zdrowiu". Czego zakaże Duma?

01.07.14

Projekty kontrowersyjnych czy wręcz absurdalnych ustaw coraz częściej proponują rosyjscy deputowani.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

18-latki rozstrzelane za szpiegostwo

29.10.10

Egzekucję na dwóch dziewczętach wykonali radykałowie islamscy z ruchu Al-Szebab w Somalii. Młode kobiety miały prawdopodobnie nie więcej niż 18 lat. Oskarżono je o szpiegostwo.

RSS

Kwaśniewski: Wyścig stał się pasjonujący

29.01.10

Aleksander Kwaśniewski ocenił, że czwartkowa rezygnacja premiera Donalda Tuska z ubiegania się o prezydenturę sprawia, że tegoroczny wyścig prezydencki staje się niezwykle pasjonujący. Wypadnięcie murowanego faworyta sprawia, że szanse na zwycięstwo zyskują ci, którzy nawet o tym nie myśleli - uważa Kwaśniewski.

RSS

Kopnął chłopca od piłek. Trzy mecze z głowy

01.02.13

Angielska Federacja Piłkarska (FA) wymierzyła karę Edenowi Hazardowi z Chelsea, który w meczu pucharowym kopnął chłopca od podawania piłek. Symboliczną?

RSS

Zobacz zdjęcia: Piękna polska siatkarka powiedziała "tak"!

22.06.10

Jeszcze kilka miesięcy temu wzięła udział w rozbieranej sesji dla "Playboya". Teraz prezentuje się już jednak na zupełnie innych zdjęciach. Jedna z najlepszych i najpiękniejszych polskich siatkarek wzięła ślub! Wzdychało do niej wielu mężczyzn, ale usidlił ją Sebastian.

RSS

Obama nad fiskalnym urwiskiem

08.11.12

Nowy-stary prezydent USA nie będzie miał czasu na świętowanie zwycięstwa, Republikanie tuż po ogłoszeniu wyników wyborów przypomnieli o fiskalnym klifie, Inwestorzy już się zaczęli bać,

RSS

Polacy przed Ukrainą i Anglią. "Sztab jest doskonale przygotowany"

08.10.13

To będą dla nas najważniejsze spotkania tych eliminacji do mundialu w Brazylii.

RSS

Stłumiony azjatycki popyt na złoto

08.08.13

Pomimo wczorajszego spadku wartości amerykańskiego dolara, notowaniom wielu surowców nie udało się utrzymać na plusie, Indeks CRB zanotował we wtorek zniżkę o 0,64% do poziomu 281,37 pkt, Wyraźna przecena dotyczyła przede wszystkim metali ,,,

RSS

"Izraelu, pozostań silny". Trump mówi o pogardzie i braku szacunku

29.12.16

Izrael kiedyś miał w Stanach Zjednoczonych wielkiego sojusznika, ale już tak nie jest - napisał w środę prezydent elekt USA Donald Trump. Skrytykował w ten sposób presję wywieraną na Izrael w związku ze sprzeciwem wspólnoty międzynarodowej wobec budowy żydowskich osiedli we Wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu Jordanu.

RSS

Zdecydowane ruchy CNH

08.01.17

Zdecydowane ruchy wersji offshore chińskiej waluty, CNH zyskał najsilniej wobec USD od momentu początku obrotu na tej parze, Spread między wersją offshore i onshore rozszerzył się do rekordowego poziomu, Ruchy te pokazują niebezpieczeństwo w ,,,

RSS

Obama uspakaja Amerykanów

01.05.10

      Prezydent Barack Obama zapewnił Amerykanów, że władze federalne są dobrze przygotowane do walki ze skutkami gigantycznego wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Po zatonięciu znajdującej się tam platformy wiertniczej z podwodnego szybu naftowego wydobywa się 750 tysięcy litrów ropy dziennie.
      Barack Obama poinformował, że w akcji zabezpieczania wybrzeża Stanów Zjednoczonych biorą udział zarówno służby federalne, jak i wojsko. Na miejscu działa 1900 pracowników służb ratowniczych. W akcji przez całą dobę bierze też udział 300 okrętów i samolotów. Obama poinformował, że wzdłuż wybrzeża rozłożono pływające pompowane zapory na łącznej długości 60 kilometrów. "Skierowaliśmy również kontrolerów na inne platformy wiertnicze w Zatoce Meksykańskiej, by sprawdzili zabezpieczenia"- dodał.
      Obama podkreślił, że za katastrofę platformy wiertniczej jest odpowiedzialny koncern BP i to on poniesie koszty operacji zabezpieczania i oczyszczania amerykańskiego wybrzeża.
 

RSS

Reporterzy24: "Panuje strach i zamieszanie". Zamieszki na ulicach egipskiego kurortu

08.07.13

Zdjęcia z Hurghady otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Adriana i Weroniki.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny