Szef MSZ pomylił władców: Wielka wpadka Radosława Sikorskiego

22.03.10

Radosław Sikorski chciał zabłysnąć na debacie, cytując jednego z królów Polski. Pomylił jednak władców, bo słowa "nie jestem królem sumień waszych" wypowiedział nie, jak chciałby minister, Władysław IV, a ostatni z Jagiellonów - Zygmunt August.

Kto chce skorzystać z nowych toalet w Poznaniu nie płacąc za usługę, musi liczyć się z konsekwencjami. Podczas posiedzenia klubu parlamentarnego PiS Zbigniew Ziobro kilkukrotnie prosił o głos. Jarosław Kaczyński najpierw go ignorował a później mu odmówił - nieoficjalnie dowiedział się "Wprost". Ziobryści chcieli również wprowadzić własnych przedstawicieli do komisji skrutacyjnej. Przegrali jednak w jawnym głosowaniu.
Zbigniew Ziobro, fot. Forum - Czy ja mogę sobie coś zarzucić? Tak. Naiwność, lekkomyślność - powiedział Piesiewicz w niedzielę w telewizji Religia.tv.Konsekwencje trwającej od ponad miesiąca tendencji umacniania się dolara zaczynają coraz mocniej oddziaływać na pozostałe rynki, Wpływ ten najbardziej widoczny jest na giełdach towarowych, Indyjski sąd zdecydował, że aborcja w tym przypadku jest niedozwolona. Rzeczy mieli rozpoznać bliscy kobiety.

Złoty w trakcie dzisiejszej sesji europejskiej zdołał nieco zyskać na wartości, Kurs EUR/PLN zszedł pod dotychczasowe minima z bieżącego tygodnia, usytuowane na 3,8600 i dotarł do 3,8500, Polskiej walucie służyły wzrosty, jakie dokonały się na giełdach St

- To co się stało to masakra jakaś, coś niemożliwego - mówi w rozmowie ze sport.tvn24.pl Anna Rędzia. Piątkowy popołudniowy handel na rynkach przebiega dość spokojnie w nastrojach weekendowo ? wakacyjnych,

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę podwyższającą dożywotnie uposażenie byłym prezydentom państwa. Piękna Natalia Siwiec robi furorę nie tylko w Polsce. Udzieliła już wywiadu portugalskiej telewizji. Jej uroda jest jednak niebezpieczna.

Po dziewięciu latach spędzonych na Wyspach Patrice Evra opuszcza Manchester United. Od nowego sezonu Francuz będzie zawodnikiem Juventusu Turyn. To kolejny doświadczony piłkarz, który w ostatnich miesiącach pożegnał się z klubem z Old Trafford.Głównym czynnikiem ryzyka dla notowań surowców przemysłowych pozostają obawy o wystąpienie recesji w najważniejszych gospodarkach , Za takim scenariuszem przemawiają ostatnie odczyty danych makro, Zegar cyklu koniunktury w Niemczech sporządzony w oparciu W dniu dzisiejszym odbędzie się najważniejsze wydarzenie tego tygodnia czyli coroczna konferencja bankowców w USA, Wystąpienie szefa Fed#8217;u zacznie się o godzinie 16,00 czasu polskiego tak więc finalne decyzje poznamy tuż przed zamknięciem ,,, Rebelianci dokonali ostrzału rakietowego bazy FOB (Forward Operating Base) Ghazni w Afganistanie. Lekko ranne zostały cztery osoby; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, w najbliższym czasie powrócą do wykonywania obowiązków - podało wojsko.

RSS

Adamek zna słabość Granta

22.08.10

W nocy dowiemy się, czy Tomasz Adamek znajdzie sposób na wielkiego Michaela Granta, z którym zmierzy się na ringu hali Prudential Center w Newark. Olbrzymie gabaryty pogromcy Andrzeja Gołoty nie robią na "Góralu" większego wrażenia. - Dam sobie radę z nim w ringu - zapewnia polski bokser i wymienia co najmniej jeden mankament 38-letniego Amerykanina.

RSS

Dane z USA pomogły złotemu

08.02.14

Styczniowy raport z amerykańskiego rynku pracy, pomimo trudności z jego jednoznaczną interpretacją, poprawił nastroje na rynkach globalnych, stając się jednocześnie popytowym impulsem dla walut krajów zaliczanych do rynków wschodzących i ,,,

RSS

De mortuis nihil nisi bene

15.04.10

Jeśli ktoś miał złudzenia, czy tragedia w Smoleńsku zmieni przynajmniej na trochę polską politykę, to wczoraj został ich skutecznie pozbawiony. Decyzja o pochowaniu prezydenckiej pary na Wawelu była tym, na co wiele osób zdawało się czekać. Znów można się pookładać maczugami argumentów, znów można się oburzać, znów można się podzielić na „ciemnogród” i „oświeconych”. I szybciutko udało nam się zamienić narodowe pojednanie w polskie piekiełko.

RSS

Najmodniejsze fryzury mundialu

29.06.14

Cztery fryzury w ciągu 105 minut? Dla CR7 np. to żaden problem.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Wystąpili z Kapituły Orderu Odrodzenia Polski

29.09.10

Zofia Romaszewska zrezygnowała z funkcji kanclerza Kapituły Orderu Odrodzenia Polski i z członkostwa w niej. Z zasiadania w Kapitule zrezygnował także Ryszard Bugaj.

RSS

Słabsze dane na temat PKB USA

29.04.11

W trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej notowania eurodolara ustanowiły nowe tegoroczne maksimum na poziomie 1,4881, Podczas handlu na rynkach europejskich dolar zdołał nieznacznie odrobić część strat w relacji do euro, jednak już wraz z rozpoczęciem sesj

RSS

Raty leasingowe i kaucja gwarancyjna jako koszt uzyskania przychodu

01.06.11

Podatnicy zawierający umowę leasingu często zobowiązują się do wpłacenia kaucji gwarancyjnej, która zgodnie z zawartą umową zaliczana jest na poczet pierwszej raty. Taka wpłata stanowi warunek konieczny zawarcia umowy leasingowej oraz wydania przedmiotu leasingu.

RSS

Policyjne nagranie w Dzienniku.pl: Gigantyczna plantacja "trawki". Zobacz ją!

01.02.10

Systemy nawadniania, elektronicze czujniki, komputerowe sterowanie uprawą - ta ukryta w powiecie zębowickim gigantyczna plantacja konopii indyjskich nastawiona była na przemysłową produkcję. Na szczęście nie wyjdzie z niej już ani gram marihuany. Zobacz uprawę zlikwidowaną przez CBŚ.

RSS

EURUSD - w kleszczy dwóch trendów

15.04.12

Wydaje się, że wykresem dziennym eurodolara rządzą teraz dwa trendy #8211; długo i krótkoterminowy,

RSS

Opady i burze w całej Polsce

20.08.16

Powieje do 100 km/h. Prognoza pogody na jutro.

RSS

Ograniczona dynamika wzrostu PLN

29.08.18

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN w ślad za dalszą zniżką kwotowań dolara, Polska waluta notowana jest następująco: 4,2697 PLN wobec euro, 3,6598 PLN względem dolara amerykańskiego,,,

RSS

Rzecznik rządu drwi z poparcia prezydenta: Graś: Ciocia Klocia wygrałaby z Kaczyńskim

08.02.10

To weekendowa rozmowa w Radiu ZET, więc politycy komentujący bieżące wydarzenia pozbywają się poważnych min. Rzecznik rządu sypnął nawet żartem. Paweł Graś stwierdził, że w wyborach prezydenckich z Lechem Kaczyńskim wygrywa każdy - nie tylko Janusz Palikot, ale nawet... Ciocia Klocia.

RSS

Tak Amerykanie straszą Iran: USA budują największą bombę świata

08.01.10

Stany Zjednoczone budują największą konwencjonalną bombę świata do niszczenia bunkrów. Taka bomba może wbić się w litą skałę na głębokość nawet 60 metrów. To odpowiedź na grę Iranu, który przenosi zakłady atomowe do podziemnych fabryk.

RSS

Inauguracja rynku akcji na giełdzie Sibex

22.01.10

Rumuńska giełda derywatów Sibex uruchomi w dniu 22 stycznia br, rynek akcji, co stworzy nowe możliwości współpracy i korzyści dla polskiego rynku kapitałowego, W piętnastą rocznicę uruchomienia rumuńskiej platformy obrotu instrumentami pochodnymi, ,,,

RSS

Trzech motocyklistów nie żyje, zderzyli się z autami

15.04.12

Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wyniku zderzenia kolumny motocykli z samochodami osobowymi. Doszło do niego, kiedy kierowca jednego z aut skręcał na skrzyżowaniu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny