Szef MSZ pomylił władców: Wielka wpadka Radosława Sikorskiego

22.03.10

Radosław Sikorski chciał zabłysnąć na debacie, cytując jednego z królów Polski. Pomylił jednak władców, bo słowa "nie jestem królem sumień waszych" wypowiedział nie, jak chciałby minister, Władysław IV, a ostatni z Jagiellonów - Zygmunt August.

Co może skłonić matkę zdrowego półtorarocznego dziecka do porzucenia go na pastwę losu? 22-latka ze Świętochłowic na Śląsku wyjaśniała, że zostawiła syna w parku, bo pokłóciła się ze swoim chłopakiem. W podjęciu takiej decyzji pomogło jej kilka wypitych piw. Kobieta usłyszała już zarzuty, grozi jej więzienie. Minęła ledwie doba od śmierci kpr. Miłosza Górki, który zginął w Afganistanie, a polscy żołnierze znów zostali zaatakowani. Polsko-amerykański patrol stał się celem zasadzki przy użyciu przydrożnego ładunku wybuchowego. Bomba zraniła czterech żołnierzy z załogi transportera Rosomak. O 16:00 przyleci do Warszawy samolot z 32 ciałami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Na podmoskiewskim lotnisku Domodiedowo rozpoczął się załadunek trumien. Ciała zostaną przetransportowane udostępnionym przez NATO Boeingiem C-17 Globemaster.Na czwartkowe posiedzenie komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji wezwana została między innymi Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zaplanowane na 18-19 czerwca posiedzenie FOMC będzie głównym wydarzeniem miesiąca, mogącym zdecydować o trendach na wszystkich rynkach w kolejnych tygodniach, Polskie Stronnictwo Ludowe nie ukrywa, że nie podoba mu się kandydatura Marka Belki na szefa NBP. Lider ludowców, kandydujący na prezydenta Waldemar Pawlak, podejrzewa, że wysunięcie byłego lewicowego premiera to nie inicjatywa Bronisława Komorowskiego.

Brak możliwości dziedziczenia przez partnerów homoseksualnych narusza Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności - orzekł Trybunał w Strasburgu. Badał sprawę Piotra Kozaka domagającego się prawa do dziedziczenia mieszkania komunalnego po zmarłym partnerze.

Wraz z początkiem lata policja wprowadza nową usługę, a przynajmniej tak w żartobliwym wpisie ogłasza na swoim profilu społecznościowym. Ze szkoleń medialnych, jakie ponad rok temu organizowała firma Orange piłkarzom ekstraklasy, pozostało niewiele. Kilku piłkarzy, którzy mówią naprawdę ciekawie do kamery, kilkunastu, których się stara i kilkudziesięciu, którym w ogóle nie zależy - mimo że kluby organizują szkolenia na własną rękę.

To dopiero wstępne dane o wzroście PKB, także nie znamy jego struktury, Jest jednak jasne, że przy dynamice tylko minimalnie wyższej niż w pierwszym kwartale (3,1 do 3%), wzrost w całym roku będzie znacznie niższy niż założono w ustawie ,,, Wstępne dane nt, niemieckiej inflacji za luty, które poznaliśmy o godz, 14:30 wypadły nieco poniżej prognoz ? odczyt CPI wyniósł 1,4 proc, r/r (spodziewano się 1,5 proc, r/r), a HICP 1,2 proc, r/r (szacowano 1,3 proc, r/r), co może ,,, Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od spadku ? jednak już dzisiaj rano cena tego surowca odrabia część wczorajszych zniżek, Notowania ropy naftowej WTI obecnie poruszają się w okolicach 45 USD za baryłkę,Prof. Ewa Łętowska, sędzia TK w stanie spoczynku i była rzecznik praw obywatelskich w "Tak jest". Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekkie podbicie notowań złotego po wyhamowaniu korekty spadkowej, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1627 PLN za euro, 3,3743 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,4708 PLN względem,,, Możliwy kryzys w Portugalii ? agencja DBRS rozważa obcięcie ratingu kraju, ECB negatywnie przyjąłby utratę przez kraj ratingu na poziomie inwestycyjnym, Portugalia nie może pozwolić sobie na utratę największego kupca długu

RSS

"Za dziesięć lat na pewno nie będę już uczestniczył w życiu politycznym"

01.04.17

RSS

Bilans tygodnia był korzystny dla dolara

01.04.19

BREXIT: Dzisiaj odbędzie się z Izbie Gmin głosowanie nad umową rozwodową (około godz, 15:30?), ale w wersji ?okrojonej?, czyli bez tzw, Deklaracji Politycznej, która określa przyszłe relacje Wielkiej Brytanii z UE, Tym samym porozumienie ,,,

RSS

W Gdańsku rządzili Bośniacy. Trwa niemoc Wisły

29.05.14

W środowym meczu 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy między Lechią Gdańsk a Wisłą Kraków w rolach głównych wystąpili Bośniacy.

RSS

Sprzedali 99 ze 134 aut Amber Gold

29.11.12

Wśród sprzedanych aut jest luksusowe BMW mecenasa Marcina P., które poszło za ponad 220 tys. zł.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Instytucje rządowe w USA wstrzymują działalność

15.10.13

W sierpniu 2011 r, kłótnie o pułap zadłużenia w USA doszły do nowych szczytów, gdy agencja Standard Poor?s po raz pierwszy w historii obniżyła długoterminowy rating amerykańskich obligacji rządowych, wyraźnie podkopując zaufanie ,,,

RSS

Matylda, klejnot w koronie. Belgijska królowa ma polskie korzenie

22.07.13

Belgowie ją uwielbiają: piękna, skromna i sympatyczna Matylda nigdy nie popełniła gafy, w przeciwieństwie do męża Filipa.

RSS

Górale nie oddadzą Kasprowego

15.10.11

Górale z Podhala idą do sądu w obronie dobra narodowego, czyli kolejki na Kasprowy Wierch, którą państwo postanowiło sprzedać.
Kolej linowa na Kasprowy Wierch (fot. Wikipedia)

RSS

Kiedy nie trzeba płacić podatku VAT?

08.05.11

Świeżo upieczony przedsiębiorca może, ale nie musi płacić podatku od towarów i usług. Zakładając firmę może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego VAT - do momentu, gdy nie przekroczy określonej z góry kwoty obrotów.

RSS

Przemyt narkotyków, plan zabicia agenta DEA. Były polski żołnierz w areszcie

29.09.13

RSS

Tesla wywoła motoryzacyjną wojnę

01.03.14

Budowa "gigafabryki" Tesli wywoła wojnę - donosi Bloomberg. Bo to oznacza początek "ostrej rywalizacji" o kontrakty na wartą pięć miliardów dolarów inwestycję, która ma przynieść 6,5 tys. miejsc pracy.

RSS

Rozczarowanie wystąpieniem Donalda Trumpa ciąży na dolarze i amerykańskich indeksach giełdowych

15.01.17

Indeks dolarowy, przedstawiający wycenę amerykańskiej waluty wobec 10 głównych walut, traci 0,6 proc, ze względu na rozczarowanie wystąpieniem prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych, Konferencja prasowa Donalda Trumpa pozostawiła inwestorów,,,

RSS

Sukces Centralnego Biura Śledczego: Przechwycili ogromny ładunek amfetaminy

08.06.10

Sprytne skrytki w samochodzie kryły aż 35 kilogramów mocnego narkotyku. Auto było już gotowe do odjazdu na prom. Amfetamina miała trafić na nielegalny rynek w krajach Skandynawii. Agenci CBŚ pokrzyżowali przestępcom szyki. Przejęli towar i zatrzymali dwie osoby.

RSS

Holland: Kaczyński chce wymienić elity, co oznacza "teraz, k***a, my"

22.09.16

Agnieszka Holland w "Kropce nad i".

RSS

Czas ważnych dni

01.05.18

Był to ważny tydzień, przynajmniej na rynku eurodolara ? ale nie tylko, Przede wszystkim na głównej parze rozbito dołem konsolidację, która trwała od drugiej połowy stycznia, Jej dolną granicą była w przybliżeniu linia 1,2160, za ,,,

RSS

Urzędnicy służby cywilnej bez konkursów

08.01.16

Ustawa podpisana.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny