Schetyna zadowolony po debacie

22.03.10

Debata Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego to przede wszystkim wygrana Platformy Obywatelskiej - tak prawyborcze starcie kandydatów podsumował szef klubu parlamentarnego PO Grzegorz Schetyna.
Jego zdaniem obaj kandydaci przedstawili wizję swoje prezydentury w dobrym stylu i z klasą, choć nie zabrakło emocji. Zdaniem szefa klubu PO, debata nie była szara.
Grzegorz Schetyna nie chciał zdradzić dziennikarzom, kto jest jego faworytem w prawyborach, powiedział jedynie, że jeszcze nie oddał swojego głosu. Podobnie zresztą jak wiceszef klubu Sławomir Nowak, który był moderatorem w debacie. Jego zdaniem Platforma przede wszystkim pokazała nową jakość - dżentelmeńską debatę kandydatów jednej partii. Sławomir Nowak dodaje, że PO chodziło o to, by pokazać innym partiom i Polakom, że politykę można prowadzić elegancko.
Dwa dni temu upłynął termin korespondencyjnego głosowania w prawyborach. Członkowie PO mogą jeszcze głosować na swojego kandydata przez internet. Wyniki prawyborów poznamy w najbliższą sobotę.


Dzisiaj w nocy opublikowane zostały notatki z ostatniego posiedzenia Banku Rezerw Australii, na którym główna stopa procentowa została utrzymana na niezmienionym poziomie, Przy okazji XVII szczytu przywódców państw Europy Środkowej prezydent Bronisław Komorowski w czwartek i w piątek odbył serię spotkań bilateralnych. Eurodolar pozycjonuje się na poziomie 1,1550 - taki jest stan rzeczy w czwartek rano, Innymi słowy, toczy się walka o wsparcie, testowane (nawet bardziej niż teraz) pod koniec maja, a także np, w finale października i na początku listopada 2017Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Rolanda Garrosa w Paryżu podnieśli tegoroczną pulę nagród do 28 mln euro. To o trzy miliony więcej niż przed rokiem. Zawody odbędą się między 24 maja a 7 czerwca. Sprawa śmierci Grzegorza Przemyka jest ostatecznie przedawniona. Sąd Najwyższy oddalił dziś kasację od prawomocnego wyroku sądu, który z powodu przedawnienia umorzył sprawę byłego zomowca Ireneusza K., oskarżonego o śmiertelne pobicie Przemyka. Jeden z dawnych przyjaciół mówi o nim: „zakochał się w sobie, i to z wzajemnościąâ€. Ale eksperci mówią, że z Palikotem może być tak jak niegdyś z Lepperem. Dla wyborcy liczy się silna osobowość i hasło „Myśmy jeszcze nie rządzili”.
Janusz Palikot

Nie powinno się przeciwstawiać publicznie stanowisk kardynała Kazimierza Nycza i Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w "Kropce nad i" europoseł PJN Paweł Kowal, odnosząc się dyskusji, czy 10 kwietnia powinna się zakończyć żałoba po katastrofie smoleńskiej. I dodał: - Na wszystko jest czas, powinniśmy być wrażliwi i maksymalnie cierpliwi. Inaczej kwestia pamięci o zmarłych będzie przedmiotem zatargów.

Obywatelski projekt całkowicie zakazujący aborcji został złożony w biurze podawczym Sejmu; znajduje się pod nim ponad 450 tysięcy podpisów. W drugiej połowie tygodnia temperatura pójdzie w górę.

Blisko dwie godziny trwało spotkanie prezydenta, premiera, marszałek Sejmu oraz szefów MSZ i MON. 35 m i 10 cm wysokości miała palma, która zdobyła Grand Prix 52. Konkursu Lipnickich Palm, który rozstrzygnięto w niedzielę na Rynku w Lipnicy Murowanej w Małopolsce. Najpiękniejszą i jednocześnie najwyższą palmę wykonał Zbigniew Urbański z Lipnicy Murowanej. Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Czarnogóry podał listę zawodników powołanych na eliminacyjny mecz mistrzostw świata z Polską, który odbędzie się 26 marca w Podgoricy. Po ponad rocznej przerwie do kadry wraca Mirko Vucinić. Trudno jednak spodziewać się, aby słynny snajper wystąpił w spotkaniu z Biało-Czerwonymi.Od zakończenia meczu Bournemouth - Manchester City minęło już kilkanaście godzin, mimo to cała Anglia wciąż o nim mówi. Adres IP należy do zbioru danych osobowych i administratorzy stron internetowych powinni go udostępniać osobom, które chcą się domagać ochrony swych naruszonych dóbr osobistych - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Okoliczności śmierci kobiety oraz jej dzieci bada prokuratura.

RSS

Nikkei 225 w konsolidacji

22.05.11

Minimalnie stratą zakończyły giełdowy tydzień najważniejsze średnie giełdowe rejonu Azji i Pacyfiku, Nikkei 225 znajduje się obecnie na dokładnie tym samym poziomie, na którym był miesiąc temu,

RSS

Nieznane fakty ze śledztwa: Dlaczego trzeba było ekshumować Olewnika?

01.02.10

Badania DNA Krzysztofa Olewnika wykonane na dzień przed wydobyciem jego zwłok. Pominięte próbki materiału genetycznego z kości, które dały niekorzystny wynik. Przekłamania w protokołach. Oto nieznane fakty, które doprowadziły rodzinę i śledczych do ekshumacji.

RSS

USA za nami, teraz Grecja

08.11.12

Wygrana Baracka Obamy została dobrze przyjęta przez rynki, ale pozytywny efekt będzie krótkotrwały (zwracałem na to uwagę już wczoraj), Demokraci utrzymali pozycje w Senacie, a Republikanie w Izbie Reprezentantów #8211; w pewnym sensie mamy, zatem ,,,

RSS

Telekomunikacja Polska rozczarowała inwestorów wynikami

22.04.11

Akcjonariusze telekomunikacyjnego giganta udadzą się na świąteczną przerwę od giełdy w niezbyt optymistycznych nastrojach, Akcje Telekomunikacji Polskiej potaniały w czwartek o ok 4 proc,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Wikileaks: Putin szantażował w Gdańsku

01.05.11

Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem. Takie informacje przekazuje sofijski dziennik "24 Czasa", powołując się na WikiLeaks.

RSS

Korekta po wzrostach

08.04.14

Ostatnie trzy tygodnie przebiegały pod znakiem odreagowania spadków wywołanych niepokojami na Ukrainie, W weekend niestety one powróciły, a wraz z nimi pogorszenie nastrojów na giełdach, Niestabilność na wschodzie to jednak nie jedyna ,,,

RSS

"Książka-widmo" Szymborskiej. "Nie zawsze udane początki poetyckiej drogi noblistki"

29.09.14

39 wierszy Wisławy Szymborskiej, pisanych w latach 40., znajdzie się w tomiku "Czarna piosenka".

RSS

I znów mamy 1,3300 na rynku EUR/USD

08.06.13

Rynek polski Czwartkowy handel przyniósł w Europie przecenę akcji i indeksów giełdowych, która nie ominęła warszawskiego parkietu, Tym samym przy obrocie rzędu 781 milionów złotych WIG stra

RSS

USD wciąż blisko 13-miesięcznych minimów

01.08.17

USA: Piątkowy odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan znalazł się na wyższym poziomie od oczekiwań i wyniósł 93,4 pkt, wobec spodziewanych 93,1 pkt, Japonia: Według wstępnych danych, produkcja przemysłowa w Japonii w czerwcu wzrosła o 1,6 ,,,

RSS

FED pozostaje gołębi, a zatem dolar nadal wyraźnie traci

29.04.11

Wczorajszy komunikat FED i późniejsza dość obszerna konferencja prasowa Bena Bernanke były niemal #8222;pisane#8221; pod dyktando zwolenników #8222;gołębiego#8221; scenariusza, W komunikacie bank centralny utrzymał dotychczasowe parametry ,,,

RSS

Warszawiacy postawili na Gronkiewicz-Waltz

22.11.10

Warszawiacy wybrali urzędującą prezydent. Z proc. 51,6 proc. poparcia Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła sobie reelekcję już w pierwszej turze. Tak wynika sondażu TNS OBOP dla TVP.

RSS

Polka druga na 15 kilometrów w Lahti: Kowalczyk ma już Kryształową Kulę!

08.03.10

Te dwie wielkie rywalki dominują aktualnie na biegowych trasach. Tym razem Justyna Kowalczyk uległa Norweżce Marit Bjoergen, ale dzięki zajęciu drugiego miejsca w biegu łączonym na 2x7,5 km w Lahti, ma już dużą Kryształową Kulę za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

RSS

Czas powiedzieć: "sprawdzam"

01.06.16

Inwestorzy otrzymali jasny przekaz, że Fed jest gotowy by w najbliższych dwóch miesiącach podnieść stopy procentowe, Władze monetarne uczynią to jeśli na rynkach finansowych nie dojdzie do załamania (np, pod wpływem brexitu) i przede ,,,

RSS

Jarosław Kaczyński: PO będzie nas prowokować

08.05.10

„Nie możemy dać się sprowokować Platformie, trzymajmy nerwy na wodzy” – takimi słowami, według ustaleń „Wprost”, Jarosław Kaczyński zwrócił się do parlamentarzystów PiS podczas ostatniej rady politycznej partii.
Jarosław Kaczyński (fot. Wprost)

RSS

Bankowe ulotki nieczułe na dramat wdowca

01.06.10

Żona Stanisława Parafiniuka nie żyje od dziewięciu miesięcy, mimo to bank ciągle wysyła adresowane do niej listy z reklamą swojej oferty. Telefoniczna informacja męża, że żona nie żyje, to dla banku za mało. Choć chodzi tylko o reklamę, bank żąda dostarczenia aktu zgonu. Wtedy przestanie wysyłać ulotki.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny