Nie stwierdzono nieprawidłowości: W GROM wszystko jest w porządku?

22.03.10

Kontrola w specjalnej jednostce GROM nie wykazała żadnych istotnych nieprawidłowości i uchybień ani nepotyzmu - powiedział minister obrony narodowej Bogdan Klich. Kontrola miała związek z doniesieniami żołnierzy tej jednostki o nieprawidłowościach m.in. w polityce kadrowej.

Euro (EUR) wzrosło ze swojego jedenastomiesięcznego minimum na poziomie 1,3152 aż do poziomu 1,3216 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Wspólna waluta odbiła się dzięki spekulacjom, że Europejski Bank Centralny (ECB) nie doda więcej ,,, - Skończonym głupcem byłby ten, kto teraz dążyłby do jakichkolwiek nacisków na premiera. Nawet jeśli znaczy tyle, co Grzegorz Schetyna – mówi o sytuacji w Platformie politolog z UW dr Wojciech Jabłoński.
Donald Tusk i Grzegorz Schetyna (fot. FORUM) Zlatan Ibrahimovic zdobył bramkę dla Manchesteru United w debiucie w angielskiej ekstraklasie. Jego zespół pokonał na wyjeździe AFC Bournemouth 3:1 w pierwszej kolejce. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Artur Boruc.



Wczorajsza sesja po kilku świetnych pierwszych kwadransach zakończyła się rozczarowaniem, WIG20 miał szansę przebić ważny opór na 1750 pkt, ale szybko zabrakło pieniędzy, pomimo niezłego zachowania otoczenia i dziś rano mogło się to ,,, Dwóch mężczyzn zginęło, gdy w samochodzie, którym jechali, wybuchł zbiornik paliwa. Tragedia wydarzyła się na Mazowszu, w miejscowości Zatory, niedaleko Pułtuska. Ofiary eksplozji to dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat. Wydaje się, że scenariusz Grexitu został na ten moment zażegnany, Do jutrzejszego głosowania w greckim parlamencie odnośnie przyjęcia programu pomocowego nie poznamy żadnych nowych faktów,

Potężne burze przeszły nad południowym wschodem Polski.

Katastrofą smoleńską zajmują się MON i MSZ. Odpowiedzialni nie mają pieniędzy, by naprawić szkody.

NATO jest "najsilniejszym sojuszem w historii", a Stany Zjednoczone pozostają przywiązane do swoich sojuszy w Europie - oświadczyła we wtorek ambasador USA przy ONZ Nikki Haley. Pogoń pozostaje niepokonaną drużyną w meczach wyjazdowych, Ruch po zmianie trenera w 8. kolejce nie przegrał. Szef MSZ Radosław Sikorski wydał polecenie, by małżonkowie dyplomatów byli zatrudniani w ambasadach – dowiedział się „Wprost”. Czym mieliby się zajmować? Tym samym, co do tej pory: pełnieniem funkcji reprezentacyjnych i prowadzeniem domu. Tyle, że od teraz będą dostawać za to wynagrodzenie.
Radosław Sikorski i Anne Applebaum (fot. FORUM)



Coraz więcej wstrząsających faktów w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Maciej Duda z "Dziennika Gazety Prawnej" ustalił, że opinia potwierdzająca odnalezienie ciała jest fałszywa. Jeszcze bardziej tajemnicze jest zniknięcie kości, z których pobrano materiał do badań DNA. W zniszczonym przez sobotnie trzęsienie ziemi regionie Chile doszło do serii silnych wstrząsów wtórnych. Według amerykańskich służb geologicznych najpoważniejszy z nich miał siłę 6,6 w skali Richtera. Protestujący posłowie opozycji popuścili wodze fantazji. ["Fakty" TVN]

RSS

Pościg za skradzionym w Niemczech land roverem. Auto uderzyło w budynek

15.03.14

Nie zatrzymał się do kontroli.

RSS

W.Brytania: Konserwatyści nie mają bezwzględnej większości

08.05.10

Opublikowane dotąd wyniki czwartkowych brytyjskich wyborów parlamentarnych wskazują, że choć Partia Konserwatywna zajęła w nich pierwsze miejsce, to nie uzyska bezwzględnej większości mandatów w Izbie Gmin.

RSS

Globalny Fed

01.04.16

Janet Yellen zauważalnie redukuje oczekiwania dotyczące przyszłych stóp procentowych, ze względu na globalne zagrożenia, Dziś dane ADP, Dolar spada w okolice 3,75 zł, Poprawa sentymentu globalnego widoczna jest również w niższej wycenie ,,,

RSS

Rzadka choroba 10-letniego Łukasza. Z czym zmaga się mały bohater WOŚP?

15.01.14

- Pacjenci, którzy leżeli z Łukaszem w szpitalu, widzą, że walczy - podkreśla w rozmowie z tvn24.pl Agnieszka Kowalczyk z Towarzystwa "J-elita".

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Ciekawy przyszły tydzień

15.03.10

Kończący się tydzień był ubogi w wydarzenia i publikacje makroekonomiczne, mogące wstrząsnąć rynkiem walutowy, Przyszły będzie zupełnym przeciwieństwem obecnego, Będzie wprost zapchany ważnymi wydarzeniami, Uwaga inwestorów będzie się koncentrować przede

RSS

Wyjątkowa aukcja w Norymberdze. Sprzedano akwarele Hitlera

08.02.16

Norymberski dom aukcyjny Weidler sprzedał w sobotę 16 akwareli, których autorstwo przypisuje się Adolfowi Hitlerowi. Otrzymano za nie ok. 40 tys. euro. Kolejne 13 obrazów niebawem także zostanie wystawionych na aukcję.

RSS

Euro pod presją słabych danych

08.01.10

W listopadzie sprzedaż detaliczna w Strefie Euro spadła o 1,2 proc, w relacji miesięcznej, po tym jak miesiąc wcześniej wzrosła (po korekcie) o 0,2 proc, Dane rozczarowały, Rynek oczekiwał bowiem wzrostu o 0,1 proc,

RSS

Pędzili na porodówkę. Zatrzymała ich policja: potrzebujecie eskorty?

15.09.17

"Kontrola" zakończyła się na porodówce.

RSS

Kolejny Polak w Bayernie?

22.10.14

Bayern ma spory problem z bramkarzami. Obaj zmiennicy Manuela Neuera odnieśli poważne kontuzje i w tym momencie drugim golkiperem jest niedoświadczony Leopold Zingerle.

RSS

A na ulicach Warszawy nowe

29.10.12

RSS

48 gemów w jednym secie. Rekord na Igrzyskach

01.08.12

Aż czterdzieści osiem gemów rozegrali w trzecim secie meczu drugiej rundy olimpijskiego turnieju tenisa Francuz Jo-Wilfried Tsonga i Kanadyjczyk Milos Raonic. To najdłuższy set w historii tej dyscypliny sportu na igrzyskach.

RSS

Fed nie rozczarował i wsparł silne wzrosty na rynkach

15.09.12

W piątek na rynkach akcji dominowały szampańskie nastroje, które przełożyły się na gwałtowne wzrosty indeksów, Decyzja o trzeciej rundzie luzowania ilościowego gwałtownie osłabiła USD i kurs eurodolara zwyżkuje powyżej 1,31 USD,

RSS

Jonas: miałem sen, że kalifat obejmuje Turcję

17.07.16

– Tureckie wojsko było gwarantem, że kraj się nie ześlizgnie w ręce mułłów. Teraz takiej pewności nie ma – stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dziennikarz Andrzej Jonas z "The Warsaw Voice".

RSS

Uderzenie na Syrię zaskoczyło rynki

08.04.17

Piątek miał upływać rynkom na oczekiwaniu na raport z amerykańskiego rynku pracy i doniesienia z wizyty prezydenta China na Florydzie, Tymczasem nocne uderzenie amerykańskich wojsk na cele rządowe w Syrii zaskoczyło inwestorów i spowodowało ,,,

RSS

Aubameyang strzela. To był wielki powrót Borussii

29.02.16

Borussia Dortmund pokonała na swoim stadionie Hoffenheim 3:1, chociaż długo wydawało się, że w starciu z jedną z najsłabszych drużyn ligi nie zdobędzie nawet punktu. Świetne spotkanie rozegrał reprezentant Polski Łukasz Piszczek.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny