Muszą usunąć wpisy i zapłacić 5 tys.: Zyzak naruszył dobra córki Wałęsy

22.03.10

Krakowski sąd uznał że spółka Arcana - wydawca książki Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie - częściowo naruszyła dobra osobiste córki byłego prezydenta Anny Domińskiej. Sąd częściowo uznał, że do naruszenia dóbr doszło poprzez wpisy w kalendarium książki dat o zarejestrowaniu i wyrejestrowaniu Lecha Wałęsy jako TW SB.

USA: Opublikowane w środę o godz, 20:00 zapiski z ostatniego posiedzenia FED pokazały wprawdzie, że kilku członków chciało podwyżki stóp nawet w lipcu, ale większość byłaby zaczekać z taką decyzją do czasu publikacji większej liczby ,,, WIELKA BRYTANIA: Wczoraj po południu pojawiły się spekulacje (agencja Bloomberg), jakoby Niemcy miały wpływać na Unię Europejską w celu ?uproszczenia? umowy nt, Brexitu, tak aby przyspieszyć proces legislacyjny, Miałoby to być robione ,,,Kredyty gotówkowe cały czas pozostają na cenzurowanym, Banki nie palą się do ich udzielania każdemu zainteresowanemu i konsekwentnie podwyższają ceny, Zdają sobie jednak sprawę, że nie można w nieskończoność podwyższać cen i mówić klientom ,,, Faktycznie będzie ich kilka. Szef sztabu Bronisława Komorowskiego Sławomir Nowak poinformował, że kandydat PO proponuje Jarosławowi Kaczyńskiemu cykl debat pt. "Najważniejsi są Polacy" przed II turą wyborów prezydenckich. Pierwsza debata miałaby się odbyć w środę.

Skrzydłowy Legii Jakub Kosecki - który z powodu kontuzji opuścił w tym sezonie większość spotkań Legii - uważa, że w naszej lidze nie ma sobie równych.

Skandaliczna i oparta na nieprawdzie - tak prezes IPN określa odpowiedź władz rosyjskich ws. skargi katyńskiej złożonej w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Uważa, że to stanowisko "w jaskrawy sposób kłóci się z innymi oficjalnymi deklaracjami". Nieznana "siła sprawcza" unieruchomiła samochody części klientów poznańskiego centrum handlowego "Panorama". "Nie mogą uruchomić swoich samochodów, a do tego nawet nie da się ich otworzyć lub zamknąć" – zaalarmował redakcję Reporter 24 Grzegorz_Kowalczyk. Źródła problemu ustalić nie może ani ochrona, ani policjanci, którzy pojawili się na miejscu. Klienci musieli przepychać swoje auta kilkadziesiąt metrów dalej.

Rynki finansowe, w tym rynek walutowy odczuły dziś wyraźnie obchody Dnia Prezydenta w USA, które przełożyły się na zmniejszenie płynności i zmienności, Przedział wahań EUR/USD zawierał się pomiędzy 1,3650 a 1,3710, Najważniejszymi informacjami, które

Amerykańscy naukowcy pracują nad nowatorską metodą leczenia zębów. ["Polska i Świat"] Urodziwa Serbka Bojana Jovanovski okazała się dla Agnieszki Radwańskiej tylko kolejną treningową przeszkodą. Rozgrzewka przed dalszą częścią Roland Garros zaliczona, Polka straciła jedynie gema i w niecałą godzinę zapewniła sobie grę w II rundzie. Tam czeka na nią już Venus Williams.Ponad tydzień temu niemiecki członek w Europejskim Banku Centralnym nieco zaskoczył rynki finansowe odcinając się od krytyki ostatnich pomysłów ECB, wygłaszanej przez szefa Bundesbanku, Jensa Weidmanna, Po raz kolejny zmiany w ustawie o VAT uchwalane są w ostatniej chwili. Nowelizacja ustawy, która ma wejść w życie z dniem 1 lipca 2011 r. ma przede wszystkim służyć wprowadzeniu do polskich przepisów regulacji wynikających z rozporządzenia wykonawczego Rady (UE) nr 282/2011 ustanawiającego środki wykonawcze do dyrektywy 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (Dz. Urz. UE L 77 z 23.03.2011, str. 1), które ma być stosowane od 1 lipca 2011 r. Aktor Maciej Stuhr w "Faktach po Faktach".

RSS

Dzień po 9 października

15.10.11

Patrząc na przekrój głosów z perspektywy miejsca zamieszkania i poziomu wykształcenia wyborców można stwierdzić, że wybory wygrali ci, dzięki którym Polska może się rozwijać - ludzie którzy są i będą motorem napędowym III Rzeczpospolitej.

RSS

Nartostrady rozjechane quadami: Skandal w Szczyrku. Zdemolowane trasy

15.01.10

Kierowcy quadów zniszczyli w nocy około pięciu kilometrów tras narciarskich w ośrodku Czyrna-Solisko w Szczyrku. Na dwóch trasach zrobili dziury i koleiny, niebezpieczne dla narciarzy. Jedną z tych tras, przygotowaną na dziś, trzeba było zamknąć. Policja szuka winnych.

RSS

"Bądźcie gotowi na ziemniaki trzy razy dziennie przez pół roku"

15.03.17

Amerykanie szykują się na Polskę.

RSS

Wyrzucił psa z ósmego piętra. Jest areszt

08.10.11

20-latek podejrzany o wyrzucenie psa przez okno z mieszkania na ósmym piętrze decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Tomaszowi S. grozi rok więzienia.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

W Hiszpanii znów zapłacisz pesetą

08.03.11

Czarne scenariusze dotyczące strefy euro stają się ciałem? W Mugardos - małym mieście na północy Hiszpanii zdecydowano o przywróceniu poprzedniej waluty, pesety, aby ożywić lokalną gospodarkę. Jednocześnie utrzymano w obiegu euro.

RSS

Auto w polu kukurydzy, w środku martwy mężczyzna

12.07.16

26-latek zamiast wezwać pomoc, porzucił auto z martwym kolegą.

RSS

Żądała odszkodowania od 12-letniego bratanka

15.10.15

Za zwichnięty cztery lata wcześniej nadgarstek.

RSS

Trump nie odpuszcza w sprawie ceł

08.03.18

Presja na prezydenta Donalda Trumpa rośnie nie tylko ze strony globalnych sojuszników USA, ale jak się okazuje również w jego kraju, Mimo to prezydent nie zamierza się wycofać, Wczoraj rynki wydawały się pogodzone ze scenariuszem nowych,,,

RSS

Kanadyjczyk dalej wyraźnie słaby

15.09.16

Dolar kanadyjski to nadal najsłabsze ogniwo z walut surowcowych, ale i nie tylko, W rankingu najbardziej tracących w grupie G-10 dał się dzisiaj wyprzedzić tylko funtowi brytyjskiemu, który z pewnym opóźnieniem zaczął reagować na nieco ,,,

RSS

Czarna Perła zawojowała Polskę. "Milion dostawałem w wielkiej torbie"

08.11.15

Keith Williams, nazywany Czarną Perłą lub pieszczotliwie Kiciorem, na początku lat 90. przecierał w Polsce szlaki koszykarzom z USA.

RSS

Tydzień zmagań z próbą rozstrzygnięcia na koniec

22.04.12

1,30 poza zasięgiem sprzedających Pierwsze godziny handlu na eurodolarze w nowym tygodniu należały do strony podażowej, Inwestorzy z Azji kontynuowali trend zapoczątkowany w jeszcze w zeszły piątek poprzez co kurs EUR/USD obniżył się,

RSS

Cypr przyjął unijny plan. Zaledwie dwoma głosami

01.05.13

Przewagą dwóch głosów cypryjski parlament zatwierdził unijny program pomocowy. Uratowany przed bankructwem Cypr dostanie 10 mld euro pomocy.

RSS

Upośledzone dziewczynki były molestowane? "Opiekunowie ich nie pilnowali"

22.03.14

Mieszkaniec jednej z wsi na Dolnym Śląsku został oskarżony o molestowanie podopiecznych działającego tam ośrodka dla upośledzonych dzieci. Sąsiedzi nie chcą uwierzyć w jego winę: - Opiekunowie z ośrodka w ogóle nie pilnują tych dzieci - mówią.

RSS

Polski dług w rękach zagranicznych

01.03.17

Dług długowi nierówny; choć w Japonii relacja długu do PKB przekracza 220 proc., to rząd japoński zadłuża się u Japończyków; tymczasem w Polsce dominuje zadłużenie zagraniczne i odsetki bezpowrotnie wypływają z kraju - mówi szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska.

RSS

Pogoda na 16 dni: kolejna fala zimna przejdzie nad Polską

08.05.17

Po kilku cieplejszych dniach czeka nas zmiana pogody i nagłe ochłodzenie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny