Na rynkach nadal dominował optymizm

22.03.10

Początek tygodnia na Wall Street przyniósł skuteczny atak na styczniowe maksima, Jednakże wyższe poziomy są zdobywane dość niemrawo i można odnieść wrażenie, że inwestorzy robią to bez przekonania, Dotychczasowi liderzy wzrostów, sp

Zaczyna się odliczanie do środowej decyzji FOMC, która może zdefiniować, jakie dla rynków będą kolejne miesiące, Rynek liczy na dużą dawkę gołębiości, ale mocno wykrystalizowane oczekiwania często stają się przeszkodą do ,,, Amerykańska sieć telewizyjna NBC wyemituje 11 maja pierwszy z czterech odcinków serialu. Prezes PZPN Zbigniew Boniek wierzy, że sobotni finał Pucharu Polski Lecha Poznań z Legią Warszawa będzie świętem Stadionu Narodowego. - Podchodzimy z zaufaniem do tego meczu - zaznaczył. Spotkanie w stolicy obejrzy prawie 50 tysięcy widzów.Sytuacja znowu jest groźna. Trener Tałant Dujszebajew ogłosił skład reprezentacji Polski na piątkowy mecz z Macedonią, w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Szkoleniowiec postawił na doświadczonych kadrowiczów, ale jest też jedna niespodzianka. Zobacz, jaka jest aktualna jakość powietrza w PolscE.

Obowiązujący od początku lipca br. mechanizm podzielonej płatności zdążył już mocno zaszkodzić rządzącym. Dlaczego? Bo sektor publiczny, a zwłaszcza spółki Skarbu Państwa, "całkowicie spontanicznie" zapowiedziały, że umoczą wszystkich swoich dostawców płacąc im część należności na rachunki VAT.

Zarejestrowały go kamery monitoringu. Co najmniej 44 osoby zginęły, a 8 zostało ciężko rannych w katastrofie rosyjskiego samolotu pasażerskiego Tu-134A pod Pietrozawodskiem, w Karelii, na północy Rosji, w pobliżu granicy z Finlandią.

Czwartkowa sesja europejska była już drugą podczas, której euro solidnie traciło na wartości, Już od pierwszych godzin handlu na Starym Kontynencie notowania głównej pary walutowej zanotowały silny spadek poniżej poziomu 1,29, Osuwały się także indeksy gi 1005 uchodźców z Tunezji przybyło w ciągu 12 godzin na włoską wyspę Lampedusa, co świadczy o nasilaniu się kryzysu imigracyjnego. Napływ uciekinierów z północnej Afryki, po dłuższej przerwie, to także rezultat poprawy warunków pogodowych na morzu.Temperatura spadnie poniżej zera. O tym w jakim punkcie znajduje się dziś polska kolej niech świadczy to, że podróż koleją z Warszawy do Radomia trwała przed II wojną światową o pół godziny krócej niż obecnie. Jeśli dodać do tego fakt, że w związku z ciągłą likwidacją deficytowych połączeń już wkrótce może się okazać, że przed wojną pociągiem można było dojechać do o wiele większej liczby miejscowości niż dziś – trudno nie zadać pytania: Dokąd zmierza polska kolej?
fot. sxc.hu Po porannym tąpnięciu w kopalni "Rydułtowy-Anna" ratownicy poszukują 40-letniego górnika-elektryka, zasypanego w zawalonym chodniku. Kilku innych górników doznało niegroźnych dla życia obrażeń, wszyscy oni o własnych siłach opuścili zagrożony rejon.

RSS

Zarzuty za karambol na A4. Hiszpan przyznał się do winy

29.07.15

Zginęły 4 osoby, a 13 zostało rannych.

RSS

Badania alkomatem nielegalne? Bałagan w przepisach, interweniuje RPO

15.11.16

Ponad sto tysięcy pijanych kierowców rocznie zatrzymuje policja podczas kontroli trzeźwości. Ale czy te kontrole są przeprowadzane zgodnie z prawem? Materiał programu "Polska i Świat".

RSS

Maciej Wąsik w prokuraturze: Były wiceszef CBA chciał zarzutu i dostał

01.06.10

"Zawsze chciałem mieć w tej sprawie postawione zarzuty, co już oświadczyłem, kiedy Mariusz Kamiński otrzymywał zarzuty. Uważam, że znalazłem się w bardzo dobrym gronie" - mówił Maciej Wąsik po wyjściu z prokuratury. Śledczy zarzucli byłemu wiceszefowi CBA przekroczenie uprawnień.

RSS

"Nie zauważyła pociągu". Oto finał

15.11.16

Pociąg towarowy uderzył w tył samochodu osobowego w miejscowości Grodna.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Kolarstwo - inwestycja w siebie

08.10.14

Dla kolarzy koniec września oznacza oficjalne zakończenie sezonu, Najlepsi zawodnicy nie wynoszą jednak rowerów do piwnicy ? w sporcie, podobnie jak w inwestowaniu, kluczem do sukcesu pozostaje bowiem systematyczna praca,

RSS

Izba Lordów debatuje, a funt zyskuje

22.02.17

Dzisiaj i jutro w Izbie Lordów (wyższej izbie brytyjskiego parlamentu) odbędzie się dyskusja nt, Brexitu, która może być ?gorąca?, co zapowiadali już opozycyjni laburzyści, którzy zwyczajnie chcą zbić kapitał polityczny na ,,,

RSS

Brat byłego ministra pod lupą śledczych: Drzewiecki pożyczał pieniądze od mafii

29.01.10

Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Prokuratura ma dowody na kontakty brata Mirosława Drzewieckiego - Dariusza - z łódzką "ośmiornicą". Obciąża go były wspólnik, który zeznał, że brat polityka pożyczał pieniądze od bossa mafii.

RSS

Dla ochrony przed molestowaniem: Facebook wprowadzi przycisk alarmowy?

22.03.10

Jeden klik i wzywasz pomoc. Popularny portal społecznościowy Facebook rozważa wprowadzenie przycisku alarmowego, który umożliwiałby natychmiastowe powiadomienie policji o próbie molestowania. To reakcja na apel brytyjskiego rządu, który jest poważnie zaniepokojony wstrząsającą historią 17-letniej Brytyjki.

RSS

Dzwoni kobieta: proszę wyważyć drzwi, czegoś się napaliliśmy. Mężczyzna bez kontaktu, w domu dzieci

15.04.15

Po pomoc dzwoniła 24-letnia kobieta, która wraz z konkubentem opiekowała się dwójką swoich dzieci.

RSS

Susza w USA zabójcza dla upraw pszenicy

08.12.12

W centrum uwagi: USA uchylą sankcje dla kolejnych państw? Trudna sytuacja na rynku pszenicy w USA

RSS

Rząd przedstawił projekt ustawy: Z powodzią nie wygrali. Powalczą ze skutkami

15.06.10

Szef doradców premiera Michał Boni przedstawił we wtorek projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach, związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010 roku.

RSS

Grecja: Parlament wyraził zgodę na plan oszczędnościowy

22.10.11

Parlament Grecji zatwierdził w czwartek rządowy plan oszczędności budżetowych, przewidujący redukcję płac i zwiększenie podatków, co jest koniecznym warunkiem otrzymania pomocy finansowej z zewnątrz.

RSS

Luty na giełdach zgodny z prognozami

01.03.12

Kończący się miesiąc na warszawskim parkiecie przebiegał bez większych zaskoczeń, Większość uczestników rynku zakładała, że dojdzie do korekty styczniowych zwyżek, natomiast otwartym było pytanie o jej głębokość, Na razie przybrała płaską formę, ale jedno

RSS

Fundacja Czartoryskich: Jedzie nie tylko "Dama z gronostajem"

15.12.10

Na monograficzną wystawę Leonarda da Vinci w Londynie pojedzie nie tylko "Dama z gronostajem" z Krakowa ale też dzieła mistrza z wielu renomowanych muzeów na świecie - powiedziała wiceprezes Fundacji Książąt Czartoryskich, Maria Osterwa-Czekaj.

RSS

Matka szefa PiS wychodzi ze szpitala: Jadwiga Kaczyńska wygrała walkę o życie

15.06.10

W warszawskim szpitalu na Szaserów leży już trzeci miesiąc. Ale wygląda na to, że na tym koniec. Jadwiga Kaczyńska wygrała walkę o życie i wraca do domu. "Jest poprawa pod względem fizycznym i psychicznym. Jesteśmy zadowoleni z terapii" - mówią lekarze opiekujący się matką szefa PiS.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny