Na rynkach nadal dominował optymizm

22.03.10

Początek tygodnia na Wall Street przyniósł skuteczny atak na styczniowe maksima, Jednakże wyższe poziomy są zdobywane dość niemrawo i można odnieść wrażenie, że inwestorzy robią to bez przekonania, Dotychczasowi liderzy wzrostów, sp

Rosyjski deputowany zaproponował stworzenie przez Rosję własnego internetu. Dowódca atomowego okrętu podwodnego postanowił zakończyć krótki romans udając własną śmierć. Przypadkiem sprawa wyszła na jaw. Piątkowa sesja na światowych rynkach finansowych upłynęła wyjątkowo spokojnie, Uwagę inwestorów przyciągnęły wiadomości napływające z Dalekiego Wschodu, gdzie opublikowano dane obrazujące aktualną sytuację ekonomiczną Japonii,Gołębi Fed powoduje przecenę dolara, Yellen nie widzi zagrożenia podwyższającą się inflacją, Największa od roku przecena NOK po posiedzeniu banku centralnego, Złoty słabnie ze względu na ryzyko wyborów czy też komunikat norweskiego ,,, Syryjski minister spraw zagranicznych Walid el-Mualim oświadczył w poniedziałek na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że w jego kraju trwa wojna z terrorystami z Al-Kaidy, a nie wojna domowa. Źle ocenił warunki atmosferyczne podczas lądowania.

Bronisław Komorowski przemówi do działaczy PO na sobotniej konwencji ugrupowania - wynika z informacji „Wprost”. Prezydent nie pojawi się jednak na imprezie osobiście, jego wystąpienie zostanie wyemitowane na telebimie.
Bronisław Komorowski (fot. prezydent.pl)

Większość dzisiejszy europejskich notowań na rynku głównej pary walutowej przebiegało pod znakiem niewielkiej aktywności, Kurs eurodolara po nieudanej porannej próbie przebicia się przez poziom 1,45 w ciągu przedpołudnia powoli schodził w kierunku wartośc Nie milkną komentarze po słowach prezesa PiS. Stwierdził on, że na plażach w Egipcie jest mało Polaków, a jak będzie rządził PiS to do roku 2020 będą ich tam miliony. Przy okazji Jacek Kurski zdradził, iż prezes Jarosław Kaczyński wyznał mu, że na plaży ostatni raz był w 1966 roku. Politycy już z tego kpią.

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska chce zlikwidować jedną z barier, która stoi na przeszkodzie polskim gejom i lesbijkom przed zawieraniem małżeństw za granicą. Urzędy stanu cywilnego blokują taką możliwość odmawiając wydawania potrzebnych do tego zaświadczeń. Wniosek o zmianę prawa trafił już do MSWiA. Jak podkreśla Radziszewska, chodzi o równe traktowanie każdego obywatela: - To nie jest rolą urzędnika, któremu obywatelowi da, a któremu nie da zaświadczenia. Kontynuacja bestsellera "Diabeł ubiera się u Prady" jest już prawie gotowa. Próbował pomóc starszemu mężczyźnie, który upadł i rozbił głowę, a odpowie za znieważenie funkcjonariuszek straży miejskiej. Wszystko dlatego, że poprosił je o interwencję. Kłopotami Łukasza Kulbackiego z Gorzowa Wielkopolskiego zajęli się reporterzy "Prosto z Polski".Rusza Warszawski Festiwal Filmowy. Reporter TTV nagrał telefonem policjantów, gdy wjechali pod prąd ulicą Kramarską w Poznaniu. Ci go wylegitymowali, szarpali, a w końcu zabrali telefon i skasowali zdjęcia i filmy. Lance Armstrong, który w tym tygodniu pojawi się u Oprah Winfrey, by nagrać swój wywiad dotyczący stosowania dopingu, przeprasza.

RSS

Antypolski i progejowski. W PiS nie chcą takiego szefa

22.02.11

Następcą Michała Kamińskiego na stanowisku szefa frakcji Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim zostanie Brytyjczyk Timothy Kirkhope lub Czech Jan Zahradil. Europosłowie PiS i PJN oskarżają ich o popieranie związków homoseksualnych i antypolskość – wynika z ustaleń "Wprost".
Jan Zahradil, Timothy Kirkhope (fot. Forum)

RSS

Burze i grad. "Widoczność do kilkunastu metrów"

08.07.14

Zdjęcia i filmy na Kontakt 24 nadsyłają internauci.

RSS

Kurs na nową wojnę zastępczą? "Konflikt będzie jedynie narastać"

01.10.16

Rosyjski dziennik "Kommiersant" ocenia, że konflikt na linii Moskwa-Waszyngton będzie teraz narastać i oba kraje zaczną w Syrii atakować sojuszników drugiej strony. Takie wnioski dziennikarze wyciągają relacjonując ostrą wymianę oświadczeń między Moskwą i Waszyngtonem.

RSS

EBC obawia się spowolnienia

15.04.19

Podczas czwartkowej sesji rynki będą pozostawały pod wpływem wczorajszej decyzji Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Bank nie zmienił poziomu stóp procentowych i potwierdził plan uruchomienia trzeciej rundy TLTRO, której szczegółowe ,,,

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Płynie fala kulminacyjna: Wojsko zabezpiecza Wrocław przed wodą

22.05.10

Ponad 500 żołnierzy 11. Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania pomaga zabezpieczać miasto przed nadejściem fali kulminacyjnej, która we Wrocławiu ma być w sobotę w godzinach porannych. Fala kulminacyjna dotarła już do województwa, obecnie przepływa przez Oławę.

RSS

Szef Komisji Wywiadu się wycofał

08.04.17

Devin Nunes, republikański przewodniczący Komisji Wywiadu Izby Reprezentantów, "tymczasowo" wycofał się w czwartek z dalszego dochodzenia w sprawie mieszania się Rosji w amerykańskie wybory.

RSS

UE odrzuca wyniki badań o szkodliwości GMO. "Braki w metodologii"

29.11.12

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) oficjalnie i ostatecznie odrzuciła wnioski z badań, które wiązały pewne rośliny GMO produkowane przez koncern Monsanto z rakiem i wcześniejszą śmiercią.

RSS

Alarmy powodziowe w regionie: Wały na Mazowszu mogą się okazać za niskie

22.05.10

Mazowsze szykuje się na nadejście wielkiej wody. Fala, która zbliża się do regionu, jest na tyle wysoka, że w niektórych miejscach może przelewać się przez wały. Ale to nie koniec. Wysoki poziom wody może utrzymywać się na tyle długo, że wały, nawet jeśli okażą się wystarczająco wysokie, rozmiękną i zaczną przeciekać.

RSS

Wiadomości ze Stanów bez większego wpływu na europejskie rynki

08.10.13

W zeszłym tygodniu w USA doszło do blokady wydatków rządu federalnego po raz pierwszy od 1995 roku po tym jak liderom politycznym nie udało się wypracować kompromisu, Co dalej?

RSS

Autogaz bije rekordy, paliwa tradycyjne się do nich zbliżają

29.09.11

39 tydzień roku staje się kolejnym, w którym ceny paliw ruszają w górę #8211; ale nie są jeszcze tak wysokie, jak miało to miejsce w początkach sierpnia, Wyjątkiem jest tu LPG #8211; którego cena przekroczyła poziom 2,60 zł/l i nieubłaganie zbliża ,,,

RSS

Polacy kupili 38 milionów biletów: Rekord w kinach. Gigantyczne zyski!

08.01.10

Tak dobrego roku polskie kina nie miały od czasu upadku komunizmu. W 2009 roku sprzedano aż 38 milionów biletów, czyli jeden na statystycznego Polaka. Tylko w ostatnim tygodniu grudnia do kin poszło aż milion osób, głównie na hitowy "Avatar".

RSS

Słowenia poległa we Lwowie. Ukraińcy blisko Euro 2016

15.11.15

To jeszcze nie czas na otwieranie szampanów, ale Ukraińcy są już bardzo blisko awansu do Euro 2016. W pierwszym meczu barażowym, piłkarze Michaiła Fomienki pokonali we Lwowie Słowenię 2:0. Rewanż we wtorek.

RSS

Ścigał się z "Lewym", skusiły go astronomiczne zarobki

29.06.17

Mówiło się o PSG i Realu Madryt, ale nic tego.

RSS

Czy dane z USA nadal są dobre?

15.03.15

Kolejny już raz poznajemy pakiet danych zza oceanu składający się z dobrych i złych informacji, Islandia zrezygnowała ze starania się o członkostwo w Unii Europejskiej, RPP potwierdza brak zmian stóp procentowych w najbliższych miesiącach,

RSS

Co to jest nadpłata?

29.08.11

Zdarza się, że wysokość zobowiązania podatkowego wzbudza wątpliwości. Podatnik mógł przecież wpłacić wyższa kwotę podatku w stosunku do tego co wynika z deklaracji podatkowej. Taką sytuację popularnie określa się nadpłatą podatkową. Kwestie związane z tym problemem zostały szczegółowo uregulowane w Ordynacji Podatkowej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny