Sylwester R. już na wolności: Były szef ZUS wpłacił 200 tys. i wyszedł

15.03.10

Były prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R. wyszedł z aresztu w Goleniowie (Zachodniopomorskie), w którym spędził pół roku. Decyzją sądu mógł opuścić areszt po wpłaceniu 200 tys. zł. kaucji.

Zobliguje sieci społecznościowe do usuwania oszczerczych postów i gróźb. Najprawdopodobniej już niedługo wejdą w życie nowe przepisy zakazujące bankom naliczania opłat jeśli klient chciałby spłacać raty w walucie swojego kredytu, Expander sprawdził więc oferty trzech banków, które sprzedają franki szwajcarskie tak tanio jak ka Wraz z pogarszającą się sytuacją na rynkach finansowych spadają ceny ropy, Wczorajszy dzień przyniósł przecenę baryłki ropy Brent o blisko 4%, Jeszcze silniej spadały ceny ropy w Nowym Jorku, Dlatego też różnica w cenach obu gatunków ropy wzrosła do ponad- Tarcza była i jest interesem Polski, to Tusk i jego rząd wmawiał, że to interes Stanów Zjednoczonych. Rząd Platformy chciał pozbawić nas bezpieczeństwa, a teraz poszukuje bezpieczeństwa u sąsiadów Rosjan - powiedziała w "Kropce nad i" była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga. "Tylko jedno jest w stanie pomóc teraz rynkowi tabletów". Dopiero w niedzielę będzie możliwe przesłuchanie mężczyzny podejrzewanego o śmiertelne ugodzenie nożem 24-latka na ulicy Grodzkiej w Krakowie.

Podczas dzisiejszej aukcji Europejskiego Banku Centralnego, banki komercyjne pożyczyły nieco ponad pół biliona euro (529,5mld), ale na rynku eurodolara euforii nie było, Co ciekawe, przez cały dzień wzrastały rentowności portugalskich obligacji, Czy to oz

Lada moment minie miesiąc od podwyżki stóp procentowych, Przez ten czas tylko nieliczne banki zdecydowały się na podwyższenie odsetek z lokat, Zatrudnienie bezrobotnego może oznaczać dla przedsiębiorcy wymierne korzyści finansowe. Specjalna oferta urzędów pracy dotyczy tych bezrobotnych, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, są to np. osoby po 50. roku życia. Dlatego planując wzrost zatrudnienia w firmie, warto poszukać pracowników wśród zarejestrowanych osób bezrobotnych.

Choć firmy często tworzą nowe produkty, to bardzo rzadko sięgają po podatkową ulgę B+R. W 2017 r. zaledwie 565 firm odliczyło 543 mln zł - wynika z raportu firmy Grant Thornton. Premier Czarnogóry Milo Djukanović oskarżył w czwartek Rosję o to, że przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi finansowo wspiera kampanię przeciwko zbliżaniu się Czarnogóry do struktur Paktu Północnoatlantyckiego, którą prowadzi opozycja. Porwany na początku lutego bieżącego roku przez somalijskich piratów włoski tankowiec jest znów wolny - poinformowały w środę włoskie media.Wisła, Legia, Ruch. Trzy zespoły z samej czołówki Ekstraklasy niespodziewanie przegrały swoje spotkania 19. kolejki. Co gorsza, wszystkie były gospodarzami i zdecydowanymi faworytami. Swoich kibiców nie zawiódł właściwie tylko "Kolejorz". Lech Poznań po 9 miesiącach powrócił na swój stadion przy ul. Bułgarskiej i pokonał Cracovię 3:1. Sprawdź najciekawsze akcje kolejki przygotowane przez nSport. Dr Adam Domanasiewicz na co dzień jest chirurgiem transplantologiem, a w tegorocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem odegra rolę księcia Witolda. Członkami bractw rycerskich, którzy co roku ściągają na pola pod Stębarkiem, są ludzie wykonujący różne profesje. Papież z wizytą w Turcji.

RSS

Będzie mocno sypało i wiało: Uwaga na śnieżyce i silny wiatr!

01.02.10

Sobota będzie stała pod znakiem intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru. Stąd pojawią się zawieje i zamiecie śnieżne. Na porywy wiatru muszą szczególnie przygotować się mieszkańcy północnej i zachodniej Polski. Trochę lepszej pogody możemy spodziewać się dopiero od niedzieli.

RSS

I prezes Sądu Najwyższego do prezydenta: staje Pan przed próbą, której wierzę, że Pan sprosta

22.07.17

Profesor Małgorzata Gersdorf zwróciła się do do prezydenta Dudy z prośbą o spotkanie.

RSS

Układ START opóźni Patrioty

01.04.10

Szanse na to, by bateria rakiet Patriot pojawiła się w Polsce zgodnie z planem czyli w połowie kwietnia, są minimalne – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Powodem poślizgu są przeciągające się negocjacje w sprawie układu rozbrojeniowego START, zakończone dopiero w ubiegłym tygodniu.
fot. Wikipedia

RSS

Dane z USA. Szansa dla złotego. Ostatni moment na tanie tankowanie

08.02.15

EUR/USD porusza się w granicach 1,1450 przed ważnymi danymi z amerykańskiej gospodarki, Dania obcina czwarty raz stopy procentowe i wstrzymuje emisję obligacji,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Prezydent na "Smoleńsku", jego żona na komedii Woody'ego Allena

08.09.16

"Pierwszej damie towarzyszyła córka Kinga, obie sprawiały wrażenie naprawdę zrelaksowanych" - opisuje dziennikarka "Polityki" na internetowych stronach tygodnika.

RSS

Przeciętni Polacy i fenomenalni Niemcy. Ruszył Puchar Świata w skokach

22.11.15

Niemieckie Klingenthal okazało się szczęśliwie dla gospodarzy. Severin Freund i spółka odrobili straty z pierwszej serii i wygrali inaugurujące sezon Pucharu Świat zawody drużynowe.

RSS

Powstanie nowa partia?: ZChN znika z polskiej sceny politycznej

01.02.10

Należeli do niego Marek Jurek, Kazimierz Marcinkiewicz czy Ryszard Czarnecki. Teraz jednak Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe - partia, która funkcjonowała od 1989 roku - przestaje istnieć. Pod koniec stycznia, ze względu na błędy proceduralne, została wykreślona z rejestru partii politycznych.

RSS

Odreagowanie w USA, dalsze spadki w Europie

15.12.14

Wczoraj na Wall Street mieliśmy wzrostowe odreagowanie, które wynikało z dobrych danych dotyczących sprzedaży detalicznej, Także sesja w Azji przebiegała w miarę dobrych nastrojach, pomimo gorszych od oczekiwań odczytów produkcji przemysłowej,

RSS

Chirurdzy plastyczni ostrzegają: Guma do żucia załatwi ci zmarszczki

15.03.10

Poważne ostrzeżenie dla miłośników, a głównie miłośniczek gumy do żucia. I to z ust nie byle kogo, bo chirurgów plastycznych, którzy jak mało kto znają mechanizmy powstawania zmarszczek. Otóż okazuje się, że częste żucie gumy może prowadzić do powstawania coraz głębszych bruzd.

RSS

"Solidarni 2010" trafią pod lupę KRRiT?: SLD o filmie TVP: To tworzenie obsesji

29.04.10

Solidarności z tymi, którzy naprawdę współczują, było tam niewiele - tak politycy SLD podsumowują dokument Jana Pospieszalskiego i Ewy Stankiewicz "Solidarni 2010", pokazany w TVP1. Sojusz mówi o tworzeniu "pełnych obsesji obrazów" i chce, by sprawie przyjrzała się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

RSS

Niemcy opowiedzieli Lewandowskiemu żart. "Remis wezmą w ciemno"

08.10.14

W sobotę przeciw "Lewemu" wystąpi wielu kolegów z Monachium.

RSS

Arłukowicz to nie Messi

15.05.11

Bartosz Arłukowicz o Platformie: obła, śliska i plastikowa, a jej szef to król cynizmu. Arłukowicz to dziś nowa twarz Platformy.
(fot. Wprost)

RSS

Inflacja w Polsce, a w Stanach zapis z posiedzenia FOMC

15.11.12

We wtorek panował relatywny spokój na globalnym rynku, Na głównej parze walutowej dzień rozpoczęliśmy pokonaniem poziomu 1,2700 i spadkiem w okolice 1,2660 po opublikowaniu gorszego od oczekiwań indeksu instytutu ZEW, Rynkowy sentyment polepszył się po ud

RSS

Strach trzęsie rynkami

15.05.12

Euro coraz słabsze Poniedziałkowe notowania na rynku walutowym jak i giełdowym raziły inwestorów mocną czerwienią, Od pierwszych transakcji podczas sesji europejskiej główne indeksy schodziły na coraz niższe poziomy,

RSS

Atak na polski patrol. Zginął żołnierz

15.10.10

Polski żołnierz, 28 letni st. szer. Adam Szada – Borzyszkowski zginął w czwartek w Afganistanie w wyniku ostrzału moździerzowego jego patrolu w południowej części prowincji Ghazni. Inny żołnierz został ranny.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny