Problem z przeludnionymi celami: Amnestia. Z więzień wyjdą drobni przestępcy

15.03.10

Osadzeni z wyrokami do trzech lat więzienia już mogą się cieszyć. Wielu z nich dostanie przerwę w odbywaniu kary. Mało tego, prezesi sądów apelacyjnych sprawdzają, czy osobom, które miały dopiero stawić się za kratkami można odpuścić karę. A wszystko przez przeludnione cele.

Wyniki głosowania w nocy. Według wstępnych szacunków frekwencja przekroczyła 30 proc. Nasz dwukrotny srebrny medalista z Vancuover na każdym kroku podkreśla, jak bardzo szanuje swojego trenera. To właśnie Fin Hannu Lepistoe doprowadził Adama Małysza do fantastycznej formy. Jednak wczoraj Orzeł z Wisły kompletnie zignorował polecenie szkoleniowca. W II kwartale br, polska gospodarka doświadczyła lekkiej zadyszki, Nie jest ona jednak groźna, Dlatego podtrzymujemy naszą prognozę, że w całym 2015 roku wzrost gospodarczy może sięgnąć 3,8%,Dzisiejsza sesja była nieco bardziej ciekawa niż ostatnia, Początkowo rozpoczęliśmy w dobrych nastrojach i z kursem EUR/USD ponad poziomem 1,30, Jednak w ciągu dnia pojawiły się nienajlepsze wyniki aukcji obligacji portugalskich, na której jedynie papiery Turecki premier Binali Yildirim wycofał się we wtorek ze złożonej dzień wcześniej zapowiedzi, że Turcja wypłaci Rosji odszkodowanie za zestrzelony na pograniczu syryjsko-tureckim rosyjski samolot wojskowy biorący udział w operacji w Syrii. Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie podatku od zysków kapitałowych dla cudzoziemców inwestujących w nieruchomości, co miałoby ograniczyć wzrost cen domów w Londynie - poinformowała w czwartek telewizja Sky News powołując się na anonimowe źródła.

W wieku 80 lat zmarł w niedzielę Benjamin Ben Eliezer, były izraelski minister obrony, były przywódca Partii Pracy, doświadczony polityk, który miał dobre relacje z Hosnim Mubarakiem, prezydentem Egiptu w latach 1981-2011.

Wybory kolejno w Holandii, Francji będą utrudniać wzrosty na złotym, Obawa o kształt strefy euro, CHF/PLN może rosnąć w obliczu wzrastającego poparcia eurosceptycznych kandydatów w wyborach, Przesłuchanie Donalda Trumpa w dwóch izbach ,,, Po wczorajszym załamaniu na rynku, szczególnie w popołudniowej sesji handlu w USA, dzisiaj złoty odrabia część strat, Panika na giełdach pociągnęła za sobą wyznaczenie nowych maksimów, USDPLN w szczytowej fazie handlu dotarł do 3,3781, natomiast za euro t

Poranny, piątkowy handel na rynku FX przynosi podbicie wycen walut EM, w tym PLN, wraz z dynamiczną zwyżką eurodolara, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2820 PLN za euro, 3,7931 PLN wobec dolara amerykańskiego,,, Dziecko jechało na rowerze. Chłopczyk wyszedł z domu sam w środku nocy.Ludzką stopę w sportowym bucie ocean wyrzucił na brzeg w rejonie Vancouver - poinformowała kanadyjska policja. Gdy zatrzymywano go na lotnisku Okęcie w Warszawie, miał przy sobie paszport na nazwisko Uri Brodsky. Ale okazuje się, że to tylko jedna z jego tożsamości. Podróżując po Niemczech, podawał się bowiem za kogoś innego. Tygodnik "Der Spiegel" ujawnia szczegóły działalności agenta izraelskiego Mosadu.

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej (Rossielchoznadzor) mówi o dwóch polskich zakładach.

RSS

Obyczaj demokratyczny

15.06.10

Wielu krytyków Bronisława Komorowskiego zarzuca mu, że podejmując decyzje jako sprawujący urząd prezydenta, narusza coś, co jest zwane "obyczajem demokratycznym". Uważają oni, że takie decyzje, jak desygnowanie na urząd prezesa NBP profesora Marka Belki, czy zwołanie Rady Gabinetowej powinny być podejmowane przez prezydenta wybranego w wyborach powszechnych. Krytycy ci jednak nie biorą pod uwagę tego, że Marszałek Sejmu, po pierwsze, sprawuje urząd z mocy Konstytucji, a nie z mocy decyzji partyjnej, a w demokracji obyczaj musi ustąpić prawu. Działania Komorowskiego mają znamiona precedensu i dlatego to on właśnie tworzy obyczaj, a nie jego krytycy.

RSS

Skra druga na świecie. Złoto znowu dla Włochów

22.12.10

Skra Bełchatów bez szans w finale Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze. Podopieczni Jacka Nawrockiego dobrze zagrali tylko w jednym secie, a w trzech wyraźnie przegrali z włoskim Trentino. Ekipa Łukasza Żygadły obroniła tym samym tytuł sprzed roku, a Skra ponownie wywalczyła srebrny medal.

RSS

Nie żyje 4-latka, której historię walki z rakiem pokazywał w sieci tata

22.11.16

Ojciec poinformował, że jego "piękna i ukochana księżniczka" odnalazła wreszcie spokój.

RSS

Cypr uratowany?

01.04.13

W poniedziałek (25 marca) główna para walutowa nie zdążyła jeszcze odreagować po wcześniejszych spadkach kursu związanych z zamieszaniem na Cyprze, a poniedziałkowa sesja przyniosła znaczny spadek wartości eurodolara,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

26% wzrostu gospodarczego w Singapurze w II kwartale

15.07.10

Środowe przedpołudnie na rynkach finansowych przebiega pod znakiem doniesień z azjatyckich gospodarek, W dzisiejszych czasach, w których to one są motorami napędowymi globalnego rozwoju (mówił o tym wczoraj szef MFW) takie doniesienia mają,,,

RSS

Szansa na umocnienie złotego

01.02.16

Dzisiejsze notowania, jak i kilka nadchodzących, mogą przynieść odreagowanie styczniowych spadków na złotym, Poprawie sentymentu wokół walut rynków wschodzących pomagają decyzje Amerykanów i Japończyków dotyczące ich polityki ,,,

RSS

RMF FM: Współpracownik Dudy na celowniku prokuratury. "Próba zdyskredytowania prezydenta"

22.09.17

Według rozgłośni, prof. Michał Królikowski miał zostać objęty dochodzeniem prokuratury w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT.

RSS

Na Euro GROM w gotowości

08.06.12

Elitarna jednostka wejdzie do akcji jeśli służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo będą potrzebowały pomocy.

RSS

Kłótnia o klimatyzację. "Smród, duchota, zdechnąć można"

08.07.13

Stołeczny ZTM kontra pasażerowie.

RSS

Notatka Biura TK o projekcie PiS

15.05.16

Z analizy projektu nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym wynika, że część jego zapisów przypomina regulacje uznane już wcześniej przez TK za niekonstytucyjne - głosi notatka.

RSS

Amerykańska gospodarka ma się gorzej

01.02.13

Środa minęła pod dyktando odczytów makroekonomicznych za oceanem, Okazały się one słabsze niż oczekiwano, Kurs EUR/USD bije kolejne rekordy, FED potwierdził ciąg dalszy luzowania polityki monetarnej na amerykańskim rynku,

RSS

Ameryka powoli wraca do pracy

08.10.12

Piątkowa sesja przyniosła poprawę nastrojów na giełdach, Rano trudno było wskazać konkretne powody optymizmu, ale przecież nie zawsze trzeba się ich doszukiwać, Po południu bykom pomagały dobre dane za amerykańskiego rynku pracy,

RSS

Złoty silniejszy, czeka na RPP

08.10.14

Poniedziałek na rynku głównej pary walutowej przyniósł niewielkie odreagowanie zeszłotygodniowego osłabienia, Pomimo kolejnych rozczarowujących danych dot, gospodarki europejskiej wspólna waluta zdołała oddalić się od piątkowego minimum ,,,

RSS

"Nie ma życia bez dżihadu". Obcokrajowcy w szeregach ISIL werbują nowych terrorystów

22.06.14

Dżihadyści, pochodzący z krajów Zachodu, zachęcają do przyłączenia się do nich w Syrii i Iraku.

RSS

"WSJ": NATO dyskutuje o rozmieszczeniu wojsk w pobliżu Rosji. Batalion w Polsce

29.10.15

Dwa plany działania przeciwko agresywnym posunięciom Rosji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny