Problem z przeludnionymi celami: Amnestia. Z więzień wyjdą drobni przestępcy

15.03.10

Osadzeni z wyrokami do trzech lat więzienia już mogą się cieszyć. Wielu z nich dostanie przerwę w odbywaniu kary. Mało tego, prezesi sądów apelacyjnych sprawdzają, czy osobom, które miały dopiero stawić się za kratkami można odpuścić karę. A wszystko przez przeludnione cele.

Referendum we Włoszech nie powinno mieć długotrwałego wpływu na rynek walutowy, Nadal bez przełomu w kontekście ograniczenia produkcji ropy naftowej przez OPEC, Złoty wraz z forintem pozostają słabe w relacji do euro czy dolara

Dwa samoloty były bliskie zderzenia nad lotniskiem Newark w Nowym Jorku. Prokurator unijnej misji policyjno-prawnej EULEX w Kosowie Brytyjka Maria Bamieh zarzuciła w lokalnych mediach, a także w wypowiedzi dla AFP, korupcję wysokim rangą przedstawicielom misji.Le Pen może wrócić do gry, Kilku kandydatów w wyborach we Francji, Pojawienie się Le Pen i Melenchona w drugiej turze może wywołać panikę na rynkach To miał być świetny interes. Policja za 6,5 miliona złotych kupiła od Rumunów 105 aut. Miały być tanie w eksploatacji i niezawodne. Okazało się, że częściej są zepsute niż jeżdżą, a do tego są koszmarnie niewygodne. Odpowiedzialni za przetarg staną przed sądem. W sumie 23 osoby, w tym wysocy oficerowie policji. Po raz pierwszy według nowych zasad uczeni ocenili potencjał jednostek naukowych i wskazali 37 najbardziej prestiżowych.

"Nie blokuj lewego pasa, baraaaanie!" - to najnowszy pomysł na poprawę kultury jazdy w Polsce. Internauci piętnują bezmyślne zachowanie kierowców. Przykład? "Pozdrowienia dla idioty w Citroenie AX, który blokował wlokąc się lewym pasem karetkę na sygnale". Co na to drogówka?

Aż cztery gole zaaplikowały bramkarzowi Queens Park Rangers piłkarze Manchesteru United. To pierwsze ligowe zwycięstwo drużyny Louisa van Gaala w tym sezonie. Na rybach, w teatrze, spacerując po plaży, ale przede wszystkim w gronie rodzinnym zamierzają spędzić Wielkanoc posłowie różnych ugrupowań. Deklarują też - niezależnie od przynależności partyjnej - przywiązanie do tradycyjnych zwyczajów świątecznych.

Mamy nowy rekord wysokości wypłaty dla jednej rodziny. Dane makroekonomiczne z Europy przeszły bez większego echa przez nadchodzącą konferencję prasową szefa Europejskiego Banku Centralnego, Pojawiło się ryzyko ograniczenia handlu kryptowalutami w Korei Południowej Lawina negatywnych komentarzy internautów po kontrowersyjnych słowach duchownego nt. pedofilii.Na słaby odczyt Chicago PMI zareagowały głównie pary z jenem, Notowania USDJPY spadły poniżej 80,00 jenów i zbliżyły się do kolejnej strefy wyznaczonej przez zniesienia zewnętrzne dla formacji harmonicznej, Temperatura rzadko ma przekraczać 10 stopni. Gaz z łupków miał uczynić Polskę potęgą energetyczną i zapewnić dobrobyt na pokolenia.

RSS

Sięgniemy po rezerwy gazu?

08.01.10

Rządowy zespół do spraw bezpieczeństwa energetycznego kraju dyskutował w czwartek, czy konieczne jest uruchomienie strategicznych rezerw gazu. Od wtorku minister gospodarki analizuje wniosek spółki Gaz System, która zwróciła się o to do rządu - pisze "Rzeczpospolita".

RSS

Jen w centrum uwagi

22.07.13

Inwestorzy nie chcieli czekać do wyników niedzielnych wyborów do izby wyższej japońskiego parlamentu, które są przesądzone i zaczęli wcześniej realizować zyski z ostatniej fali zwyżek na tamtejszym rynku akcji,

RSS

Góralom nie podobają się jej życiowe wybory : Krewni potępiają Alicję Bachledę-Curuś

29.01.10

Krewni Alicji Bachledy-Curuś mają do niej coraz większe pretensje o nieformalny związek z Colinem Farrellem oraz nieślubnego syna Henry Tadeusza. Góralski, tradycyjny ród nie przywykł do takich rozwiązań i przyjmuje je z dystansem i niezadowoleniem. Pretensje mają nawet do chrzcin.

RSS

Złoty ? można mówić tylko o małej korekcie

22.11.16

Eurodolar w piątek schodził w rejon 1,0570, Być może to już koniec tej potężnej fali spadków, jaką mogliśmy obserwować po zwycięstwie Trumpa, a która była częścią, zgoła finalnym akordem, długofalowego procesu, wszczętego,,,

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Ekspertyza: Korzystny dla Polski sposób badania katastrofy

08.05.10

Przyjęty przez Polskę i Rosję sposób badania katastrofy pod Smoleńskiem jest korzystny dla strony polskiej; przekazanie badania państwu pochodzenia samolotu bywa rzadkością - ocenia kancelaria prawna, która analizowała to zagadnienie.

RSS

Pytali gimnazjalistów o "Władcę Pierścieni": Taki był test humanistyczny. Zdałbyś?

29.04.10

Fragment Starego Testamentu o wyroku króla Salomona, postać Juranda ze Spychowa z "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza, a także opowieść o hobbicie z "Władcy Pierścieni" - pytania na ten temat pojawiły się w części humanistycznej testu gimnazjalnego. Sprawdź, czy znasz odpowiedzi.

RSS

Bonjour, Beckham. Zagra w PSG

01.02.13

Paris Saint-Germain potwierdziło transfer Davida Beckhama.

RSS

Efekty liberalizacji polityki : Spokój Białorusi wobec protestów z Polski

22.02.10

Informując o konflikcie między Warszawą i Mińskiem wokół Związku Polaków na Białorusi (ZPB), rosyjski dziennik "Kommiersant" w czwartek zwraca uwagę na spokój, z jakim strona białoruska przyjmuje protesty Polski.

RSS

"Wałęsa" się rozkręca. Zobacz fragmenty nowego filmu Wajdy

08.05.12

Andrzej Wajda pokazał fragmenty swojego najnowszego filmu "Wałęsa". - Kiedy zobaczyłam odtwórcę roli Lecha na bramie - nikt lepiej by tego nie zrobił, jak pan Więckiewicz. Chwilami zastanawiałam się: Wałęsa to czy on - mówiła, "zachwycona i głodna tego filmu", Henryka Krzywonos. Ją samą u Wajdy zagra znana dziennikarka TVN, Dorota Wellman.

RSS

Filmiki: Potwory i spółka

29.06.12

Dzisiaj dwie urocze, lekko absurdalne animacje. Pierwsza to potwory i potworki znienacka wyskakujące z... miski makaronu.

RSS

Pożar w warsztacie. Motocykl i quad w płomieniach

15.02.15

Pożar w jednym z warsztatów samochodowych na warszawskiej Białołęce.

RSS

Śmiertelnie groźna pogarda dla prawa

15.10.10

Kto ponosi odpowiedzialność za śmierć 18 osób na drodze pod Nowym Miastem? Kierowca busa, który nie powinien był zabierać do pojazdu tak wielu pasażerów? A może współodpowiedzialni są pasażerowie, którzy nie powinni wsiadać do busa wiedząc, że nie jest przystosowany do przewożenia tak wielu osób? I nie zmienia niczego fakt, że wszystkie wymienione osoby były jednocześnie śmiertelnymi ofiarami wypadku.

RSS

Francuska TV: Polska może dać lekcję Europie. A my to pokażemy

22.06.11

Międzynarodowa telewizja informacyjna France 24 rozpoczyna cykl "Europejskie Debaty"; pierwsze dwie dyskusje zostały utrwalone we wtorek w Warszawie. Prezes stacji przekonuje, że Polska w czasie prezydencji może dać lekcję UE, a France 24 to pokaże.

RSS

Najlepsze na świecie? Made in Poland

01.12.16

Najlepszy budynek świata 2016 r. znajduje się w Polsce. Nie jeden.

RSS

Rosja: Polska łamie przepisy fitosanitarne. Sawicki: oczekujemy konkretów

01.07.14

Federalna Służba Nadzoru Sanitarnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Rosji w poniedziałek zarzuciła Polsce systematyczne łamanie rosyjskich przepisów fitosanitarnych przy dostawach produkcji roślinnej do Federacji Rosyjskiej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny