Internetowa transmisja z ciężarówki: Polak pędzi przez USA. Zobacz to na żywo!

15.03.10

To prawdziwy film drogi. A przy tym autentyczny. Polski kierowca ciężarówki przemierzający USA wpadł na świetny pomysł. Zainstalował w kabinie kamerę i w Internecie pokazuje swoją podróż. Do tego jeszcze prowadzi bloga. Zobacz, jak płynie swoim wielkim tirem po amerykańskich autostradach.

Przez 10 miesięcy z Alaski do Ziemi Ognistej. W takiej podróży jest Piotr Strzeżysz. Krytykowała, obrażała i wzbudzała kontrowersje. Aktualnie przebywa w izolatce, by nie "nasiąkł" ludzkim zapachem.19-letni David Curran został skazany przez sąd w Dublinie na dwie kary dożywotniego więzienia za zabójstwo dwóch Polaków, Pawła K. i Mariusza Sz. - poinformowała irlandzka telewizja RTE. Sytuacja na światowym rynku walutowym oraz europejskie zawirowania i wynikający z nich wzrost niechęci inwestorów do wszystkiego co choć trochę #8222;trąci#8221; ryzykiem, mocno odbija się na naszej walucie, Z apogeum jej osłabienia m Dlaczego gen. Andrzej Błasik w momencie katastrofy Tu-154M był w kabinie pilotów? Mjr Michał Fiszer, ekspert ds. lotnictwa jest przekonany, że generał nie przyszedł do pilotów, by skłaniać ich do wylądowania mimo trudnych warunków pogodowych. - Załoga mogła go sama poprosić, by pomógł podjąć decyzję. Trudno mi sobie wyobrazić, by gen. Błasik z własnej inicjatywy pobiegł do pilotów, przechodząc przez salon prezydencki. Może ktoś go poprosił, by się dowiedział, jaka jest sytuacja i czy dojdzie do lądowania. Gen. Błasik latał w 36. pułku na jakach 40. Był swój, oni wszyscy go znali - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" mjr Fiszer.
Fot. FORUM

Wideo z fragmentem posiedzenia, na którym samorządowiec ogląda mecz, otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisu gizycko.tv.

Nie był debeściakiem. nie był dumny ani uparty. Nie był mięczakiem z raportu MAK. Był wojskowym pilotem, który 10 kwietnia 2010 r. prowadził Tu-154.
Arkadiusz Protasiuk Gotowy jest już pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na warszawskich Powązkach. Uroczyste odsłonięcie pomnika odbędzie się 10 listopada, ale już w piątek oficjalnie zostanie przekazany Zarządowi Cmentarzy Komunalnych.

Po słynnym tańcu w rytm rosyjskiej wersji "American Boy", prezydent Rosji znowu stał się bohaterem You Tube. Ale to nagranie wygląda zdecydowanie mniej żartobliwie. I wywołało falę niezbyt przychylnych komentarzy na temat umiejętności Miedwiediewa-kierowcy. We wtorek zakończył się szczyt przywódców USA i Korei Północnej w Singapurze, Jak można było oczekiwać końcowy dokument (uważany za Donalda Trumpa za sukces) bardzo ogólnie opisywał osiągnięte porozumienie, Warte wspomnienia było ,,, Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) już prawie12 lat temu ostrzegała francuską firmę PIP przed produkcją i sprzedażą silikonowych implantów piersi. "Powodem były ich poważne wady" - powiedziała we wtorek agencji dpa rzeczniczka FDA, Erica Jefferson.Gdyby o wynikach wyborów prezydenckich w Polsce decydowały tylko głosy amerykańskiej Polonii, wygrałby Jarosław Kaczyński, i to już w pierwszej turze. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w głosowaniu za Oceanem dosłownie zdeklasował rywali. Zdobył kilkakrotnie więcej głosów niż marszałek Sejmu. Łukasz Kubot i Michaił Jużny pokonali w pierwszej rundzie debla w wielkoszlemowym US Open niemiecko-fińską parę Benjamin Becker i Jarko Nieminen 6:2, 6:4. Tak źle jeszcze nie było.

RSS

Frank: Szwajcaria stanęła przed dylematem

08.09.11

Szwajcaria stanęła przed dylematem - czy tolerować wzmacniane kursu franka, co mogłoby doprowadzić do recesji, czy płacić wysoką cenę, by do tego nie dopuścić, Wybrano tę drugą opcję - tak powiązanie przez tamtejszy bank centralny franka z euro komentuje

RSS

Czy Fed przywróci blask dolarowi?

19.08.16

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia ze wzmożoną aktywnością części oficjeli FED, Wczoraj wypowiadał się szef FED w Nowym Jorku, William Dudley, jednak jego wypowiedź nie była tak optymistyczna jak ta z wtorku, która wywołała ,,,

RSS

Wyniki kontroli w sklepach: Oto, kto fałszuje masło w Polsce

08.04.10

Za mało tłuszczu, za dużo wody - tak wygląda polskie masło. Inspektorzy handlowi nakryli fałszerzy tego produktu, którzy na opakowaniach podają zupełnie inny skład, niż ten, który naprawdę jest w margarynie, czy maśle. Inspektorzy zdecydowali się ujawnić producentów.

RSS

500 000 km w 39 miesięcy: Oto samochód, który się nie psuje i kropka

22.05.10

Przejechał ponad pół miliona kilometrów i to w warunkach, w których inne auto rozpadłoby się w drobny mak. Nie zepsuł się ani silnik, ani skrzynia biegów. Na karoserii nie uświadczysz grama korozji. Co to za samochód? Zdziwisz się! Zobacz, jak ten cud wypada w porównaniu z innymi autami.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Dramat w ćwierćfinale mistrzostw Europy

15.10.15

Polacy wyrzuceni za burtę przez Słowenię.

RSS

Polska baza w Afganistanie została ostrzelana

08.06.10

Rebelianci dokonali ostrzału rakietowego bazy FOB (Forward Operating Base) Ghazni w Afganistanie. Lekko ranne zostały cztery osoby; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, w najbliższym czasie powrócą do wykonywania obowiązków - podało wojsko.

RSS

Kijowski przewodniczącym KOD na Mazowszu

29.01.17

RSS

Bush senior "żwawy i w dobrym nastroju"

29.12.12

Były amerykański prezydent George Bush senior wciąż przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej Szpitala Metodystów w Houston w Teksasie, dokąd trafił w niedzielę, ale jego stan się poprawia - poinformował w piątek rzecznik rodziny Busha.

RSS

Studenci: Projekt dotyczący ulg od 500 dni jest w Sejmie

01.07.10

Obywatelski projekt przywracający większe ulgi dla studentów na przejazdy już od 500 dni jest w Sejmie - przypominają studenci zrzeszeni w inicjatywie "Przywracamy ulgi dla studentów i uczniów", którzy przyszli pod Sejm.

RSS

Zobacz listę: Oto najlepsze auta używane dekady

08.01.10

Szukasz auta rodzinnego albo terenówki? A może jednak wolisz miejski samochodzik, którym wjedziesz w każdy zakamarek? Trudna decyzja? Dlatego zobacz ranking aut z drugiej ręki. Lista powstała po sprawdzeniu kosztów eksploatacji, trwałości, niezawodności i jakości. Wyniki zaskakują.

RSS

Dyżurny zapobiegł tragedii na torach

08.10.10

Za Ciechanowem w kierunku Gdańska na jednym torze przez ponad dwie godziny stały naprzeciw siebie dwa pociągi. To, że nie doszło do tragedii to zasługa dyżurnego ruchu, który zorientował się w sytuacji i odpowiednio wcześnie zatrzymał zdalnie oba składy.

RSS

"Kozacy wysadzili pociąg z rosyjskimi żołnierzami"

08.07.15

Ujawniają ukraińskie media.

RSS

"Washington Post": CIA zrobiło 14 tys. zdjęć w tajnych więzieniach. Także w Polsce

29.06.15

Gazeta powołuje się na amerykańską prokuraturę wojskową.

RSS

Premier tyranem? Tylko dla siebie

22.02.10

Wali pięścią w stół, a jego przerażony współpracownik, na wszelki wypadek, zasłania się w obawie przed ciosem - taką scenkę rodzajową opisuje w swojej książce Andrew Rawnsley. Brytyjski dziennikarz polityczny bez skrupułów opowiada o stylu pracy Gordona Browna - premiera Wielkiej Brytanii.

RSS

WHO: Używanie telefonów komórkowych "może być rakotwórcze"

01.06.11

Agencja badań nad rakiem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oświadczyła, że używanie telefonów komórkowych należy uznać za "być może rakotwórcze dla człowieka".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny