Duchowny miał udar mózgu: Arcybiskup Gocłowski w szpitalu

08.03.10

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski miał udar mózgu. 79-letni hierarcha - znany m.in. z krytyki ojca Tadeusza Rydzyka i obrony Lecha Wałęsy - jest w gdańskim szpitalu. Lekarze zapewniają, że stan arcybiskupa jest stabilny.

Obkupić się w gotówkę, czy płacić kartą? To dylemat niejednego urlopowicza pakującego właśnie walizki, Wszystko zależy od celu podróży, im bardziej egzotyczny wyjazd, tym korzystniej wypadają transakcje kartą, a mniej atrakcyjnie zakup ,,, W Przyczynie Dolnej (woj. lubuskie) doszło do masowego umierania pszczół. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał premiera Donalda Tuska do opublikowania raportu komisji kierowanej przez szefa MSWiA Jerzego Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej. Nie można zwlekać - oświadczył szef PiS na konferencji prasowej.Ponad 3 tysiące damskich oraz dziecięcych bluzek z podrobionymi znakami firmy Disneya zatrzymali podkarpaccy celnicy na terenie dawnego przejścia granicznego w Barwinku. Towar z Turcji, o wartości ok. 100 tys. zł, miał trafić do jednej z warszawskich firm. Zamiast strzec przestrzegania prawa, sam je łamał. Mowa o policjancie z Pragi, który w różnych przebraniach napadał na banki na czeskiej prowincji - poinformowały w czwartek służby ochrony prawa u naszych południowych sąsiadów. W Brookfield w stanie Wisconsin napastnik postrzelił siedem osób, trzy z nich zmarły. Trwa policyjna obława.

Mimo bólu, udało mu się bezpiecznie wylądować.

Luis Felipe Scolari podał nazwiska 23 piłkarzy, którzy zagrają na mistrzostwach świata. Kompania Węglowa przekazała w czwartek do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) kopalnię Anna w Pszowie, do niedawna będącą częścią kopalni Rydułtowy-Anna. W tej części kopalni od czterech lat nie wydobywa się już węgla, choć trwa jeszcze eksploatacja na granicy obszarów Rydułtów i Anny.

O zmianach w rządzie w "Faktach po Faktach". Naukowcy zauważyli na powierzchni Jowisza kolejne ciekawe zjawisko. W USA wtorek nadal był dniem szykowania się na piątkowe wystąpienie Janet Yellen, szefowej Fed, Wpływ na nastroje mogła mieć cena ropy (chociaż ostatnio gracze spadki lekceważyli) i w bardzo niewielkim stopniu publikacje makro,Jak twierdzi norweska prasa, trenerzy "oszukali" Marit Bjoergen tuż przed finiszem, dzięki temu ta przyspieszyła. Norweżka później przyznała, że domyślała się, że coś jest na rzeczy. - Myślałam, że to żart - powiedziała o sytuacji, gdy dowiedziała się rzekomo traci do Kowalczyk tylko dwie sekundy. Po kolejnym złocie promienieje, ale na konferencję z Justyną Kowalczyk nie przyszła. Portal tvn24.pl dotarł do obszernych fragmentów kontrowersyjnej "Matki". Słynny koszykarz NBA Tim Duncan postanowił w wieku 40 lat zakończyć karierę - ogłosił klub San Antonio Spurs. W barwach "Ostróg" legendarny środkowy zdobył pięć tytułów mistrza NBA (1999, 2003, 2005, 2007 i 2014) oraz dwukrotnie wystąpił w finale rozgrywek (2004 i 2008).

RSS

"W sieci nazywali mnie dzidzią, blacharą, dziwką i ku**ą"

22.03.15

Monica Lewinsky: jestem jedną z pierwszych ofiar cyberprzemocy.

RSS

Awantura o krzyż w Szczecinie

01.03.11

Awantura o symbole religijne w szczecińskiej radzie miasta. Członkowie Ruchu Poparcia Palikota zawiesili na ścianie urzędu gwiazdę Dawida i islamski półksiężyc. Zdjął je radny PO, na co goście odpowiedzieli zdjęciem krzyża. Krzyż ostatecznie zawisł z powrotem, a radni planują uchwałę, z której będzie wynikać, że w szczecińskim urzędzie wieszać można jedynie symbole chrześcijańskie.

RSS

Gowin: zobaczymy, czy Tusk jest mężem stanu

22.10.11

- Donald Tusk stoi przed najważniejszą próbą swojego życia. Już udowodnił, że jest wybitnym politykiem. Teraz okaże się, czy jest mężem stanu – mówi "Wprost" poseł PO Jarosław Gowin.
Jarosław Gowin (fot. Wojciech Artyniew/Forum)

RSS

"Wyobraźnia dzieci podąża różnymi ścieżkami"

22.01.17

W weekend na antenie TVN24 akcja "Bezpieczne ferie".

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Rostowski do dymisji? "Powinien stracić swoją posadę"

22.07.13

Politycy w "Faktach po Faktach" komentowali zapowiedź powiększenia przez rząd deficytu.

RSS

UOKiK z nowymi narzędziami. "Działania miękkie zamiast kar"

15.04.16

Nowe narzędzia, które daje UOKiK wchodząca w niedzielę w życie nowela ustawy, są zachętą do samoregulacji biznesu - mówił p.o. prezes Urzędu Adam Jasser podczas konferencji na temat zmian. Podkreślił też, że UOKiK stawia w pierwszej kolejności na działania miękkie, nie kary.

RSS

Troszczy się o swoją 15-letnią córkę: Kolenda-Zaleska: Mam coś z kwoki

29.01.10

Popularna dziennikarka TVN jest bardzo zabieganą osobą. Ale zawsze znajduje czas dla swojej córki. I to mimo, że Ania już doskonale radzi sobie sama. W końcu ma już 15 lat. Ale Katarzyna Kolenda-Zaleska sama przyznaje szczerze: "Mam coś z kwoki".

RSS

Kabel zyskuje na wartości, bo stopy procentowe mogą zostać wcześniej podniesione

15.06.14

Euro (EUR) odbiło się z niskiego poziomu 1,3511 do poziomu 1,3571 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Wspólna waluta zyskała na wartości po tym jak raport dotyczący roszczeń dla bezrobotnych okazał się gorszy niż oczekiwano, czyli ,,,

RSS

Ustawa podwyżkowa. Kaczyński był "za" wprowadzeniem jej do porządku obrad

22.07.16

Jarosław Kaczyński był we wtorek na sali plenarnej i głosował za wprowadzeniem do porządku obrad pierwszego czytania pierwotnego projektu ustawy o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie.

RSS

Pogrzeb Andrzeja Przewoźnika: Ostatnia droga "kapłana narodowej pamięci"

29.04.10

Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik został we wtorek pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Nabożeństwu żałobnemu przewodniczył metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

RSS

Jarosław Kaczyński: Akcja obrażania pamięci Lecha

08.03.11

Znów próbuje się podjąć bez żadnych podstaw akcję obrażania pamięci Lecha Kaczyńskiego - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o sprawę ułaskawienia w 2009 roku przez ówczesnego prezydenta przedsiębiorcy Adama S.

RSS

Obawy rynków o wypłacalność Włoch na tle politycznych zmian

15.11.11

Podsumowanie tygodnia należy zacząć od poniedziałkowej informacji nt, ewentualnego ustąpienia z urzędu premiera Włoch Silvio Berlusconiego,

RSS

Prokurator traci funkcję po materiale "Uwagi!" o zgwałconej i oślepionej kobiecie

22.04.17

"Były błędy".

RSS

Są nadzieje na pokonanie zniżek

15.11.11

Kształt świecy, jaka w minionym tygodniu powstała na globalnym rynku akcji - z niewielkim białym korpusem i dwoma długimi cieniami z góry i z dołu - najlepiej obrazuje aktualną kondycję giełd, Biały korpus odzwierciedla utrzymywanie się lekko pozytywnych

RSS

Struktury walutowe wciąż na fali

15.11.11

Mimo niepewnej sytuacji na rynkach i małych szans na dwucyfrowe zyski, banki nie wycofały się z oferowania struktur powiązanych z kursami walut,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny