Duchowny miał udar mózgu: Arcybiskup Gocłowski w szpitalu

08.03.10

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski miał udar mózgu. 79-letni hierarcha - znany m.in. z krytyki ojca Tadeusza Rydzyka i obrony Lecha Wałęsy - jest w gdańskim szpitalu. Lekarze zapewniają, że stan arcybiskupa jest stabilny.

Są pierwsze informacje na temat rannych w prefekturze Miyagi. Po południu czasu polskiego w północno-wschodniej Japonii doszło do silnego trzęsienia ziemi. Duże obszary tej części kraju zostały odcięte od prądu. Według agencji bezpieczeństwa nuklearnego w niektórych elektrowniach atomowych przestało działać zasilanie dzięki którym reaktory są chłodzone. Wydano ostrzeżenie przed tsunami, ale po godzinie je odwołano. W piątek kalendarz wydarzeń ekonomicznych nie oferuje wiele, za to być może jesteśmy bliżej porozumienia Grecji z pożyczkodawcami, Wprawdzie MFW odstąpił od stołu negocjacyjnego, jednak po euro nie widać oznak paniki, Przeciętnie licząc spółki Skarbu Państwa były sprzedawane w ostatnich latach 6% poniżej średniej wyceny fundamentalnej, Podczas debiutu to dyskonto było w całości niwelowane i pojawiała się blisko 5-proc, premia #8211; wskazuje analiza Home Broker ,,,Kolejny rajd pod prąd na polskich drogach. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy film, na którym widać fiata pandę, który mknie na przeciwnym pasie przez most w Modlinie na trasie krajowej nr 7. Na szczęście tym razem nie skończyło się tak tragicznie jak wczoraj w Oleśnicy. Na wybrzeże Kapiti niedaleko stolicy Nowej Zelandii Wellington dotarł pingwin cesarski, który musiał przepłynąć około 3 tys. kilometrów z Antarktydy - poinformowały nowozelandzkie władze ochrony przyrody. Oficjalnego zgłoszenia nie ma, bo nasz czytelnik zadzwonił na 112. O wydarzeniu napisał na Kontakt 24.

Złotówka wciąż odrabia straty względem dolara amerykańskiego, kontynuując zeszłotygodniowy trend, Co ciekawe, dolar kosztuje teraz mniej niż przed obniżeniem Polsce ratingu przez agencję Standard Poor's,

Nowa ofensywa przeciw tzw. Państwu Islamskiemu w Syrii. Bramek nie było, był za to kot. Podczas poniedziałkowego meczu na Anfield Road na boisko wbiegł miauczący kibic. Internauci oszaleli na jego punkcie.

Czy środowisko Radia Maryja wystawi w wyborach prezydenckich własnego kandydata? Tak wynika z zapowiedzi czołowego publicysty rozgłośni Jerzego Roberta Nowaka. – Na Lecha Kaczyńskiego na pewno nie zagłosuję – deklaruje w rozmowie z „Wprost”.
Fot. Bulbas/Wikipedia W Mariupolu na wschodzie Ukrainy. - Przyznaję się – oświadczyli przed sądem anarchiści Michał B., Oskar K. i Tadeusz K.Jest Hiszpanem. Dolar potaniał dziś o 4 gr do 3,78 zł i była najtańszy od października ub,r, Spadki kursu USD/PLN były dalszym ciągiem rynkowej reakcji na wczorajsze wyniki posiedzenia amerykańskiego Fed-u, Wsparciem dla zniżki okazały się też dobre ,,, Następnym prezydentem Brazylii będzie po raz pierwszy w historii kobieta. Dilma Rousseff, kandydatka rządzącej lewicowej Partii Pracy, zwyciężyła w drugiej turze wyborów prezydenckich z wynikiem 55,5 procent głosów.

RSS

Napadał na banki; potrzebował na "dopalacze"

29.05.10

Łódzki sąd aresztował na trzy miesiące 24-latka podejrzanego o dwa napady z użyciem noża na placówkę bankową w Łodzi. Mężczyzna przyznał się do napadów. Podczas przesłuchania mówił, że rabował, bo potrzebował pieniędzy na "dopalacze", a pomysł zaczerpnął z filmu.

RSS

"Każdy załatwiał swój interes"

22.11.12

W "Faktach po Faktach" o konferencji ABW i prokuratury ws. zamachu.

RSS

Napieralski: Należy wrócić do ustawy antyaborcyjnej

08.03.11

Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że w Polsce - mimo istnienia tzw. ustawy antyaborcyjnej - nie jest rozwiązany problem aborcji. W jego opinii, w obecnej kadencji nie dojdzie do prac nad nowelizacją ustawy. Przewodniczący Sojuszu ma jednak nadzieję, że będzie to możliwe po wyborach.

RSS

Wojny walutowe tematem szczytu G20

15.02.13

Od rana wspólna waluta traci na wartości wobec amerykańskiego dolara, Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,34, Z grona G10 w stosunku do dolara umacniają się jedynie waluty surowcowe: dolar kanadyjski oraz nowozelandzki, Osłabia się również ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Razem z Anitą Gargas: "Misja specjalna" wraca do TVP

22.01.10

W grudniu do TVP wróciła kojarzona z PiS Anita Gargas. A teraz na antenę telewizyjnej "Jedynki" wraca jej sztandarowy program, "Misja specjalna", który zniknął za czasów prezesury Piotra Farfała. Pytany o powody jej dymisji, ówczesny szef telewizji mówił: Proszę obejrzeć sobie archiwalne odcinki "Misji Specjalnej".

RSS

"Kryzys? Jaki kryzys?". Media o "polskim" Euro

08.06.12

Przez zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Polska trafiła do mediów całego świata.

RSS

Krucha zwyżka na EUR/USD, czekamy na dzisiejszy raport NFP i wystąpienie Yellen w przyszłym tygodniu

08.02.14

Opracowywany przez HSBC/Markit wskaźnik PMI dla usług w Chinach sugeruje, że ten sektor ledwo się tam rozwija ? odnotowano jedynie 50,7 pkt, Po tej publikacji w nocy waluty na antypodach nieco

RSS

Peszko: Wierzę, że to będzie najszczęśliwszy poniedziałek w moim życiu

29.05.16

- Większość osób nienawidzi poniedziałków, ja mam nadzieję, że ten następny będzie najszczęśliwszy w moim życiu - przyznał Sławomir Peszko. Właśnie w poniedziałek selekcjoner Adam Nawałka poda ostateczną kadrę na Euro 2016.

RSS

Zwierzęta jednak bez obrońców z urzędu

08.03.10

W akwarium woda jest zbyt mętna, karma jest zbyt sucha, łańcuch jest zbyt krótki? Zwierzęta w Szwajcarii straciły szansę na to, żeby prawnicy z urzędu walczyli o ich prawa. W niedzielnym referendum Szwajcarzy odrzucili ten kontrowersyjny pomysł.

RSS

Blue chipom brakuje paliwa do wzrostów

22.07.15

Indeks największych 20 spółek na GPW odczuwa ostatnio impuls spadkowy, którego siła i widoczny przy nim brak popytu na akcje zastanawia czy owy impuls nie przerodził się w trend,

RSS

Koniec tygodnia także pod dyktando dolara

01.09.13

Piątek nie obfitował w istotne publikacje makro, jednak pomimo to zaobserwowaliśmy kolejną ciekawą sesję, podczas której ruch umacniający amerykańską walutę był kontynuowany, przez co niestety polski złoty odetchnął tylko na chwilę,

RSS

Czy Polska pokona Portugalię? Wielki bank już to wie

29.06.16

Prognoza analityków banku Goldman Sachs.

RSS

Rybiński: Oferowano mi posadę, żebym już nie krytykował; Graś: Kampania

08.09.11

Krzysztof Rybiński mówi, że osoba z bliskiego otoczenia premiera oferowała mu objęcie jednego z urzędów centralnych. Oferta miała paść, gdy ostro krytykował rząd. Rzecznik rządu Paweł Graś zaprzeczył, by ze strony Kancelarii Premiera padła taka propozycja. To kampania wyborcza - uważa.

RSS

Koparka spadła do morza. Operator nie żyje

29.06.12

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek na terenie budowy Gazoportu Świnoujście.

RSS

Powiedział "o jedno słowo za dużo": Sikorski przeprasza prezydenta za Kaukaz

22.03.10

Szef MSZ Radosław Sikorski przeprasza prezydenta Lecha Kaczyńskiego za krytyczne słowa pod jego adresem, które wypowiedział pod koniec lutego na konwencji PO w Bydgoszczy. Wtedy to szef MSZ mówił, że prezydent nie powinien "zgrywać zucha, wałęsając się gdzieś po górach Kaukazu".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny