Duchowny miał udar mózgu: Arcybiskup Gocłowski w szpitalu

08.03.10

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski miał udar mózgu. 79-letni hierarcha - znany m.in. z krytyki ojca Tadeusza Rydzyka i obrony Lecha Wałęsy - jest w gdańskim szpitalu. Lekarze zapewniają, że stan arcybiskupa jest stabilny.

Delegacja Białorusi nie bierze udziału w Szczycie Partnerstwa Wschodniego - poinformował o tym premier Donald Tusk, rozpoczynając dzisiaj obrady. Zbrodnia mogła mieć w tle majątkowy spór. Jeszcze większym zaskoczeniem niż wynik wyborów w USA była późniejsza rynkowa reakcja, Ostatecznie bowiem Trump przywitany został niemalże euforią, Inwestorzy mogli trochę przeholować z tą reakcją i dzisiejsze popołudnie wskazywało, ,,,Czeka nas ochłodzenie. Katolickie księgarnie i wydawnictwa także chcą walczyć z internautami, którzy nielegalnie ściągają książki i audiobooki z Chomikuj.pl i podobnych portali. "To nie tylko uderza w interesy legalnych sprzedawców, ale jest też grzechem" - mówi ksiądz Bartłomiej Król SDS, szef wydawnictwa Salwator. W trakcie pokazu brytyjskich sił powietrznych w Whitehaven w północno-zachodniej Anglii omal nie doszło do tragedii. Spadochron kaprala Mike'a Frencha nie otworzył się prawidłowo po tym, jak wyskoczył z samolotu. W powietrzu złapał go inny spadochroniarz, kapral Wayne Sporthouse.

Dyplomacja to sztuka trudna, trzeba się jej uczyć na uczelniach wyższych. Tak, dyplomacja to nie jest domena amatorów. Jeżeli dyplomacją zajmuje się amator, bez wsparcia fachowców, a do tego realizuje swoje wizje, to z reguły kończy się to katastrofą - patrz polityka wschodnia polskiego ośrodka prezydenckiego.

W TVN24 BiS. 12-13 grudnia odbędzie się posiedzenie FED, na którym zgodnie z obecnymi prognozami dojdzie do wzrostu stóp procentowych, Problemy na linii USA-Turcja rzutują negatywnie na lirę, Szaleństwo na kryptowalutach trwa,,,

W piątek w USA opublikowany został miesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy, Fed ma za zadanie dbać nie tylko o właściwą inflację, ale i o pełne zatrudnienie, więc ten raport jest bardzo obserwowany, bo może mocno wpłynąć na ,,, Kiepskie informacje o spadku sprzedaży detalicznej w Niemczech i pogorszeniu wskaźnika aktywności gospodarczej w rejonie Chicago nie pozwoliły na kontynuację dobrej passy na głównych giełdach, Przed zniżką obroniły się jedynie Frankfurt i ,,, Jest zazwyczaj bardzo zapracowana. Ma duże wzięcie u producentów seriali, dlatego przenosi się z planu na plan. Właśnie dlatego Katarzyna Glinka jesienią musiała odmówić TVN. Ale teraz urocza aktorka złapała chwilę oddechu i zgodziła się wystąpić w kolejnej edycji "Tańca z gwiazdami".Ujemna temperatura może być niebezpieczna nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia. Mróz zabija kolejne osoby. Następną ofiarą jest bezdomny mężczyzna z Wielkopolski. Amerykański senator Ted Cruz odmówił poparcia republikańskiego kandydata na prezydenta, Donalda Trumpa.

RSS

Kijów nie ma wątpliwości. "Agresor chce całej Ukrainy"

29.05.15

Powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas forum ds. bezpieczeństwa w Kijowie.

RSS

Zwykły bohater z akademika

22.11.13

Wracał w nocy z pracy do akademika. Zobaczył, że portiera nie ma w dyżurce.

RSS

Aborcja w 7. miesiącu

15.06.12

Przypadek zmuszenia młodej kobiety do aborcji w 7. miesiącu ciąży wywołał ostre głosy sprzeciwu w Chinach.

RSS

Jedz zdrowo i mądrze. Oszczędź nawet 2400 zł rocznie

22.09.15

W pierwszym odcinku "Twój portfel, nasza dieta" bohaterką była Sylwia Cichoń.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Sąd uniewinnił, państwo przeprosiło, ZUS ściga

22.10.10

Niewinny człowiek 14 miesięcy spędził w areszcie za wyłudzenie z ZUSu pieniędzy przez firmę, którą założyli przestępcy na jego nazwisko. W końcu został prawomocnie uniewinniony i otrzymał odszkodowanie od państwa za niesłuszne oskarżenie i areszt. Tyle, że ZUS wciąż ściga go za niezapłacone składki przez fałszywą firmę.

RSS

Jest sygnał kupna na rynku akcji

01.09.11

Od piątku rynki żyją jednym wydarzeniem, czyli wystąpieniem prezesa Rezerwy Federalnej, Wczoraj o jego pozytywnym wydźwięku przypomniał protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, który został pozytywnie przyjęty i przyczynił się do powiększenia skali giełdow

RSS

Minister o nowych umowach z Rosją: Smoleńsk przyniósł przełom prawny

29.05.10

Minister sprawiedliwości przyznaje, że procedury prawne, przez jakie muszą przedzierać się rodziny ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, są wyjątkowo skomplikowane. Ale wskazuje też - wreszcie i Polska, i Rosja mają taką świadomość. I co więcej wolę, by to zmienić. Umowy, nad którymi pracujemy, będą przełomem - przekonuje.

RSS

Bohater spotkania z Niemcami. "Rzuciliśmy wszystko na jedną szalę"

22.08.14

Takiego meczu polscy fani koszykówki nie widzieli od lat. Biało-czerwoni po znakomitej grze pokonali Niemców 88:76. - Chcieliśmy udowodnić wszystkim, którzy nas negują, ale także sobie, że potrafimy grać - mówił po spotakaniu jeden z bohaterów środowego meczu Adam Hrycaniuk.

RSS

Jerzy Zelnik przeprasza za słowa o dzieciach z in vitro. "Wypowiedź nieodpowiednia"

29.05.15

Napisał na twitterze.

RSS

Uderzyli w grupę mokotowską. Sześć osób zatrzymanych

22.02.15

Policja: mężczyźni ci trudnili się międzynarodowym przemytem, handlem narkotykami i bronią.

RSS

Musimy przewodzić - rozmowa Tomasza Lisa z Hillary Clinton

15.07.10

Ameryka nie może rozwiązać wszystkich problemów świata, ale nie można ich rozwiązać bez przywództwa Ameryki – mówi Tomaszowi Lisowi sekretarz stanu USA Hillary Clinton
fot. Wojciech Grzędzinski/NapoImages

RSS

Były reprezentant Czech zginął na sankach

29.12.12

Dwukrotny reprezentant Czech w piłce nożnej 32-letni Vaclav Drobny zmarł w szpitalu na skutek ciężkich obrażeń głowy, których doznał w wypadku na sankach. Do tragicznego zdarzenia doszło w Szpindlerowym Młynie, niedaleko granicy z Polską.

RSS

Macierewicz: Tusk miał te materiały już w kwietniu

15.01.11

Od końca kwietnia rząd Rzeczypospolitej dysponował pełnym materiałem dowodowym pokazującym, jak na rozkaz centrali moskiewskiej samolot był naprowadzany na śmierć, a mimo to (rząd) milczał - powiedział w piątek Antoni Macierewicz (PiS), szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

RSS

Szwajcarzy będą interweniować

22.11.15

Weekend praktycznie już się zaczął, bo ani w Europie, ani w USA nie pojawią się dziś żadne kluczowe dane, Potencjał tygodnia wyczerpał się wczoraj, kiedy EBC opublikował zapiski ze swojego ostatniego posiedzenia,

RSS

UE nie spieszy się z rozdziałem uchodźców. Decyzje w październiku

15.09.15

UE najpewniej odłoży szczegółowe decyzje.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny