Lech Kaczyński podpisał umowę: Zgoda prezydenta na wojska USA w Polsce

01.03.10

Już wkrótce do Polski wjadą amerykańscy żołnierze. I zostaną tu na dłużej. Prezydent Lech Kaczyński podpisał dokument o statusie wojsk USA w Polsce, czyli tak zwaną SOFA. Dzięki tej umowie będzie mogła stanąć u nas baza amerykańskich rakiet obrony powietrznej Patriot.

Na szczycie nasz sąsiad, Polska wysoko. Trzy 15-letnie wychowanki ośrodka opiekuńczo-wychowawczego w Krakowie próbowały zabić wychowawcę. Jedna z nich usłyszała już zarzut usiłowania zabójstwa i, jak zdecydował sąd, trafi do schroniska dla nieletnich. Dwie pozostałe uciekły. Internauta umieścił zdjęcia na portalu tvnwarszawa.pl.Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się wzrostem wszystkich indeksów, Najsilniejszy okazał się koszyk spółek średnich, który zyskał 1,54 procent, ale zwyżka w segmentach spółek innych niż ,,, Trzyletni chłopiec walczy o życie, po tym jak w czwartek po południu wypadł z trzeciego piętra kamienicy w Łodzi. Jego pijani rodzice zostali zatrzymani.

Jan Paweł II nie da nam spokoju, będzie prowokował na różne sposoby, bo nas kochał - powiedział RMF FM kardynał Stanisław Dziwisz.

Polska byłaby całkiem sprawnie rządzonym państwem, gdyby politycy i partie poświęcili państwu 10 procent energii, czasu i pasji, które poświęcają sobie.
Tomasz Lis (fot. Whitesmoke Studio) Po udanym Euro Jakub Błaszczykowski nie narzeka na brak ofert. Niemiecki "Kicker" łączy Błaszczykowskiego z Herthą Berlin. Pojawiły się też doniesienia o zainteresowaniu ze strony Liverpoolu i Wolfsburga.

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą niemalże codziennie spotykają się z fakturami. Warto zatem wiedzieć jakie elementy powinna zawierać prawidłowo wystawiona, stwierdzająca dokonanie sprzedaży, faktura. Był najkrócej w historii sprawującym urząd doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa. ["Fakty z Zagranicy"] Pęknięcia pokazuje bardzo dokładna mapa pola grawitacyjnego.„Genialny polityk”, „doktor Judym polskiej polityki” – w taki sposób rzecznik PiS Adam Hofman komplementowałâ€Ś nie, nie Jarosława Kaczyńskiego. Te ciepłe słowa Hofman skierował pod adresem wójta gminy Pcim Daniela Obajtka, którego – uwaga, uwaga – Kaczyński, jako premier Rzeczpospolitej ma naśladować. Dlaczego? Ano dlatego, że wójt zna każdego, któremu źle się w gminie dzieje i każdemu jest gotów pomóc. Takiej bitwy nie powstydziłby się Cezar. Pod rzymskim Koloseum starli się w środę "naganiacze", oferujący turystom różne usługi turystyczne. Bilans starcia: jeden ranny i sześciu zatrzymanych. Przelew na rachunek ministerstwa obrony Ukrainy 500 tys. hrywien (140 tys. zł).

RSS

Nergal nie obraził uczuć religijnych

29.06.10

Drąc Biblię na strzępy i rozsypując je śród fanów na koncercie, Adam "Nergal" Darski nie popełnił przestępstwa - orzekł Sąd Rejonowy w Gdyni, umarzając sprawę lidera zespołu Behemoth, oskarżonego o znieważenie uczuć religijnych. Prokuratura zapowiedziała odwołanie od tej decyzji.

RSS

Prezes PGE odchodzi

15.12.11

Tomasz Zadroga nie jest już prezesem Polskiej Grupy Energetycznej. W środę jego rezygnację przyjęła rada nadzorcza spółki. Pełnienie obowiązków prezesa powierzyła dotychczasowemu wiceprezesowi PGE, Pawłowi Skowrońskiemu.

RSS

Walka o głosy lewicowego elektoratu: Szef PiS powie "lewica". Nie "postkomunizm"

22.06.10

Grzegorz Napieralski może zacierać ręce. Trwa ostra walka o głosy lewicowego elektoratu. "My nie boimy się żadnych zarzutów, niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i po trosze jesteśmy" - mówił Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Szczecinie. Dlatego już nie powie "postkomunizm", tylko "lewica".

RSS

9 października? „Trzęsienie ziemi i wielka niewiadoma”

08.10.11

Tegoroczne wybory są wyborem między chciejstwem, a obawami – przekonuje dr Jarosław Flis w rozmowie z Wprost24. Politolog zwraca uwagę, że dotychczas każde wybory zaczynały się od „trzęsienia ziemi” i rozpadu dotychczasowej większości – tymczasem przed tymi wyborami „żadne z głównych ugrupowań się nie posypało, nie było żadnego kryzysu rządowego, a koalicja trwała do końca kadencji z tym samym premierem”. - Teraz do trzęsienia ziemi dojdzie w wieczór wyborczy – zapowiada dr Flis.
Fot. FORUM

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

EUR/USD wciąż próbuje skończyć z powrotami do 1,3000. Chwilowy spadek USD/JPY

15.05.13

W nocy EUR/USD prześlizgnął się z powrotem ponad poziom 1,3000, gdy przez chwilowy spadek kursu USD/JPY ?zielony? znalazł się w defensywie, Dziś rano czekamy, aż odczyt ZEW dla Niemiec wskaże nam dalszy kierunek,

RSS

Boli cię głowa albo masz gorączkę? Poszukaj wierzby

29.03.17

Natura może być źródłem najbardziej skutecznych lekarstw i odpowiedzią na nasze schorzenia.

RSS

19 imigrantów, jeden Polak i osiem miesięcy w piekle

22.01.17

Do angielskiego więzienia trafił w koszulce i trampkach.

RSS

Po pół roku wybudziła się ze śpiączki. "Ślicznie powiedziała mama"

29.09.13

10-letnią Wiktorię potrącił samochód.

RSS

Stan rzeczy się przedłuża

22.01.18

Główna para walutowa nie wyszła poza swój ustalony parę dni temu zakres wahań, Nadal to 1,22 ? 1,23, To znaczy: wczoraj ta górna linia została trochę naruszona, ale potem wróciliśmy do dolnej, a dziś wieczorem mamy ok, 1,2215-20,

RSS

Mix danych z USA

29.10.13

Lepsza od oczekiwań dynamika produkcji przemysłowej za wrzesień, tylko przez chwilę poprawiła nastroje wokół dolara, Trend nadal pozostaje spadkowy, a inwestorzy czekają na potencjalne preteksty do ruchu po komunikacie FED w środę wieczorem,

RSS

Czym dojechać na Stadion Narodowy

08.06.12

Już w piątek w Warszawie mecz otwarcia. Podpowiadamy, jak najłatwiej dojechać na Stadion Narodowy.

RSS

Tajemnicza kobieta, telefon na Krym i kryjówka w stepie. Kulisy ucieczki Janukowycza

22.02.15

Były gubernator obwodu charkowskiego Michaił Dobkin ujawnił szczegóły rejterady obalonego prezydenta.

RSS

Długa zima w Europie, rekord dostaw Gazpromu

29.03.13

W rosyjskim gigancie wreszcie mają powód do radości.

RSS

Rydzyk nasz zastępczy

01.07.11

System finansowy zaprojektowany po II wojnie światowej trzeszczy w szwach, UE przeżywa bodaj największy kryzys w swojej historii, północna Afryka płonie – a w Polsce, która w tych niespokojnych czasach ma stanąć na czele UE, od niemal tygodnia politycy dyskutują przede wszystkim o występie o. Tadeusza Rydzyka w Brukseli. W Rydzykgate jak w soczewce skupiły się najgroźniejsze patologie polskiej polityki AD 2011.

RSS

Prognoza pogody na jutro: znów biało, z szansą na przejaśnienia

08.02.13

Dość mocno chwyci mróz, a biomet będzie niekorzystny.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny