Lech Kaczyński o aferze hazardowej: "Polska nie należy do biznesmenów z kontaktami"

01.03.10

Polska jest własnością wszystkich jej obywateli, a nie biznesmenów od interesów szczególnego rodzaju, którzy mają dobry kontakt z tym czy innym politykiem - stwierdził Lech Kaczyński. Prezydent odniósł się do wywiadu, w którym Mirosław Drzewiecki mówił o Polsce jako "dzikim kraju".

Dziesiątki demonstrantów wspinają się na czołgi, które wieczorem wyjechały na ulice Suezu - informują naoczni świadkowie. Według niepotwierdzonych doniesień żołnierze użyli broni. Siedziba egipskiej partii rządzącej prezydenta Hosni Mubaraka w Kairze stanęła w płomieniach. - Władimir Putin straszy nas gradami, my musimy postraszyć go inną, bardziej nowoczesną bronią - powiedział Wałęsa. Osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego lub chcą poprawić wynik, mogą przystąpić do egzaminu w tym roku na starych zasadach.Które nagranie Waszym zdaniem zasługuje na miano najlepszego wideo tygodnia w tvn24.pl? Zagłosujcie w naszej sondzie. Do licznych obciążeń fiskalnych przedsiębiorcy można zaliczyć opłatę skarbową. Jest ona pobierana przy dokonywaniu czynności urzędowych, wydawaniu zaświadczeń oraz zezwoleń. Co prawda można zaliczyć ją do kosztów uzyskania przychodów, jednak mnogość sytuacji, w których jest pobierana, z pewnością nie wpływa pozytywnie na rozwój przedsiębiorczości. Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest posiedzenie Banku Anglii, na którym zostanie podjęta decyzja odnośnie stóp procentowych oraz podana wielkość programu skupu aktywów,

Bez wody pozostaje 12 budynków mieszkalnych.

Coraz więcej elementów obecnej sytuacji na rynkach finansowych przypomina wydarzenia z jesieni 2008 r, Pamięć o nich jest jeszcze świeża, więc działa też na wyobraźnię inwestorów, przyczyniając się do gwałtowności zmian notowań, Jednocześnie wśród inwesto Według nieoficjalnych informacji premiera w pierwszej połowie 2013 r.

Koalicja PO-PSL to tylko przykrywka dla prawdziwej koalicji rządzącej niepodzielnie Polską. Koalicję tę tworzą PO i PiS. Role w koalicji są precyzyjnie rozpisane – Platforma po cichu administruje Polską, a PiS głośno odciąga uwagę opinii publicznej od jej błędów. Nie ma w tej chwili żadnych przeszkód ku temu, żeby pieniądze wpływały do osób, które złożyły wnioski, bez zbędnej zwłoki - zapewniła we wtorek premier Beata Szydło pytana, dlaczego w niektórych samorządach opóźniają się wypłaty świadczeń z programu 500 plus. W katastrofie maszyny zginął pilot.Mieszkańcy wschodniej części Polski cieszyć mogą się już lepszą niż w ostatnich dniach pogodą. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zapowiada się piękna noc. A w piątek w Bieszczadach upał. Im dalej na zachód, tym mniej przyjemnie. W mijającym tygodniu nic się nie zmieniło na międzynarodowym rynku naftowym, baryłka ropy na giełdach kosztuje lekko ponad 80 USD, tak jak kosztowała, W najbliższym czasie nic się też raczej nie zmieni, Komentarz do rynku ropy i paliw w okresie 15-19 mar Mistrzowie Polski rozpoczynają przygotowania do wiosennych rozgrywek. Celem jest obrona tytułu w lidze i skuteczna walka z Ajaksem Amsterdam w Europie.

RSS

Polak trzeci w etapie Tour de France! Założy białą koszulkę

01.07.13

Michał Kwiatkowski najlepszym młodzieżowcem.

RSS

We wtorek 36 stopni i burze z gradem

01.08.17

Biomet okaże się niekorzystny w całym kraju.

RSS

Na piłkę wydali 352 mln zł: Tyle najbogatsi Polacy utopili w futbolu

01.04.10

Według wyliczeń "Forbesa" 100 najbogatszych Polaków zarobiło w sumie 66 miliardów złotych. Jak oszacowaliśmy, siódemka z nich 352 miliony złotych zainwestowała w polską piłkę nożną. Jeden z nich, ósmy najbogatszy Polak, to prawdziwy rekordzista. Na swój klub wydał od 1997 roku już 120 mln zł.

RSS

Trzecia kadencja? "Będę walczyć ostro". Rywale? "Dobrze, że nie mogą się dogadać"

15.08.14

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada swoją "ostrą walkę" o Warszawę. I chociaż o potencjalnych rywalach mówi z szacunkiem, to cieszy się, że "konkurencja nie może się dogadać". - Nie będę obłudna. Dzięki temu PO na większe szanse - przyznawała w "Faktach po Faktach".

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Jak nadać przesyłkę kurierem?

29.08.19

Polacy coraz chętniej korzystają z rosnącego potencjału branży e-commerce w Polsce, Wraz z handlem internetowym rośnie zapotrzebowanie na usługi kurierskie, W dzisiejszych czasach wszystko można załatwić bezproblemowo, łatwo i szybko,

RSS

PKB powyżej oczekiwań! Eksperci znowu w konsternacji

29.01.10

Produkt Krajowy Brutto (PKB) w cenach stałych roku poprzedniego wzrósł w 2009 roku o 1,7% r/r wobec 5,0% w poprzednim roku, podał w czwartek wstępny szacunek Główny Urząd Statystyczny (GUS). finanse.wp.pl

RSS

Bokser wystąpił w reklamie społecznej: Zobacz, jak Gołota pomaga liczyć ludzi

29.05.10

Andrzej Gołota w roli sąsiada, co na herbatę zaprosi i poagituje, kłóci się z jego wizerunkiem bitnego Polaka. Pośród rodziny, grzecznie ufryzowany, śmiało wypowiadający racje o obywatelskich obowiązkach - typowy Amerykanin. Tylko mowa zdradza, że to Polak...

RSS

Były asystent oskarża Beenhakkera: Leo oszukiwał? "Nie zna się na trenowaniu"

08.04.10

Ciężkie działa wytoczył przeciwko Leo Beenhakkerowi jego były asystent. Nol de Ruiter twierdzi, że były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski tylko stwarzał pozory odnośnie swojego warsztatu trenerskiego. W rzeczywistości... nie miał bladego pojęcia o swojej pracy.

RSS

Na pokładzie Tu-154 był ważny certyfikat. Drugiego tupolewa

15.01.11

Rosjanie w raporcie MAK zarzucają stronie polskiej, że Tu-154M nr boczny 101 nie miał ważnego certyfikatu zdatności do lotu. Polacy w uwagach do raportu odpowiedzili, że taki nie był wymagany. Tymczasem na miejscu katastrofy znaleziono ważny certyfikat - tyle że innej maszyny, Tu-154M nr 102, który przechodził wówczas remont. Dowództwo Sił Powietrznych odmawia komentarza w tej sprawie. - Musimy poczekać na wyniki śledztwa polskiej komisji - mówi ppłk Rober Kupracz, rzecznik Sił Powietrznych.

RSS

Kolej zachęca: W pociągu nie ma WC? Użyj torebki!

08.10.11

Holenderskie koleje znalazły dość kuriozalne rozwiązanie dla pasażerów tych pociągów, w których nie przewidziano toalet: plastikowe torebki. Pomysł ten przyjęto w Holandii z takim niedowierzaniem, że konieczne stały się zapewnienia, iż to nie żart.

RSS

Dr Zagłada: to kolejna odsłona kryzysu

08.06.10

Strefę euro czeka długi okres stagnacji gospodarczej, a nawet recesji - uważa Nouriel Roubini. Znany ekonomista, zwany "Doktorem Zagładą", gdyż przewidział globalny kryzys finansowy dodał, że podobne kłopoty czekają też Stany Zjednoczone - o ile Waszyngton nie zmieni polityki fiskalnej.

RSS

Niezmienna strategia OPEC i oczekiwania Iranu

08.05.15

W środę na rynkach towarowych przeważał kolor czerwony ? delikatnie potaniały surowce energetyczne, większość metali, a także część towarów rolnych, W rezultacie, spadek zanotował indeks CRB, którego wartość zniżkowała wczoraj o ,,,

RSS

"Tak się czynności śledczych nie prowadzi". Sąd złoży doniesienie na działania ABW

08.08.17

Chodzi o śledztwo w sprawie wspierania tak zwanego Państwa Islamskiego.

RSS

Polski rynek nieruchomości - raport październik 2011

08.10.11

We wrześniu aż 7 banków obniżyło marże kredytów w złotych a 6 banków marże kredytów w euro, Już tylko Nordea udziela kredytów we frankach na rozsądnych warunkach, Niestety we wrześniu bank ten dokonał podwyżki marż takich kredytów aż o 0,5 p,p,

RSS

Sąd zajął się zbiórkami na odwierty i szkołę

08.01.11

Proces redemptorystów, oskarżonych o nielegalne prowadzenie zbiórek pieniędzy na antenie Radia Maryja, ruszył w piątek przed sądem w Toruniu. O. Tadeusz Rydzyk i ojciec Piotr Andruszkiewicz prosili o fundusze m.in. na odwierty geotermalne, uczelnię i Telewizję Trwam. Zbiórki miały być prowadzone bez wiedzy i zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny