Lech Kaczyński o aferze hazardowej: "Polska nie należy do biznesmenów z kontaktami"

01.03.10

Polska jest własnością wszystkich jej obywateli, a nie biznesmenów od interesów szczególnego rodzaju, którzy mają dobry kontakt z tym czy innym politykiem - stwierdził Lech Kaczyński. Prezydent odniósł się do wywiadu, w którym Mirosław Drzewiecki mówił o Polsce jako "dzikim kraju".

Kilka tysięcy osób pożegnało we wtorek w Częstochowie pochodzącego z tego miasta Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego. Uczestnicy ceremonii wspominali go jako człowieka odważnego i bezkompromisowego, który nie bał się iść pod prąd. Do ostatniej minuty meczu zapowiadało się na kolejną sensację wielkiego kalibru w Anglii, bo wcześniej przegrał Liverpool. Piłkarze Stoke City prowadzili z Manchesterem United 1:0, ale twarz gości uratował wprowadzony po przerwie Wayne Rooney. Udowadniają, że nawet jeżdżąc na wózku można realizować swoje pasje.Złe warunki pogodowe na brytyjskich lotniskach są przyczyną odwołania części lotów do tego państwa z warszawskiego lotniska Okęcie, podkatowickiego lotniska w Pyrzowicach oraz lotniska Kraków-Balice i gdańskiego Rębiechowa. W październiku br. indeks cen żywności FAO zyskał 0,7 proc., wzrastając do 172,6 punktów, i był najwyższy od marca 2015 r. W skali roku ceny żywność poszły w górę o 9,1 proc. Podrożały produkty mleczne, cukier i zboża, a potaniały oleje i mięso. Senatorowie wybiorą jutro swego przedstawiciela w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Dziś przesłuchają obu kandydatów. Rekomendację do Rady otrzymali: zgłoszony przez PO ludowiec Stefan Pastuszka i senator PiS Grzegorz Czelej.
Senacka komisja przygotowująca wcześniej rekomendację, obradując w sześcioosobowym składzie, nie zdołała wskazać jednego kandydata do urzędu - obaj otrzymali po trzy głosy za i po trzy przeciw. Skład stuosobowego Senatu wskazuje na prawdopodobne zwycięstwo profesora Pastuszki.
Stefan Pastuszka jest ludowcem, byłym senatorem PSL i wiceministrem edukacji, z wykształcenia historykiem. Był członkiem Rad Programowych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Nadal jest w Radzie Programowej Radia Kielce.
Jego konkurent to urzędujący senator PiS Grzegorz Czelej, doktor medycyny i wydawca tytułów medycznych.
(więcej)
:Równocześnie sprawami mediów zajmuje się Sejm. Jeszcze podczas tego posiedzenia posłowie wybiorą dwóch swoich przedstawicieli do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Sejmowa komisja kultury i środków przekazu rekomendowała wszystkich czterech kandydatów zgłoszonych przez kluby poselskie. Są to Witold Graboś i Sławomir Rogowski zgłoszeni przez Lewicę oraz Jarosław Sellin i Maciej Iłowiecki zgłoszeni przez Prawo i Sprawiedliwość.
Ukonstytuowanie się Rady i prawdopodobne przeprowadzenie przez PO nowelizacji ustawy medialnej pozwoli na szybką wymianę władz mediów publicznych. Zwolennicy zmian przekonują, że chodzi o uniezależnienie Polskiego Radia i Telewizji Polskiej od bieżącej polityki. Przeciwnicy twierdzą, że wręcz przeciwnie: celem autorów projektu jest przejęcie mediów przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi i parlamentarnymi.


10 do 6 - oto wynik bitwy o zwycięstwo w poszczególnych województwach. Linia podziału poparcia dla Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego przebiega w południowo-wschodniej Polsce. W których województwach wygrał marszałek Sejmu, a gdzie zwyciężył prezes PiS?

Mieszkańcy meksykańskiego miasta Guadalupe są zdani na łaskę karteli narkotykowych. Ostatnia policjantka, która od miesięcy samotnie patrolowała ulice miasta, została porwana. Rząd wysłał do miasta wojsko. Żołnierze mają zaprowadzić porządek i odnaleźć kobietę.        Unia Europejska koordynuje akcję ratunkową dla turystów z państw Wspólnoty, którzy utkwili w dotkniętej powodzią części Peru. Polski MSZ poinformował, że razem z pięcioma Polakami w rejonie miasta Aguas Calientes znajduje się około 200 obywateli krajów Unii. Nasza ambasada w Limie wraz z innymi placówkami UE prowadzi działania na rzecz ewakuacji naszych obywateli, podejmując interwencje w MSZ i zainteresowanych organach i urzędach peruwiańskich.
       Działania konsulów państw członkowskich UE na miejscu koordynuje prezydencja hiszpańska. Ustalono, że poszczególne państwa członkowskie nie powinny podejmować działań indywidualnych ze względu na ograniczenia lotów, wprowadzone przez władze Peru, wynikające z realizacji operacji ewakuacyjnej przez wojsko.
      Silne opady deszczu wystąpiły w okolicach Cusco i Machu Picchu. Ich skutkiem jest zalanie części infrastruktury kolejowej w regionie, uniemożliwiające wyjazd turystów. Nie jest wykluczone wprowadzenie stanu wyjątkowego z powodu klęski żywiołowej.
      Z najnowszych informacji wynika, że nastąpiła poprawa zaopatrzenia poszkodowanych w żywność i wodę. Peruwiańskie śmigłowce zaczynają w miarę regularne loty ewakuacyjne. Ewakuacją objęto w pierwszej kolejności osoby w podeszłym wieku, dzieci i chorych.


Na odcinku A6 Szczecin Dąbie-Rzęśnica zostanie wymieniona nawierzchnia, a jezdnie zostaną poszerzone o pas awaryjny. Przebudowa drogi powinna zakończyć się pod koniec 2019 roku. Około 5 tysięcy osób wzięło udział w niedzielę w Moskwie w kolejnym proteście przeciw zapowiedzianemu przez władze miasta programowi wyburzania "chruszczowek" - pięciokondygnacyjnych bloków mieszkalnych. Uczestnicy protestu żądali dymisji stołecznych urzędników. Kiedy o nasze parasole uderzają krople deszczu, wszystko jest w porządku. Ale żaby? Takie zjawisko miało miejsce na Węgrzech. "Bardzo się przestraszyłam, gdy zobaczyłam, że w mój parasol zaczęły uderzać spadające z nieba żaby" - powiedziała mieszkanka Rakoczifalvy. Co powoduje takie żabie deszcze?W czwartek na rynkach towarowych dominował kolor zielony, Notowania wielu surowców energetycznych, metali szlachetnych, a także większości towarów rolnych, zakończyły wczorajszą sesję na plusie, Rezultatem był wzrost indeksu CRB o 0,31%, Kolejne instytucje finansowe zaczynają podnosić oprocentowanie rachunków oszczędnościowych, To dobry moment, aby zastąpić nimi krótkoterminowe lokaty, lecz należy to robić z głową, W związku z zamachem stanu w Turcji.

RSS

Aplikacja na smartfona przyniosła 17-latkowi fortunę

29.03.13

Uczył się do egzaminów licealnych, a w wolnym czasie stworzył aplikację, którą sprzedał za ponad 30 mln dolarów.

RSS

"Kolego Kuźmiuk, niezły z pana szuja". Afera tortowa w Strasburgu

15.09.17

Nieudana niespodzianka na urodziny Jarosława Wałęsy.

RSS

Wikileaks: Putin szantażował w Gdańsku

01.05.11

Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem. Takie informacje przekazuje sofijski dziennik "24 Czasa", powołując się na WikiLeaks.

RSS

Dzień pod znakiem dużej zmienności

15.01.16

Rynek po raz kolejny potwierdził swoją nieprzewidywalną naturę, Podczas gdy wszyscy z niepokojem wypatrywali kolejnych wieści z Chin, słabe otwarcie na Wall Street w połączeniu z kolejnym spadkiem cen ropy w reakcji na dane o zapasach,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Kwaśniewski: Rząd będzie miał kłopot. PiS musi w końcu zabraknąć pieniędzy na projekty

29.09.16

Były prezydent w "Kropce nad i".

RSS

Piekarska: dla Ogórek to jest skok na głęboką wodę

15.02.15

Zdaniem Dariusza Rosatiego z PO, przemówienie kandydatki SLD było "kompletnie niewiarygodne".

RSS

Małkowski powraca?

29.11.10

Niemal bez plakatów i spotkań z wyborcami Czesław Małkowski, bohater seksafery w olsztyńskim Ratuszu, dostał największe poparcie w wyścigu o fotel prezydenta. W Polskę poszła wieść, że wybory w Olsztynie wygrał gwałciciel. W miasto – że Małkowski wraca, by się zemścić.
Fot. B. Hrywniak/Forum

RSS

Stoch zdyskwalifikowany. Ostatnie miejsce Polaków

01.02.15

Fatalnie zakończył się dla Polaków konkurs drużynowy.

RSS

Eurodolar coraz wyżej

15.09.12

Kurs najpopularniejszej pary walutowej przebił kolejne opory i osiągnął najwyższą wartość od czterech i pół miesiąca, Kurs EUR/USD pokonał 61,8 proc, i 76,4 proc, zniesienia Fibonacciego ruchu spadkowego z maja, czerwca i lipca, Ponadto kurs przebił 200-d

RSS

Kolejne wstrząsy na Haiti

22.01.10

       W stolicy Haiti Port-au-Prince odczuwalne były kolejne wstrząsy wtórne. Były mniejsze od wczorajszego trzęsienia o sile 5,9  stopni w skali Richtera. Najprawdopodobniej nie wyrządziły poważniejszych  zniszczeń.
       Około godziny 17:50 czasu polskiego przez 3-4 sekundy trzęsła się ziemia. Kilka minut później specjalny wysłannik Polskiego Radia odczuł drugi wstrząs o podobnej sile. Wstrząsy były za słabe, by spowodować poważniejsze zniszczenia. Nasz specjalny wysłannik znów widział jednak Haitańczyków, którzy w pospiechu wybiegali na dwór.
       Największy z dotychczasowych wstrząsów wtórnych miał miejsce wczoraj rano. Jego epicentrum znajdowało się 70 kilometrów na zachód od Port-au-Prince na głębokości 27 kilometrów. Na szczęście nie było większych zniszczeń, a grupa polscy ratownicy wysłani na miejsce opatrywali głównie drobne obrażenia.

RSS

Produkty, które pozwolą ci być w dobrej formie

29.06.16

Bez względu na wiek.

RSS

Francja przyznała się do błędu w Afganistanie

01.05.10

      Francja oficjalnie przyznała, że w Afganistanie w wyniku operacji przeciwko talibom zginęli cywile. Operację przeprowadzali wspólnie żołnierze francuscy i afgańscy.
      Francuskie Ministerstwo Obrony potwierdziło, że w wyniku ostrzału z broni rakietowej śmierć poniosły cztery osoby cywilne. Rzecznik ministerstwa podkreślił, że to pierwszy tego typu przypadek od chwili, gdy armia francuska włączyła się w operację sił pokojowych w Afganistanie. Francuscy wojskowi twierdzą, że w chwili odpalenia rakiety piątka cywilów była niewidoczna z punktu dowodzenia, gdyż osoby te znajdowały się za linią drzew zasłaniających widoczność. Siły NATO wszczęły w tej sprawie dochodzenie.
      Do tragedii doszło przy wejściu do jednej z dolin we wschodnim Afganistanie. Jest to rejon, w którym bardzo często dochodzi do walk i starć między talibami a siłami pokojowymi. Strona francuska zapewnia, że ze względu na gęste zaludnienie tych okolic żołnierze stosują się do bardzo rygorystycznych przepisów dotyczących użycia broni. Jedna z ofiar zginęła na miejscu, trzy kolejne zmarły w wyniku obrażeń, piąta osoba jest ranna, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

RSS

Fala na Odrze dotarła do Niemiec. Uszkodziła wał

29.05.10

Kulminacyjna fala powodziowa na Odrze dotarła do niemieckiego landu Brandenburgia - poinformowało centrum zarządzania kryzysowego we Frankfurcie nad Odrą. Woda uszkodziła wał w okolicy miejscowości Ratzdorf.

RSS

Złoty wciąż słabnie wobec euro

15.12.15

Złoty jest obecnie najsłabszy wobec euro od stycznia i zawirowań na rynku po decyzjach Szwajcarskiego Banku Narodowego, Nie można winić za tą sytuację tylko strachu przed działaniami nowego rządu, ale patrząc na inne waluty naszego regionu,,,

RSS

Karambol w Dęblinie. Zderzyło się 19 aut

15.11.12

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny