Jest porozumienie z dyrekcją: Koniec strajku pielęgniarek na Podbeskidziu

01.03.10

Pielęgniarki z bielskiego Szpitala Wojewódzkiego doszły w piątek wieczorem do porozumienia z dyrekcją placówki i zakończyły strajk - głosi komunikat przekazany mediom wspólnie przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz dyrekcję.

Kurs USD/CAD zareagował lekkim spadkiem na opublikowane w poniedziałek dane nt, dynamiki kanadyjskiego PKB, W I kwartale 2010 roku zannualizowany wzrost PKB wyniósł 6,1 proc, wobec prognozowanych przez rynek 6 proc, i wobec 4,9 proc, w IV kwartale 2009 ro Prezydent Donald Trump nie pierwszy raz zrywa z tradycją i otwarcie komentuje położenie USD, co kończy się wyprzedażą na całej linii, Trump odchodzi też od oskarżania Chin jako manipulatora kursem, więc AUD i NZD dostały dodatkowy,,, Październik pożegna nas mroźną nocą i mgłą.Euro (EUR) wyraźnie spadło w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), po próbach odzyskania wcześniejszych strat, Para obecnie porusza się poniżej poziomu 1,2800, Patrząc w przyszłość: wspólna waluta ma kilka trudnych problemów do pokonania, W nocy mieliśmy bardzo niewiele wiadomości, gdyż rynek nadal próbuje przetrawić zachowanie cen z ostatnich 48 godzin, Osobiście zadziwia mnie, że nawet w tak spokojnych warunkach, jak ostatniej nocy, wszyscy mówią o tym, jak świetne wyniki ,,, Senat USA przyjął przez aklamację rezolucję oddającą hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Grecja: Minister finansów Varoufakis przyznał, że Grecy osiągnęli z wierzycielami porozumienie w wielu kwestiach, co przybliża do osiągnięcia na dniach ostatecznego porozumienia,

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" wątpi, czy Bronisław Komorowski może wygrać w I turze. Tłumaczy, że jemu było łatwiej o takie zwycięstwo w 2000 roku, ponieważ "miał za sobą udaną prezydenturę, popularność i coraz mocniejsze zaplecze polityczne – SLD". - Dzisiaj mamy dwóch silnych kontrkandydatów, za nimi stoją dwie silne partie, które od pięciu lat prowadzą w sondażach - mówi były prezydent.
Aleksander Kwaśniewski (fot. FORUM) Paryska wieża Eiffla i otaczające ją Pole Marsowe zostały we wtorek wieczorem ewakuowane z powodu alarmu bombowego. Antyterroryści przeszukiwali wieżę i jej okolice przez ok. dwie godziny. Nie znaleziono niczego podejrzanego.

Za poparcie i oddanie płacą wszyscy, którzy dojdą do władzy – bez względu na opcję. płacą stołkami. Wiele wskazuje na to, że PO w rozdawnictwie i obłudzie dogoniła konkurencję.
Funkcjonariusze warszawskiej Izby Celnej zatrzymali 28-letniego Holendra, przy którym znaleziono prawie 340 gramów kokainy. Mężczyzna "wpadł" na lotnisku podczas kontroli osobistej, kiedy przyleciał z Brazylii do Polski. Został przekazany policji. Prokurator przedstawił mui zarzut przemytu znacznej ilości narkotyków. Grozi za to kara od 3 lat więzienia.
Czarnorynkowa wartość przemycanego naroktyku to około 100 tysięcy złotych.
"Nie" dla obniżki akcyzy na paliwo czy wprowadzenia dodatku drożyźnianego, za to ścisła współpraca NBP i ministerstwa finansów w walce z inflacją - zapowiedzieli na wspólnej konferencji prasowej szefowie obu instytucji, Szef banku centralnego Marek ,,,Górnik przegrał na swoim stadionie w Wielkich Derbach Śląska z Ruchem Chorzów 0:2. To druga z rzędu ligowa porażka zabrzan, których sytuacja w tabeli robi się niepokojąca. O wiele lepsze humory mają Niebiescy. Piłkarze Waldemara Fornalika wciąż śmiało mogą marzyć nawet o europejskich pucharach. Pierwszy dzień handlu w nowym tygodniu nie przyniósł fajerwerków, Absencja inwestorów z Londynu dała o sobie znać i zmienność na rynkach była niska, Na sile zyskiwała polska giełda i amerykańskie parkiety, Pokonani w polu, sięgnęli po terror.

RSS

Rosną oczekiwania na QE3

15.06.12

Opublikowane podczas środowej sesji dane z amerykańskiej gospodarki mocno rozczarowały, Sprzedaż detaliczna i sprzedaż detaliczna bez aut obniżyła się w maju odpowiednio o 0,2% i o 0,4% w ujęciu miesięcznym, a dane za kwiecień zostały zrewidowane w dół, S

RSS

Okazuje się, nikt ich nie ukradł: Znaleźli karty posłanki PiS. Gdzie?

15.06.10

Nie zaginęły ani nikt ich nie ukradł. Odnalazły się karty kredytowe, które zginęły z portfela Aleksandry Natalli-Świat. Okazuje się, że wbrew wcześniejszym informacjom nikt ich nie ukradł, a prokuratura nie zajmuje się tą sprawą. Gdzie więc były karty, których zaginięcie zgłosił mąż posłanki PiS?

RSS

Niewypłacalność państw – jak znaleźć przyszłych bankrutów?

22.01.10

Jesienią 2008 roku Islandia, w 2009 roku Łotwa, kilka tygodni temu Dubaj, a niedawno agencje ratingowe postraszyły #8222;powolną śmiercią#8221; Grecji i Portugalii, Istnieje model wczesnego ostrzegania przed niewypłacalnością państw, Niestety to ,,,

RSS

Prezydent podczas Apelu Poległych. "Powstańcy walczyli o jedność narodu"

01.08.14

Uroczystości na pl. Krasińskich.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Fundusze inwestycyjne, wyższe wyniki od indeksu S&P500

08.12.13

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, rynek akcji amerykańskich, jest nie kwestionowanym liderem, Na przestrzeni bieżącego roku 2013, do 3 grudnia, indeks SP 500 [SPX] zyskał na wartości 25,87%, Tym samym indeks amerykański zanotował większe ,,,

RSS

"Jak zostać królem" i powalczyć o Złoty Glob

15.12.10

Dziś ogłoszono nominacje do najważniejszych i najbardziej cenionych obok Oscarów, nagród w amerykańskim przemyśle filmowym, czyli do Złotych Globów. Największą szansę na złotą statuetkę mają filmy: "Jak zostać królem" (7 nominacji), "Fighter" (6 nominacji) oraz "The Social Network" (6 nominacji). Nagrody zostaną wręczone 16 grudnia podczas uroczystej gali w Los Angeles.

RSS

Papieski dwugłos ws. rozwodników. Franciszek: wydają się być de facto ekskomunikowani

08.12.14

Emerytowany papież Benedykt XVI stwierdził zaś, że rozwodnicy powinni mieć prawo być rodzicami chrzestnymi.

RSS

Surowce wreszcie w górę

29.06.12

Wymowny jest wynik najnowszej ankiety Investors Intelligence, obrazującej nastawienie do akcji autorów najbardziej popularnych biuletynów inwestycyjnych w USA, Przynosi wzrost odsetka optymistów z 37,2% do 38,7%, przy jednoczesnym obniżeniu się liczby pes

RSS

"Znacząco wzrosła liczba naruszeń zawieszenia broni"

08.12.16

Sytuacja na wschodzie Ukrainy pozostaje poważna, dlatego trzeba utrzymać sankcje gospodarcze wobec Rosji - powiedział w środę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg po posiedzeniu Komisji NATO-Ukraina w Brukseli.

RSS

Uważaj, kogo obdarowujesz

08.12.11

Mamy ostatnie cztery tygodnie na to, aby podjąć działania pozwalające zmniejszyć podatek za 2011 rok. Jedną z możliwości jest darowizna. Aby zmniejszyła ona nasze obciążenia na rzecz fiskusa musi być przekazana organizacji, a nie konkretnej osobie i nie może stanowić więcej niż 6 proc. dochodu - ostrzega Tax Care.

RSS

Uzbekistan uwalnia walutę. Posiedzenie RPP

08.09.17

Kolejny kraj rezygnuje z centralnego sterowania kursem walutowym, Bezrobocie w Polsce znów rekordowo niskie, Pierwsze posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej po wakacjach

RSS

"Żadnych męskich rozmów nie potrzebujemy"

01.08.12

RSS

Hakerzy podszywali się pod Pocztę Polską. 40 proc. internautów dało się oszukać

15.10.15

Wielu internautów pobrało na swoje komputery złośliwe oprogramowanie.

RSS

Czy miłości naprawdę nie da się kupić?: 10 najdroższych prezentów walentynkowych

15.02.10

Miłości nie można kupić, ale spróbować można. Jak udowodnić, że wybranka jest droga sercu? Na przykład nie oszczędzając na niej. Oczywiście jest spore ryzyko, że weźmie cię za nowobogackiego prostaka, ale jeśli spojrzy na rachunek i przeliczy to na liczbę pensji, jest szansa, że się przełamie.

RSS

Arcynajemnik ma pomysł na walkę z dżihadystami: spuścić ze smyczy sektor prywatny

15.10.14

Twórca niesławnego Blackwater zasugerował jak można rozwiązać problem Państwa Islamskiego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny