Szef festiwalu potwierdza: To pewne: Camerimage odchodzi z Łodzi

22.02.10

Szef Festiwalu Plus Camerimage poinformował, że podjął decyzję o zaprzestaniu organizowania imprezy w Łodzi. Już wcześniej Marek Żydowicz wypowiedział miastu umowę na organizację festiwalu, ale zdaniem przedstawicieli magistratu decyzja nie miała mocy prawnej.

Prezydencki projekt ustawa o obniżeniu wieku emerytalnego nie jest do końca zgodny z umową, którą podpisała "Solidarność" - mówił w "Faktach po Faktach" szef związku. Dopiero co odkopaliśmy się spod zwałów śniegu i przestaliśmy drżeć z zimna, a tu meteorolodzy mają dla nas kolejne złe wiadomości. Zima zrobiła sobie przerwę tylko na chwilę. W połowie tygodnia sypnie w całej Polsce. Potem temperatura znów może spaść nawet poniżej -20 stopni. Dwa autokary i samochód ciężarowy zderzyły się w miejscowości Małęczyn niedaleko Radomia (woj. mazowieckie).Sprawa dotyczy publikacji dokumentów, mających dowodzić korupcji w katowickim sądzie. Śmierć stała się atrakcyjnym medialnym towarem. Filmy rejestrujące moment czyjegoś konania podbijają internet, makabryczne zdjęcia oglądamy na pierwszych stronach gazet. Oswajamy się w ten sposób ze śmiercią? A może tylko zaspokajamy własną ciekawość?
Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego zlikwidowali siatkę podmiotów handlujących samochodami i tworzących karuzelę VAT. Szacunkowe straty Skarbu Państwa z nielegalnej działalności sięgały 10 mln zł rocznie.

W "Faktach po Faktach" o ewentualnych dostawach broni z Zachodu na Ukrainę.

Najbardziej znany na świecie pokaz bielizny w tym roku po raz pierwszy nie odbędzie się w Nowym Jorku. Praktyki banku były niezgodne z prawem - uznał Prezes UOKiK. Przedsiębiorca zobowiązał się do ich zmiany.

Decyzja banku centralnego była oczekiwana i główna stopa procentowa nadal wynosi historycznie niskie 2,5%, Decyzja RPP nie przełożyła się na sytuację polskiej waluty, która pozostaje mocna głównie dzięki wysokiemu poziomowi EURUSD, Bartosz Arłukowicz i Tomasz Rzymkowski w "Faktach po Faktach" o przesłuchaniu byłego szefa Amber Gold. Mimo oficjalnego przyznania przez polskie władze, że samoloty CIA lądowały w Polsce w tajnych misjach, nadal za mało zrobiono dla wyjaśnienia tej sprawy - powiedziała Barbora Cernusakova z Amnesty International (AI).Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję skromnych zmian najważniejszych indeksów, WIG i WIG20 zyskały ? odpowiednio ? 0,02 i 0,03 procent, co jednoznacznie wskazuje, iż po czwartkowym spadku,,, Maszyny warte niemal pół miliarda dolarów mają zastąpić poradzieckie Mi-17. Nieoczekiwana słabość, jaka pojawiła się we wtorek na rynkach ryzykownych aktywów, musi dawać do myślenia, Co prawda skala zniżki nie była na tyle duża, by mówić o definitywnym końcu rozpoczętych pod koniec czerwca zwyżek, ale był to ,,,

RSS

Rosyjskie media: nowe dane potwierdzają wersję o odpowiedzialności Polaków

08.04.15

Rosyjskie media komentują zapis rozmów w kokpicie prezydenckiego Tu-154M, opublikowany przez RMF FM.

RSS

Skra demoluje Jastrzębskiego. Król wraca po swoje?

08.04.14

Bełchatowska Skra marzy, by po trzech latach odzyskać tytuł siatkarskiego mistrza Polski. I jest na świetnej drodze - rozbiła Jastrzębski Węgiel 3:0 i w półfinale PlusLigi potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa.

RSS

Sikorski: Kaczyński w roli uchwytu dla iPada

08.03.13

"To nie może być prawda" - napisał z kolei rzecznik rządu Paweł Graś.

RSS

Duda kontra Komorowski. Iskrzyło od początku

22.05.15

Zobacz jak relacjonowaliśmy debatę. Relacja minuta po minucie.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Ropa za towar. Rosja dogadała się z Iranem

08.06.15

Rosja w nadchodzącym tygodniu rozpocznie import irańskiej ropy w zamian za towary i sprzęt - podaje agencja Reutera. To efekt rocznych negocjacji pomiędzy państwami.

RSS

Znalazłeś portfel lub cenną rzecz? Blajer przypomina o podatku

08.10.14

Znalazłeś portfel wypełniony gotówką - czy musisz zapłacić od niej podatek? A jeśli tak, to w jakiej wysokości? Ile wynosi "znaleźne"? Czy podobnie jest, gdy znajdziemy na ulicy cenny pierścionek? W magazynie "Biznesie dla ludzi" te wątpliwości rozwiał Paweł Blajer.

RSS

Berg o swoim zwolnieniu z Legii. "Nie jestem naiwny i głupi"

01.10.15

Henning Berg ma mocno utrudnione zadanie przed czwartkowym meczem z Napoli w 2. kolejce Ligi Europy. W mediach spekuluje się, że po spotkaniu z Włochami, szkoleniowiec Legii pożegna się z posadą. Środowa konferencja prasowa została zdominowana przez pytania o jego zwolnienie. - Wiem o spekulacjach, ale umiem sobie z nimi poradzić - zdradził Norweg.

RSS

Spotkanie na Balu Dziennikarzy: Doda wycałowała prezydenta

22.01.10

Niby był to Bal Dziennikarzy, ale to właśnie w czasie tej imprezy doszło do wiekopomnego spotkania przedstawicieli polityki i show biznesu. Para prezydencka, która pojawiła się w auli Politechniki Warszawskiej, została wycałowana przez... Dodę. Wszyscy wyglądali na szczęśliwych. No może prawie wszyscy.

RSS

Dzisiejsze dane szansą dla dolara?

08.08.16

Amerykańska waluta nie ma ostatnio najlepszej passy, Kiepskie dane ze Stanów Zjednoczonych, spokojne nastroje na rynku i niezdecydowany FED nie sprzyjają aprecjacji dolara, W takich warunkach swoje 5 minut wykorzystuje polski złoty,,,

RSS

Przed meczem: Chile - Australia - bitwa metalowych tytanów

15.06.14

Patrząc na te dwa kraje - wielkich producentów surowców ? nie sposób pominąć rudę żelaza oraz miedź, Australia jest największym na świecie eksporterem i drugim co do wielkości producentem rudy żelaza, jednego z głównych surowców ,,,

RSS

Ile osób na manifestacji KOD? Ratusz: 240 tys. Policja: 45 tys.

08.05.16

Przez Warszawę przeszła duża manifestacja przeciwników rządów Prawa i Sprawiedliwości.

RSS

Brudziński: Sikorski byłby łatwiejszy

29.03.10

Sikorski jest niedojrzały emocjonalnie, Komorowski się kontroluje. Będzie trudniejszym kontrkandydatem dla Lecha Kaczyńskiego - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Joachim Brudziński.

RSS

Dwie osoby dostały 86 tysięcy zł: Wypłacili nagrodę za tablicę z Auschwitz

22.02.10

Małopolska policja wypłaciła nagrodę w wysokości 86 tysięcy złotych dla dwóch osób, które pomogły w zatrzymaniu sprawców kradzieży zabytkowej tablicy z napisem "Arbeit macht frei" z Muzeum Auschwitz-Birkenau.

RSS

Szczera Kowalczyk: wyniszczone ciało to wyniszczone ciało

01.12.14

Swoją koronną konkurencję skończyła na 4. miejscu, ale jest spokojna. "Myślałam, że przepaść będzie większa" - przyznała.

RSS

Miażdżące statystyki Niemców w meczu z San Marino

15.11.16

Reprezentant Niemiec Thomas Mueller skomentował wyjazdowy pogrom Niemców nad San Marino (8:0). Jego zdaniem takie spotkania nie mają sensu. - Niosą za sobą niepotrzebne ryzyko - mówił piłkarz Bayernu Monachium.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny