Rosja współorganizatorem obchodów w Katyniu

22.02.10

Rosyjski rząd włączy się w organizację uroczystości upamiętniających 70. rocznicę zbrodni katyńskiej – nieoficjalnie ustalił tygodnik „Wprost”.
Fot. Tomasz Paczos/Forum

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 2:0. Dośrodkowanie Macieja Jankowskiego i Grzegorz Kuświk głową podwyższa wynik. Napastnik ma już tyle goli w tym sezonie, co... nosi na plecach. Jarosław Kaczyński napisał to w swoim "Raporcie o stanie Rzeczpospolitej", że "śląskość" jest formą odcięcia się od polskości i przyjęciem „zakamuflowanej opcji niemieckiej".Nic tego nie tłumaczy – ani kontekst tego fragmentu, ani to, że prezesowi PiS chodziło przede wszystkim o nadmiernie – jego zdaniem - eksponowaną kaszubską tożsamość Donalda Tuska. Dzisiejszą sesję europejską eurodolar rozpoczął od wzrostów, Podczas gdy wczoraj giełdy istotnie wzrastały, odrabiając wcześniejsze straty, notowania głównej pary walutowej pozostawały stabilne, Z tego też względu kurs EUR/USD dziś nadrabiał zaległości wzPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi lekkie osłabienie złotego wobec zagranicznych dewiz, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2700 PLN za euro, 4,0356 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9100 PLN ,,, Poniedziałkowe europejskie notowania wspólnej waluty wobec dolara zapiszą się na lekkim minusie, Pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/USD kształtował się na poziomie 1,3670 i był o 0,23% niższy w stosunku do otwarcia w sesji europejskiej, Inwestorzy prz Aston od 11 lat był wiernym przyjacielem swojego pana. Ten jednak okazał się oprawcą. Na pytanie, dlaczego zabił swojego psa, Czesław K. odpowiedział, że niedługo się przeprowadza do innego miasta, więc pies nie jest mu już potrzebny.

Agenci CBA zatrzymali biznesmenów na gorącym uczynku.

Władze i mieszkańcy warszawskiej Białołęki alarmują. Od środy główne waluty podrożały o 11-16 groszy, WIG20 spadł o prawie 5%, ropa potaniała o 6%, złoto było najdroższe od miesiąca, brytyjski funt w relacji do franka był najtańszy od kwietnia br,, a do jena od sierpnia 2013 roku, To ,,,

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że prokuratura powinna przeprowadzić wnikliwe śledztwo w sprawie okoliczności śmierci Andrzeja Leppera. Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem. Takie informacje przekazuje sofijski dziennik "24 Czasa", powołując się na WikiLeaks. Inwestorzy na rynku obligacji nadal pozytywni wobec Hiszpanii, Katalonia sama przeciwko wszystkim nie jest wiarygodna, Katalonia przysłania realny problem - Włochy, Włoskie banki znajdą się pod presją z powodu QT EBC, Włoski system finansowy ,,,Skansen PRL. Kolejarski syf w świecie nowoczesnych terminali, ręcznie sterowany z ministerstwa skarbu. Tak mówią o firmie, której oficjalna nazwa brzmi: narodowy przewoźnik.
Chociaż prezydent oficjalnie nie ogłosił jeszcze daty wyborów, kampania ruszyła. W kilku miastach Polski zawisły już billboardy Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ponad 250 placówek – m.in. muzea, galerie, pracownie, instytucje państwowe - biorą udział w tegorocznej warszawskiej edycji Nocy Muzeów.

RSS

Bohaterski 52-latek jest w ciężkim stanie: Ratował ludzi z płomieni. Omal nie spłonął

08.05.10

Widział, jak samochód dachował i zapalił się. Nie zastanawiał się, tylko pospieszył ratować ludzi. Śmiało wszedł w płomienie i tylko dzięki swojej odwadze uratował dwoje młodych ludzi. Sam bardzo poważnie się poparzył. Teraz w ciężkim stanie leży w siemianowickiej oparzeniówce.

RSS

Dramatyczne nagranie z lądowania w Barcelonie

08.07.14

Pilotowi udało się poderwać maszynę.

RSS

Kredyty a frank szwajcarski

08.06.11

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że "zamrożenie" kursu walutowego, nie musi odbywać się odgórnym dekretem, W jego opinii, same banki mogą wprowadzić taką możliwość, Na stronach internetowych Ministerstwa Gospodarki pojawił ,,,

RSS

Vettel modli się za Schumachera

29.01.14

Kierowcy Formuły 1 powoli przygotowują się do sezonu. Podczas testów w hiszpańskim Jerez mistrz świata Sebastian Vettel myślami wciąż pozostaje jednak przy Michaelu Schumacherze. - Modlę się za niego - wyznał Niemiec.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

"Dziewczyna z Kaszub, która nie umiała skasować biletu". Danuty Stenki "flirt z życiem"

15.12.13

Biografia "Flirtując z życiem" pokazuje, że gwiazda bywa niepewna siebie i zdziwiona tym, co zdołała osiągnąć.

RSS

40 samochodowych dusigroszy: Zobacz, które auta palą najmniej na świecie

15.05.10

Oto najnowsze wyniki poszukiwań aut, które na kropli paliwa jadą na koniec świata. Spece przetestowali samochody w ruchu miejskim i na trasie. Od nowej Alfy Romeo Giulietta, przez małego smarta, po maszyny Mercedesa. Zobacz, które cztery kółka przez 100 km spalą tyle, co kot napłakał.

RSS

"Ekstremalnie słaba rozdzielczość". Rosjanie odrzucają dowody USA na ostrzał Ukrainy

29.07.14

Rosja podważa przedstawione przez USA dowody, mające świadczyć o ostrzeliwaniu przez rosyjskie wojsko terytorium Ukrainy.

RSS

Superurząd skarbowy do CIT wystartuje na wiosnę

08.11.17

Z kilkumiesięcznym poślizgiem MF uruchomi specjalny urząd do obsługi największych podatników CIT. Na początek zajmie się on 600 firmami o przychodach ponad 200 mln euro.

RSS

Stawki przy wymianie walut poza kontrolą: Tak kantory naciągają cudzoziemców

15.05.10

Turysto, uważaj na kantory w najlepszych punktach Warszawy czy Krakowa - powinny ostrzegać cudzoziemców urzędy polskich miast. Placówki obok dworców centralnych czy starówek zaniżają kursy skupu obcych walut i robią biznes na nieuważnych klientach. Czy łamią prawo? Nie, bo stawek nikt nie kontroluje.

RSS

"Straciłem równowagę". Tak Suarez tłumaczył się z ataku na Chielliniego

29.06.14

Mętne tłumaczenia Urugwajczyka zdały się na nic. Za ugryzienie Włocha spotkała go surowa kara.

RSS

W Tatrach spotkali lisa polarnego

15.11.16

Ten gatunek w naszym kraju nie występuje.

RSS

Wiceminister do dymisji za "agonię banków"

08.03.16

Paweł Szałamacha chce odwołania Konrada Raczkowskiego.

RSS

Mieszkania w Polsce jednymi z najbardziej przeludnionych w Europie

15.01.11

Ponad 60% polskich rodzin mieszka w za małych mieszkaniach, Wskaźniki przeludnienia plasują Polskę na 28 pozycji wśród 30 krajów europejskich, Najlepiej pod tym względem jest na Cyprze, gdzie problem ten dotyczy zaledwie jednej rodziny na 100,

RSS

Wojna wyborcza i media

22.05.10

Bronisław Komorowski jest na prowadzeniu wyścigu wyborczego, ale sama Platforma Obywatelska traci dystans do Prawa i Sprawiedliwości, co pokazał ostatni sondaż zrobiony dla Polskiego Radia. A przecież obaj kandydaci są utożsamiani ze swoimi formacjami politycznymi. Coś trzeba z tym zrobić...

RSS

Dwa ciała w bloku na Ursynowie. To były dyrektor teatru i jego żona

22.01.16

Przyczyny śmierci wyjaśnia prokuratura.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny