Prokuratura: Gdzie jest kret "Rzeczpospolitej": Kto dał gazecie "kwity" o Sobiesiaku

08.02.10

Warszawska prokuratura chce wiedzieć, jak wyciekły do "Rzeczpospolitej" prokuratorskie zeznania Ryszarda Sobiesiaka. Są ważne, bo rozbieżne z tym, co mówili przed komisją hazardową politycy PO. Wynika z nich, że asystent Mirosława Drzewieckiego mógł ostrzec biznesmena przed CBA.

"Dotychczas Platformie nic poważniej nie zaszkodziło: ani afera hazardowa, ani katastrofalna sytuacja w służbie zdrowia. Miała stały kredyt zaufania, ale on się już wyczerpuje. Poparcie dla PO zacznie spadać na rzecz PiS" - ocenił Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z "Super Expressem". Ukraińską lotniczkę Nadiję Sawczenko, która przebywała w areszcie w Moskwie oskarżona o współudział w zabójstwie dwóch osób, przewieziono do szpitala nr 20 - poinformowała przedstawicielka rosyjskiej służby więziennej (FSIN) Kristina Biełousowa. WYDARZENIE DNIA Pieniądze, które Europejski Bank Centralny wyjął z jednej kieszeni, chcąc w ten sposób zasilić sektor finansowy w płynność, wracają do drugiej kieszeni, ponieważ banki przestały sobie ufać,,,Indeks nastrojów gospodarczych IFO jest uważany za jeden z podstawowych wskaźników wyprzedzających niemieckiej gospodarki, Dlatego też rynek nie jest usatysfakcjonowany faktem, iż w ostatnich miesiącach wartości indeksu spadają, W tym ,,, Firma odpowiadała za dostarczenie karetek na niedzielny bieg. Policja we Wrześni poszukuje dwóch kobiet, które namówiły 73-letniego mężczyznę na zakup laptopa, dwóch ekspresów do kawy i do wzięcia kredytu na blisko 17 tysięcy.

Wtorkowa sesja przebiegała w wyraźnie lepszych nastrojach, Rynki żyją nadzieją na osiągnięcie porozumienia handlowego między USA a Chinami, Negocjacje trwają, a Donald Trump sugeruje, że w zależności od stopnia zaawansowania mógłby ,,,

Wczoraj rynki ustabilizowały się, znajdując wsparcie w strzępach informacji, w których, jeśli się bardzo chce, da się znaleźć pozytywną stronę, Wybiórczość w przyjmowaniu wiedzy pokazuje stan, w jakim znajdują się rynki – ,,, W jednej chwili wszyscy mieszkańcy Armenii zostali pozbawieni dostępu do internetu. Sabotaż? Nie, to tylko 75-letnia Gruzinka, która w trakcie poszukiwania złomu na sprzedaż, uszkodziła łopatą światłowód. Do awarii, którą odczuli mieszkańcy aż trzech krajów, doszło pod koniec marca.

Wystarczyła chwila nieuwagi i były prezydent o mało nie stracił życia. Aleksander Kwaśniewski groźnie wywrócił się na stoku w alpejskim Davos. "Całe szczęście, że miałem kask" - przyznaje. I apeluje do wszystkich narciarzy oraz premiera Donalda Tuska, który też wybiera się na narty: Zakładajcie kaski! Największy od 8 lat spadek zamówień w niemieckim przemyśle nie powinien być na razie niepokojący, Rosnąca różnica pomiędzy rentownościami obligacji skarbowych w strefie euro i w USA negatywnie wpływa na EUR/USD, Obawy o kondycję ,,, Ostatnia marcowa sesja przyniosła na warszawskim parkiecie niewielkie zwyżki, jednak bilans całego miesiąca nie wypadł najlepiej, WIG20 stracił 2,7 proc,, mWIG40 poszedł w dół o niemal 3 proc,, a MiS80 spadł aż o 6 proc, Znacznie lepiej ,,,Próbujący wyciągnąć z kryzysu Serbię selekcjoner tej drużyny Radovan Curcić ma kolejny problem. Jego autorytet podważył właśnie Dusan Tadić, jeden z zawodników, którego szkoleniowiec pominął przy powołaniach na zbliżający się mecz z Polską. - U tego trenera już nie zagram - wypalił skrzydłowy Southampton. Robert Kubica wykorzystał przerwę w rajdowym kalendarzu i przyleciał do Polski. Szorstkie przyjęcie premiera Donalda Tuska na inauguracyjnym meczu na gdańskiej PGE Arenie. Kibice Lechii wywiesili transparent skierowany do szefa rządu. Ten wielokrotnie określał siebie jako kibica biało-zielonych.

RSS

Widział egzekucje, donosił sam na siebie. Rozmowa z uciekinierem z Korei Północnej

29.09.13

Jeong to jeden z 25 tysięcy mieszkańców Korei Północnej, którym do tej pory udało się uciec na Południe. Przeczytaj rozmowę tvn24.pl.

RSS

Najlepsze zdjęcia z wiejskich dyskotek

15.09.12

Najlepsze pomorskie zdjęcia w tym roku to fotoreportaż z wiejskich dyskotek. W środę wernisaż wystawy pokonkursowej Gdańsk Press Photo.

RSS

Kiedy można przesunąć obowiązek podatkowy w VAT?

22.11.10

Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT określony został przepisami ustawy o VAT. Zatem podatnik nie może w sposób dowolny rozliczać podatku, nawet gdyby rozliczenie to było z korzyścią dla budżetu. Jednak w niektórych przypadkach, w oparciu o przepisy, może przesunąć moment powstania obowiązku podatkowego.

RSS

Turecka lira na 4 dni przed wyborami

29.10.15

Informacje, jakie wypłynęły dzisiaj rano z banku centralnego Turcji należy uznać za pozytywne ? dlatego też notowania liry zachowują się ostatnio dość przyzwoicie i to mimo faktu, że zbliżające się wybory parlamentarne 1 listopada ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Polacy ograli Tunezję. Puchar pocieszenia się zbliża

22.01.17

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała Tunezję 28:26 w mistrzostwach świata we Francji. Niestety, została gra już tylko o Puchar Prezydenta, czyli 17. miejsce w turnieju.

RSS

Rok więzienia za zatrucie wnuczki grzybami

22.07.14

RSS

"Dlaczego prezes Belka jeszcze nie podał się do dymisji?"

15.06.14

Publicyści o publikacji "Wprost".

RSS

"Hollywood jest seksistowskie w stopniu obrzydliwym"

01.05.15

Aktorka Kristen Stewart, podobnie jak wiele jej koleżanek po fachu, chce walczyć z dyskryminacją kobiet.

RSS

Suma wszystkich strachów

08.02.18

Pogrom na globalnym rynku akcji dławi apetyt na ryzyko, ciągnąc kapitał do bezpiecznych przystani, Zyskuje złoto, dług, jen i frank, a tracą waluty surowcowe, Dolar korzysta na domykaniu krótkich pozycji po fatalnym dla niego styczniu

RSS

Powódź w Sandomierzu: Prokuratura zbada ewakuację

29.06.10

W ramach śledztwa dotyczącego ofiar powodzi w Sandomierzu (Świętokrzyskie), tamtejsza prokuratura zbada, czy ewakuację mieszkańców przeprowadzono w sposób prawidłowy.

RSS

Rozpędzony zatrzymał się dopiero na ogrodzeniu

09.03.14

Dwóch jadących samochodem 22-latków przewieziono do szpitala.

RSS

Wybudowali za wąskie mosty

08.07.11

Żniwa za pasem, ale kilkudziesięciu rolników z gminy Pszczółki na Pomorzu nie ma jak dojechać do swoich pól kombajnami. Powód? Kolej, która zajmowała się modernizacją torów i ich okolic, wybudowała zbyt wąskie mosty na drogach przebiegających przy torach. Robert Kuczyński z Polskich Linii Kolejowych zapewnia, że jego firma zastosowała się do wszystkich wytycznych.

RSS

Niezwykłe wydarzenie w Warszawie: Nie możesz spać? Przyjdź na Noc Muzeów

15.05.10

158 placówek kulturalnych i instytucji, m.in.: muzea, galerie, biblioteki, Sejm i Giełda Papierów Wartościowych, wezmą udział w tegorocznej, siódmej edycji Nocy Muzeów. Impreza odbędzie się w Warszawie z soboty na niedzielę.

RSS

Chiny: Kolejny atak na dzieci - napastnik się podpalił

01.05.10

Mężczyzna, który zaatakował pięcioro dzieci w przedszkolu w mieście Jinan w prowincji Shandong we wschodnich Chinach oblał się benzyną, a następnie podpalił - poinformowała oficjalna agencja prasowa Xinhua. Nie jest jasne, w jaki sposób mężczyzna zaatakował dzieci.

RSS

Dolar może znów stracić

22.02.14

Pogorszenie się nastrojów wywołane słabszymi odczytami z Chin, jakie napłynęły w nocy ze środy na czwartek, okazało się krótkotrwałe, Także w przypadku rynków wschodzących, co pokazuje, że inwestorzy nie mają zamiaru powielać ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny