Morska akcja ratownicza: Kuter na Bałtyku załatany

08.02.10

Załodze kutra rybackiego, nabierającemu wody na Bałtyku, udało się zatamować przeciek. Dotarła też do niego jedna z trzech jednostek ratowniczych, które wyruszyły na pomoc - poinformował Janusz Maziarz z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni.

To kandydat prawicy w wyborach prezydenckich we Francji. Milicja uniemożliwiła w niedzielę opozycji zorganizowanie w Moskwie i Petersburgu manifestacji w obronie prawa do zgromadzeń, zapisanego w artykule 31. konstytucji Federacji Rosyjskiej. W obu miastach doszło do przepychanek. Wraz z benzyną do baków polskich kierowców może wlać się odrobina optymizmu, bowiem widzimy wyraźnie, że ceny spadają i spadać nadal będą, A to zwiastuje nam tańsze wakacje, których jeszcze kilka tygodni temu nie można się było spodziewać,Piątkowy popołudniowy handel na rynkach przebiega dość spokojnie w nastrojach weekendowo ? wakacyjnych, Jakub Karnowski po czterech latach zrezygnował z kierowania Grupą PKP. Ze stanowiska ustępuje także członek zarządu Piotr Ciżkowicz. Ani spółka, ani zainteresowani nie informują, dlaczego postanowili się rozstać.

Kilka dni temu machali do niego bananami, a jego rodaka, Emmanuela Eboue, wyzywali od małp.

Pogorszenie nastrojów na rynkach akcji i silna realizacja zysków na rynku długu, przy wsparciu spadającego eurodolara i analizy technicznej, przełożyła się na mocą wyprzedaż złotego, W relacji do głównych walut był on najsłabszy od ,,, Były oficer policji, który radzi, by na jednej trasie lekceważyć kolejne radary, bo i tak się płaci tylko za jedno wykroczenie. Są też instrukcje, jak "walić po osobówce", by ocalić ładunek. Tak wyglądają kursy dla kierowców tirów, które mają poprawiać bezpieczeństwo na drogach. Wykładowcy - bohaterowie szokujących nagrań, do których dotarł reporter "Prosto z Polski" - nie mają sobie nic do zarzucenia.

Policyjni antyterroryści skompromitowali się w Łodzi - donosi RMF FM. Specgrupa przeprowadziła akcję przeciwko dwóm bezbronnym kobietom, bo pomyliła numery drzwi. Antyterroryści zdewastowali drzwi i użyli granatu hukowego. Jedna z kobiet została poraniona. Ofiary już złożyły doniesienie do prokuratury. Dzisiejsza sesja europejska niewiele wniosła do ogólnej sytuacji na głównej parze walutowej, Nastroje inwestorów były dziś raz lepsze, raz gorsze, choć patrząc na opublikowane dane makro mogłoby się wydawać, że strona podażowa powinna mieć przewagę, Rano Prisma pozwala na transformację zdjęć w dzieła mistrzów malarstwa.Piątek przyniósł kontynuację osłabienia złotego, przede wszystkim w relacji do franka szwajcarskiego, Złoty stracił też wobec wszystkich głównych walut na przestrzeni całego minionego tygodnia, głównie w wyniku realizacji zysków po bardzo silnym wcześniej W okolicach Mysłowa (Dolnośląskie). Dzisiejsze notowania europejskie nie były zbyt pomyślne dla wspólnej waluty, Od samego początku przewagę na rynku przejęła podaż i skutecznie kontrolowała przebieg handlu, Optymizm związany z doniesieniami z Włoch i Grecji, który jeszcze w piątek,,,

RSS

Problemy Turcji i RECEPta na nie

22.08.18

Przyjaciele z Kataru ponownie wspierają Turcję, Poglądy prezydenta Erdogana wiążą ręce tureckiego banku centralnego, Denominacja i reformy w Wenezueli,

RSS

"Taki właśnie był mój postulat": Kardynał Glemp: Radio Maryja bez Rydzyka

01.06.10

Ojciec Tadeusz Rydzyk, złożyciel i szef imperium medialnego, w skład, którego wchodzi m.in. Radio Maryja, telewizja Trwam i "Nasz Dziennik", nie jest ulubieńcem kardynała Józefa Glempa. Prymas nie ukrywa, że jego postulatem było Radio Maryja bez redemptorysty na jego czele.

RSS

Śmieszna reklama pieluszek Huggies: David Beckham ma koreańską konkurencję

15.02.10

Z plakatu butnie zerka odziany tylko w pieluszkę maluch. W małych rączkach ściska gruba linę - wygląda bardzo znajomo! Wzbudzająca wiele emocji reklama bielizny Armaniego, w której David Beckham pozuje z okrętową liną, stała się na tyle rozpoznawalna, że doczekała się przekształceń i wariacji.

RSS

U Kubicy kolejne wsparcie z Rosji

22.09.10

Zespół Roberta Kubicy na ostatnie pięć wyścigów otrzymał kolejne, po Ładzie, wsparcie z Rosji. Nowym sponsorem Renault będzie stocznia z Wyborga (Obwód Leningradzki).

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Ustawił Kaczyńskiego w jednym szeregu z Putinem. Kim jest Emmanuel Macron?

08.05.17

Nigdy wcześniej nie wygrał żadnych wyborów.

RSS

Zdobyła cztery medale, ale nie dostała biletu na koncert. Artysta odpowiada

15.08.16

Wyraźnie zawiedziona napisała o tym na Twitterze.

RSS

Zamachowiec z Francji przyznał się do obcięcia głowy szefowi

29.06.15

Yassin Salhi miał też wysłać selfie z głową ofiary.

RSS

Rusza Przystanek Woodstock. Może być ostatni

12.07.16

W tym roku festiwal będzie inny, bo został uznany przez policję za imprezę podwyższonego ryzyka.

RSS

Japonia stawia na "womenomikę"

22.09.14

Dwa lata temu premier Japonii Shinzo Abe wprowadził Abenomikę - pochodzącą od jego nazwiska definicję reformy gospodarki. Teraz Kraj Kwitnącej Wiśni żyje nowym hasłem. Żona premiera Akie Abe chce przeforsować Womenomikę, czyli gospodarkę polegającą także na pracy kobiet. W Japonii odsetek kobiet wykształconych i niepracujących po urodzeniu dziecka jest najwyższy na świecie.

RSS

Szanse na większą zmienność za sprawą konferencji Draghi'ego

29.10.17

Konsensus rynkowy zakłada, że dzisiejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego zaowocuje długo oczekiwaną zmianą parametrów w ramach niestandardowych środków polityki pieniężnej,

RSS

Niesamowite zjawisko na chorzowskim niebie

22.08.16

Wyglądało jak trąba powietrzna.

RSS

Rynek łapie oddech

29.01.14

Oczekiwanie na decyzję Banku Turcji, którą poznamy dzisiaj o godz, 23:00 (a także szereg komentarzy ze strony prezesa, który gani polityków mówiąc o niezależności swojej instytucji, a także słowa o rosnącym ryzyku inflacyjnym) jak na ,,,

RSS

Żyrinowski wysyła do Kijowa specnaz

08.03.16

Wiceprzewodniczący Dumy Władimir Żyrinowski chce ochronić ambasadę Rosji w Kijowie przed atakami. Proponuje, by do stolicy ukraińskiej został wysłany oddział specjalny, uprawniony do "otwierania ognia". W niedzielę uczestnicy protestu w obronie nawigatorki Nadii Sawczenko obrzucili rosyjską placówkę dyplomatyczną jajkami. Dziś została zaatakowana ukraińska ambasada w Moskwie.

RSS

City już nie patrzy z góry. Diabłom nogi nie zadrżały

01.02.12

Dwa celne strzały z jedenastego metra i Manchester United zrównał się z prowadzącym w tabeli rywalem zza miedzy. "The Citizens" oczywiście sami są sobie winni - przegrali w Liverpoolu z Evertonem. Nerwów w Walii najadła się londyńska Chelsea.

RSS

Ziobro o Kurskim: nie jesteśmy gotowi dalej brać na klatę tego wszystkiego, co on wyrabia

01.08.14

W "Faktach po Faktach" o politycznym rozwodzie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny