Finał głośnej sprawy spod Siemiatycz: Polski Fritzl skazany za gwałty na córce

08.02.10

10 lat więzienia - taką karę ojcu, który gwałcił swoją córkę i miał z nią dwoje dzieci, wymierzył białostocki sąd. 47-letni Krzysztof Bartoszuk z okolic Siemiatycz, oskarżony był między innymi o wielokrotne gwałty na córce z użyciem gróźb i przemocy, znęcanie się nad rodziną, a także o rozbój.

Bracia Tomasz i Krzysztof Winkowie odebrali w Sądzie Okręgowym w Olsztynie akty ułaskawienia ich przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dzięki temu nie poniosą kary za tzw. lincz we Włodowie. Policji udało się odzyskać zrabowany w 2000 roku jedyny w Polsce obraz Claude'a Moneta "Plaża w Pourville". Policjanci zatrzymali też sprawcę. Na jego trop naprowadził ich informator i ponowna weryfikacja śladów pozostawionych na miejscu kradzieży. Sprawy, w których poszkodowanymi są dzieci, mają być rozpatrywane przez sądy karne bez kolejki i bez możliwości odraczania - tego chce Ministerstwo Sprawiedliwości. O wprowadzenie takich zapisów zaapelowała do ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego działająca przy jego resorcie Rada ds. Pokrzywdzonych Przestępstwem.Kontrowersje wokół szefa Kongresu Nowej Prawicy. Choć politycy Platformy Obywatelskiej przekonują, że druga tura wyborów prezydenckich może w ogóle nie być potrzebna, to nawet gdyby do niej doszło, kandydat tej partii może być spokojny. Bronisław Komorowski wygrałby w niej z każdym. I to z miażdżącą przewagą.
Lufthansa popiera.

Miniony tydzień przeplatały duże zmienności na rynku walutowy spowodowane głównie spekulacjami politycznymi, Krajowa waluta na przemian traciła i zyskiwała na wartości w stosunku do najważniejszy walut na świecie aby finalnie w piątek odreagować,,,

Poznaliśmy dzisiaj dane Eurostatu na temat wzrostu PKB w Unii Europejskiej, Polska zajęła solidne 4 miejsce, Wynik jest gorszy niż podawany, ze względu na czynniki sezonowe, Dolar słabnie a szanse na wzrost stóp procentowych rosną Jest nieprawomocnie skazany na siedem lat więzienia.

Informacja o tym, że Żarnowiec jest najlepszą lokalizacją pod elektrownię atomową, nie zaskoczyła świata biznesu zainteresowanego energetycznymi inwestycjami. Najwyraźniej zaskoczyła jednak PGE. Jak ustalił DGP, grunt w Żarnowcu kupiła niedawno spółka Energa Invest. W ostatniej chwili uprzedziła firmę Jana Kulczyka. Roman Giertych w "Kropce nad i".To bez wątpienia był dzień dobrych wiadomości, Tymczasem jeszcze rano niewiele na to wskazywało, Inwestorzy pozbywali się akcji, surowców, a także złotego, w reakcji na obniżkę przez Standard Poor's Ratings Services (SP) ratingów,,, Z dokumentów ujawnionych przez Edwarda Snowdena wyłonił się obraz kolejnego tajnego programu agencji wywiadowczych USA. Za nami kolejny emocjonujący pierwszy piątek miesiąca, który znany jest z publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy, Na rynku od dawna mówiło się, że dane te mogą być kluczowe w kontekście zbliżającego się momentu podwyżek w USA,

RSS

Pokaz "Solidarnych 2010" w Brukseli: Film Pospieszalskiego w kampanii szefa PiS

01.06.10

To film, który rozpalił emocje. Przeciwnicy PiS oskarżali Jana Pospieszalskiego, że zrobił stronniczy dokument o żałobie pod Pałacem Prezydenckim. Zwolennicy odpowiadali: "Taka jest prawdziwa Polska". A eurodeputowani PiS sięgnęli po "Solidarnych 2010" w kampanii swojego szefa.

RSS

Magiera idzie na swoje. "Decyzję podjąłem już wcześniej"

08.01.14

Jacek Magiera, były piłkarz Legii, a przez ostatnie lata drugi trener mistrzów Polski, nie znajdzie się w rundzie wiosennej w sztabie Henninga Berga. - Już wcześniej podjąłem decyzję, że te pół roku, które minęło, czyli jesień 2013, będzie ostatnim, gdy będę pracował jako osoba, która pomaga i która współpracuje z trenerem. Po prostu chcę iść na swoje - przyznał Magiera w rozmowie z portalem ekstraklasa.tv.

RSS

"Miller wymaga specjalnej troski". Palikot krytykuje, ale wzywa do współpracy

29.03.13

Gość "Faktów po Faktach" w TVN24 zadeklarował, że sam nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

RSS

Premier zbywa rodziny smoleńskie w sprawie raportu

15.07.11

Już 35 rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej poparło skierowany do premiera wniosek z prośbą o dostęp do tak zwanego raportu Millera, przed jego upublicznieniem. - pisze "Nasz Dziennik".

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Oszczędzanie amunicji

22.01.16

Od początku grudnia europejskie rynki znajdują się w fazie wielkich turbulencji, Kilkuprocentowe umocnienie euro, około 20 - proc, zniżka indeksów i spadek cen brent (w euro) o 40 proc, muszą niepokoić decydentów i sprawiają, że ,,,

RSS

Dane rozczarowują

01.10.14

Wszystkie dzisiejsze publikacje danych z USA były gorsze od oczekiwań rynku, Indeks CaseShillera dla 20 największych metropolii wskazał na wzrost cen nieruchomości w lipcu o 6,7 proc, r/r wobec 8,1 proc, r/r w czerwcu,

RSS

Piąta bitwa z Williams. Szarapowa już czeka

29.03.13

Niewiele ponad godzinę Maria Szarapowa potrzebowała, by zameldować się w finale tenisowego turnieju w Miami. Zagra w nim z Agnieszką Radwańską lub numerem 1 światowej listy, Sereną Williams.

RSS

Czy inwestorzy będą kupować USD pod kątem słabej korekty amerykańskiego PKB w I kwartale?

01.06.15

USD nieco się skonsolidował przed przewidywaną znaczną korektą w dół amerykańskiego PKB w I kwartale, który w ujęciu zanualizowanym może przyjąć wartości zdecydowanie ujemne,

RSS

Przed nami posiedzenia trzech banków centralnych i dużo danych z USA

01.07.14

Na zamknięciu sesji w zeszłym tygodniu zmienność na rynku walutowym była niemal rekordowo niska, Widełki cenowe EUR/USD są jak zawsze wąskie, jednak na USD/JPY mamy interesujące wydarzenie w postaci zamknięcia tygodnia giełdowego poniżej ,,,

RSS

Wręczenie wyróżnień na Florydzie: Dwie gazety uhonorowane nagrodą Wałęsy

29.01.10

Wydawane na Florydzie dwa dzienniki - "Diario las Americas" (hiszpańskojęzyczny) i "The Miami Herald" - uhonorowane zostały nagrodą Lecha Wałęsy za to, że od wielu lat w przychylny sposób piszą o Polsce. Wyróżnienia, w formie statuetki, wręczy przedstawicielom redakcji 30 stycznia w Miami sam Wałęsa.

RSS

Krwawa bójka we Wrocławiu

22.08.12

Świadkowie mówią o kilkunastu mężczyznach z nożami i maczetami. Policja nie potwierdza informacji o użytej broni. Jeden z uczestników bójki trafił do szpitala.

RSS

"Niezdecydowany”. Media o występie Lewandowskiego

22.10.15

Robert Lewandowski nie strzelił gola w meczu Bayernu Monachium z Arsenalem Londyn w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a jego drużyna wyjechała z Londynu bez punktów. Występ Polaka został uznany za przeciętny. Dowodem na to są noty i komentarze na temat jego gry w brytyjskich i niemieckich mediach.

RSS

Strach zajrzał inwestorom w oczy

08.08.11

Można powtórzyć tytułowe pytanie z czwartkowego daily#8212; czy to już kulminacja złych nastrojów na rynkach? Tyle tylko, że w przypadku naszej giełdy musimy to zrobić o 4% niżej niż pytaliśmy w czwartek, Trafna okazała się diagnoza, że ostatnie ,,,

RSS

Po narkotykach śmiertelnie potrącił kobietę. Sąd chce mu oddać prawo jazdy, bo i tak jeździ

15.12.15

Kontrowersyjny werdykt. Więcej w poniedziałkowym "Blisko Ludzi".

RSS

Światło dla Ukrainy w oknach prezydenta i premiera

22.02.14

W piątek o godzinie 20.00 w oknach wielu budynków pojawiły się świeczki. Światło solidarności z Ukrainą widać było między innymi w Belwederze oraz KPRM.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny