Skanery na francuskich lotniskach

29.01.10

       Francja wprowadza na niektórych lotniskach kontrole przy pomocy skanerów. Taką decyzję podjęli deputowani z komisji prawa francuskiego Zgromadzenia Narodowego.
       Po licznych poprawkach deputowani zgodzili się na wprowadzenie na lotniskach kontroli pasażerów przy użyciu skanerów. Kontrole te będą obwarowane jednak wieloma ograniczeniami. Nowe przepisy są tymczasowe. Obowiązywać będą przez trzy lata, które traktowane są jako okres próbny. Co więcej, nie wolno będzie przeprowadzać takich kontroli bez zgody osoby zainteresowanej. Kontroler siedzący przy skanerze nie będzie znał tożsamości badanej osoby. Wyniki kontroli zostaną natychmiast zniszczone i nie mogą trafić do żadnego archiwum.
      Skanery zostaną zainstalowane tylko na niektórych lotniskach. Jak się przypuszcza głównie na tych, z których odlatują samoloty do Stanów Zjednoczonych.
      Sprawa skanerów od dawna budzi wiele emocji we Francji, gdzie odzywają się głosy, iż tego typu kontrola jest jawnym naruszeniem jednego z głównych praw człowieka - prawa do ochrony jego prywatności. Z drugiej strony walka z terroryzmem, który sięga po coraz bardziej wyszukane metody działania, wymaga tego typu środków, chociaż Francuzi nie bardzo wierzą w to, że skanery są w stanie zapobiec ewentualnym atakom.
 


- U zawodników jużÂ widać bardzo dużą motywację. Czują się bardzo mocni, jak i dystansują się od tego, co będzie się działo w sobotę - przyznaje selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka. Przed nim dwa najtrudniejsze sprawdziany w roli szefa kadry. Brazylijski zespół Chapecoense, który w listopadowej katastrofie lotniczej w Kolumbii stracił większość piłkarzy, rozegrał w sobotę pierwszy mecz po tej tragedii. Na swoim stadionie gościł mistrza kraju Palmeiras Sao Paulo. W Monachium, mieście uważanym za kolebkę i bastion narodowego socjalizmu w III Rzeszy, otwarto centrum dokumentacji nazizmu. Budynek muzeum, którego otwarcie było czterokrotnie przekładane, stoi w miejscu dawnej kwatery głównej Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii RobotnikówPonad 370 milionów złotych zaoszczędziły starsze osoby dzięki programowi bezpłatnych leków dla seniorów po 75. roku życia – poinformował w czwartek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Sprawdź aktualną jakość powietrza w Polsce i dowiedz się, czym dokładnie jest smog i jak z nim walczyć. Oglądaj nas na żywo w internecie - podajemy najświeższe informacje o stanie powietrza w Twoim mieście.

Polscy posłowie zatrzymani na lotnisku w Tel-Awiwie - dowiaduje się newsweek.pl. "Zostaliśmy zatrzymani przez ochronę, szczegółowo przeszukani pomimo, że mamy paszporty konsularne" - mówi wzburzona posłanka PiS Jolanta Szczypińska. "To standard" - odpowiada z kolei rzecznik naszego MSZ.

Czerwonym kolorem zaznaczono obszary, które uległy największemu zniszczeniu. Zgodnie z przewidywaniami, pod nieobecność brytyjskich i amerykańskich inwestorów rynki walutowe zachowywały się wczoraj spokojnie, Podobnie rynki towarowe, Wyraźne wzrosty odnotowała natomiast giełda w Warszawie,

Polak jest aktualnym mistrzem świata. "Tak, podpisałem także listę poparcia dla kandydata na prezydenta RP - Jarosława Kaczyńskiego" - przyznał Adam Michnik. Stwierdził, że decyzją zszokował swych przyjaciół. Teraz poczuł się w obowiązku wytłumaczyć z gestu i podkreślił przy tym, że i tak zagłosuje na Komorowskiego. "Fakty" TVN.Kończący się właśnie drugi kwartał 2013 roku był zdecydowanie słaby na rynkach surowcowych, Wczoraj na tych rynkach panowały jednak zróżnicowane nastroje ? o ile ceny złota czy srebra kontynuowały zniżkę, to ropa, a także platyna i ,,, Przekaz, jaki popłynął z sympozjum w Jackson Hole, potwierdza wyrażoną przez Johna Hardy?ego z Saxo Banku kilka dni temu opinię, że do podwyżki stóp w Stanach Zjednoczonych może jednak dojść we wrześniu oraz wcześniejsze założenie ,,, Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, podczas wczorajszego posiedzenia FOMC podjęto decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie,

RSS

Inicjatywa krakowskiej redakcji: Znany tygodnik zmienił się w "żydownik"

29.03.10

Czytelnicy "Tygodnika Powszechnego" będą zaskoczeni. Najbliższe, rocznicowe wydanie pisma zmieni się w "Żydownik Powszechny". To hołd dla autorów, wspierających tekstami dialog polsko-żydowski i piętnujących antysemityzm. Chodzi m.in. o kard. Stanisława Dziwisza, Marka Edelmana czy Jana Tomasza Grossa.

RSS

Ostra reakcja Benedykta XVI: Papież wyrzucił biskupa-pedofila

01.06.10

Pochodzi z Irlandii, ale biskupem był w Afryce. Richard Anthony Burke to kolejny ważny hierarcha katolicki, który został oskarżony o seks z dziećmi. Mało tego. Media twierdzą, że biskup przez 20 lat żył w związku z kobietą, która miała 14 lat, gdy została jego kochanką.

RSS

Ludzkie ślady na Księżycu po 40 latach

08.09.11

Ponad 40 lat temu Apollo 11 wylądowało na Księżycu. Przez następną dekadę na Srebrnym Globie wylądowało kolejnych pięć lądowników. Łącznie na Księżycu stanęło 12 Amerykanów, którzy jako jedyni ludzie zostawili odciski stóp na innym niż Ziemia ciele niebieskim. Po 40 latach NASA pokazała zdjęcia, na których wyraźnie widać trasy spacerów kosmonautów i ślady ich bytności na Księżycu.

RSS

Tydzień ukraińskiego zamieszania

08.03.14

Dzisiejsze notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję typową dla pierwszych piątków miesiąca, w trakcie których uwaga świata koncentruje się na comiesięcznym raporcie z amerykańskiego rynku pracy, ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Piękna 24-latka wiceszefem MSW. Afera na Ukrainie

15.11.16

Pikanterii dodają intymne zdjęcia oraz niejasności wynikające z jej nadspodziewanie aktywnego życia zawodowego.

RSS

Kwiaty, uściski, oklaski. Paraolimpijczycy wrócili do kraju

22.09.16

Polscy paraolimpijczycy powrócili w środę do kraju z igrzysk w Rio de Janeiro. Na lotnisku Chopina w Warszawie przywitano ich kwiatami, transparentami, prezentami, ale przede wszystkim uściskami i gratulacjami.

RSS

Znów będzie padał śnieg: Wiosna? To by było na tyle. Wraca zima

15.03.10

Zła wiadomość dla tych, którzy sądzili, że zimę mamy już za sobą. Od dziś znów będzie padał śnieg. Na początku na południu kraju, ale potem chmury będą się przesuwać nad kolejne regiony. Zima zaatakuje w weekend, kiedy do śniegu dojdzie porywisty wiatr. Trzeba się przygotować na śnieżyce!

RSS

Wyczekiwanie na decyzję OPEC ws. porozumienia naftowego

01.12.17

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo ważny na globalnym rynku ropy naftowej ze względu na zaplanowane na dzisiaj spotkanie przedstawicieli krajów OPEC oraz niektórych państw spoza kartelu (w tym Rosji) w sprawie przedłużenia porozumienia naftowego,,,

RSS

Polacy przegrali z Francją 24:29: Wenta wściekły. "Graliśmy do d..."

01.02.10

To był najgorszy mecz Polaków na mistrzostwach Europy. Nasi grali źle i polegli z Francją 24:29. Trener Bogdan Wenta był wściekły. "Graliśmy do d..." - rzucił po meczu. Aż strach myśleć, co działo się w szatni. Zawodnicy mówią o głupich błędach i niesamowitej formie francuskiego bramkarza.

RSS

NATO poinformowało o utracie śmigłowca nad Libią

22.06.11

NATO poinformowało o utraceniu nad Libią bezzałogowego śmigłowca, dementując jednocześnie doniesienia państwowej telewizji libijskiej, iż był to śmigłowiec bojowy Apache.

RSS

Bracia z Malborka odnalezieni

01.01.16

Zauważył ich mieszkaniec Elbląga.

RSS

Dudley jednak bardziej "jastrzębi"

29.09.15

Uważany za przedstawiciela centrum w FED, ale bliżej jego ?gołębiej? strony, William Dudley z nowojorskiego oddziału FED dał dzisiaj do zrozumienia, że nie wyklucza możliwości podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku,,,

RSS

ONZ "zaniepokojone" zapowiadanym atakiem na siedzibę Ouattary

01.01.11

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wyraził głębokie zaniepokojenie faktem, że organizacja zwolenników Laurenta Gbagbo nawołuje swoich członków do ataku na siedzibę Alassane Ouattary w Nowy Rok - poinformowało w czwartek biuro prasowe organizacji.

RSS

Głośny huk i alert w Białym Domu. Służby postawione w stan najwyższej gotowości

08.03.15

Prezydent z rodziną wyjechał w kolumnie pojazdów.

RSS

Kaczyński uruchomił swoje call center: Sztab PiS będzie dzwonił po domach

15.06.10

Jarosław Kaczyński ma swoje call center, czyli biuro wypełnione specjalnie przeszkolonymi aktywistami, którzy na chybił trafił mają obdzwaniać polskie domy. Jeśli rozmówca będzie niemiły, usłyszy od telefonującego: "Rozumiem zniechęcenie do polityki, ale..."

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny