Skanery na francuskich lotniskach

29.01.10

       Francja wprowadza na niektórych lotniskach kontrole przy pomocy skanerów. Taką decyzję podjęli deputowani z komisji prawa francuskiego Zgromadzenia Narodowego.
       Po licznych poprawkach deputowani zgodzili się na wprowadzenie na lotniskach kontroli pasażerów przy użyciu skanerów. Kontrole te będą obwarowane jednak wieloma ograniczeniami. Nowe przepisy są tymczasowe. Obowiązywać będą przez trzy lata, które traktowane są jako okres próbny. Co więcej, nie wolno będzie przeprowadzać takich kontroli bez zgody osoby zainteresowanej. Kontroler siedzący przy skanerze nie będzie znał tożsamości badanej osoby. Wyniki kontroli zostaną natychmiast zniszczone i nie mogą trafić do żadnego archiwum.
      Skanery zostaną zainstalowane tylko na niektórych lotniskach. Jak się przypuszcza głównie na tych, z których odlatują samoloty do Stanów Zjednoczonych.
      Sprawa skanerów od dawna budzi wiele emocji we Francji, gdzie odzywają się głosy, iż tego typu kontrola jest jawnym naruszeniem jednego z głównych praw człowieka - prawa do ochrony jego prywatności. Z drugiej strony walka z terroryzmem, który sięga po coraz bardziej wyszukane metody działania, wymaga tego typu środków, chociaż Francuzi nie bardzo wierzą w to, że skanery są w stanie zapobiec ewentualnym atakom.
 


W projekcie ustawy o CBA nie ma wymogu uzyskania zgody sądu na przetwarzanie danych osobowych, w tym danych szczególnie wrażliwych (m.in. o przynależności partyjnej, stanie zdrowia czy życiu seksualnym). O taki zapis zabiegał Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. W praktyce obrotu gospodarczego często dochodzi do sytuacji, w której kontrahent przedsiębiorcy wpłaca jeszcze przez wykonaniem usługi bądź dostarczeniem towarów część bądź całość wynagrodzenia. Pomimo powszechności tego rodzaju zdarzeń niejednokrotnie zdarza się, iż podatnicy popełniają błędy w zakresie terminowego wystawienia faktury VAT zaliczkowej. Matka tragicznie zmarłego prezydenta w katastrofie samolotu koło Smoleńska wciąż nie wie o śmierci swojego syna. Jadwiga Kaczyńska nadal leży w szpitalu i własnie dlatego Jarosław Kaczyński wciąż się wstrzymuje z przekazaniem tej tragicznej informacji.Sąd aresztował na trzy miesiące kobietę podejrzaną o zabójstwo 36-letniej córki i 14-letniej wnuczki - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Bogusława Marcinkowska. Wcześniej prokuratura postawiła Bożenie T. zarzut podwójnego zabójstwa. Kobieta przyznała się do winy, wskazała również narzędzie zbrodni. Na pokładzie Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, był zwykły telefon satelitarny. Nie było tam "tajnych kodów", urządzeń ani materiałów kryptograficznych - oświadczył płk Krzysztof Dusza, dyrektor gabinetu szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Brytyjskie samoloty myśliwsko-bombowe Tornado zaatakowały i zniszczyły libijskie rządowe bunkry z amunicją w rejonie saharyjskiego miasta Sabha - poinformowało brytyjskie ministerstwo obrony.

"The Economist" dodaje, że "Polska podpadła Brukseli".

To był dziwaczny tydzień na rynku walutowym, Dolar nie reagował wtedy, kiedy powinien, a przebudził się wówczas, gdy już oczekiwano spokojnego dobrnięcia do weekendu, Euro zostało osłabione przez prezesa ECB, - Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku nie popełnił przestępstwa, ale nadużył swoich uprawnień - ocenił w programie "Piaskiem po oczach" Zbigniew Ćwiąkalski.

Przez cały czwartek obserwowaliśmy zjazdy rentowności 10Y Bundów, Była to odpowiedź na niższe niż oczekiwano odczyty inflacji w Europie oraz towarzyszące temu spekulacje na temat możliwego uruchomienia klasycznego QE przez ECB, Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. Obraz francuskiego abstrakcjonisty Pierre Soulages'a z 1962 roku pobił rekord ceny za dzieło tego artysty na aukcji w Paryżu we francuskim oddziale domu aukcyjnego Sotheby's. Przebił trzykrotnie szacunkowe widełki i osiągnął cenę 6,1 mln euro.Wall Street przełknęło drugi dzień wyprzedaży, choć pod koniec handlu było widać pierwsze oznaki stabilizacji, co podchwycił rynek azjatycki i dziś rano Europa, Rynek walutowy pozostaje oderwany od zamieszania na rynku akcji, czym ,,, W Chinach wielkimi krokami zbliża się oferta AgriBanku, którą można porównać do polskiego Taurona, Otóż jest do ogromny bank, ale zdecydowanie nienajlepszy, Są to akcje, które każdy musi mieć, ale tak naprawdę nie chce, Również cena będzie konkurencyjna i Faworyt starcia w Saint-Etienne był jeden.

RSS

Ropa Brent coraz bardziej atrakcyjna dla świata

15.02.12

Ceny ropy od początku nowego roku wdają się we znaki konsumentom paliw w Europie, jak i największym rafineriom operującym w basenie Atlantyku, W ostatnich dniach szczególną uwagę przykuwa dynamiczny wzrost notowań spread-u pomiędzy gatunkami surowca w Eur

RSS

Iran: zemścimy się na terrorystach i ich sojusznikach

08.06.17

W dwóch zamachach zginęło co najmniej 12 osób, a ponad 40 zostało rannych.

RSS

Wall Street odżyła po końcu sesji w Europie

08.12.14

W USA jednym okiem spoglądano na to, co w czwartek mogło wpłynąć na zachowanie rynków (szczególnie walutowego), Chodziło o to, co zrobi Europejski Bank Centralny lub/i powie Mario Draghi, prezes ECB, Zarówno Bank Anglii jak i ECB stóp ,,,

RSS

Troje Polaków zginęło w wypadku w Wielkiej Brytanii

29.11.13

Jechali do pracy.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

"To nie jest konflikt Moskwy z Kijowem. Ukraina powinna negocjować z Noworosją"

01.09.14

Według Dmitrija Pieskowa to konflikt wewnątrzukraiński.

RSS

Ranking najbardziej medialnych marek. TVN i TVN24 liderami

01.10.15

Lista jest przygotowywana przez magazyn "Press" i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

RSS

Ranking kredytów hipotecznych (październik 2010)

08.11.10

Najlepszy kredyt złotowy można dostać w Pekao, a po kredyt w euro najlepiej pójść do Deutsche Banku PBC #8211; wynika z najnowszego rankingu kredytów mieszkaniowych Open Finance, Co jeszcze pokazało nowe spojrzenie na rynek kredytów mieszkaniowych? ,,,

RSS

Obama obiecał Rosji pomoc przy pożarach

15.08.10

Prezydent USA Barack Obama obiecał rosyjskiemu prezydentowi Dmitrijowi Miedwiediewowi pomoc w walce z pożarami, które szaleją w Rosji - poinformował Biały Dom.

RSS

Staniszkis o "antykomunistycznym bolszewizmie" PiS. "Oni myślą, że to jest naturalny sposób działania"

22.01.16

Prof. Paweł Śpiewak i prof. Jadwiga Staniszkis w "Faktach po Faktach".

RSS

Kończy się identyfikacja: Co powiedzą "głosy" z tupolewa?

29.04.10

Identyfikacja głosów załogi jest prawie ukończona - poinformowała prokuratura wojskowa. Rejestratorem rozmów w tupolewie, który rozbił się pod Smoleńskiem, było urządzenie MARS BM. Odcyfrowują je Rosjanie. Okazało się też, że Tu-154 miał cztery, a nie trzy rejestratory lotu.

RSS

Tydzień naprawdę rozpoczyna się jutro

01.02.19

Za nami prawdopodobnie najspokojniejszy dzień w tym tygodniu, Giełda amerykańska nie pogłębiła wczoraj spadków z początkowej fazy sesji, które zostały wywołane przez raporty Caterpillar i Nvidii, więc rynki azjatyckie i europejskie ,,,

RSS

Znaczne obcięcie esbeckich emerytur. "135 mln zł oszczędności rocznie"

12.07.16

Poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

RSS

Legia jeszcze nie wróciła z wakacji. Lech zabrał Superpuchar do Poznania

08.07.16

Trofeum ma dodatkowy smak, bo zdobyte zostało na boisku mistrza i zwycięzcy Pucharu Polski. Lech pokonał Legię 4:1, a spory udział w zwycięstwie miał bramkarz legionistów Arkadiusz Malarz.

RSS

Włochy: Pozew zbiorowy przeciw Berlusconiemu?

22.11.11

We Włoszech zbierane są podpisy pod propozycją "zbiorowego pozwu" przeciwko byłemu premierowi Silvio Berlusconiemu za zrujnowanie kraju i finansów jego obywateli.

RSS

Polski samolot zignorował komendę smoleńskiej wieży

08.06.10

Rosyjscy kontrolerzy nakazali Jakowi 40, który lądował w Smoleńsku tuż przed prezydencką maszyną, przerwanie podejścia do lądowania. Jednak samolot zignorował komendę. Pilot twierdzi, ze jej nie usłyszał - dowiedziała się TVN24. Z kolei według polskich pilotów prezydencki Tupolew nie miał ostatecznej  zgody na lądowanie w Smoleńsku.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny