Skanery na francuskich lotniskach

29.01.10

       Francja wprowadza na niektórych lotniskach kontrole przy pomocy skanerów. Taką decyzję podjęli deputowani z komisji prawa francuskiego Zgromadzenia Narodowego.
       Po licznych poprawkach deputowani zgodzili się na wprowadzenie na lotniskach kontroli pasażerów przy użyciu skanerów. Kontrole te będą obwarowane jednak wieloma ograniczeniami. Nowe przepisy są tymczasowe. Obowiązywać będą przez trzy lata, które traktowane są jako okres próbny. Co więcej, nie wolno będzie przeprowadzać takich kontroli bez zgody osoby zainteresowanej. Kontroler siedzący przy skanerze nie będzie znał tożsamości badanej osoby. Wyniki kontroli zostaną natychmiast zniszczone i nie mogą trafić do żadnego archiwum.
      Skanery zostaną zainstalowane tylko na niektórych lotniskach. Jak się przypuszcza głównie na tych, z których odlatują samoloty do Stanów Zjednoczonych.
      Sprawa skanerów od dawna budzi wiele emocji we Francji, gdzie odzywają się głosy, iż tego typu kontrola jest jawnym naruszeniem jednego z głównych praw człowieka - prawa do ochrony jego prywatności. Z drugiej strony walka z terroryzmem, który sięga po coraz bardziej wyszukane metody działania, wymaga tego typu środków, chociaż Francuzi nie bardzo wierzą w to, że skanery są w stanie zapobiec ewentualnym atakom.
 


Pożyczki konsumpcyjne są najdroższe od dziesięciu miesięcy, Ale banki oczekując znacznego wzrostu popytu na kredyty gotówkowe nie mogą przeszarżować ze wzrostem cen zadłużania, Banki, nie czekając aż sprzedaż kredytów konsumpcyjnych wróci na wzrostową ś Sekretarz generalny PO, szef klubu Platformy Grzegorz Schetyna powiedział dziś, że w ciągu kilku tygodni można się spodziewać rekomendacji zarządu partii w sprawie kandydata Platformy w wyborach prezydenckich. Na pytania internautów portalu WPROST24 odpowiada Zbigniew Wassermann, poseł PiS, członek hazardowej komisji śledczej
(fot. WPROST)Kolejne rozczarowanie zafundowali swoim kibicom piłkarze Napoli. Ze słabiutkim Sassuolo tylko zremisowali 1:1. Czołówka tymczasem ucieka. 21 czerwca #8211; około godziny 23:00 (21:00 GMT) grecki parlament będzie głosował wniosek o wotum zaufania dla nowego rządu premiera Papandreu (rząd może liczyć na 155 głosów w 300 osobowym parlamencie); 23-24 czerwca #8211; szczyt przywódców ,,, Wałęsa w specjalnym wydaniu "Kropki nad i".

Amerykańskie linie lotnicze JetBlue poinformowały w środę o zawieszeniu w obowiązkach kapitana, który poprzedniego dnia swym nieobliczalnym zachowaniem zmusił drugiego pilota do awaryjnego lądowania w Amarillo w Teksasie.

W czasie tegorocznej kampanii wyborczej postanowiliśmy otworzyć łamy naszego portalu przed internautami. Na łamach serwisu wyborczego "Prezydent 2010" wydzieliliśmy miejsce dla naszych czytelników, w którym mogli się oni podzielić z innymi swoimi przemyśleniami na temat wyborów. Czytelnicy nas nie zawiedli - wpłynęło do nas niemal 200 komentarzy.
Fot. WPROST - Bliżej mi do Czech, ale Portugalia ma Cristiano Ronaldo - mówi sędzia piłkarska Magdalena Figura i dodaje: - Jak go uwielbiam od pasa w dół. Lubię jego nogi i jego grę, genialnie gra tymi nogami.

Dwaj saudyjscy strażnicy graniczni zostali zabici, a trzeci odniósł rany z rąk napastnika, który we wtorek usiłował wedrzeć się na terytorium Arabii Saudyjskiej z Jemenu - podało saudyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych. - To będzie największe filmowe widowisko 2012 roku - tak o "Atlasie chmur" mówią jego reżyserzy. Radni PO przekonywali, że lepiej mieć plan niedoskonały niż żaden.Pracodawcy i związkowcy są zaniepokojeni przedłużaniem się terminu ogłoszenia przez rząd wysokości płacy minimalnej, Komisja trójstronna do spraw społeczno-gospodarczych ustaliła przed dwoma tygodniami, ,,, Szef Parlamentu Europejskiego gości na Przystanku Woodstock. Jerzy Buzek - oprócz udziału w Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie odpowiadał na pytania "woodstockowiczów" - wybrał się również na spacer po terenie festiwalu. Towarzyszyła mu kamera TVN. Dodatkowo woda w niektórych rzekach przekracza poziom ostrzegawczy.

RSS

Kwaśniewski ma trzy tysiące, Przybył sześć. "Jest w tym coś nienormalnego"

15.03.12

- Ja nie mam emerytury, ale mam odprawę dla byłych prezydentów i w tej chwili ona jest "na rękę" 3860 zł - powiedział w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski, pytany jak ocenia fakt, że prokurator płk Mikołaj Przybył, którzy po postrzale chce odejść w stan spoczynku, będzie miał 6 tys. zł emerytury. O sprawie informowały media. - Jest w tym coś nienormalnego - ocenił Kwaśniewski.

RSS

Podpisy pod petycją o "publiczną egzekucję"

08.10.16

Miał zgwałcić 10-miesięczną dziewczynkę.

RSS

Sonda NASA "dotknie" Słońca. "Będą tam niespodzianki"

01.06.17

To będzie pierwsza taka misja w historii.

RSS

Nawet mnożniki nie pomagają - banki nie są atrakcyjne

15.07.12

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, podczas każdego wywiadu - zarówno telewizyjnego jak i prasowego - zadawano mi to samo pytanie: #8222;Czy w tym momencie inwestowałby Pan w banki?#8221;,

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Sąd zdecyduje, co z dziewczynką: Siedmiolatka królową erotycznej samby?

08.02.10

Czy siedmioletnia dziewczynka, otoczna roznegliżowanymi tancerkami, może wystąpić jako królowa szkoły samby na karnawale w Rio de Janeiro? To pytanie od kilku dni rozpala dyskusję w Brazylii. Do tego stopnia, że małą miłośniczką samby musiał zająć się... sąd.

RSS

Ropa: Korekta mimo korzystnych danych o zapasach

22.05.17

Amerykański Departament Energii podał wczoraj po południu, że zapasy surowca w tygodniu kończącym się 12 maja spadły o 1,8 mln baryłek do 520,8 mln brk, Niemniej było to mniej, niż szacował rynek, co na początku doprowadziło do zwyżek ,,,

RSS

Czworaczki z Gdańska. Raz na 600 tysięcy ciąż

15.09.12

Mama i dzieci czują się dobrze. Na dziewczynki w domu czeka trójka rodzeństwa, w tym bliźniaki.

RSS

Śrubokręt wbił mu się w czoło. Nie pamięta jak. Już po operacji

08.03.13

Do szpitala klinicznego w Białymstoku trafił mężczyzna ze śrubokrętem wbitym w głowę. Operacja wyciągnięcia narzędzia z czoła 25-latka trwała trzy godziny.

RSS

Sygnał od rodziny. Policja podała nazwisko zatrzymanego w Londynie

29.04.17

Został w czwartek zatrzymany w rządowej dzielnicy Londynu, Whitehall.

RSS

Afgańczycy i ukraiński pilot zginęli. Śmigłowiec rozbił się na Słowacji

15.11.15

Niewykluczone, że była to próba przemytu ludzi.

RSS

Inflacja bazowa PCE w centrum uwagi

01.09.18

Podczas czwartkowej sesji rynki będą koncentrowały się na danych napływających z gospodarki amerykańskiej, Publikacją dnia będzie ulubiona miara inflacyjna Fed, czyli wskaźnik bazowy PCE, Konsensus rynkowy zakłada, że w lipcu nastąpi ,,,

RSS

Włochy: Niech NATO przejmie dowództwo nad operacją w Libii

22.03.11

Rząd Włoch zaapelował o to, aby NATO przejęło dowództwo nad operacją w Libii. "Inni myślą tak, jak my, ponieważ linia Sojuszu jest wypróbowana, a jego kontrola byłaby bardziej jasna i przejrzysta" - oświadczył minister obrony Ignazio La Russa.

RSS

"Afera Amber Gold aferą Tuska"

15.09.12

RSS

Prokurator od Kamińskiego podał się do dymisji

08.07.10

Szef prokuratury w Rzeszowie podał się do dymisji, poinformowało radio RMF FM. Według radia dymisja ma związek z ogłoszeniem w zeszłym tygodniu zamiaru skierowania do sądu aktu oskarżenia przeciw byłemu szefowi CBA, Mariuszowi Kamińskiemu.

RSS

Szukali Ewy Tylman, znaleźli rękę i worki ze szczątkami

21.07.16

Wiedzą już, kim był zmarły.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny