Jest Człowiek Roku 2009!

29.01.10

Jak co roku tygodnik "Wprost" przyznał tytuł Człowieka Roku 2009. Kto w ubiegłym roku wywarł największy wpływ na polską rzeczywistość? Kto dołączy do grona 18 dotychczasowych tryumfatorów tego prestiżowego plebiscytu? My już wiemy - zwyciężyła ta osoba, która 19 stycznia będzie honorowym gościem gali "Człowiek Roku" organizowanej przez "Wprost" w warszawskim Hotelu InterContinental.
Fot. Wprost

Krakowski sąd wydał postanowienie o aresztowaniu na 14 dni obywatela Szwecji Andersa H., podejrzanego przez krakowską prokuraturę o zlecenie kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z muzeum Auschwitz-Birkenau.

Steve von Bergen nie zagra więcej w mistrzostwach świata w Brazylii. Choć październik był, w ostatecznym rozrachunku, miesiącem wyraźnych wzrostów, to ostatnia sesja w miesiącu stała pod znakiem korekty #8211; od otwarcia notowań - do ich zamknięcia, Poprzedni tydzień przyniósł nowe lokalne szczyty fali wzrostowej, ,,,Nadal nie znamy szczegółów dotyczących skali i charakteru pakietu stymulacyjnego, który wdrażać będzie Shinzo Abe po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych, Poprzeczka oczekiwań jest wysoko postawiona, a wyobraźnię inwestorów do ,,, Środowe wahania złotego w dużej mierze przypominały zachowanie w dniu wczorajszym, Godziny przedpołudniowe przyniosły jego osłabienia, a popołudniowe upływały pod znakiem próby odrabiania strat, Ostatecznie udało się to tylko w relacji do euro, które pota Pochodząca z Polski 17-letnia uczennica szkoły średniej Magda Lukaszewicz ma spore szanse zostać najmłodszą radną w Szwecji. Jej kandydatura wywołała jednak dyskusję, czy tak młode osoby powinny angażować się w politykę. "Chcę tak samo reprezentować Szwedów, Polaków czy Turków" - podkreśla Lukaszewicz.

Zarządzający z Polski w niczym nie ustępują menedżerom funduszy operujących na lokalnym rynku, Czy biuro jest na Marszałkowskiej czy na Arbacie #8211; wyniki funduszy są zbliżone,,,

Premier David Cameron oświadczył w piątek, że gdyby Szkocja zagłosowała we wrześniowym referendum za opuszczeniem Zjednoczonego Królestwa, zagrożona byłaby stabilność W. Brytanii i bezpośrednie inwestycje zagraniczne. Zaapelował do Szkotów o pozostanie w UK. Polska prokuratura wojskowa szuka biegłych tłumaczy języka rosyjskiego, którzy byliby w stanie odczytać pismo ręczne. Niektóre protokoły przesłuchań, które mamy otrzymać w ramach pomocy prawnej z Rosji, są pisane odręcznie cyrylicą. Rozważane są scenariusze zwiększenia udziału strony polskiej w rosyjskim śledztwie - ustalił nieoficjalnie "DGP".

Od połowy kwietnia motywem przewodnim na rynku walutowym stało się odbicie dolara amerykańskiego napędzane przez silny wzrost dochodowości amerykańskich obligacji skarbowych, Ich wyprzedaż uzasadnia w tym roku szereg czynników fiskalnych, ,,, W Wiedniu odbędą się rozmowy w sprawie znalezienia rozwiązania syryjskiej wojny domowej. Po raz pierwszy weźmie w nich udział Iran, co jest dużą zmianą w dotychczasowej postawie dyplomacji USA. Lata konsekwentnego wspierania syryjskiego reżimu Baszara Asada zaowocowały awansem dyplomatycznym dla Teheranu. Entuzjasta kultu Chrystusa Miłosiernego, były wykładowca w seminarium duchownym, honorowy członek katolickiego stowarzyszenia, ojciec wielodzietnej rodziny, na dodatek spokrewniony z byłym prymasem Polski – ktoś taki powinien mieć przychylność Kościoła. Jeśli jej nie ma, to tylko dlatego, że jest kandydatem Platformy i nazywa się Bronisław Komorowski.
Fot. A. Jagielak /WprostRada Europejskiego Banku Centralnego zdecydowała o podniesieniu stóp procentowych o 25 p,b, Podstawowa stopa wzrosła do 1,50 proc, Większość kredytobiorców zmianę tę odczuje we wrześniu, Z włoskim partnerem jesteśmy w stałym kontakcie - powiedział w piątek w Bełchatowie wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, pytany o doniesienia prasowe związane z produkcją Fiata Pandy w Polsce. Od końca maja ceny na polskich stacjach obniżały się, choć zapewne dla wielu osób był to zbyt krótki okres, aby w ogóle w to uwierzyć, Tymczasem wydarzenia na naftowym rynku powodują, że w najbliższym czasie na stacje ponownie mogą zawitać wyższe ceny, Po

RSS

Korea - Grecja 2-0: Grecy przegrali z Koreą Południową

15.06.10

Piłkarze z Korei Południowej pokazali Grekom jak wygląda prawdziwy futbol. Strzelili dwie bramki i wysunęli się na prowadzenie w grupie B. To pierwszy mecz zakończony zwycięstwem na tegorocznym mundialu w RPA.

RSS

Trybunał Konstytucyjny: "janosikowe" mieści się w ramach konstytucji

01.02.13

Za częściowo niezgodny z konstytucją TK uznał jeden przepis z trzech zakwestionowanych przez Warszawę i Kraków.

RSS

KE otwiera drzwi Gazpromowi

29.10.16

Komisja Europejska podjęła w piątek decyzję, dzięki której rosyjski Gazprom będzie mógł znacznie zwiększyć wykorzystywanie gazociągu OPAL, czyli lądowej odnogi Nord Streamu. Bruksela przekonuje, że krok ten poprawia konkurencyjność na rynku.

RSS

Podsłuchy, nadużycia, ludzie na ulicach. Unia odwraca głowę

22.04.16

Kraj, który do niedawna był pupilkiem Unii Europejskiej, wiosną 2016 r. przypomina państwo żegnające się z demokracją.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Małgorzata Wyszyńska znika z wizji: Kolejna gwiazda "Wiadomości" traci posadę

01.04.10

Małgorzata Wyszyńska nie będzie już prowadzić flagowego serwisu telewizji publicznej. Jak nieoficjalnie dowiedział się DGP, obecny szef "Wiadomości" Jacek Karnowski w poniedziałek poinformował dziennikarkę, że może się pożegnać z pracą. Powód? Cięcia w telewizji.

RSS

GDDKiA rozwiązała umowy z Alpine Bau. Opóźnienia na S5 i 16

22.06.13

Jako powód podano niewywiązanie się wykonawcy z zapisów umowy.

RSS

Inflacja rośnie, pomimo spowolnienia koniunktury

15.09.11

Jedynie 20% Amerykanów sądzi, że tamtejsza gospodarka jest na dobrym kursie, a tylko 9% jest przekonanych, iż uda się uniknąć recesji, Takie są wyniki najnowszego sondażu Bloomberga, Pokazuje on, że wydarzenia ostatnich tygodni coraz mocniej odciskają pię

RSS

Dług Grecji. Produkcja przemysłowa w Europie.

08.02.17

Perspektywy, które maluje Międzynarodowy Fundusz Walutowy na temat greckiego długu nie są wesołe, Słabe odczyty produkcji przemysłowej w Niemczech, Czechach i na Węgrzech, Rezerwy walutowe Chin

RSS

Forex: Rynek ropy na dnie kanału

15.11.14

Choć rynki walutowe generalnie wczoraj próżnowały, pozostałe parkiety nadal oferowały inwestorom okazje do handlu, Pod tym względem wybijały się rynki energii, Spadki wróciły też do Moskwy,

RSS

Sąd: Irena Dziedzic "kłamcą lustracyjnym"

01.12.10

Irena Dziedzic w latach 1958-1966 świadomie i tajnie współpracowała ze służbami specjalnymi PRL - orzekł warszawski sąd. Ta znana w PRL dziennikarka chciała uznania, że nie była agentką SB, o czym pisały media. Teraz zapowiada apelację.

RSS

6 narzędzi pomocnych w tradingu

01.07.15

Udany trading na rynku Forex zależy od wielu czynników, Jednym z nich są narzędzia dostępne dla traderów, Te narzędzia mogą pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji, których celem są skuteczniejsze inwestycje,

RSS

Bronił, podawał, strzelał. Rafał Grodzicki piłkarzem 15. kolejki

08.11.13

Jeżeli środkowy obrońca doskonale spisuje się w destrukcji, zalicza asystę przy trafieniu kolegi, a w końcówce spotkania strzela gola na wagę trzech punktów, to wybór gracza kolejki mógł być tylko jeden. Najlepszym piłkarzem 15. serii spotkań wg portalu ekstraklasa.tv został Rafał Grodzicki ze Śląska Wrocław.

RSS

Czy Hillary Clinton ma dublerkę?

15.09.16

Internet zalała fala domysłów i teorii spiskowych.

RSS

"Stwierdzam, że wszyscy się boją, a to nie jest normalne"

08.12.14

Turecki pisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla z 2006 roku Orhan Pamuk, w rzadkim wywiadzie dla prasy potępił atmosferę strachu w Turcji i naciski władz na wolność prasy.

RSS

Zbigniew Hołdys znów we "Wprost"

22.04.11

- Wszystko, co się dzieje wokół katastrofy smoleńskiej, jest dla mnie abstrakcją - pisze Zbigniew Hołdys. Po krótkiej przerwie autor wrócił na łamy "Wprost".
Zbigniew Hołdys (fot. Forum)

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny