Nie pojawią się na prezentacji: Ludowcy bojkotują plan naprawy finansów

29.01.10

Ludowcy dystansują się od rządowego Planu Konsolidacji i Rozwoju. Waldemar Pawlak nie weźmie udziału w piątkowej prezentacji planu, którego celem ma być uzdrowienie finansów publicznych. "Wicepremier jest na urlopie do końca tygodnia" - usłyszeliśmy w resorcie gospodarki.

"Euro (EUR) spadło w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po wczorajszym posiedzeniu FOMC, do poziomu 1,3261, Pięciu zamachowców samobójców wysadziło się w powietrze w obozach dla uchodźców nieopodal miasta Arsa na wschodzie Libanu. Do zamachu doszło w czasie, gdy libańskie wojsko przeprowadzało obławę na domniemanych terrorystów. Kochasz sport? Pokaż to w naszym serwisie i na antenie, by zarazić tym uczuciem innych!Uzbrojeni mężczyźni, którzy od dwóch tygodni okupowali posterunek w Erywaniu, poddali się w niedzielę - poinformowała armeńska policję. Zatrzymano 20 osób. Zyski spółki naftowej Orlen Lietuva w pierwszym kwartale br. wyniosły 51 mln dolarów. Jest to o 9 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego (47 mln dolarów) – poinformowała w czwartek spółka. O życiu małżeńskim Ludmiły i Władimira Putinów niewiele wiadomo. Jedną z nielicznych historii przypomina "Moscow Times".

Pochodząca z Polski barmanka, brutalnie pobita w 2007 r. w Chicago przez nietrzeźwego policjanta, wygrała proces cywilny, który wytoczyła napastnikowi i miastu. Ława przysięgłych sądu w Chicago przyznała Karolinie Obryckiej odszkodowanie w wysokości 850 tys. dolarów.

Najpierw Ministerstwo Środowiska ostrzegało Polaków, że zanieczyszczanie środowiska to grzech. Teraz chce, by było przestępstwem zagrożonym nawet 12 latami więzienia. "To zupełnie nowe podejście do takich przestępstw" - mówią eksperci. Dzisiaj w trakcie sesji byliśmy świadkami nieznacznego osłabienia się złotego, Notowania euro wzrosły z okolic 3,99 do 4,02 zł, a dolara poszybowały w okolice 3,0950 zł, Ruch był jednak dość krótkotrwały i już po południu, o godz, 16:00 za euro płacono 4,

Chiny zbudowały nową przystań dla okrętów wojennych w pobliżu administrowanych przez Japonię wysp Senkaku/Diaoyu na Morzu Wschodniochińskim - poinformowała w japońska agencja prasowa Kyodo, powołując się na swoje źródła. Irlandzki prztyczek w angielski nos. Kibice drużyny z Zielonej Wyspy tłumnie stawili się pod hotelem, gdzie zamieszkały "Trzy Lwy". Nie obyło się bez gwizdów, buczenia i piosenek.

Prokurator Gerrie Nel w wygłoszonej w czwartek mowie końcowej starał się wykazać liczne sprzeczności w zeznaniach oskarżonego o zabójstwo z premedytacją Oscara Pistoriusa. - Pogubił się w swoich kłamstwach - podkreślił, opisując niepełnosprawnego lekkoatletę.Izraelski premier Benjamin Netanjahu odrzucił w czwartek francuską inicjatywę w sprawie zwołania 30 maja w Paryżu międzynarodowego spotkania na szczeblu ministrów w celu wznowienia izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego. Mimo to spotkanie odbędzie się. Podwyższona zmienność na rynkach surowcowych odbija się dużymi wahaniami na rynku walutowym, gdzie prym wiedzie dostosowywanie pozycji, Dolarowi amerykańskiemu szkodzą drożejące ropa naftowa i miedź, podczas gdy euro pozostaje pod wpływem ,,, Za nami ospały start tygodnia przez święto w USA przy totalnym braku bodźców do handlu, Rynek walutowy pozostaje w dryfie, szanując krańcowe techniczne bariery, Wtorek przynosi wzmocnienie USD przy jastrzębich komentarzach,,,

RSS

Śpiewają, rymują, recytują. Pucz kanapkowy czy operetkowy?

29.12.16

Protestujący posłowie opozycji popuścili wodze fantazji. ["Fakty" TVN]

RSS

Chiny: Powodzie na południu, kilkadziesiąt ofiar

08.06.10

Powodzie i osunięcia się ziemi na południu Chin, spowodowane obfitymi opadami deszczu, pochłonęły co najmniej 53 ofiary śmiertelne - informuje agencja Xinhua.

RSS

Niemcy: Ewakuowano pociąg w obawie przed zamachem

08.05.11

Niemiecka policja zatrzymała i ewakuowała w piątek pociąg pasażerski w obawie przed atakiem terrorystycznym - podała niemiecka agencja dpa. Powodem tej akcji była znaleziona w wagonie restauracyjnym płyta CD z napisem: "Allah zabije nas wszystkich".

RSS

Kandydaci wybrani, zdecyduje prezydent: Oni mogą rządzić polską prokuraturą

08.01.10

Edward Zalewski, obecny prokurator krajowy i sędzia Andrzej Seremet z Sądu Apelacyjnego w Krakowie - to kandydaci na Prokuratora Generalnego, ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". Krajowa Rada Sądownictwa przegłosowała ich kandydatury. Kogo wybierze prezydent? Na decyzję ma czas do 11 marca.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Szefowa kancelarii Dudy: decyzja ws. referendum w przyszłym tygodniu

15.08.15

Zapowiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Małgorzata Sadurska.

RSS

Nadal lepszy od Djokovicia. Powalczy o ósmy paryski tytuł

08.06.13

Rafael Nadal po morderczym pięciosetowym boju pokonał Novaka Djokovicia i zagra w finale wielkoszlemowego French Open. W niedzielnym spotkaniu Hiszpan stanie przed szansą, by ósmy raz triumfować na kortach imienia Rolanda Garossa. Ta sztuka nie udała się jeszcze żadnemu innemu tenisiście.

RSS

Skandal w Volkswagenie. Polskie urzędy też badają sprawę

29.09.15

RSS

Szczurem w urzędnika. "Niech pani tego nie wykłada!"

15.02.11

Rzut zdechłym szczurem na biurko urzędnika - tak właśnie mieszkanka jednej z łódzkich kamienic desperacko interweniuje w sprawie warunków życia swoich i sąsiadów. W rozsypującej się kamienicy ludzie żyją w sąsiedztwie z gryzoniami i pleśnią. Budynek nadaje się do kapitalnego remontu, ale administracja twierdzi, że nie ma pieniędzy na remont, bo część lokatorów nie płaci czynszu. Ci, którzy płacą, nie chcą ponosić odpowiedzialności zbiorowej.

RSS

"Cynizm nie zna granic". Miedwiediew odpowiada Unii Europejskiej

08.08.14

Premier pisze na swoim profilu na Facebooku.

RSS

Znaleźli ciało po 14 miesiącach. Leżało przed szpitalem

29.11.12

Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 40-letniego Mirosława N., którego zwłoki znaleziono przed Szpitalem Wojewódzkim.

RSS

"6 sekund wystarczy". Twitter chce go sprzedać, jest chętny z branży dla dorosłych

01.11.16

Twitter zapowiedział, że w najbliższych miesiącach zamknie Vine.

RSS

Niemcy: Dżihadyści użyli gazu musztardowego. Swojego albo z arsenału Husajna

08.09.15

Niemiecki wywiad BND zebrał dowody, świadczące o użyciu gazu musztardowego przez Państwo Islamskie w północnym Iraku - poinformował dziennik "Bild". Agenci BND pobrali próbki krwi od Kurdów, poszkodowanych w starciach z IS. Do Kurdystanu uda się w tym tygodniu misja irackiego rządu, by zbadać doniesienia o ataku.

RSS

Nowe przepisy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami

01.08.17

Już obowiązuje nowa ustawa o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Określa zasady i tryb wymiany informacji podatkowych z innymi państwami, obowiązki instytucji finansowych w zakresie automatycznej wymiany informacji podatkowych i kontrolę ich wykonywania.

RSS

"Żelazna kopuła" chroni Izrael

08.04.11

Izraelski system obrony przeciwrakietowej "Żelazna kopuła" po raz pierwszy przechwycił i unieszkodliwił w czwartek dwie palestyńskie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy w kierunku miasta Aszkelon - oznajmił premier Izraela podczas wizyty w Pradze.

RSS

USA i Chiny bliżej osiągnięcia porozumienia

22.02.19

USA / FED: Członkowie FED oceniają przerwę w podwyżkach stóp procentowych jako dobry ruch, gdyż pozwala kupić czas w okresie globalnej niepewności, chociaż nie jest jasne, jakie będzie kolejne posunięcie (podwyżka, czy obniżka),,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny