Komentarz Cezarego Kowalskiego: "Wycieczka do Vancouver"

29.01.10

Troje się liczy, reszta jedzie na wycieczkę - tak można opisać reprezentację na zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver. Minister sportu Adam Giersz i prezes PKOl Piotr Nurowski w podniosłym nastroju ogłosili kadrę 46 zawodników. Typowy przerost formy nad treścią.

Przewal wawelski i przewal krucyfiksowy pogrzał polskie zombie i człapiąc, podchodzą do kamer autopodnieconych tragedia dziennikarzy. Ale przyjdzie czas wyprowadzki świeżego sarkofagu z Wawelu – twierdzi Kuba Wojewódzki w rozmowie z Piotrem Najsztubem.
fot.: Forum Przedwczesnym powrotem do kraju, zawiadomieniem o oszustwie i aresztowaniem jednego z właścicieli biura podróży zakończyła się podróż 35-osobowej wycieczki szkolnej do Paryża. W stolicy Francji uczniowie mieli spędzić osiem niezapomnianych dni. Jednak po dwóch z powrotem wrócili do kraju. Wszystko przez kłopoty biura podróży Excalibur Tours, które w niedzielę ogłosiło upadłość.Gigantyczne pieniądze, układy towarzyskie i miłosne między biznesmenami oraz urzędnikami państwowymi. Najnowszy sondaż.

Nic dziwnego, że Adam Małysz lata w Planicy aż miło. Z takim wsparciem każdy zachowywałby się w identyczny sposób - komentuje "Fakt". Jak donosi bulwarówka, naszego skoczka dopingują najważniejsze kobiety w jego życiu - żona Izabela i 13-letnia córka Karolina.

Kredyty walutowe od Nowego Roku mogą stracić rację bytu, Dostępność mieszkań, które można kupić finansując się takim kredytem spadnie drastycznie, W niektórych miastach takich lokali po prostu nie będzie #8211; ocenia Home Broker, Wypadek w kopalni "Lubin". Zginął jeden górnik, czterech jest rannych. W wypadku zginął pracownik firmy zewnętrznej, która wykonywała usługi dla KGHM Polska Miedź S.A. Prawdopodobnie eksplodował jakiś stary ładunek, być może niewubuch.

Odszkodowania w wysokości 500 euro otrzymają osoby, które ucierpiały na skutek awarii klimatyzacji w pociągach podczas niedawnych upałów i potrzebowały pomocy medycznej - poinformowała w Berlinie Niemiecka Kolej. Wall Street miała w poniedziałek problem, bo z punktu widzenia kalendarium, był to dzień dość pusty, Wpatrywano się w Biały Dom oczekując nowych, nieoczekiwanych impulsów Główne trofeum Ligi Europy jest już w Warszawie. Przy okazji przekazania władzom stolicy okazałego pucharu prezes PZPN Zbigniew Boniek błysnął poliglotycznym talentem i półfinalistom życzył powodzenia w ich ojczystym języku, a swoim przyjaciołom z UEFA podziękował po angielsku.Młodsze pokolenie tego nie pamięta, ale jeszcze nie tak dawno inflacja w Polsce wynosiła... 1395 procent. Szok, jaki nasz kraj przeżył 20 lat temu i kulisy wychodzenia z zapaści gospodarczej, przypomina prof. Jerzy Osiatyński, minister finansów w rządzie Hanny Suchockiej. Pogoda w ciągu najbliższej doby nie rozpieści. Księgarze chcą stałych cen na książki. I zamierzają sami je ustalać. Napisali społeczny projekt ustawy, który zmusiłby takie sieci jak Biedronka do zaniechania walki konkurencyjnej. Przez kilka miesięcy od premiery, bestseller miałby kosztować wszędzie tyle samo - czyli dużo.

RSS

Dlaczego gazety publikują przecieki WikiLeaks?

29.11.10

Już po raz kolejny czołowe światowe tytuły publikują informacje serwisu WikiLeaks na swoich stronach internetowych. - Naszą misją jest przeanalizowanie tych materiałów i udostępnienie ich naszym czytelnikom - pisze "Le Monde". "El Pais" tłumaczy zaś, że jest to "jawna informacja przeciwko sekretom rządów".

RSS

Czołowe zderzenie. Jeden z kierowców nie żyje

22.12.13

Wypadek na Podkarpaciu.

RSS

Złoty traci pomimo dobrych danych z polskiej gospodarki ? winny gołębi EBC

22.01.17

O godzinie 14 poznaliśmy zaskakująco dobre odczyty grudniowych danych odnośnie sprzedaży detalicznej, produkcji przemysłowej i inflacji producenckiej w Polsce, Sprzedaż detaliczna rok do roku wzrosła o 6,4 proc,, gdy spodziewano się 6,1 proc, ,,,

RSS

Lotnisko znane "z odrażających tortur i mordowania więźniów"

01.11.12

"Czasami w jednym hangarze, w którym latem temperatura sięga 50 stopni Celsjusza, stłoczonych jest ponad 500 osób".

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Prezydentura pod żyrandolem?: Komorowski będzie jak brytyjska królowa

08.07.10

Bronisław Komorowski nie ma ambicji, by wpływać na politykę zagraniczną rządu - twierdzą eksperci. Ich zdaniem szef MSZ Radosław Sikorski będzie miał wolną rękę. Nawet bliski PO Władysław Bartoszewski tak uważa. Przypomina, że konstytucja nakazuje prezydentowi wspierać rząd.

RSS

"11 września światowej dyplomacji"

29.11.10

Pentagon potępia portal internetowy Wikileaks za opublikowanie tajnych dokumentów Departamentu Stanu USA. Zapowiada też, że podjął kroki, by zwiększyć bezpieczeństwo tajnych dokumentów amerykańskich sił zbrojnych i uniknąć podobnych wycieków w przyszłości.

RSS

Legenda z uznaniem o Stochu. "Najlepszy technicznie na świecie"

15.01.17

Wygraną Polaka na antenie TVN24 komentował Wojciech Fortuna.

RSS

Złe kredyty w czerwcu zmalały

08.08.11

W czerwcu ubyło 643 mln zł nieregularnych należności firm i gospodarstw domowych #8211; wynika z danych NBP, Roczna dynamika przyrostu złych długów spadła już do 7 proc, Powód? Firmy lepiej spłacają, a kredyty gospodarstw domowych przechodzą do firm ,,,

RSS

Jak przechowywać ważne dokumenty?

29.06.11

Stale rosnące zainteresowanie podatników dotyczące możliwości wystawiania faktur w formie elektronicznej, skutkuje również dużą ilością zapytań odnoszących się do warunków przechowywania takich faktur. Szczególne zainteresowanie przedsiębiorców budzą oczywiście zagadnienia związane z wymogami, jakie muszą zostać spełnione, aby możliwe było przechowywanie faktur w formie elektronicznej.

RSS

Fatalna organizacja Tour de Pologne

12.07.16

Paraliż w centrum.

RSS

Izrael przestaje działać w święto Jom Kippur

08.10.11

Izrael odcina się od świata w czasie rozpoczynającego się dzisiaj święta Jom Kippur. Nie będą działać lotniska, przejścia graniczne, publiczna komunikacja. W tym Dniu Pojednania wyznawcy judaizmu modlą się i poszczą, a także powstrzymują się od seksu.

RSS

EUR/USD atakuje 1,3700 po danych o PKB strefy euro

15.02.14

W nocy pary krzyżowe jena znów znalazły się w defensywie, co mocno kontrastowało z nieustannym podbijaniem cen akcji w czasie sesji w Europie i USA, Dla inwestujących w jena sytuacja jest skomplikowana, gdyż bardzo słabe dane na temat ,,,

RSS

Premier Azarow poświęcił gabinet po Julii Tymoszenko

22.03.10

Nowy premier Ukrainy Mykoła Azarow ujawnił, że przed objęciem gabinetu po swej poprzedniczce Julii Tymoszenko poprosił księdza o poświęcenie pomieszczania.

RSS

Więcej prokuratorów będzie badać katastrofę smoleńską

15.09.10

Naczelna Prokuratura Wojskowa rozszerzyła zespół śledczych badających przyczyny katastrofy w Smoleńsku do dziesięciu osób – wynika z informacji „Wprost”.
Fot. FORUM

RSS

Bokser skatował w ringu polskiego sędziego. "Bił go, kiedy ten już się przewrócił"

22.10.14

Polak został pobity podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Zagrzebiu. Przebywa w szpitalu, jego stan jest stabilny.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny