Wykolejenie koło Kalwarii Zebrzydowskiej: Pociąg wjechał na słup trakcyjny

29.01.10

Pociąg osobowy wykoleił się w niedzielę rano na trasie między Kalwarią Zebrzydowską a Wadowicami (Śląskie); z szyn wypadł jeden z wagonów i złamał słup sieci trakcyjnej. Nikomu nic się nie stało. Szlak na razie jest nie przejezdny - poinformował dyrektor Włodzimierz Zębol z nowosądeckiego Zakładu Linii Kolejowych.

Udało się Robertowi Kubicy dojechać do mety Rajdu Portugalii. Polak w końcu nie miał problemów ze swoim samochodem i w niedzielę odrabiał straty. Ostatecznie został sklasyfikowany na 20. miejscu, a w swojej klasie był szósty. Zwyciężył Francuz Sebastien Ogier. Drugi Polak, Michał Kościuszko, z powodu awarii na ostatnim odcinku nie ukończył imprezy. Poranne lekkie osłabienie PLN to reakcja na ponownie rodzący się strach przed weekendem i to co może się wydarzyć w konflikcie pomiędzy Zachodem a Rosją o Ukrainę, Na razie skala osłabienia PLN jest niewielka (około 0,5 gr), a wszyscy i ,,, Niewykluczone, że 31 stycznia, podczas premiery Renault, dojdzie do niecodziennej sytuacji - zespół przedstawi tylko jednego zawodnika. To oznacza, że Robert Kubica weźmie na siebie cały ciężar przygotowań do sezonu - pisze "Przegląd Sportowy".Czy za szantażem wobec Krzysztofa Piesiewicza mogli stać ludzie związani ze służbami specjalnymi? Tak twierdzą znajomi senatora. - Takiej operacji nie zaplanowałyby jakieś żule. To mogła być zemsta dawnych służb specjalnych – twierdzi w rozmowie z „Wprost” senator PO Michał Okła.
Fot. K. Mikuła/Wprost Niemiecki Federalny Trybunał Administracyjny odrzucił skargę dziennika "Bild". Kancelaria odsyła do BOR, Biuro do MSW, resort daje zdawkowy komunikat.

Bieżący rok kończy się mocnym akcentem na rynkach akcji i obligacji, W miarę zbliżania się do końca 2017 r, próbujemy przewidzieć, jakie będą trendy w nowym roku, Trzy prognozowane trendy to wyższe rentowności, gorsze wyniki obligacji ,,,

Zajścia na przełęczy Brenner. Składa skargę do Brukseli.

72-letni boss cosa nostry Masino Spadaro uzyskał tytuł magistra filozofii. Obrona jego pracy dyplomowej, poświęconej filozofii Gandhiego odbyła się w więzieniu w Spoleto w środkowych Włoszech, gdzie odbywa karę dożywocia. Materiał "Faktów po Południu". Solidarny Kaczyński, liberalny Komorowski - według takiego właśnie wzoru, choć opisanego innymi słowami, może toczyć się kampania dwóch głównych kandydatów do fotela prezydenta. I PiS, i PO zapowiadają, że chcą kampanii merytorycznej, na argumenty. O co będą się spierać kandydaci?Żeby odłamek satelity Iridium 33 nie uszkodził stacji, 1 listopada przeprowadzony zostanie manewr korekty orbity stacji. Korekta, która zaczęła się w piątek, uległa wczoraj pogłębieniu, a dziś doszło już do odreagowania, Patrząc na wykres w układzie dziennym pojawia się pytanie o to, czy korekta spadkowa będzie kontynuowana, czy też dzisiejszy wzrost jest już pierwszym ruc Płk Dariusz Zawadka zabiera głos po raz pierwszy w sprawie jego rezygnacji ze stanowiska dowódcy GROM. - Moja dymisja nie ma nic wspólnego z sugerowaną nominacją dla płk. Piotra Patalonga na szefa Dowództwa Wojsk Specjalnych - zapewnił w rozmowie z "Faktami" TVN. Niebawem, jeszcze w sobotę lub niedzielę pułkownik ma się spotkać z pełniącym obowiązki Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Markiem Olbrychtem.

RSS

Jaka będzie ostateczna decyzja?: Szwajcaria nie wyda Polańskiego. Czeka na USA

15.02.10

Szwajcaria nie wyda Romana Polańskiego Stanom Zjednoczonym, dopóki sąd w Los Angeles nie zdecyduje ostatecznie, że musi on osobiście stawić się na rozprawie oskarżony o gwałt na 13-latce - poinformowała agencja Associated Press.

RSS

Wzruszająca uroczystość: Polska pożegnała Ryszarda Kaczorowskiego

22.04.10

Ostatni prezydent Polski na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski został pochowany w poniedziałek w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Ceremonię pogrzebową poprzedziła msza św. w katedrze św. Jana na Starym Mieście.

RSS

Przegląd prasy: Staniszkis krytycznie o PiS i Dudzie. Wyznaje, że "czuje się upokorzona"

29.12.15

Znając wielu ludzi z PiS na eksponowanych stanowiskach uważam, że nie wytrzymają tego, co się dzieje - powiedziała znana socjolog w wywiadzie dla "Wprost".

RSS

Tajemnicza sprawa na Podlasiu: Policja odnalazła auto zaginionych geologów

15.01.10

W rzece Narwi, między Rzędzianami i Radulami (Podlaskie), odnaleziony został samochód terenowy, który jest autem poszukiwanym w związku z zaginięciem kilka dni temu dwóch młodych geologów. Na razie nie wiadomo, czy w środku są ciała, akcja będzie kontynuowana jutro - poinformował rzecznik prasowy podlaskiej policji Andrzej Baranowski.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Spekulacje przed spotkaniem OPEC ws. porozumienia naftowego

01.12.17

Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zniżki w poniedziałek, zaś późniejsze dni przyniosły uspokojenie nastrojów i konsolidację notowań, Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI porusza się obecnie tuż poniżej poziomu 58 ,,,

RSS

Kanclerz? Nie, prezydent

08.02.10

Na marginesie podjętej przez Donalda Tuska decyzji o niekandydowaniu na prezydenta, niczym bumerang powraca dyskusja na temat tego, jakiej konstytucji chce obecny premier. O tym że obecną konstytucję trzeba znowelizować wie już w Polsce każdy, no może oprócz Aleksandra Kwaśniewskiego, ale on, jak na ojca przystało, zawsze będzie przekonany o doskonałości swojego "dziecka". Reszta jednak jest gotowa dopisywać kropki, przecinki, słowa, a nawet całe artykuły. Konstytucja, ale jaka?

RSS

Niewypłacalność państw – jak znaleźć przyszłych bankrutów?

22.01.10

Jesienią 2008 roku Islandia, w 2009 roku Łotwa, kilka tygodni temu Dubaj, a niedawno agencje ratingowe postraszyły #8222;powolną śmiercią#8221; Grecji i Portugalii, Istnieje model wczesnego ostrzegania przed niewypłacalnością państw, Niestety to ,,,

RSS

Złoty dobrze zaczął, ale słabo skończył

15.01.10

Złoty po porannym umocnieniu, które sprowadziło kurs EUR/PLN do najniższego poziomu od roku, ostatecznie stracił w czwartek na wartości, O godzinie 17:30 za dolara trzeba było zapłacić 2,7984 zł, czyli o 0,8 gr więcej niż wczoraj, Euro zdrożało natomiast

RSS

Miała upaść przed nimi cała Europa

12.07.16

Historia miała jednak inny plan.

RSS

Zasady kontroli na miejscu projektów miękkich i inwestycyjnych.

29.06.12

Zapraszamy pracowników instytucji zarządzających programami operacyjnymi i wszystkich podmiotów działających w ich imieniu, upoważnionych do prowadzenia kontroli na miejscu projektów inwestycyjnych (budowa, modernizacja, zakup środków trwałych i wartości

RSS

Sanepid ostrzega przed kąpielą w Świnoujściu

01.08.10

Na plażach w Świnoujściu wprowadzono tymczasowy zakaz kąpieli. Wczasowicze będą zmuszeni zrezygnować z wodnych uciech przy zachodnim wybrzeżu, od Uznam aż do granicy niemieckiej.

RSS

"Piłeczka jest po stronie prezydenta"

01.12.16

Komentarze po wyborze kandydatów na prezesa TK.

RSS

Seria zamachów w Iraku. Kilkadziesiąt ofiar, w tym dzieci

29.08.13

W fali środowych ataków bombowych w Bagdadzie i wokół irackiej stolicy zginęło według różnych źródeł od ok. 40 do ponad 60 osób; rannych zostało ponad 180 ludzi. Atakowane były głównie okolice zamieszkane przez szyitów.

RSS

Laureaci festiwalu Netia Off Camera 2016

08.05.16

Nagrody krakowskiej imprezy rozdane.

RSS

Rzecznik MON: nie ma o co prosić, chcemy zwrotu naszej własności

15.03.16

Bartłomiej Misiewicz odniósł się w ten sposób do reakcji Rosjan na słowa ministra obrony ws. katastrofy smoleńskiej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny