Wykolejenie koło Kalwarii Zebrzydowskiej: Pociąg wjechał na słup trakcyjny

29.01.10

Pociąg osobowy wykoleił się w niedzielę rano na trasie między Kalwarią Zebrzydowską a Wadowicami (Śląskie); z szyn wypadł jeden z wagonów i złamał słup sieci trakcyjnej. Nikomu nic się nie stało. Szlak na razie jest nie przejezdny - poinformował dyrektor Włodzimierz Zębol z nowosądeckiego Zakładu Linii Kolejowych.

Od 1 kwietnia obowiązują nowe limity cen w programie Rodzina na Swoim, Przeważnie są one wyższe niż w pierwszym kwartale, w Warszawie przekraczają nawet 8 tys, PLN za metr kwadratowy, Nowe limity cenowe, obowiązujące w programie RnS, zostały obniżone w B Perspektywy niższej inflacji w USA powodują spadki rentowności obligacji i wstrzymują aprecjację dolara, Abe walczy o 2/3 głosów w niedzielnych wyborach Kolejna wyprzedaż rubla, Norweska korona wyraźnie przebija 11-letnie dołki, Interwencja ,,, Od Niedzieli Wielkanocnej 24 kwietnia do beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja obowiązywać będą w Rzymie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z masowym napływem pielgrzymów - podają włoskie media.



Dzisiejsza sesja wypadła względnie spokojnie, szczególnie w przypadku największych i najmniejszych spółek, Nieco inaczej na tym tle wypadły średnie podmioty, które wyróżniały się bardzo pozytywnie, a indeks mWIG40 wyszedł na najwyższe ,,,        Sejmowa komisja śledcza badająca tak zwaną aferę hazardową odrzuciła wniosek o konfrontację premiera Donalda Tuska z byłym szefem CBA Mariuszem Kamińskim.
       "Za" była jedynie autorka wniosku, posłanka PiS Beata Kempa. W kwietniu, głosami PO i PSL, taki wniosek również został odrzucony.
       Dzisiaj komisja odrzuciła też wniosek Beaty Kempy o konfrontację między urzędnikami resortu sportu: dyrektor generalną resortu Moniką Rolnik z dyrektorem departamentu prawno-kontrolnego Rafałem Wosikiem.
Do odpowiedzialności za słowa wypowiadane w rodzinie, w pracy, podczas spotkań z ludźmi, w mediach, w życiu społecznym i politycznym - wzywa metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w liście pasterskim na Boże Narodzenie.

Nacjonalistyczna grupa serbska umieściła napisy z nazwą "bulwar Ratko Mladicia" na ulicy w Belgradzie noszącej imię zabitego w zamachu premiera Serbii Zorana Djindjicia. W piątek przypada siódma rocznica śmierci szefa rządu.

Naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski wystąpił do warszawskiego wojskowego prokuratora okręgowego o rozważenie możliwości wszczęcia śledztwa w sprawie rozpowszechniania bez zezwolenia informacji z postępowania dotyczącego prok. Marka Pasionka. Kończący się tydzień na większości najważniejszych rynków był albo neutralny (EURUSD, amerykański rynek akcji) albo pozytywny (niemiecki i polski rynek akcji), W tym kontekście złoty wygląda bardzo blado #8211; polska waluta straciła do wszystkich ,,,

Prezenter słynie z ciętego języka. Eksperci o planach rządu. Jeśli znasz tego mężczyznę, skontaktuj się z policją.



Po tym jak Cristiano Ronaldo kilka dni temu swoim atomowym strzałem z rzutu wolnego złamał nadgarstek 11-letniemu kibicowi, postanowiliśmy przyjrzeć się sile uderzenia Portugalczyka. Mazowsze szykuje się na nadejście wielkiej wody. Fala, która zbliża się do regionu, jest na tyle wysoka, że w niektórych miejscach może przelewać się przez wały. Ale to nie koniec. Wysoki poziom wody może utrzymywać się na tyle długo, że wały, nawet jeśli okażą się wystarczająco wysokie, rozmiękną i zaczną przeciekać.


RSS

Hymn rewolucji w rytmie techno

01.03.11

Wszystko wskazuje na to, że trwająca już dwa tygodnie rewolta zakończy ponad 40 letni okres dyktatury Muammara Kaddafiego. On sam i jego ludzie wciąż zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą. Jednak zmiany już widać. Przeciwnicy Kaddafiego wzięli jego przemówienie i przerobili na wideoklip miksując z energiczną muzyką. Ta parodia powoli staje się hymnem libijskiej rewolucji, choć jeszcze dwa tygodnie temu takie szyderstwo byłoby nie do pomyślenia.

RSS

Silna przecena na światowych giełdach

08.05.10

Wczorajszy dzień na globalnych rynkach finansowych przyniósł sporo zawirowań, Szczególnym echem odbiła się silna przecena na amerykańskiej giełdzie, Indeksy na Wall Street rozpoczęły dzień pod kreską, jednak prawdziwa przecena miała miejsce po godzinie 20

RSS

Jak oszczędzać na polisie dla auta?: Najprostszy sposób na tanie ubezpieczenie

29.04.10

Masz samochód? To płać i płacz. Ubezpieczenie to obowiązkowy i koszmarnie drogi wydatek. Bez niego ani rusz, a ubezpieczyciele łupią kierowców bez litości. Koniec z wydawaniem fortuny na polisę - oto niezwykle prosty sposób, by zatrzymać w kieszeni ponad tysiąc złotych. Zobacz obliczenia eksperta.

RSS

Kaczyński nie wyklucza debaty przed I turą wyborów

15.05.10

Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński powiedział, że "nie wyklucza" debaty z kandydatem PO Bronisławem Komorowskim przed pierwszą turą wyborów.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Gruza dla "DGP": Nie ma możliwości naprawy ustaw o CIT i PIT

08.02.18

Uszczelnianie VAT jest już na ostatnim etapie i teraz czas uprościć przepisy. W przypadku podatków dochodowych prawdopodobnie konieczne będzie napisanie prawa od nowa - powiedział w wywiadzie dla wtorkowego wydania "Dziennika Gazety Prawnej" Paweł Gruza, wiceminister finansów.

RSS

Aresztowanie, które wystraszyło inwestorów

08.12.18

W ostatnich dniach inwestorzy na brak wrażeń nie mogą narzekać i na światowych rynkach obserwujemy prawdziwy rollercoaster, który potęgowany jest przez napływające ważne informacje, Dzisiejsza sesja stała pod znakiem jednej i to ,,,

RSS

Członkowie IS sprzedają majątki i uciekają

01.08.16

Przygotowania do odbicia Mosulu.

RSS

Księdzem skazanym za wykorzystanie seksualne dziewczynek zajmie się Watykan

22.09.16

Księża salezjanie przekazali sprawę do Watykanu.

RSS

Czy Draghi odwróci uwagę od marszu dolara?

29.04.18

Jeśli USD się nie zatrzyma, to pójdzie dalej, Brzmi to banalnie, ale taki jest teraz rynek, Inwestorzy masowo porzucają krótkie pozycje w dolarze a kontynuowany wzrost rentowności długu USA jest solidna zachętą, Co może zatrzymać ten proces?

RSS

Nowoczesna zapowiada: koniec finansowania lekcji religii przez państwo

22.05.17

Nie ma zgody na sojusz tronu z ołtarzem - mówiła Katarzyna Lubnauer.

RSS

'Majówka" pod znakiem presji na PLN

08.05.18

Początek nowego tygodnia przynosi próbę stabilizacji kwotowań PLN po podwyższonej zmienności w okresie ograniczonej aktywności rynku, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2420 PLN za euro, 3,5495 PLN wobec dolara amerykańskiego,,,

RSS

Czyją pracę oceniamy dobrze, a czyją źle: Polacy ostro o rządzie. A o marszałku?

01.07.10

Lecą w dół notowania premiera Donalda Tuska, a zwłaszcza jego rządu. W porównaniu z majem gabinet szefa PO stracił kilka dobrych punktów procentowych poparcia. Polacy ocenili także to, jak z wypłenianiem obowiązków prezydenta radzi sobie marszałek Sejmu. Czy byli równie ostrzy?

RSS

Po przesłuchaniu biznesmena: Wassermann: Nie chciałbym znać Sobiesiaka

15.02.10

"Pomimo jego pieniędzy, nie chciałbym być znajomym Ryszarda Sobiesiaka" - powiedział Zbigniew Wassermann, członek sejmowej komisji śledczej ds. afery hazardowej. Stwierdził, że podczas utajnionej części przesłuchania Sobiesiaka "posłowie co chwila wybuchali śmiechem".

RSS

Pijany kierowca potrącił pijanego pieszego

29.11.12

RSS

Chiny kończą budowę "sztucznego słońca"

08.04.12

Chińczycy kończą budowę swojego "sztucznego słońca", czyli reaktora służącego do przeprowadzania kontrolowanych reakcji termojądrowych. Jeśli wszystko pójdzie po myśli badaczy, już w kwietniu ukończone zostanie urządzenie, który wspomoże tworzenie potężnej maszyny wytwarzającej energię bez zanieczyszczania środowiska.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny