Co z tą cytologią?: Przez brak przepisów nie będzie badań?

29.01.10

Od nowego roku w ramach okresowych badań medycyny pracy pracujące kobiety miały mieć przeprowadzaną cytologię. Ale ministerstwo zdrowia nie wydało odpowiednich przepisów.

Palikot zniknął z mediów, buduje ruch polityczny od dołu, szuka poparcia w internecie. Trzeszczy PiS, wyrzucani przez Kaczyńskiego partyjni liberałowie mówią o nowej partii. Czy coś wreszcie drgnie na zabetonowanej scenie politycznej?
Palikot - to koniec czy początek? (fot. A. Chelstowski/Forum) Rozluźnione, uśmiechnięte, a do tego mokre i niezbyt ubrane. Mistrzynie Polski w piłce ręcznej, zawodniczki SPR Asseco BS Lublin, czwarty rok z rzędu wystąpiły w kalendarzu. Tym razem sesję zdjęciową zorganizowano w SPA, a zdjęcia szczypiornistek wypadły nadzwyczaj sexy! "Nowe miłości mojego życia". ["Fakty" TVN]Terminal LNG w Świnoujściu jest już ukończony w 87 proc. Niedawno zakończono montaż wewnętrznych zbiorników, w których magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Zamontowano też kolumny nalewcze do wtłaczana LNG do zbiorników - podała spółka Polskie LNG. Zadaniem prezydenta jest być prezydentem wszystkich bez wyjątku Polaków; być tym, który nie panuje, ale służy i jednoczy - mówił metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas mszy św. z udziałem nowo zaprzysiężonego prezydenta Bronisława Komorowskiego. W lesie pod Kutnem.

"Stukanie laską wprowadza mnie w pogodny nastrój, chociaż muszę powiedzieć, że nie wyobrażałem sobie siebie w takiej roli" - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

W czwartek kontynuowana była konsolidacja cenowa na rynkach towarowych, Indeks CRB zanotował wzrost o 0,72%, docierając do poziomu 282,90 pkt, Government shutdown w USA został zawieszony, ale za 18 dni powróci, jeśli prezydent Trump nie dostanie swojego muru na granicy z Meksykiem, Z rozmrożenia administracji publicznej cieszą się przede wszystkim pracownicy sektora (otrzymają ,,,

Chwile horroru i... pewne zwycięstwo. Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska pokonała Ukrainkę Olgę Sawczuk 7:6 (7-4) i 6:2 i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA Tour na twardych kortach w Stanford (z pulą nagród 700 tys. dol.). Serbka Jelena Janković wygrała turniej WTA Tour tenisistek na twardych kortach w Indian Wells (pula 4,5 mln dolarów). Janković nie dała szans Dunce polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Prokuratura wojskowa ma do 3 września br. uzupełnić materiały sprawy Nangar Khel - orzekł w czwartek Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie. Zwrócił on do śledztwa sprawę siedmiu żołnierzy oskarżonych o zbrodnię wojenną w Afganistanie z 2007 r., gdzie zginęło sześć osób.Iran planuje wysłanie okrętów wojennych w pobliże wschodniego wybrzeża USA - podała irańska agencja IRNA, cytując dowódcę floty Iranu. Przez kilkadziesiąt godzin śledczy milczeli w tej sprawie. "Możemy oczekiwać dalszych szoków w następnych powiedzmy 6 miesiącach" - powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Twierdzi, że grecki wirus został powstrzymany tylko "na jakiś okres". Według niego teraz "musimy mieć spójną i efektywną władzę".

RSS

Poczęstunek podczas szkolenia a VAT

15.08.11

Firmy, które organizują szkolenia dla swoich pracowników, często w trakcie ich trwania zapewniają poczęstunek np. w formie posiłku oraz napojów. Mają jednak w związku z tym wątpliwości czy powinni naliczyć VAT z tego tytułu. Ich zdaniem taka czynność nie powinna podlegać opodatkowaniu, ponieważ przekazanie posiłków i napojów w trakcie szkolenia pracownikom nie ma charakteru wydatków na cele osobiste pracownika i nie stanowi przysporzenia majątkowego dla pracownika.

RSS

Niemcy po raz pierwszy podnoszą płacę minimalną

29.06.16

Od 2017 roku płaca minimalna za godzinę w Niemczech wzrośnie o 34 eurocenty do 8,84 euro - postanowiła we wtorek jednomyślnie komisja złożona z przedstawicieli pracodawców i pracowników. Związki zawodowe chciały większej podwyżki ale zdecydowała niezależna opinia.

RSS

W Wiśle wbrew zdrowemu rozsądkowi. Haitańczyk i Brożek największymi objawieniami

15.11.13

Jacek Bednarz, prezes Wisły Kraków ocenia.

RSS

Sporo bodźców, mało reakcji

01.03.12

WYDARZENIE DNIA Choć w środę w rynkowym otoczeniu działo się wiele, inwestorzy niezbyt się tym ekscytowali, Przez większą część dnia indeksy na europejskich parkietach zmieniały swoją wartość w niewielkim stopniu,

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Za nami najbardziej śmiercionośny sezon huraganów od ponad 10 lat

08.12.16

Sezon huraganów na Atlantyku dobiegł końca.

RSS

Tylko 4-6 proc. przewagi? PO zaostrza kampanię

29.06.10

W sztabach PO i PiS stan najwyższej mobilizacji. Według tajnych, zamawianych przez obie partie sondaży, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna", Komorowski ma od 4 do 6 proc. przewagi nad Kaczyńskim.

RSS

Po decyzji o prezydenckim pochówku: Protesty w Krakowie. "Nie na Wawel"

15.04.10

Kilkaset osób protestowało wieczorem w Krakowie przeciwko pochówkowi Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Protestujący, którzy zgromadzili się na ulicy Franciszkańskiej, na przeciwko "okna papieskiego" w budynku kurii, krzyczeli: "Nie na Wawel" i "Powązki".

RSS

Macierewicz pokazuje "wstrząsający materiał". PKW: jeśli to prawda, doszło do naruszenia prawa

29.05.14

Na filmie widać, jak komisja opuszcza lokal bez wywieszenia protokołu.

RSS

"Topowa drużyna nie przegrywa dwa razy z rzędu"

01.05.11

- Sprawa jest prosta: nie zagraliśmy dzisiaj wystarczająco dobrze. Powiedziałem zawodnikom w szatni, że łatwo będzie teraz zrzucać na siebie nawzajem winę. Zawsze kiedy się przegrywa, zaczyna się szukać winnych. Dodałem, że drużyna "topowa" nie przegrywa nigdy dwa razy z rzędu, a nam to się przydarzyło – stwierdził po porażce z Górnikiem Zabrze trener Wisły Kraków Robert Maaskant.

RSS

"Sędzia przerwał to trochę za szybko"

08.02.16

Były mistrz ocenił polską porażkę na UFC.

RSS

Otchłań, w którą wlewa się woda z oceanu: jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc

01.06.14

Ta niesamowita otchłań znajduje się na zalesionym brzegu Pacyfiku, w stanie Oregon w USA.

RSS

18-letnia Polka zmarła na Malcie

29.10.14

Zwłoki znaleziono we wtorek w pokoju hotelowym.

RSS

Umowa gazowa z Rosją: Pawlakowe zwycięstwo?

29.01.10

Oto nasz wielki sukces: mamy gaz! W zamian anulujemy tylko Rosjanom wielomilionowy dług za tranzyt (za to dostawy będziemy mogli zmniejszyć aż o 15 proc.) i uzależnimy się od naszego hojnego sąsiada na - bagatela - 27 lat. finanse.wp.pl

RSS

Siostrze Michaela bardzo się u nas podobało: Zobacz film, który La Toya nagrała w Polsce

08.01.10

La Toya Jackson była sporą atrakcją tegorocznej imprezy sylwestrowej w Warszawie. Sama też świetnie się bawiła. Siostra zmarłego niedawno Michaela Jacksona przyleciała do naszego kraju z wielką przyjemnością. Do sieci trafiły filmiki, na których gwiazda zwiedza Warszawę i wygłupia się.

RSS

USA poirytowane. Kreml zablokował rezolucję ws. Syrii

29.08.13

Bez porozumienia w ONZ.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny