Awarie wciąż komplikują życie: 20 tysięcy Polaków nie ma prądu

29.01.10

Jeszcze wczoraj pozbawionych zasilania było dwa tysiące odbiorców, ale dziś jest ich już 20 tysięcy. Wszystko przez nowe wyłączenie spowodowane opadami śniegu i wichurami w Śląskiem, Świętokrzyskiem i Małopolsce. północnej części województw śląskiego, małopolskiego i na południu województwa świętokrzyskiego.

Już chyba nikogo nie powinno dziwić, jeśli sprawy związane z brexitem przybierają niespodziewany zwrot i to chyba najlepiej tłumaczy, dlaczego rynek funta zachowuje spokój, Strategia premier May trafiła na kolejną przeszkodę, gdyż ,,, Dyskusja o marihuanie w "Kropce nad i". Białoruski opozycjonista Źmicier Pimienau, który w piątek został zatrzymany przy przekraczaniu polsko-ukraińskiej granicy na przejściu w Korczowej (Podkarpackie), po przesłuchaniu w prokuraturze został zwolniony do domu.Prezes TVP Romuald Orzeł i członek zarządu spółki Przemysław Tejkowski znowu mogą zarządzać telewizją. Policja odgrodziła część Times Square - placu w centrum Manhattanu (Nowy Jork) - z powodu sprawdzania podejrzanego pakunku - podały źródła policyjne. "Wydaje się, że wszystko zamieni się w pył i gruz".

Epidemia grypy, trzęsienie ziemi na Haiti, egzekucja w Chinach, zgubienie przez pracowników kostnicy zwłok zmarłego - takie informacje zapowiadano w zwiastunach "Wiadomości", emitowanych tuż przed dobranocką. Zbulwersowani rodzice poskarżyli się Rzecznikowi Praw Dziecka, a ten poszedł z problemem do KRRiT.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro bronił projektu nowych przepisów o Krajowej Radzie Sądownictwa. - Przed chwilą podeszła do mnie kobieta, płakała. Pytała, kiedy będzie w Polsce godne życie - relacjonuje poseł SLD Bartosz Arłukowicz, który rozmawiał z nami po zakończeniu spotkania z wyborcami. W trzecią rocznicę utworzenia koalicyjnego rządu PO-PSL Wprost24 zapytał posłów partii parlamentarnych jak oceniają dokonania gabinetu Donalda Tuska.
Fot. FORUM

Wiele lat temu wybiegła z domu i wraca do niego tylko na kilkanaście dni w roku. Widywana jest najczęściej w towarzystwie astmatyczki Marit Bjørgen. Bo Justyna Kowalczyk ciężko pracuje w rozrywce.
Justyna Kowalczyk Grecy i wierzyciele wracają do stołu rozmów, ale nie należy się dziś spodziewać żadnego przełomu w negocjacjach, Waluty krajów uzależnionych od eksportu ropy naftowej wyraźnie tracą na wartości, Złoty traci na wartości do większości ,,, Około 3 tys. osób zaginęło w Syrii od czasu rozpoczęcia demonstracji przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada - poinformowała w czwartek organizacja pozarządowa Avaaz.Premier Rosji Władimir Putin wezwał do zniszczenia osób odpowiedzialnych za dwa zamachy samobójcze w moskiewskim metrze. W związku z krwawymi atakami, w których życie straciło co najmniej 37 osób, Putin przerwał wizytę w Kasnojarsku i wraca do Moskwy. Spięcie pod Gibraltarem. Mijający tydzień upłynął po znakiem sporych zawirowań na rynku walutowym, Ustalenia i optymistyczne zapowiedzi dotyczące Grecji z poprzedniego weekendu nie przyniosły spodziewanego uspokojenia, a awersja do ryzyka rosła przez cały tydzień #8211; ,,,

RSS

Ostatni pozostaną ostatnimi

01.11.17

Bank Japonii pozostaje wierny swojej polityce luzowania i utrzymywania dochodowości dziesięcioletnich obligacji na poziomie zera, Takie nastawienie przy jednoczesnym dryfie innych banków centralnych w stronę normalizacji/zacieśniania nie ,,,

RSS

Tymczasowy zarządca w Amber Gold. I cztery wnioski o upadłość

22.08.12

Sąd zdecydował o ustanowieniu w spółce tymczasowego zarządcy, który jako jedyny może teraz podejmować decyzje majątkowe w tej firmie. Oznacza to, że Marcin P. i jego żona nie pełnią już żadnych funkcji w Amber Gold.

RSS

Krajobraz rynków po FOMC

22.03.16

Dolar traci na sile po gołębiej retoryce FOMC, USD/PLN kwotowany na tegorocznych minimach, Kalendarium makroekonomiczne obfitujące w publikacje,

RSS

Zidentyfikowano ofiary katastrofy malezyjskiego samolotu. 127 z 298

15.08.14

Holenderscy eksperci medycyny sądowej zidentyfikowali dotąd 127 z 298 ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu, który rozbił się 17 lipca na wschodzie Ukrainy - poinformowała telewizja NOS.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

"Washington Post": CIA zrobiło 14 tys. zdjęć w tajnych więzieniach. Także w Polsce

29.06.15

Gazeta powołuje się na amerykańską prokuraturę wojskową.

RSS

DOKUMENTACJA DZIAŁALNOŚCI SPÓŁEK PRAWA HANDLOWEGO

15.11.10

AMD rozpoczyna sprzedaż pierwszych układów Fusion - dwóch jednostek APU (Application Processing Units) o nazwie Zacate oraz Ontario.

RSS

Czechy: Prezydent mianował premierem Petra Neczasa

29.06.10

Czeski prezydent Vaclav Klaus mianował dzisiaj nowym premierem przewodniczącego prawicowej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Petra Neczasa.

RSS

Elisabetta Canalis reklamuje Cavallego: Dziewczyna Clooneya znów zrzuciła ciuszki

15.01.10

George Clooney nigdy nie mógł narzekać na powodzenie u kobiet. Przystojny gwiazdor zawsze pokazywał się z najatrakcyjniejszymi paniami u boku. Nie inaczej jest teraz - gwiazdor usidlił modelkę i prezenterkę Elisabettę Canalis. Zobacz, jak wygląda w reklamie bielizny Cavallego.

RSS

Sytuacja gospodarcza coraz lepsza a ceny akcji jednak spadają

29.01.10

Komisja Europejska opublikowała dzisiaj obliczane co miesiąc indeksy nastrojów gospodarczych krajów Unii Europejskiej (ESI - Economic Sentiment Indicator), Szacowane przez dyrektoriat generalny do spraw gospodarczych i finansowych wskaźniki podsumowują sy

RSS

Bernanke zgodnie z oczekiwaniami zawiódł

01.09.12

Informacji, jakie dzisiaj musieli analizować inwestorzy było bardzo dużo, ale większość z nich została zignorowana lub kompletnie pominięta, Liczyło się tylko jedno #8211; zniwelowanie wczorajszego pesymizmu i kupno akcji przed przemówieniem Bena ,,,

RSS

Iran: Wezwanie papieża do walki z "islamofobią"

08.10.10

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad wystosował przesłanie do papieża Benedykta XVI, wzywając go do wspólnej walki z "islamofobią" - informuje irańska agencja IRNA.

RSS

Kariera Nowaka wisi na włosku

22.10.14

Rzecznik dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski wszczął we wtorek postępowanie wyjaśniające dotyczące zawodnika Cracovii Dawida Nowaka, u którego wykryto zabronione substancje.

RSS

Abp Gocłowski miał udar mózgu

08.03.10

Abp Tadeusz Gocłowski miał udar mózgu. Według lekarzy neurologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie trafił duchowny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a on sam jest pod najlepszą opieką medyczną.

RSS

"Porno zemsta" na celowniku Google'a. Wprowadza cenzurę

22.06.15

Chodzi o materiały wrzucane przez byłych partnerów.

RSS

Klapa w Tokio, kompromitacja w Pekinie. Azja Azarence nie służy

01.10.13

Wiktoria Azarenka jest daleka od swojej najlepszej dyspozycji. Po szybkim pożegnaniu się z turniejem w Tokio, tym razem Białorusinka jeszcze szybciej odpadła w Pekinie. Jej pogromczynią okazała się Niemka Andrea Petković.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny