Wpadka dziennikarki TVP Info: Zdyszana reporterka nadaje z Sejmu

29.01.10

Była tak zdyszana, bo biegła po schodach? Może zbytnio udzieliły się jej emocje? A może chodziło o coś jeszcze innego... Dość nietypową relację z obrad naciskowej komisji śledczej nadała dziennikarka TVP Info. Łamiącym się głosem, tłumiąc przyspieszony oddech, opowiadała o laptopie Jerzego Engelkinga. Posłuchaj!

Premier zapowiada analizę zachowania ministra sprawiedliwości podczas debaty nad projektami ustaw o związkach partnerskich.

Londyn ostrzega, że nie może gwarantować dalszego członkostwa w UE, jeśli Juncker zostanie szefem KE. Druga połowa bieżącego tygodnia przynosi dynamiczne spadkowe odreagowanie na rynku ropy naftowej, W czwartek cena amerykańskiej ropy WTI spadła o 2,6%, docierając do okolic 45,50 USD za baryłkę,– W nowym systemie opłat stawka za przejazd autostradą może być nawet dwukrotnie wyższa. Firmy transportowe nie będą w stanie wziąć takich kosztów na siebie, przełożą je na zleceniodawców, a ci niewątpliwe przeniosą je na ceny, które zapłacą konsumenci – przestrzega Tadeusz Wilk dyrektor Departamentu Transportu ze Związku Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. W siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej 11 lipca odbyła się debata na temat obowiązującego w Polsce od 1 lipca systemu e-myta.
Fot. FORUM Przedstawiamy osiem najciekawszych materiałów ostatniego tygodnia w Kontakcie 24. James Ellroy to jeden z największych współczesnych pisarzy kryminalnych, a także prowokator, skandalista i ekspert od prania amerykańskich brudów. Właśnie ukazała się u nas kolejna jego książka „Krew to włóczęga”. Świetna!
(fot. Lime Foto/Forum)

Jak dowiedział się nSport, Zbigniew Boniek jest bliski objęcia funkcji doradcy minister sportu. Joannie Musze ma doradzać oczywiście w sprawach piłki nożnej.

W czwartek rozpoczyna się nabór do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) - poinformował minister obrony narodowej Bogdan Klich. Według niego, powstanie nowej formacji liczącej 20 tys. żołnierzy jest "wydarzeniem bez precedensu w historii polskich sił zbrojnych". Zarząd Ruchu Chorzów zamierza dochodzić sprawiedliwości.

Sam o sobie mówił, że jest bardzo leniwy. Ale w nowym miejscu pracy może zapomnieć o błogim nicnierobieniu. Bo nowym szefem Piotra Najsztuba jest Tomasz Lis. A ten człowiek mediów znany jest z wyciskania ze swoich pracowników siódmych potów. I to niekoniecznie w miły sposób. Z 600 mln zł zgromadzonych w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców wypłacono jak dotąd tylko 6,6 mln zł. Z kredytobiorcami hipotecznymi w najtrudniejszej sytuacji finansowej banki zawarły zaledwie 293 umowy - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. Wbrew obawom świąteczną przerwę złoty przeżył nad wyraz spokojnie, a prawdziwe fajerwerki działy się na rynkach bazowych, Zmartwychwstanie USD wywołało efekt kuli śnieżnej przez rynki akcji po surowce, Ale nic nie jest jeszcze przesądzone,Turcy wojowali z Moskwą 12 razy, większość tych wojen przegrali. Teraz zaryzykowali kolejną. Kończący się tydzień był ubogi w wydarzenia i publikacje makroekonomiczne, mogące wstrząsnąć rynkiem walutowy, Przyszły będzie zupełnym przeciwieństwem obecnego, Będzie wprost zapchany ważnymi wydarzeniami, Uwaga inwestorów będzie się koncentrować przede

RSS

Padł rekord. Tegoroczne lato było najgorętszym

22.09.14

Naukowcy biją na alarm, że tak wysokie temperatury to skutek globalnego ocieplenia.

RSS

Konflikt rodzi obawy

08.08.19

Na rynkach nie milkną echa wojny handlowej, Inwestorzy wyczekują kolejnych ruchów ze strony przedstawicieli konfliktu,

RSS

Wysłannik Obamy reprezentuje egipski rząd

08.02.11

Specjalny wysłannik prezydenta USA Baracka Obamy do Egiptu Frank Wisner pracuje w firmie lobbingowej reprezentującej egipski rząd, co oznacza, że Hosni Mubarak jest jego klientem - pisze brytyjski dziennik "The Independent".

RSS

Zapłacił 2,35 mln dolarów za obiad z "Wyrocznią z Omaha"

08.06.15

Szef chińskiej firmy, która tworzy gry internetowe, zapłacił ponad 2,35 mln dolarów za możliwość zjedzenia obiadu z legendarnym inwestorem giełdowym Warrenem Buffettem, zwanym "Wyrocznią z Omaha". Chińczyk wygrał charytatywną aukcję w sieci.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Zaprosił Anne Applebaum do kina: Sikorski pokazał żonie byłą narzeczoną

15.03.10

Niedawno Radosław Sikorski przekonywał w jednym z wywiadów, że Anne Applebaum nie jest zazdrosna o jego byłą miłość, aktorkę Olivię Williams. Chyba rzeczywiście tak jest, bo żona szefa MSZ chętnie wybrała się z mężem do kina, gdzie sama oceniła, jak prezentuje się jego była dziewczyna.

RSS

KE otwiera drzwi Gazpromowi

29.10.16

Komisja Europejska podjęła w piątek decyzję, dzięki której rosyjski Gazprom będzie mógł znacznie zwiększyć wykorzystywanie gazociągu OPAL, czyli lądowej odnogi Nord Streamu. Bruksela przekonuje, że krok ten poprawia konkurencyjność na rynku.

RSS

Rosyjskie myśliwce nad Japonią. Tokio podrywa samoloty

08.02.13

Rosja zaprzeczyła w czwartek, by jej myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Japonii.

RSS

Kwestia europejskiego QE

22.10.16

Mario Draghi kluczył dziś podczas konferencji po posiedzeniu EBC, W pierwszej kolejności trzeba sobie powiedzieć, że skali QE nie zmieniono, a poza tym nie ruszono obecnego oprocentowania, Stopa refinansowa to nadal 0 procent, a depozytowa lokuje,,,

RSS

Berlusconi znów stanie przed sądem

29.01.17

Były premier Włoch Silvio Berlusconi stanie 5 kwietnia przed sądem oskarżony o korupcję sądową - zdecydował w sobotę sędzia z Mediolanu. Śledztwo wykazało, że polityk regularnie wypłacał pieniądze uczestniczkom słynnych zabaw u niego, znanych jako bunga bunga.

RSS

Fiat zamyka fabrykę. To już postanowione

15.01.10

Dyrektor generalny koncernów samochodowych Fiat i Chrysler Sergio Marchionne oświadczył, że decyzja o zamknięciu fabryki na Sycylii jest "nieodwołalna", chociaż - jak przyznał - "wywołuje ona ogromne kontrowersje". finanse.wp.pl

RSS

Śledczy nie chcą szukać zwłok: "Cud w Sokółce" nie będzie badany

08.02.10

Sprawdzenia, czy nie doszło do znieważenia zwłok i zabójstwa - tego od prokuratury w sprawie "cudu w Sokółce" żądało stowarzyszenie racjonalistów. Sąd uznał jednak, że sprawa pojawienia się w hostii "krwi" oraz "fragmentu ludzkiego serca" - jak podawały media - nie będzie badana.

RSS

Od roztańczonej J-Lo do niemieckiej Maracany. Mundial 2014 w pigułce

15.07.14

32 dni, 171 goli, jeden triumfator.

RSS

Co zrobić, żeby zmniejszyć ostatnią zaliczkę?

08.01.10

Przedsiębiorcy opodatkowani na zasadach ogólnych, tj. według skali podatkowej i tzw. podatkiem liniowym, miesięczne zaliczki na podatek dochodowy - za listopad i grudzień - zobowiązani są wpłacić fiskusowi w tym samym terminie - do 20 grudnia roku podatkowego.

RSS

Rynek Walutowy: podsumowanie tygodnia

29.08.10

Po dwutygodniowej spadkowej korekcie, w wyniku której kurs wspólnej waluty dotarł do 1,258 dolara, ostatnie dni przyniosły dość nerwowe próby powrotu do tendencji wzrostowej, Najniższy poziom osiągnięty został w miniony wtorek po południu, Jeszcze wieczor

RSS

Armagedon w ZUS. Wszyscy dyrektorzy zwolnieni

08.10.16

Będą pełnić swoje funkcje do 30 listopada.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny