Lokaty Budowlane: kredyt na realizację sztandarowej inwestycji

29.01.10

Notowana na NewConnect firma deweloperska uzyskała od banku 12 mln zł kredytu na sfinansowanie budowy hotelu w podwarszawskich Święcicach

Prowadzenie działalności w zabytkowym budynku niesie ze sobą ograniczenia, w tym budowlane Ważą się losy lokatorów komunalnego mieszkania w samym centrum stolicy. Miasto wypowiedziało rodzinie umowę najmu, ta utrzymuje, że nigdy takiego dokumentu nie dostała Co najmniej 51 osób zginęło w wybuchu samochodu pułapki między siedzibą partii rządzącej a ambasadą Rosji w Damaszku. Kolejna bomba wybuchła przed siedzibą służby bezpieczeństwa.Jacek Rostowski na antenie TVN24 ostrzegał, że ustawa frankowa w kształcie zaproponowanym przez PiS, będzie kosztować banki jednš czwartš ich kapitału. Najwyżej rozstawiony Francuz Richard Gasquet pokonał rodaka Paula-Henri Mathieu 7:5, 6:4 w finale turnieju ATP Tour w Montpellier. To drugie z rzędu zwycięstwo w tych zawodach dziesištego w œwiatowym rankingu tenisisty. Najnowsze propozycje zmian w ustawie – Prawo o ustroju sšdów powszechnych to jaskrawy przykład instrumentalnego traktowania prawa dla politycznych potrzeb.

Za prace przy budowie wolno stojącego jednorodzinnego domu w IX br. trzeba było zapłacić średnio 0,8 proc. mniej niż rok temu.

Były właściciel lub jego spadkobierca może domagać się zwrotu gruntu lub budynku odebranych nawet przed wieloma laty, ale tylko w określonych przypadkach Mieszkam i pracuję na stałe w Niemczech. W Polsce wybudowałem dom, który chcę wynająć. Czy jako nierezydent podlegałbym obowiązkowi podatkowemu od wynajmu tegoż domu?

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto przyjedzie na wojskową paradę 9 maja na placu Czerwonym. Znam zawiedzionych inwestorów, którzy myśleli, że wyłożyli gotówkę na działki mające przynieść kokosy, a jak się okazało, wyrzucili pieniądze w błoto. Dosłownie i w przenośni. Zdecydowana większość budynków Łazienek Królewskich w Warszawie jest w bardzo złym stanie technicznym. Ich remont kosztowałby ok. 200 mln złNiezwykłego odkrycia dokonano w jednym z lasów w amerykańskim stanie Minnesota. Mężczyzna zbierajšcy grzyby natrafił na ciało dwugłowego jelonka. Latem będziemy odnawiać nasze biuro. Remontowane będą różne pomieszczenia, w tym te, w których pracować będą zatrudnieni. Czy musimy mieć jakąś specjalną zgodę na przebudowę budynku? Czy zarządca wspólnoty musi uzgadniać z zarządem planowane czynności remontowe, ich wykonawcę i wysokość wynagrodzenia dla niego?

RSS

UOKiK kontra deweloperzy: zadatek legalny?

08.02.10

Urząd piętnuje firmy, stosujące 5-proc. i większe kary za zerwanie umowy o zakup mieszkania. Fadesa Polnord znalazła sposób, by ochronić swoje interesy i uniknąć kary

RSS

Ulgi w podatku, gdy kupujesz lub remontujesz

22.02.10

Inwestując w zakup lub remont mieszkania czy domu, można skorzystać tylko z już rozpoczętych ulg podatkowych

RSS

"Rodzina na swoim" wyjątkowo popularna w Opolskiem, Bydgoszczy i Toruniu

08.12.09

Podniesienie w IV kwartale br. limitów cen mieszkań dla programu "Rodzina na Swoim", a jednocześnie spadek cen nieruchomości oferowanych przez deweloperów spowodowały, że program przeżywa prawdziwy boom.

RSS

Deweloper poczeka na gotówkę, ile trzeba

26.11.09

80 – 90 procent klientów, którzy kupują mieszkania, wspiera się kredytem. Deweloperzy na pieniądze z banku są gotowi czekać nawet kilka miesięcy

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Popyt nadal w dół

15.02.10

Przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych w styczniu 2010 r. były o około 20 procent niższe niż przed rokiem, a zarazem o około 20-30 proc. niższe niż w grudniu 2009 r.

RSS

"Relokacja? Propozycja z piekła rodem"

08.05.16

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski skrytykował w TVN24 system relokacji uchodŸców.

RSS

Nagroda „Rzeczpospolitej" - Jacek Turczyk

15.04.16

7 czerwca 2015 roku na Polach Wilanowskich w Warszawie podczas mszy œwiętej, prezydent elekt Andrzej Duda chwycił niesionš podmuchem wiatru hostię.

RSS

Sprzedając stare można zarobić na nowe

15.03.10

Jeśli pierwsze mieszkanie ktoś kupował za gotówkę kilka lat temu za 3–4 tys. zł za mkw., a dziś próbuje sprzedać je za 7–8 tys. zł za mkw., uzyskane środki będę stanowić lwią część wkładu na większe M.

RSS

W kolejce po wpis do księgi wieczystej

29.01.10

Ponad 5 tysięcy – tyle wniosków o założenie księgi wieczystej, zmianę właściciela nieruchomości czy obciążenie jej hipoteki wpłynęło do sądu przez niespełna trzy tygodnie stycznia

RSS

Gdzie klienci kupują coraz drożej

22.12.09

Ogólnopolska średnia ofertowa cena mkw. nowego mieszkania to 7,1 tys. zł. Po trzech miesiącach niewielkich spadków, po kilka złotych na każdym metrze, analitycy zanotowali w grudniu niewielki wzrost

RSS

Drukarka 3D naœladuje Rembrandta

08.04.16

Nadchodzi nowa era w malarstwie i konserwacji obrazów – dzięki drukarkom 3D.

RSS

FAZ: Szydło - dziewczyna Bonda i Kaczyńskiego

29.06.15

Zdaniem dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) Beata Szydło może przysporzyć głosów PiS. Jarosławowi Kaczyńskiemu nie będzie nią łatwo sterować - twierdzi FAZ.

RSS

Różnica na racie wynosi prawie 600 złotych

08.03.10

Od 2 do prawie 5 tys. złotych netto powinna zarabiać czteroosobowa rodzina, by mogła pożyczyć z banku 200 tys. zł na 30 lat

RSS

Powrót do małych metraży

22.03.10

Jakiego mieszkania szuka przeciętny klient? Na pewno mniejszego niż w ubiegłym czy jeszcze poprzednim roku. Przede wszystkim dlatego, że ma niższą zdolność kredytową, a ciągle kupujemy nieruchomości głównie za pieniądze banków

RSS

Cel Ganta – 108 mln zł zysku w 2011 roku

01.03.10

Deweloper w ciągu dwóch lat chce wprowadzić do sprzedaży ponad 3 tys. mieszkań. Liczy, że w tym czasie zaksięguje 740 mln zł skonsolidowanych przychodów

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny