Część Małopolski wciąż bez energii: PiS: Nie ma prądu przez nieskuteczny rząd

22.01.10

Posłowie PiS pochylają się nad losem mieszkańców Małopolski, którzy przez atak zimy nie mają prądu. Według polityków partii Jarosława Kaczyńskiego, to wina rządu. Bo to jego zaniechania spowodowały brak koordynacji w pracy służb odpowiedzialnych za usuwanie szkód - przekonują.

Wycofuje się z twierdzeń, że w lutym 2008 roku, podczas wizyty w Moskwie, Władimir Putin miał proponować Donaldowi Tuskowi rozbiór Ukrainy.

Do wypadku doszło w miejscowości Januszno (woj. mazowieckie). Kierujący samochodem marki peugeot nie zatrzymał się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym. Kierowca zginął na miejscu. Stołeczne rondo de Gaulle'a ma zmienić się w skrzyżowanie - tak przynajmniej zakłada gotowy już projekt planu zagospodarowania. "Polska i Świat".W piątek minie 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Sprawę bada sanepid. Nie potrzeba milionów złotych, aby wynegocjować indywidualne warunki lokaty, Czasem jednak lepiej zmienić bank, bo nawet po długich negocjacjach oprocentowanie może być niższe niż u konkurencji już na samym wejściu,

W ciągu najbliższej doby w niewielu miejscach będzie pogodnie. Synoptycy zapowiadają opady na terenie całego kraju. W wielu regionach pojawią się także burze z gradem. W piątek na termometrach zobaczymy od 22 do 28 st. C.

Zgodnie z oczekiwaniami Tsipras decyduje się na wcześniejsze wybory, Najgorsze od 77 miesięcy odczyty PMI z Chin, ale publikacja ze strefy euro była dobra, Rynek czeka na wystąpienie Stanleya Fischera w przyszły weekend, Para EUR/PLN pozostaje ,,, Dzisiaj w USA ma miejsce Święto Dziękczynienia, z powodu którego Wall Street nie pracowała, Brak Amerykanów zwykle prowadzi do spokojnych sesji i tak było i tym razem, Dało się zauważyć jednak pewną dysproporcję, Otóż za naszą ,,,

Zatrzymanie wyprzedaży na niemieckich obligacjach stało się sygnałem do odwrotu na parach powiązanych z euro, Jednocześnie z dołków na plusy wyszły notowania niemieckiego indeksu DAX, To pokazuje tylko dużą korelację z w/w instrumentami, Wybory prezydenckie wygrali praktycznie wszyscy z wyjątkiem PSL. Nic dziwnego, że Waldemar Pawlak, który przegrał nawet z Januszem Korwin-Mikkem musi dziś odpierać ataki uosabiającego niezadowolonych z wicepremiera polityków ludowców Janusza Piechocińskiego. Najciekawsza w tym wszystkim jest dość egzotyczna retoryka stosowana przez obie strony – Waldemar Pawlak kpi z Piechocińskiego nazywając go Smurfem Marudą, a Piechociński odpłaca się porównaniem siebie do reprezentacji Paragwaju, a Waldemara Pawlaka – do reprezentacji Włoch. Próbę przed oficjalną inauguracją nagrała kamera tvnwarszawa.pl.44-letnia Christy Turlington zastąpiła o 15 lat młodszą Larę Stone.
Obsłudze samolotu w opanowaniu sytuacji pomagał jeden z pasażerów, który jest policjantem. Trafił mi się w filmie „Pogoda na jutro", gdzie moją córkę gra Roma Gąsiorowska, taki tekst: „Kinga, a może byśmy pogadali sobie", a ona wtedy tak patrzy na mnie, jak to Gąsiorowska, i mówi „A co ty mi możesz powiedzieć? O czym? Co ty mi możesz powiedzieć, czego ja bym w internecie nie znalazła?" Koniec rozmowy - wspomina w rozmowie z Piotrem Najsztubem Jerzy Stuhr, który przyznaje, że rozmawiając z młodymi aktorami ma wrażenie iż "cały sztafaż jego wiedzy jest im niepotrzebny".
Jerzy Stuhr

RSS

Fed umocnił złotego

01.05.11

W ubiegłym tygodniu złotego umocniła werbalna interwencja szefa NBP i ministra finansów, w tym tygodniu był to amerykański Fed, W piątkowe popołudnie dolar kosztuje 2,65 złotego, euro 3,9320 złotego, zaś frank 3,0540 złotego, Rynki finansowe żyły posiedze

RSS

Złożył w sądzie propozycję ugody: Mąż Barbary Blidy żąda odszkodowania

01.06.10

Była posłanka SLD Barbara Blida popełniła samobójstwo, gdy do jej domu na Śląsku o świcie weszli oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Teraz jej mąż domaga się od ABW i prokuratury odszkodowania i renty. Henryk Blida już złożył w sądzie swoją propozycję.

RSS

Boni musi zostać

29.07.10

Po wygranych wyborach prezydenckich Platforma Obywatelska miała na serio ruszyć z różnego rodzaju reformami. Służba zdrowia, finanse publiczne, emerytury – to tylko niektóre z palących problemów, którymi miał się zająć rząd do spółki z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Pełne ustaw szuflady z niecierpliwością czekały na otwarcie.

RSS

Szef PSL krytykuje marszałka: Pawlak: To nie Komorowski wymyślił Belkę

01.06.10

Polskie Stronnictwo Ludowe nie ukrywa, że nie podoba mu się kandydatura Marka Belki na szefa NBP. Lider ludowców, kandydujący na prezydenta Waldemar Pawlak, podejrzewa, że wysunięcie byłego lewicowego premiera to nie inicjatywa Bronisława Komorowskiego.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Na Twitterze Miedwiediewa o opozycjoniście: Tępy baran

08.12.11

Kreml oświadczył w środę, że wulgarny wpis na koncie Dmitrija Miedwiediewa na Twitterze, skierowany pod adresem opozycjonisty, blogera Aleksieja Nawalnego, to dzieło technika, który zostanie za to ukarany. Na koncie prezydenta Rosji można było przeczytać: "Dziś jest jasne, że człowiek, który napisał na swoim blogu: partia żuli i złodziei, jest tępym, p.... baranem".

RSS

Hiszpańskie "no" dla MU

29.05.14

RSS

Niemcy o klasyku, świetne noty "Lewego". "Drużyny z innych lig", "Gorzkie upokorzenie"

09.04.17

Niemieckie media nie mają wątpliwości: Bayern i Borussię dzieli przepaść.

RSS

Nieco lepiej, ale nadal jest nerwowo

29.04.10

Informacje, jakoby łączna pomoc dla Grecji mogła wynieść 120 mld EUR w ciągu najbliższych 3 lat, podana przez jednego z niemieckich parlamentarzystów, a także słowa szefa Europejskiego Banku Centralnego, iż negocjacje ws, pomocy dla Grecji mogą zakończyć

RSS

Gwałtowna przecena ropy naftowej

01.06.18

Początek tygodnia na rynku ropy naftowej pokazuje utrzymującą się siłę strony podażowej, Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI w poniedziałek kontynuowała spadki z poprzedniego tygodnia, a dzisiaj rano nastąpiła mało imponująca próba ,,,

RSS

Pazura bawi się kinem

22.01.11

„Nie strzelać do mojej komedii gangsterskiej!” - krzyczy reżyser Cezary Pazura. I zapowiada dalsze widowiska, a po nich moment prawdy. W najnowszym "Wprost" Najsztub pyta Pazurę o kino.
Cezary Pazura, reżyser (fot. Forum)

RSS

Szef MSWiA: Malowanie kwiatków i marsze. Czy to odpowiednia reakcja?

16.07.16

Polskie komentarze po tragedii w Nicei.

RSS

Bangladesz - festiwal latawca

08.03.10

Tysiące mieszkańców stolicy Bangladeszu wzięło udział w festiwalu latawca. Była to część obchodów 400-lecia powstania miasta Dhaka.
W niebo poszybowało kilkaset latawców, zrobionych zarówno techniką amatorską z papieru jak i wyrabianych ze specjalnych tworzyw w miejscowych fabrykach. Barwnemu festiwalowi towarzyszyła muzyka i wielobarwne korowody.
"To święto przypomina o bardzo starych tradycjach. Tu w mieście Dhaka od zawsze puszczało się latawce. A ten rok jest szczególny, bo świętujemy 400 lat naszej stolicy" - powiedział jeden z organizatorów festiwalu Enam Ahmed Chowdhury. "To dla nas wyjątkowy moment. Czuję się świetnie, kiedy jestem tutaj i puszczam swój latawiec, który został przeze mnie własnoręcznie zrobiony. Uwielbiam to" - mówiła 10-letnia Sonia, która przyszła na festiwal z tatą i dwiema siostrami.
Puszczanie latawców to jedna z ulubionych rozrywek mieszkańców Bangladeszu. W każdy weekend na obrzeżach miast można zobaczyć setki latawców, puszczanych zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

RSS

Ropa za towar. Rosja dogadała się z Iranem

08.06.15

Rosja w nadchodzącym tygodniu rozpocznie import irańskiej ropy w zamian za towary i sprzęt - podaje agencja Reutera. To efekt rocznych negocjacji pomiędzy państwami.

RSS

Funt - nie tak źle, jak mogłoby to wyglądać

22.03.19

BREXIT: Spiker Izby Gmin, John Bercow nieoczekiwanie przyznał wczoraj po południu, że tradycja parlamentarna nie pozwala na to, aby poddawać pod głosowanie projekt, który został już odrzucony, Dodał jednak, że ?nie jest to jego ostatnie ,,,

RSS

Wojna futbolowa

22.05.11

Pytacie, jak to my, w Platformie, zamierzamy z tymi kibolami do końca to rozegrać, o to, jaki jest plan? Plan jest prosty – do przodu. A potem się zobaczy.
(fot. G. Michałowski, P. Supernak/PAP)

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny