Nawet budowę A2 i stadiony: Brat ministra załatwi wszystko

22.01.10

Brat ministra sportu Mirosława Drzewieckiego skazany za trzy oszustwa, podrobienie dokumentu i podejrzany o przywłaszczenie maszyn z leasingu proponował austriackiej firmie załatwienie rządowych kontraktów. Jak zaczęły się kontakty Dariusza Drzewieckiego z Alpine Bau?

"Dzień Dobry, jestem funkcjonariuszem ABW. Chciałbym z panem porozmawiać" - ten telefon Chakib Marakchi, dziś 30-letni absolwent Politechniki Krakowskiej, odebrał pod koniec 2007 r. Marokańczyk twierdzi, że dzień w którym przekroczył próg siedziby krakowskiego ABW był początkiem trwającej ponad dwa lata gehenny. Na plażach w Świnoujściu wprowadzono tymczasowy zakaz kąpieli. Wczasowicze będą zmuszeni zrezygnować z wodnych uciech przy zachodnim wybrzeżu, od Uznam aż do granicy niemieckiej.       W procesie oskarżonego o zbrodnie wojenne Johna Demjaniuka zeznania złożył były więzień obozu koncentracyjnego w Sobiborze Filip Białowicz. Przed sądem w Monachium Białowicz mówił o warunkach panujących w obozie i okrucieństwie ukraińskich strażników pomagających hitlerowcom.
      84-letni mężczyzna wspominał, że zmuszano go do pomocy przy rozładunku transportów więźniów i zapędzaniu ich do komór gazowych. Musiał między innymi asystować przy egzekucji w komorze gazowej, podczas której zamordowano jego rodzinę.
      Białowicz, podobnie jak Tomasz Blatt, który zeznawał w tym tygodniu, występuje w procesie jako oskarżyciel posiłkowy. Obaj urodzeni w polskiej Izbicy byli więźniami obozu zagłady w Sobiborze i stracili w nim swoich bliskich. Obu udało się uciec z obozu podczas powstania więźniów w 1943 r.
       Ani Białowicz, ani Blatt nie są w stanie rozpoznać Demjaniuka jako strażnika obozu. „Jestem tu po to, aby przedstawić prawdę o Sobiborze” - mówił przed sądem Białowicz.
       John Demjaniuk jest oskarżony o zamordowanie w obozie Sobiborze prawie 28 tysięcy osób. Nie przyznaje się do winy. Dziś po raz kolejny śledził przebieg rozprawy, leżąc na łóżku inwalidzkim.
Mijający tydzień nie przyniósł zdecydowanych zmian w kursie eurodolara, który nadal pozostaje w konsolidacji w okolicach poziomu 1,31, Tym samym od początku kwietnia obserwujemy trend boczny w kanale 1,30 #8211; 1,32, Czy nadchodzi rewolucja w zbieraniu przez USA danych o obywatelach innych państw? Niewykluczone. Rzecznik Białego Domu przyznał, że "zbieranie danych wywiadowczych i ich wykorzystanie wymaga ograniczeń". Poinformował także, że prezydent Obama nakazał przegląd programów Narodowej Agencji Bezpieczeństwa.

Informację i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Ciało 17-latki odnaleziono w niedzielę w nocy. Ostrzeżenie przed "syndromem mszy niedzielnej".

Kobieta była bohaterką relacji medialnych o zamienionych tuż po narodzinach bliźniaczkach. To najdłuższy okres spadków od 29 lat. Pomimo faktu, że niemieckie kraje związkowe od lat postulują reformy w zakresie lokalnego podatku od nieruchomości, w czasie ostatniego spotkania ministrów finansów krajów związkowych nie osiągnięto porozumienia w zakresie planów reformy, proponując w zamPublicysta TVP Jan Pospieszalski twierdzi, że dopiero po pogrzebach ofiar katastrofy koło Smoleńska do kraju wróciły szczątki części z nich. "Szczątki 25 osób dotarły do Polski dwa dni czy trzy dni temu z fragmentami ciał ludzkich - ludzi, którzy zostali pochowani" - mówi. "Szacunek dla godności każdej osoby jest nie do pogodzenia z szacunkiem dla samych czynów homoseksualnych". Dramatycznie zakończył się piątkowy konkurs dla norweskiego skoczka Toma Hilde. W drugiej serii groźnie upadł, uderzył głową o zeskok, a skocznię opuścił na noszach i z nałożonym kołnierzem ortopedycznym. Pierwsze badania wykazały u niego złamanie jednego z odcinków kręgosłupa.

RSS

W sobotę w nocy rusza sprzedaż biletów na Pendolino. Ale będzie mniej pociągów

15.11.14

14 grudnia na trasy zamiast 13 wyruszy 9 składów Pendolino.

RSS

Dreamliner LOT-u wystartował do Etiopii

15.05.13

W Afryce przejdzie wymianę akumulatorów.

RSS

"This is our potato". Prezydent zaprasza po angielsku

01.06.12

Stadion, koziołki, słodkie przysmaki a nawet ziemniaki. Krótki spot zrealizowany przez irlandzkie radio można zobaczyć już w sieci i irlandzkiej telewizji publicznej.

RSS

Czy trzeba bać się wyników wyborów?

01.10.11

Wydaje się, iż im bliżej będzie terminu głosowania, tym większa część zagranicznych inwestorów operujących na rynku złotego, będzie chciała pozostać z boku, Niemniej można już założyć, że w październiku polską scenę polityczną mogą czekać mocne przetasowa

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Fala pędzi przez Pacyfik: Tsunami uderzyło w Chile. Wyją syreny

01.03.10

Najpierw fala uderzyła w wysepkę Juan Fernandez. Potem tsunami o wysokości 2,3 metra, wywołane silnym trzęsieniem ziemi w Chile, zalało wybrzeże tego kraju w rejonie miasta Talcahuano. Tysiące kilometrów dalej, na Samoa, wezwano do ewakuacji z wybrzeży. Na Hawajach alarm.

RSS

EUR/CHF: Próba odwrócenia trendu

08.01.10

Po nocnym spadku EUR/CHF do 1,4762, co jest najniższym poziomem od marca 2009 roku, para ta odrabia straty, O godzinie 13:21 kurs EUR/CHF testował poziom 1,4834, Zamknięcie dnia na poziomach zbliżonych do obecnych, jakkolwiek zaowocuje popytową świecą na

RSS

Pikul: człowiek, który był w aparacie represji, dziś poucza wszystkich

08.12.16

Antoni Pikul, były działacz opozycji w PRL, był gościem "Faktów po Faktach".

RSS

Wszyscy stoją, tylko audi nie może

01.07.17

Nagranie tego "wyczynu" otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Bernanke się zawahał, złoto poszybowało w górę

22.09.13

Reakcja na zaskakujący ?brak zmian? ze strony amerykańskiego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) nigdzie nie była tak wyrazista, jak w przypadku metali szlachetnych, które przed tym wydarzeniem znajdowały się pod znaczną presją, ,,,

RSS

Odbicie amerykańskiej gospodarki

01.08.14

Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów, środowa sesja została zdominowana przez informacje docierające zza Oceanu, gdzie opublikowano dane obrazujące aktualną sytuację ekonomiczną w Stanach Zjednoczonych, Pozytywnym zaskoczeniem okazały się ,,,

RSS

Biją na alarm: Nadchodzi Oilmageddon. Wszyscy powinniśmy się go bać

08.02.16

Rynki znajdują się dziś w dobrze naoliwionej "spirali śmierci" - twierdzą analitycy Citigroup.

RSS

Polskie myśliwce wylądowały na Litwie

29.04.10

W bazie lotniczej litewskich sił powietrznych w Zokniai niedaleko Szawli wylądowały cztery polskie myśliwce MiG-29. W piątek polski kontyngent wojskowy "Orlik" przejmie oficjalnie w ramach misji NATO ochronę przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii.

RSS

Legia odczarowała Gdańsk. Kiks sezonu i trzy gole w dziewięć minut

01.11.15

Gdańsk przestał prześladować piłkarzy Legii. Tam w ostatnich latach przegrali dwa mistrzowskie tytuły, ale w 14. kolejce ekstraklasy zagrali koncertowo i nie pozostawili złudzeń. Pokonali Lechię 3:1, a 16. gola w sezonie strzelił Nemanja Nikolić. Trzeba przyznać, że dotąd najłatwiejszego, po koszmarnym błędzie bramkarza.

RSS

Napastników było kilkunastu: Banda wyrostków biła policjanta bez litości

22.02.10

Policjanci wyłapują ich, jednego po drugim. Właśnie dopadli kolejnych siedmiu młodocianych bandytów, którzy dotkliwie pobili ich kolegę po fachu. Tylko dlatego, że zwrócił im uwagę na auto zaparkowane na środku skrzyżowania. Bili go mocno, bo wiedzieli, że jest policjantem.

RSS

Doceniają czy krytykują? Prezydent Komorowski w oczach Polaków

15.04.15

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny