Początek tygodnia, koniec lipca

01.08.19

EBC i Fed w gruncie rzeczy zaczęły się licytować na to, kto poprowadzi luźniejszą politykę monetarną, Nie można przecież powiedzieć, że Fed przyjął jakąś jastrzębią postawę - a jednak eurodolar jest nisko, przy 1,1125,

Każdy pierwszy piątek miesiąca przebiega pod dyktando danych z amerykańskiego rynku pracy, Dzisiaj było podobnie, ale dopiero od pewnego mementu, gdyż o poranku inwestorzy musieli zmierzyć się z kontynuacją potężnej przeceny na rynku surowców, Policjanci znaleźli na terenie gminy Wleń (woj. dolnośląskie). W kategorii "Wiadomości i Media" konkursu Webstarfestival.Przez ponad pięć godzin zablokowany był most na Wiśle w Wyszogrodzie (Mazowieckie), którym przebiega droga krajowa nr 50 Sochaczew-Płońsk. W wypadku, w którym dwa tiry zmiażdzyły busa na szczęście nikt nie zginął i nie został poważnie ranny. Wczorajsze dane o inflacji z Niemiec i Hiszpanii to silne rozczarowania słabością presji cenowej, Odczyty z Francji nie potwierdzają wprawdzie dezinflacyjnych tendencji, ale szanse na zgodny z konsensusem odczyt dla całej strefy euro na poziomie,,,Film zapiera dech. To najgorszy tydzień dla rosyjskiej waluty od 1998 roku – czasów bankructwa Rosji u schyłku ery Borysa Jelcyna.

Byli wyborcami PO, a teraz oświadczyli, że nie będą głosować na partię Donalda Tuska. Powód? Zawiedli się. Premier osobiście dowie się dlaczego nie może liczyć na Pawła Kukiza, Tomasza Lipińskiego i Zbigniewa Hołdysa w najbliższym "Drugim Śniadaniu Mistrzów" w TVN24. Jego żona pracowała w ratuszu - ustalił TVN24.

Bezmyślny kierowca na pasach.Sąd skazał 58-letniego mieszkańca Oświęcimia, który wyrzucił z okna na poddaszu bloku swojego 3-letniego yorka. W południowym Kirgistanie doszło do starć pomiędzy zwolennikami rządu i odsuniętego od władzy prezydenta Kurmanbeka Bakijewa. Zginęły trzy osoby, a trzydzieści zostało rannych.
Do starć doszło w mieście Dżalalabad na południu kraju, gdzie Bakijew, który przebywa na wygnaniu na Białorusi, organizuje wierne sobie siły. Rzecznik ministerstwa zdrowia poinformował, że jedna ciężko postrzelona osoba zmarła po operacji w szpitalu.
W ostatnich dniach na stacjach widzimy potężne obniżki cen paliw, co nastraja optymistycznie licznych kierowców, jadących na letnie urlopy, Z drugiej jednak strony na arenie międzynarodowej pojawia się kilka zdarzeń, już podnoszących wyceny ropy naftowej,

RSS

Pochwalili się jak maltretują kota. Policja ma już ślad

29.12.10

Policja szuka autora filmu, na którym kilkuletni chłopiec znęca się nad kotem - rzuca nim o podłogę, uderza o ścianę i sofę. - Posiadamy już informacje na temat danych tej osoby. Teraz je weryfikujemy - ujawniają policjanci. O sprawie zawiadomiło ich Towarzystwo Ochrony Zwierząt. - Podobnych filmów dostajemy sporo. Ale tak drastycznego nie widziałam od dawna - przyznaje Ewa Rudzińska z Ogólnopolskiego TOZ.

RSS

Do optymalnej formy daleko, ale Majka zadowolony

29.01.17

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął siódme miejsce w Trofeo Andratx, trzecim z czterech jednodniowych wyścigów na Majorce. Zwyciężył belgijski kolarz Tim Wellens (Lotto Soudal), który triumfował także dzień wcześniej w Trofeo Serra de Tramuntana.

RSS

Zakończyły się wybory w Iraku

08.03.10

      Zakończyły się wybory parlamentarne w Iraku. Uprawnionych do głosowania było 19 milionów mieszkańców tego kraju. Wybory zakłóciły jednak zamachy terrorystyczne, co mogło wpłynąć na frekwencję.
      W Bagdadzie porządku pilnowało 200 tysięcy funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Nie byli oni jednak w stanie zapobiec serii ataków w stolicy. Łącznie w całym kraju zginęło 38 osób, a 110 zostało rannych. 
      Od momentu otwarcia lokali wyborczych w Bagdadzie eksplodowało około 20 pocisków moździerzowych. Celem ataków były przede wszystkim punkty do głosowania. Sześć pocisków spadło na teren tak zwanej "zielonej strefy" - silnie chronionego centrum miasta, w którym znajdują się urzędy, ambasady i dowództwo wojsk amerykańskich.
      Ze względu na zagrożenie zamachami, w wielu miastach Iraku zaostrzono środki bezpieczeństwa. W niektórych miejscach obowiązywała godzina policyjna, wprowadzono też całkowity zakaz poruszania się samochodami. Irackie władze wzmocniły również swoje siły na granicy z Iranem. Przejścia graniczne z tym krajem zostały zamknięte na czas głosowań.
      Już w czwartek odbyły się pierwsze głosowania do irackiej Rady Reprezentantów. Do urn poszła jedynie część obywateli tego kraju, ale i wówczas nie udało się wszystkim zapewnić bezpieczeństwa. W zamachach zginęło co najmniej 14 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Przed głównym terminem wyborów głosowało tysiące pracowników rządowych, więźniowie i ciężko chorzy obywatele. Łącznie do urn mogło pójść wcześniej 600-700 tysięcy Irakijczyków. Większość z nich to członkowie sił bezpieczeństwa.
       O 325 miejsc w irackim parlamencie ubiegało się ponad 6 tysięcy kandydatów. Uprawnionych do głosowania jest 19 milionów Irakijczyków, w tym spora część mieszkających poza granicami kraju. Procesowi wyborczemu w tym kraju przypatrywało się pół miliona obserwatorów.
       Nowi deputowani do Rady Reprezentantów wybiorą premiera i prezydenta Iraku. Jest spora szansa, że na obu tych stanowiskach pozostaną politycy, którzy obecnie pełnią te urzędy. Według sondaży, na zwycięstwo w wyborach może bowiem liczyć szyickie ugrupowanie pod wodzą premiera Nuri al-Malikiego. Aby mieć większość w parlamencie, będzie ono jednak musiało utworzyć koalicję z innymi szyickimi partiami.
       Wybory parlamentarne są poważnym testem dla irackich władz. Wkrótce Irakijczycy sami będą musieli zadbać o bezpieczeństwo w kraju. Wojska Stanów Zjednoczonych przygotowują się bowiem do wycofania swoich sił z regionu. Amerykańskich kontyngent wojskowy zostanie zredukowany o około połowę żołnierzy latem tego roku, a w 2011 roku siły USA mają kompletnie wycofać się z Iraku.

RSS

Schetyna i Petru będą współpracować. "Takie są oczekiwania wyborców"

29.01.16

Schetyna dodał, że rozmowa dotyczyła m.in. współdziałania obu partii w kwestii Trybunału Konstytucyjnego.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Sztab prezydenta odpowiada Dudzie lawiną tweetów. Nie bez wpadki

22.02.15

Społecznościowa ofensywa sztabowców Bronisława Komorowskiego.

RSS

Wpadł polski haker numer jeden. Usłyszał 17 zarzutów. Będzie współpracował

15.10.15

Policja ujęła "Polsilvera", czyli hakera, który złamał system informatyczny Plus Banku.

RSS

Kobiety wyprowadzają się o rok wcześniej niż mężczyźni

08.03.13

Panie zarabiają mniej, a i tak szybciej niż mężczyźni wyprowadzają się z domu rodzinnego, Lepsze przygotowanie pozwala im też osiągać korzystniejsze niż w przypadku Panów warunki zawierania transakcji na rynku nieruchomości, Z okazji zbliżającego się Dni

RSS

6 narzędzi pomocnych w tradingu

01.07.15

Udany trading na rynku Forex zależy od wielu czynników, Jednym z nich są narzędzia dostępne dla traderów, Te narzędzia mogą pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji, których celem są skuteczniejsze inwestycje,

RSS

Amerykański rynek pozostaje niezdecydowany

08.07.10

Inwestorzy w Europie, a szczególnie w Polsce wyraźnie oczekują jakiejś wzrostowej korekty, Niestety ich plany nieustannie krzyżują Amerykanie, którzy nie mogą się zdecydować co do przyszłego kierunku głównych indeksów, Wczorajsza sesja za oceanem ,,,

RSS

Senatorowie USA zaniepokojeni stanem demokracji w Polsce. Szydło odpowiada

15.02.16

"Zainteresowanie i dobra wola amerykańskich polityków nie może przekształcić się w pouczanie i narzucanie działań dotyczących wewnętrznych spraw mojej Ojczyzny" - pisze Szydło.

RSS

Przedświąteczne przetasowania

22.12.18

Ostatnia podwyżka stóp procentowych w USA (tzn, najnowsza, bo mimo wszystko nie twierdzimy, że ostatnia w ogóle czy w tym cyklu), dokonana w środę wieczorem, najpierw umocniła dolara, ale potem albo jej interpretacja go osłabiła, albo też ,,,

RSS

Jednego zniosą

01.02.11

Donald Tusk gra z przodu. Kiwa i strzela bramki. Grzegorz Schetyna jest wolny, więc walczy w pomocy. Ale ma problem – na boisku zaczyna brakować dla niego miejsca.
Premier i marszałek Sejmu (fot. Forum)

RSS

Wydawcy książek kontra serwis internetowy: Za chomikowanie pozew do sądu

08.07.10

Prawnicy Polskiej Izby Książki przygotowują pozew zbiorowy przeciwko Chomikuj.pl. Wydawnictwo naukowe PWN już wystąpiło na drogę sądową przeciwko serwisowi. Przyczyną sporów są nielegalnie rozpowszechniane w sieci książki.

RSS

Białorusini nie zabrali Domu Polskiego

22.01.10

       Białoruskim władzom nie udało się odebrać Domu Polskiego w Iwieńcu - informuje rzecznik Związku Polaków na Białorusi Igor Bancer. Około 300 członków nieuznawanego przez Mińsk Związku uczestniczy teraz w zebraniu, które trwa w budynku. Tym samym blokują oni ewentualne przejęcie siedziby Domu Polskiego.
       Wcześniej białoruska milicja zorganizowała obławę na działaczy Związku, którzy jechali z Grodna do Iwieńca. Ponad 30 osób zostało zatrzymanych. Jak mówi Igor Bancer, wszyscy zostali już wypuszczeni i dotarli na spotkanie do Iwieńca. "Dzięki temu, że konsul do spraw prawnych osobiście pofatygował się do Wołoszyna, udało się odbić ludzi, którzy przez pięć godzin bezpodstawnie byli przetrzymywani przez policję" - dodał rzecznik ZBP.
       Jak relacjonuje Igor Bancer wcześniej doszło do nieudanej próby przejęcia Domu Polskiego przez Stanisława Siemaszkę, uważanego przez Mińsk za prezesa ZPB. "Powiedziano mu, że jest osobą niechcianą. Z tego, co wiem, Siemaszko przy wsparciu władz zorganizował w miejscowym domu kultury konkurencyjne zebranie" - dodał Bancer.
       Na spotkanie do Iwieńca dotarła prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys. Po drodze jej samochód również został zatrzymany przez milicję, ale jej samej udało się uciec i dotrzeć innym samochodem.

RSS

"Znaleziono kolejnego kozła ofiarnego. Kiedyś byli to Żydzi, dzisiaj uchodźcy"

22.09.15

Problem uchodźców w "Kropce nad i".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny