Deutsche Bank tnie koszty

15.07.19

Największy niemiecki bank zapowiedział długo wyczekiwany program naprawczy, Brak fuzji z Commerzbankiem spowodował, że będzie się mierzył z tym wyzwaniem samodzielnie, Konsolidacja i tak prawdopodobnie nie wpłynęłaby na potrzebę ,,,

Pierwsze notowanie cen detalicznych w 2014 roku przyniosło spodziewany poziom danych ? zaledwie o 1 grosz potaniały Pb95 i gaz płynny, Wydaje się, że w krótkiej perspektywie, większych zmian cen raczej nie powinniśmy się spodziewać, Inspekcja Transportu Drogowego zakończyła przejmowanie od GDDKiA wszystkich 445 masztów do fotoradarów. Około sto z nich nie ma i nigdy nie miało podłączenia elektrycznego - takie informacje przekazał posłom zastępca dyrektora ITD Mirosław Maksimiuk.        Meteorolodzy ostrzegają, że nadchodzące burze i ulewy mogą spowodować podwyższenie się poziomu w rzekach. Szczególnie zagrożone są województwa: podkarpackie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie i łódzkie.
       Nadal powyżej stanu alarmowego utrzymuje się Warta w województwach lubuskim i wielkopolskim, a także Odra w województwie zachodniopomorskim. Stany alarmowe utrzymują się także na Wiśle na odcinku Toruń-Tczew oraz w zlewni Pilicy i Bzury w województwie łódzkim.
       Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje także o spodziewanym wzroście poziomów wody do stanów ostrzegawczych w Zalewie Szczecińskim w związku z silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północno-wschodniego.
       Wystarczyło kilka godzin obfitych opadów, by w województwie łódzkim znów wzrosło zagrożenie powodziowe. W Głownie strażacy walczą o kilkadziesiąt posesji, zalewanych przez rzeki Brzuśnia i Mroga. Zalanych jest pięć ulic, kilkanaście osób trzeba było ewakuować.
       Synoptycy zapowiadają na Podkarpaciu kolejne opady deszczu. Mogą one spowodować ponowne wezbranie rzek, a w konsekwencji - w nocy z wtorku na środę - doprowadzić do przekroczenia stanów alarmowych na Wisłoku po Rzeszów i Wisłoce wraz z dopływami po Pilzno.
       Tymczasem po ostatnich opadach woda spływa z górnych biegów rzek, a to oznacza, że w dolnych odcinkach zaczną one wzbierać. Najwięcej deszczu spadło w ciągu doby na południu regionu, w okolicach Komańczy,  Dukli, Leska i Wisłoka Wielkiego - średnio około 20 litrów na metr kwadratowy. Przy nasiąkniętej ziemi woda spływa do rzek, które mogą osiągnąć stany ostrzegawcze. Na razie jednak w żadnym miejscu nie zostały one przekroczone.
       Padające deszcze komplikują sytuację powodziową w Dobrzykowie koło Płocka. W Dolinie Dobrzykowsko-Iłowskiej nadal wiele miejscowości jest pod wodą. Miejscami woda sięga jeszcze nawet 4 metrów. Obecnie najważniejsze jest zatamowanie napływu wody przez wyrwę w Świniarach i uszczelnienie wałów. Gdyby to się nie udało, to mogłoby dojść do ponownego zalania okolicy. Od jutra pogłębiarki będą pracować przy zabezpieczaniu wyrwy. Jednocześnie trwają prace nad uruchomieniem jedynej, ocalałej przepompowni, tak by można było stopniowo osuszać dolinę. Dwie pozostałe przepompownie znajdują się pod wodą.
       Zdaniem burmistrza Gąbina Krzysztofa Jadczaka mieszkańcy jeszcze długo nie będą mogli powrócić do swoich domów. Będzie to zależało od powodzenia działań prowadzonych przez służby.
       Sytuacja powodziowa w Zachodniopomorskiem jest pod kontrolą, choć występują lokalne podtopienia na południu regionu. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w okolicy Krajnika Dolnego - przesiąka wal zbudowany przez strażaków.
       Poziom Wisły w Lubelskiem sukcesywnie się obniża. W związku z tym wojewoda lubelski odwołał rano alarm powodziowy dla powiatów: kraśnickiego, opolskiego, puławskiego i ryckiego. Podobne zarządzenie objęło także gminy: Annopol, Józefów nad Wisłą, Łaziska, Wilków, Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy i Stężyca oraz miasta Puławy i Dęblin.
       Wojsko cały czas pomaga w walce ze skutkami powodzi. W akcję jest zaangażowanych około 1400 żołnierzy - poinformował IAR podpułkownik Tomasz Mazurek ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Najwięcej żołnierzy działa na terenach Polski południowo-wschodniej. Mundurowi szykują się w województwie lubuskim na przejście fali kulminacyjnej na Odrą.
       Władze Sandomierza od jutra będą pobierać od ewakuowanych powodzian opłaty za wyżywienie. Zastępca burmistrza Marek Bronkowski powiedział, że na ten cel ewakuowani powinni przeznaczyć część zasiłku otrzymywanego w wysokości 6 tysięcy złotych. Opłata za całodzienne wyżywienie ma wynosić 8 złotych. "Nie jesteśmy w stanie non stop utrzymywać tych osób. Dajemy im dach nad głową, wodę bieżącą i prąd'' - powiedział Marek Bronkowski.
        Do końca tygodnia w całej Polsce należy spodziewać się opadów deszczu wraz z występującymi lokalnie burzami - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
        Meteorolog Małgorzata Tomczuk powiedziała IAR, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin można spodziewać sie burz na wschodzie, szczególnie północnym wschodzie kraju. Opady mogą dochodzić do 30 milimetrów. W nocy nadejścia burz mogą spodziewać się mieszkańcy Podkarpacia. Małgorzata Tomczuk mówi, że podobna pogoda utrzyma się we wtorek oraz z wtorku na środę. Jutro znów opady na wschodzie kraju i Podkarpaciu. W nocy z wtorku na środę będzie intensywniej padać na południu - w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie. Najwięcej deszczu - do 40 milimetrów - spadnie na Podkarpaciu. W środę strefa silniejszych opadów powinna przesunąć się nad zachodnią część kraju.
       Małgorzata Tomczuk powiedziała, że na przebłyski słońca można liczyć dopiero pod koniec tygodnia, kiedy opady staną się mniej intensywne. Miejscami intensywne opady deszczu mogą spodować lokalne podtopienia. Jednak według IMGW kolejna powódź nam nie grozi.
Jeżeli uda się podpisać umowę stowarzyszeniową z Ukrainą będzie to wydarzenie historyczne - powiedział w "Faktach po Faktach" Aleksander Kwaśniewski, dodając, że dzięki temu Ukraina na stałe zakotwiczy na Zachodzie. Były prezydent stanowczo stwierdził, że w Polsce nie było więzień CIA. Podczas wczorajszej sesji notowania ropy naftowej odzyskały siłę do zwyżek, Cena ropy gatunku WTI dynamicznie przekroczyła poziom 55 USD za baryłkę i obecnie porusza się w okolicach 55,50 USD za baryłkę, Z kolei notowania ropy,,, Igor Lewczuk ma za sobą prezentację w Girondins Bordeaux. Rozpoczęła się krótką przemową piłkarza po francusku. Reprezentacyjny obrońca na konferencji prasowej wytłumaczył też, dlaczego zdecydował się na transfer, pochwalił się też wiedzą o klubie. A że znalazł się w regionie słynącym z produkcji klasowych win, musiał wspomnieć o trunkach.

Początek tygodnia przyniósł lepsze niż oczekiwano dane z europejskiego sektora przemysłowego (produkcja przemysłowa we Włoszech spadło o 0,2% r/r WDA wobec oczekiwań spadku o 1,3% r/r WDA),

Złoty słabnie względem dolara amerykańskiego, euro oraz franka szwajcarskiego, Interwencja na złotym, którą obserwowaliśmy w ubiegły piątek została już w nieco ponad 50% zniwelowana i w najbliższym czasie spodziewamy się ustanowienia nowego szczytu na USD Coraz szerszym strumieniem zaczynają na rynek napływać wyniki spółek za ostatni kwartał minionego roku i w konsekwencji uwaga inwestorów wokół nich się koncentruje, Sam rynek z kolei się uspokoił po wczorajszym spadku i głównie za ,,,

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wydanym oświadczeniu zarzucił szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu, że sprzeniewierzył się rocie ministerialnego ślubowania, "występując z tezami znacząco ograniczającymi suwerenność Polski". Kaczyńskiemu chodzi o poniedziałkowe wystąpienie Sikorskiego na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej w Berlinie. - Na Jarosława Kaczyńskiego zawsze można liczyć - skomentował szef MSZ. Chiny po raz kolejny podniosły stopę rezerw obowiązkowych, Wzrosła ona o 50 bp i dla dużych banków wynosić będzie 19%, Wcześniej na rynki dotarła wypowiedź chińskiego ekonomisty z rządowych kręgów, który uważa, iż grudniowa inflacja przekroczy 5,1% odnoto Atletico Madryt jedną nogą w ćwierćfinale rozgrywek Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu z Bayerem Leverkusen madrytczycy wygrali 4:2. I to na ich boisku.102-letni Filipińczyk, który po raz pierwszy przyjechał do Stanów Zjednoczonych w 1928 roku, dostał amerykańskie obywatelstwo na uroczystości w Los Angeles. Mężczyzna przyjechał do Stanów 84 lata temu do pracy przy zbiorze warzyw. Dzisiejsza sesja przyniosła wzrost notowań eurodolara w okolice wczorajszego szczytu, czyli poziomu 1,4880, Rano o godzinie 11:00 opublikowane zostały dane na temat inflacji konsumentów HICP w strefie euro, Wskaźnik ten wyniósł w kwietniu 2,8 proc, r/r, p       Młodzi polscy naukowcy przytarli nosa geologom z całego świata. W kamieniołomie pod Kielcami odkryli najstarsze na świecie ślady czworonogów, które odważyły się po raz pierwszy postawić stopę na suchym lądzie. Polacy, przy współpracy szwedzkich naukowców, udowodnili, że zwierzęta wyszły na ląd 18 milionów lat wcześniej niż dotąd przypuszczano.
      Przełomowego odkrycia dokonał między innymi niespełna 30-letni absolwent wydziału biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Grzegorz Niedźwiedzki, jeszcze jako student, osiem lat temu trafił na pierwsze ślady czworonoga. Później doszły kolejne odkrycia. Ślady zawierają odciski palców. Zdaniem naukowca ślady pozostawiło duże zwierzę. "Przerośnięta salamandra zmiksowana z rybą" - żartował biolog.
      Naukowcy dowodzą, że czworonogi wyszły na ląd z morza, a nie z rzek i jezior, jak dotąd sądzono. Co więcej, wydarzyło się to pod Kielcami.  Jak to możliwe? - bo wtedy ziemia wyglądała inaczej, tłumaczy Grzegorz Niedźwiedzki. Polska leżała poniżej równika, a dzisiejsze Góry Świętokrzyskie to była płytka, rozległa laguna.
      Jeden z autorów sukcesu Piotr Szrek z Państwowego Instytutu Geologicznego tłumaczy, że do tej pory nikt się nie spodziewał teorii morskiego pochodzenia czworonogów. Jego zdaniem odkrycie polskich naukowców burzy to, co dotychczas przez kilkadziesiąt lat wypracowano. "To oznacza, że jedno odkrycie może wywrócić wszystko do góry nogami" - powiedział Szrek. Ta teoria zmienia bowiem sposób patrzenia na powstanie i ewolucję czworonożnych zwierząt lądowych.
      Polacy mają nadzieję, że znajdąÂ  także kości czworonoga. Grzegorz Niedźwiedzki zdradził, że coś już znaleźli. "Na razie nie chcę o tym mówić, bo może się okazać, że to zwykła ryba, a nie spektakularne znalezisko", powiedział biolog.
      Mimo zimowej pogody kamieniołom "Zachełmie" jest dziś oblegany przez mieszkańców i dziennikarzy. Okoliczni mieszkańcy już od dłuższego czasu przynosili do domów kawałki kamieni, na których widoczne były jakieś ślady. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że znalezisko może mieć takie znaczenie.


RSS

Brak zdecydowania

15.05.13

Dziś polscy inwestorzy oczekiwali wstępnego odczytu PKB za I kw, tego roku, Publikacja nieco rozczarowała, gdyż prognoza zakładała wzrost o 0,7% r/r, natomiast odczyt był na poziomie 0,4% r/r,

RSS

Chuchanie na Pawlaka

29.05.10

Waldemar Pawlak nie poprze Bronisława Komorowskiego przed drugą turą – wynika z informacji „Wprost”. Platforma nie daje jednak za wygraną. Otoczenie Donalda Tuska od kilku tygodni konsekwentnie zabiega o względy lidera Ludowców.
fot. Wprost

RSS

Przeprowadź kredyt i oszczędź 100 zł na racie

01.11.11

Na refinansowaniu kredytu można dziś nieźle zyskać, Po zmianie banku rata kredytu sprzed dwóch lat może być niższa o co najmniej 100 zł na każde 100 tys, zł kredytu, Moment na refinansowanie kredytu złotowego jest idealny, Marże kredytów mieszkaniowych

RSS

Deflacja głębsza, RPP będzie ciąć stopy procentowych

15.02.15

Początek roku przyniósł pogłębienie deflacji w Polsce, Rada Polityki Pieniężnej nie ma wyjścia, musi obciąć stopy procentowe, Dojdzie do tego prawdopodobnie w marcu, Pytanie tylko, czy wystarczy ich cięcie jedynie o 25 punktów bazowych?

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Życiowy sukces Janowicza! Bez straty seta do IV rundy

29.06.13

Jerzy Janowicz pokonał Hiszpana Nicolasa Almagro 7:6 (8-6), 6:3, 6:4.

RSS

Fiskus chce znać adres IP klienta banku. Co na to RODO?

22.09.18

W celu zapewnienia sobie jeszcze większych możliwości inwigilacji podatników fiskus chce, aby banki przekazywały mu adresy IP swoich klientów. Problem w tym, że w maju 2018 r. zaczęło obowiązywać w Polsce RODO, a adres IP należy do danych osobowych, które podlegają ochronie.

RSS

Wall Street. Było nerwowo, ale na koniec tygodnia zapanował spokój

22.05.16

Amerykańskie giełdy zakończyły piątek lekkimi wzrostami odrabiając część strat z poprzedniej sesji, gdy nerwowo zareagowały na jastrzębie sygnały Fed i na ryzyko raczej szybszej niż późniejszej podwyżki stóp procentowych w USA. Sprawdź, kto podciągnął Wall Street.

RSS

"Kocham Manciniego", czyli Balotelli żegna City

01.02.13

"SuperMario" jest już piłkarzem Milanu, ale nie zapomniał o Manchesterze City i swoim rodaku, trenerze Roberto Mancinim.

RSS

Sensacyjna porażka Djokovicia

08.08.14

Lider światowego rankingu tenisistów Novak Djokovic odpadł w 1/8 finału turnieju ATP na twardych kortach w Toronto (pula nagród 3 146 920 dol.).

RSS

Apel szefa Radia Maryja o udział w wyborach: O. Rydzyk mobilizuje. "To walka o Polskę"

29.06.10

Wszyscy porządni, którym zależy na Polsce, niech idą głosować - mówił ojciec Tadeusz Rydzyk na koncercie dla środowiska Radia Maryja w Nowym Sączu. "Niech nam i ta powódź wiele powie, i niech nam powie ta tragedia narodowa pod lasem katyńskim ostatnio. Zobaczcie, kto to zrobił, kto do tego doprowadził" - wołał.

RSS

Spokojna sesja z sankcjami w tle

15.09.14

Dzisiejszy dzień na rynku akcyjnym przebiegał w nadzwyczaj spokojnym tempie, jednak rynki nadal kontynuowały spadkową korektę W Rosji mieliśmy bardzo ciekawą ciekawą sesję, która wynikała z nałożenia kolejnych sankcji na tamtejsze firmy,

RSS

Noga z gazu: Szalony rajd pirata! Zobacz rekord prędkości

15.03.10

Takiego wyczynu nie zanotowała jeszcze żadna kronika! Przynajmniej w ciągu ostatnich pięciu lat. Kierowca volkswagena stał się bohaterem, o którym mówią wszyscy. Amator szybkiej jazdy tak docisnął gaz w swoim golfie, że fotoradar straży miejskiej był bezlitosny dla pirata rekordzisty.

RSS

Inwestorzy porzucają złotego. Z obaw przed "karcącą" rezolucją PE

08.04.16

Złoty tracił w czwartek bardzo wyraźnie w stosunku do wszystkich najważniejszych walut.

RSS

Unijny tort do podziału. Polska nie może już liczyć na "łagodne traktowanie"

22.07.17

Zobacz, jak kształtuje się unijnym budżet w programie "Bilans" TVN24 BiS.

RSS

Krew na naszych rękach

22.10.10

Jarosław Kaczyński nie ma racji. To nie PO ponosi wyłączną odpowiedzialność za tragedię w Łodzi. Za tą bezsensowną śmierć jesteśmy odpowiedzialni my wszyscy. I doprawdy nie sposób ocenić, kto jest odpowiedzialny bardziej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny