Przemysł i budowlanka w harmonogramie

22.02.19

Eurodolar jest na 1,1335, Tak więc wszystko po staremu, w ogólności, Wykres krąży w starej konsolidacji, rozpoczętej jesienią

Funt brytyjski ucierpiał przez wyniki wczorajszych głosowań nad poprawkami do porozumienia brexitu, gdyż spodziewana eliminacja ryzyka scenariusza ?no deal? nie nastąpiła, Pozytywnym rezultatem jest wypracowanie parlamentarnej większości,,, Protokół z posiedzenia ECB i dane o sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii to najważniejsze publikacje czwartkowej sesji, Jednak dla funta liczy się przede wszystkim brexit, a na ostatnim posiedzeniu ECB nie wydarzyło się nic, co ,,, Po nie do końca pewnym poranku, gdy główna para walutowa nie mogła na trwałe odsunąć się od poziomu 1,38, druga część sesji europejskiej przyniosła już zdecydowanie lepsze nastroje, W dużym stopniu inwestorzy zawdzięczają to lepszym od prognoz danym z amWielki pech Justyny Kowalczyk. Polka upadła i dotarła do mety na szóstym miejscu. Orzeczenie warszawskiego sądu. Cukier krzepi, jak głosi przedwojenne hasło. Ale znacznie zdrowszy jest miód. I pyszny. Właśnie dlatego chętnie sięgamy po miód, by zajadać się nim, nawet prosto ze słoika. Ale uwaga! Wiele miodów dostępnych w Polsce to falsyfikaty. Jak rozpoznać ten prawdziwy i zdrowy?

Najpierw strzał z dystansu Bartłomieja Babiarza, a potem... dwie stuprocentowe okazje gości z Bielska-Białej. Jak "Górale" z Podbeskidzia nie objęli prowadzenia w Chorzowie?

Dwaj byli funkcjonariusze serbskich służb bezpieczeństwa (SDB) zostali aresztowani za udział w zabójstwie prominentnego opozycyjnego dziennikarza i wydawcy Slavko Ćuruvii w Belgradzie w 1999 roku - poinformowała serbska policja. Najważniejszym wydarzeniem wczorajszej sesji była publikacja raportu z posiedzenia FOMC, Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów, Fed podjął decyzję o kontynuowaniu dotychczasowej polityki monetarnej, Zarówno wysokość skupu obligacji, jak i ,,,

Płoną lasy, gaje oliwne i domy. [Materiał "Faktów" TVN] Holendrzy mają całkiem przyjemny ból głowy. Nie przewidzieli, że zagrają w wielkim finale i przez to skończyła im się rezerwacja hotelu. Ponieważ miejsc już nie było, trwają poszukiwania nowego lokum. Szef Prawa i Sprawiedliwości ocenia, że obecnie najskuteczniejsze jest w przypadku kredytów frankowych oddanie sprawy do sądu. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, dobrym pomysłem jest też by "podwyższyć przymusowe rezerwy w bankach na te kredyty, co spowoduje, że banki będą się ich pozbywać za niższe ceny".Relacja świadka. Poczułam się wkurzona, że jakaś pani Anodina mówi, że generał ma nie wchodzić do kokpitu. Myślę sobie: dlaczego ten generał wchodził do kokpitu, dlaczego pani Anodina ma pouczać Polskę, że powinny być przepisy tego zabraniające? - mówi w rozmowie z Piotrem Najsztubem dziennikarka Monika Olejnik. Dodaje, że choć nie wierzy, że 10 kwietnia dokonano zamachu, rozumie, że wiele osób uważa, że katastrofa tupolewa nie była przypadkiem.
Potrącenie we Włosienicy k. Oświęcimia (woj. małopolskie).

RSS

NATO nie wie, czy chce dowodzić w Libii

22.03.11

Koalicja, która szybko ustanowiła strefę zakazu lotów nad Libią, równie prędko zaczyna wykazywać oznaki wewnętrznych tarć i sporów. Członkom NATO nie udało się ustalić, czy sojusz ma przejąć dowodzenie nad operacją. Amerykanie zapowiadają, że za kilka dni przekażą dowództwo "sojusznikom". Norwegią zawiesza natomiast swój udział, bo "nie wiadomo kto dowodzi".

RSS

Ryanair kończy loty z warszawskiego lotniska

15.09.17

Składa skargę do Brukseli.

RSS

Niesamowity tydzień małego Syryjczyka. Wprowadził na murawę Ronaldo

22.09.15

Real Madryt przejął się losem syryjskiej rodziny, o której kilkanaście dni temu zrobiło się głośno po zajściach na serbsko-węgierskiej granicy.

RSS

Msza w intencji rocznicy Powstania Warszawskiego

01.08.10

       Dzień 1 sierpnia 1944 roku pozostanie najważniejszą datą w XX wiecznej historii Warszawy - mówił ksiądz pułkownik Sławomir Żarski, witając obecnych na Mszy św. w przeddzień 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W Mszy polowej wzięło udział kilka tysięcy kombatantów oraz mieszkanców stolicy.
        Ksiądz Żarski podkreślał, że ich obecność jest manisfestacją pamięci o warszawskich bohaterach. - Manifestujemy dziś pamięć o tych, którzy za każdy kamień stolicy oddali życie, młodość i przyszłość. Dziękujemy za ich ofiarę, za ich dramatyczny krzyk, który odbił się echem w całej Europie - mówił ksiądz Żarski.
      Podkreślał też niezwykle symboliczny wymiar sierpnia 1944 roku. - Był on wołaniem o człowieczeństwo, manifestacją pierwiastka moralnego, był obroną godności człowieka - powiedział. Rozmiar poświęcenia, jakie pokolenie powstańców zapłaciło za obronę ludzkiej godności, zamyka usta tym, którzy chcą w sposób czysto matematyczny wyliczać sens decyzji o podjęciu walki - podkreślił ksiądz pułkownik.
      Po Mszy św. zostanie odczytany apel poległych, a do zebranych mają przemawiać prezes Związku Powstańców Warszawskich generał Zbigniew Ścibor - Rylski, pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz.
      Wieczorem o 20.00 rozpocznie się widowisko "Sztandary 44" w reżyserii Romana Kołakowskiego.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Kubot gra dalej. Na razie w parze

29.08.12

Łukasz Kubot i Michaił Jużny pokonali w pierwszej rundzie debla w wielkoszlemowym US Open niemiecko-fińską parę Benjamin Becker i Jarko Nieminen 6:2, 6:4.

RSS

Przemysław Gosiewski spoczął na Powązkach: Ojciec Rydzyk pożegnał wiceszefa PiS

22.04.10

Gdy przyszedł pan Przemysław Gosiewski, zobaczyliśmy, że nie jesteśmy pogardzani, wypychani - tak wiceszefa PiS wspominał dyrektor Radia Maryja ks. Tadeusz Rydzyk. Przemysława Gosiewskiego pochowano na warszawskich Powązkach. Żegnali go bliscy, przyjaciele z PiS, a także z innych partii.

RSS

Niemcy: Strzelał do policji z pistoletu maszynowego

15.11.10

Pijany 48-letni mężczyzna strzelał w nocy z soboty na niedzielę z pistoletu maszynowego na ulicy koło swojego mieszkania w miejscowości Hettenleidelheim (Nadrenia-Palatynat). Policjanci obezwładnili go strzałem w pośladek.

RSS

"Mężczyźni nieraz mają taki problem". Politycy o Kwaśniewskim

15.04.13

To na pewno pomogło SLD - przyznał Leszek Miller.

RSS

Pakistan: Co najmniej 4 ofiary wybuchów w Karaczi

08.10.10

Dwaj zamachowcy-samobójcy zdetonowali przytroczone do ciała ładunki wybuchowe w zatłoczonym kompleksie świątynnym w największym mieście Pakistanu Karaczi, zabijając co najmniej pięć osób - poinformowała policja.

RSS

BOC tnie prognozy cen ropy Brent

08.06.12

Analitycy Bank of America obniżyli swoje prognozy dla cen ropy Brent w drugiej połowie roku do 97 dolarów za baryłkę z wcześniejszych 106 dolarów, Prognozy na 2013 roku zostały natomiast ścięte do 100 dolarów z 120 dolarów,

RSS

Prezydencki minister: w środę odprawa z Macierewiczem

09.04.17

Kto powinien odejść z rządu - wskazania w "Kawie na ławę".

RSS

Jacob Zuma broni w Davos poligamii

29.01.10

Prezydent Republiki Południowej Afryki Jacob Zuma bronił w Davos swej poligamii i apelował o akceptację dla zuluskiej kultury. Rozbawił przy tym elity biznesu i polityki, zebrane na 40. Światowym Forum Gospodarczym.

RSS

Dwie skargi przeciwko Polsce: Trybunał: Więzień ma prawo do ślubu

08.01.10

Nawet więźniowie mają prawo stawać na ślubnym kobiercu - orzekł Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Jak dodał, nieudzielenie więźniowi zgody na zawarcie ślubu stanowi naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Trybunał rozpatrywał skargi przeciwko Polsce dwóch mężczyzn, którym odmówiono zgody na ślub.

RSS

Liczą na komplet publiczności: Legia chwali się nowym stadionem

22.04.10

"Nowy stadion Legii. O takim marzyłeś" - tym hasłem piłkarscy wicemistrzowie Polski reklamować będą obiekt, który do użytku zostanie oddany w lipcu. Władze klubu liczą, że stadion wypełni komplet publiczności. Na mecz otwarcia może przyjechać Arsenal Londyn

RSS

S&P500 najwyżej w historii

29.03.13

Do niedawnych rekordów wszech czasów odnotowanych przez indeks DJIA, amerykańscy inwestorzy mogli w czwartek dodać kolejny argument potwierdzający, że problemy strefy euro niespecjalnie ich niepokoją, Najwyżej w historii znalazł się SP500,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny