Awersja do ryzyka powróciła

22.10.18

Na rynkach od wczoraj dominuje spadek apetytu na bardziej ryzykowne aktywa, Kluczowe dla sentymentu rynkowego pozostają kwestie związane z Brexitem, budżetem Włoch a także Chinami, Dziś w nocy opublikowane zostały dane z gospodarki Państwa ,,,

Jeden z największych samolotów transportowych świata - An-124 Rusłan odleci we wtorek po południu z Pyrzowic do Arabii Saudyjskiej z 65-tonowym ładunkiem. 385 dolarów za 1 tys. m sześc. Sebastian M. i Kamil W. byli pod wpływem alkoholu.Minęły czasy, kiedy Korea Północna mogła wywoływać kryzysy i wymuszać ustępstwa na społeczności międzynarodowej - oświadczył we wtorek prezydent Barack Obama na wspólnej konferencji prasowej z przebywającą w USA prezydent Korei Południowej Park Geun Hie. Mały prywatny samolot rozbił się w pobliżu Petersburga. Zginęły wszystkie cztery osoby na pokładzie - poinformowały rosyjskie władze.

Dyrektor generalny koncernów samochodowych Fiat i Chrysler Sergio Marchionne oświadczył, że decyzja o zamknięciu fabryki na Sycylii jest "nieodwołalna", chociaż - jak przyznał - "wywołuje ona ogromne kontrowersje". finanse.wp.plRuszyło śledztwo w sprawie ataku na hydroelektrownię na rosyjskim Kaukazie. W eksplozji czterech ładunków wybuchowych i strzelaninie zginęło tam dwóch pracowników ochrony elektrowni, a trzy inne osoby zostały ranne.
Państwowy koncern RusHydro, do którego należy elektrownia, nazwał incydent "zamachem terrorystycznym".
Do ataku doszło w mieście Baksan. Napastnicy nad ranem czasu lokalnego zdetonowali bomby wcześniej podłożone na terenie obiektu. Ładunki eksplodowały w hali turbinowej, wywołując pożar dwóch generatorów prądu.
Następnie 6 nieznanych sprawcówpodjechało pod budynek elektrownii otworzyło ogień do pracowników RusHydro. Dwóch ochroniarzy zginęło. Napastnicy zabrali zabitym strażnikom karabiny maszynowe - Kałasznikow.
Najprawdopodobniej ta sama grupa zaatakowała wcześniej pobliski posterunek policji.
Pożar w hydroelektrowni został już ugaszony. Atak nie zakłócił dostaw prądu. Na miejscu pracują oddziały milicji i zespół dochodzeniowy. Wzmocniono również ochronę strategicznych obiektów w tym rejonie.
W związku z incydentem premier Rosji Władimir Putin zwołał nadzwyczajne spotkanie gabinetu. Wicepremier Igor Sieczin stanął na czele zespołu, który zajmie się naprawą hydroelektrowni. Szef rosyjskiego rządu jest też w stałym kontakcie z ministrem odpowiedzialnym za sprawy energetyczne.
więcej
Zaatakowana elektrownia leży w Kabardyno-Bałkarii - republice rosyjskiej w zachodniej części Kaukazu Północnego. Rejon ten jest bardzo niespokojny i często dochodzi do incydentów.
Baksańska elektrownia wodna jest jedną z najstarszych w Rosji. Zbudowano ją w latach 30-tych ubiegłego wieku. Ostatnio prowadzono prace przy jej modernizacji. Wytwarza 25 megawatów, zaopatrując w prąd kilka miast Kabardyno-Bałkarii i szereg kurortów miejscowości Mineralne Wody.


Premier Donald Tusk powiedział w piątek, że to, co proponuje rządowi prezes PiS Jarosław Kaczyński w sprawach gospodarczych bardziej pasuje do "pchły szachrajki" niż do poważnego polityka. Szef rządu dodał, że Kaczyński to "polityczny piroman". Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces mężczyzn, oskarżonych o brutalne zabójstwo. Dwaj bracia: 29-letni Tomasz i 17-letni Ryszard M. udusili w Grodkowie (Opolskie) 21-letniego Marka M. Zabrali mu parę butów wartych ok. 200 zł. Proces będzie się toczył z wyłączeniem jawności.

Popularna dziennikarka TVN jest bardzo zabieganą osobą. Ale zawsze znajduje czas dla swojej córki. I to mimo, że Ania już doskonale radzi sobie sama. W końcu ma już 15 lat. Ale Katarzyna Kolenda-Zaleska sama przyznaje szczerze: "Mam coś z kwoki". Jest więziony w chińskim centrum handlowym.
Nie mogła go dobudzić nawet policja.Wybierz materiał tygodnia. Materiał "Polski i Świata". Najgorsze rynkowe demony z miesięcy letnich poprzedniego roku powracają na początku roku, Niepodzielnie i całkowicie dominuje awersja do ryzyka, Indeksy mocno spadają, a kontrakty futures na SP500 notują silne zniżki na sesji azjatyckiej, ,,,

RSS

Obama o gospodarce - orędzie na antenie TVN24 Biznes i Świat

29.01.14

Prezydenta Barack Obama wygłosi dziś w nocy czasu polskiego doroczne orędzie do narodu. Retransmisja na antenie TVN24 BiS w środę o godz. 6.00.

RSS

Krzysztof Wójcik wygrał teleturniej: Milioner nie ma na co wydać miliona!

01.04.10

"Mieszkanie mam, samochodu nie planuję kupować, bo nie mam prawa jazdy. Nie mam na co wydawać tych pieniędzy" - zwierza się faktowi.pl Krzysztof Wójcik ze Szczecina, zwycięzca "Milionerów". Jego narzeczona także nie ma wygórowanych żądań. "Ubrań trochę mam, może podróż poślubna..." - rozmarza się pani Dorota.

RSS

Plock - areszt dla sprawców pobicia policjanta

22.02.10

Sąd w Płocku zdecydował o aresztowaniu czterech osób, które w piątek brały udział w pobiciu policjanta. Trzej sprawcy napadu usłyszeli zarzut dokonania pobicia; czwarty odpowie za rozbój. Wszyscy zostali zatrzymani na miesiąc.
O losie dalszych siedmiu napastników zatrzymanych dziś za ten sam czyn, sąd zdecyduje prawdopodobnie jutro.
Kolejny napastnik został zwolniony po złożeniu wyjaśnień, jeszcze jeden - nieletni - został umieszczony w areszcie tymczasowym. Razem zatrzymanych w tej sprawie zostało trzynastu młodych mężczyzn. Dwaj są niepełnoletni, pozostali mają od 18 do 20 lat.
Mężczyźni w piątek wieczorem w Sobowie napadli na policjanta, który zatrzymał się, aby zwrócić im uwagę na źle zaparkowany samochód. Jego słowa wywołały u młodych ludzi agresję, rzucili się na funkcjonariusza i bili go całą grupą.
Policjant jest poważnie ranny, ma obrażenia głowy i tułowia, jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

RSS

Figurski i Wojewódzki udawali krzyż. Sąd: Nie znieważyli

29.09.11

Nie będzie śledztwa w sprawie znieważenia uczuć religijnych w audycji radiowej Kuby Wojewódzkiego - czego chciał szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak. Stołeczny sąd podtrzymał decyzję prokuratury o odmowie dochodzenia.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Holland pierwszą kobietą- prezydentem Europejskiej Akademii Filmowej

08.12.13

Zastąpiła Wima Wendersa.

RSS

Egipski pretekst pomógł amerykańskim bykom

15.02.11

W piątek inwestorzy w USA znowu zapewne patrzyli (nieco bez sensu) na Egipt, Przed sesją nie bardzo wiedzieli, jak mają reagować, Prezydent Hosni Mubarak niby został, ale teoretycznie codzienny biznes przekazał zastępcy, Poza tym wraz z rodziną udał się w

RSS

Rozwiązana tajemnica zaginięcia prostytutki

22.11.16

Ciało wyniósł w walizce i ukrył w garażu.

RSS

Wiceszef MSZ: może warto będzie przypomnieć KE, na jakie reguły się umawialiśmy

08.01.17

W programie "Horyzont" w TVN24 wiceszef MSZ Konrad Szymański.

RSS

Prezydent Turcji zaakceptował rząd tymczasowy Davutoglu

29.08.15

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zaaprobował w piątek rząd tymczasowy zaproponowany przez premiera Ahmeta Davutoglu. W nowym gabinecie jest jeden nacjonalista i po raz pierwszy dwóch prokurdyjskich polityków opozycyjnych.

RSS

Hipoteki: rosną marże, dostępność spada

01.03.14

Styczniowy spadek średniej płacy w przedsiębiorstwach oraz podwyżka marż pociągnęły w dół Indeks Dostępności Kredytowej, IDK w miesiąc stracił ponad 6 pkt, i spadł w lutym do niecałych 120,5 pkt,

RSS

Szkoleniowiec Małysza:: "Adam nigdy nie robił głupot"

15.02.10

"Adama bardzo łatwo prowadzić. Nie stwarzał nigdy żadnych problemów, nie robił głupot ani nie krytykował na boku. Jak coś mu się nie podobało, to mówił o tym otwarcie" - chwali naszego skoczka jego szkoleniowiec Hannu Lepistoe. Jak dodaje, praca z Małyszem to "sama przyjemność".

RSS

Saxo Bank: Chiny pompują akcje, a inwestorzy czekają na LTRO

22.12.11

Apetyt na ryzyko wczoraj nadal rósł po tym jak chiński "zespół antykryzysowy", czyli Krajowy Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, zdecydował, że ma już dość, i ogłosił wsparcie krajowego rynku akcji dodatkowymi 10 miliardami juanów,,,

RSS

Internetowe trolle kochają Putina za pieniądze. Kulisy "ministerstwa prawdy"

15.03.15

Piszą posty, komentują i wrzucają obrazki wychwalające Putina, a także karykatury wyśmiewające rosyjską opozycję, USA, szefa polskiego MSZ i "ukropów" - Ukraińców.

RSS

Delikatne przeceny po optymistycznej środzie

01.07.11

Dobra passa byków na rynkach towarowych trwała także wczoraj, Indeks CRB zakończył sesję wzrostem aż o 1,30% do poziomu 338,80 pkt, Zwyżkom cen surowców nadal sprzyjała sytuacja na rynku walutowym #8211; wczoraj dolar amerykański kontynuował ,,,

RSS

To dopiero będzie walka: Tomasz Adamek kontra Evander Holyfield!

29.04.10

O takiej walce marzą wszyscy kibice boksu. W dodatku w Polsce! Marzenia mogą zostać niedługo spełnione. Jeden z najlepszych pięściarzy w historii Evander Holyfield ma stanąć do pojedynku z Tomaszem Adamkiem, który kilka dni temu pokonał Chrisa Arreolę.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny