Dobra passa dolara trwa

08.10.18

Waluta amerykańska kontynuowała wczoraj umocnienie pod wpływem pozytywnych wypowiedzi ze strony członków Fed oraz lepszych niż oczekiwano danych z USA, Powell podczas środowego wystąpienia po raz kolejny potwierdził pozytywny obraz ,,,

W skeczach kabaretu Ani Mru Mru posiedzenie rządu kończy się tym, że jeden z ministrów wyjmuje spod stołu piłkę i pyta: „To co? Haratniemy?”. W prawdziwym rządzie jest inaczej – piłkę w swoim gabinecie trzyma premier.
(fot. Forum) XVI Międzynarodowy Rajd Katyński. Rozmowa z Beatą Kempą, posłanką PiS, członkinią hazardowej komisji śledczej
Fot. A. Jagielak /WprostKrytyka wystąpienia Kandydata PiS na prezydenta. Władimir Putin już po raz drugi w tym roku odwiedza Węgry. Władysław Bartoszewski wciąż tłumaczy się z wypowiedzi o tym, że lepszym prezydentem będzie ojciec pięciorga dzieci niż ktoś mający "doświadczenie w hodowli zwierząt futerkowych". "Wyraziłem się bardzo elegancko, bo mogłem powiedzieć, że kota" - powiedział Bartoszewski studentom w Białymstoku. "Takie wrażliwe wszystko" - dodał.

Kościół nie żąda żadnych przywilejów, ale normalności w pełnieniu swojej misji. Nie można zdejmować krzyża, to znak Polski - podkreślił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź w orędziu wielkanocnym. - Wielkanoc, używając języka wojskowego, można nazwać dniem zwycięstwa. Zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, zwycięstwa życia nad śmiercią, dobra nad grzechem - powiedział metropolita.

Jak udowodnił włamywacz z Kielc, nie wystarczy ukraść pieniędze, żeby skok uznać za udany. Trudna sytuacja finansowa nie wstrzymuje egzekucji, zwłaszcza jeśli wniosek o jej wstrzymanie jest źle lub słabo uzasadniony - potwierdza kolejny wyrok sądu, wydany na początku tego roku. Wydaje się, że zasilająca kasę Skarbu Państwa windykacja należności z tytułu podatku od towarów i usług będzie w 2018 r. nadal wzbudzać wiele emocji.

Grupa amerykańskich i izraelskich rodzin ofiar palestyńskich ataków złożyła pozew o odszkodowanie w wysokości miliarda dolarów przeciwko Facebookowi. Oskarżają serwis społecznościowy o to, że ułatwia palestyńskim bojownikom działalność - poinformowali w poniedziałek prawnicy. Prognoza ministra rolnictwa. W stolicy tego regionu Polski Bronisław Komorowski był bezkonkurencyjny. Kandydata PO poparło tam ponad 73 procent wyborców. Ale jeśli chodzi o frekwencję, to już tak różowo nie było. W tym województwie poszło do wyborów najmniej ludzi w całym kraju.W czwartek nastroje na rynkach towarowych były mieszane, Z jednej strony, rosły ceny metali szlachetnych, z drugiej strony ? taniały m,in, gaz ziemny, kawa czy kukurydza, Ostatecznie indeks CRB zakończył sesję spadkiem o 0,75% do poziomu ,,, - Dzisiaj wiemy, że teoria o brzozie została obalona - mówił o w "Kropce nad i" Adam Hofman, nawiązując do jednego z referatów zaprezentowanych podczas II konferencji smoleńskiej. Jastrzębie w FOMC mogą odetchnąć z ulgą, Majowe dane z rynku pracy potwierdzają, że marcowa zapaść była jednorazowym zdarzeniem i rynek pracy pozostaje solidnym filarem ożywienia, Można wykreślić jeden argument przeciw rozpoczęciu ,,,

RSS

Kondolencje z Litwy i Łotwy po śmierci polskich żołnierzy w Afganistanie

22.12.11

Prezydent Łotwy Andris Berzins oraz premier Litwy Andrius Kubilius przekazali wyrazy współczucia z powodu śmierci pięciu polskich żołnierzy, którzy tego dnia polegli w Afganistanie.

RSS

"Nosem wbił się w ziemię"

01.06.10

W szpitalu zmarła czwarta osoba, która znajdowała się na pokładzie polskiego samolotu lecącego do Niemiec. Maszyna rozbiła się w Bielefeld - mieście pomiędzy Hannoverem a Dortmundem. Na miejscu zginęły trzy osoby. Czwarta - w szpitalu.

RSS

Gdzie jest testament polityczny Lecha Kaczyńskiego?

15.11.10

Ekspulsje polityczne w Prawie i Sprawiedliwości jeszcze się nie zakończyły. Grupa polityków PiS robi wszystko, aby Jarosława Kaczyńskiego sprowokować, ale jednocześnie nie zamierzają oni samodzielnie opuścić partii. Taka taktyka ma na celu snucie przez media niekończących się spekulacji na zasadzie „wyjdą – nie wyjdąâ€ i podtrzymywanie zainteresowania środowiskiem, które już wkrótce, najprawdopodobniej, założy nowe ugrupowanie polityczne. Jednocześnie gdzieś na marginesie walki o PiS-owski rząd dusz rozpoczyna się również walka o prawo do realizacji „testamentu politycznego” prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

RSS

Zagadka mordu sprzed 27 lat rozwiązana

29.05.10

Lubuscy policjanci schwytali mężczyznę, który - według śledczych - w 1983 roku zgwałcił i zabił 17-letnią dziewczynę. 59-letni obecnie Mirosław Cz. usłyszał zarzuty gwałtu i zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

South Stream coraz bliżej? Rosja i Serbia mają wkrótce podpisać umowę

08.07.14

Zapowiedziano to w Moskwie po rozmowach premierów obu krajów.

RSS

Putin walczy z żywnością, ludzie wiedzą i robią swoje. "Z brzoskwiń wychodzi wspaniały bimber"

08.08.15

Mieszkańcy Smoleńska próbują ratować żywność objętą sankcjami i przeznaczoną do zniszczenia.

RSS

"Jakikolwiek cień na ich życiorysach będzie ich eliminował". Przyszły szef MSZ o imigrantach

15.11.15

W "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski.

RSS

Kolejne słabe dane z gospodarki podcinają skrzydła złotemu

19.08.16

Dzisiejsza sesja przynosi publikację kolejnych słabych danych z polskiej gospodarki, Słowo ?zadyszka? staje się coraz bardziej uprawnione, ale miejmy nadzieję, że nadal jest to chwilowe spowolnienie, Kiepskie dane osłabiły polską walutę,,,

RSS

Kiedy skończy się powódź?: Wielka woda powoli opada, ale idą burze

22.05.10

Główne rzeki w swoich górnych biegach opadają, ryzyko przelania wałów zmniejsza się, ale coraz większe jest ryzyko ich przerwania. W Warszawie stan alarmowy na Wiśle został przekroczony o ponad metr. Niepomyślne są prognozy. Cały weekend ma być burzowy. Deszcz najpierw spadnie na południu.

RSS

Polski skład na Rio zatwierdzony. O medale powalczy 238 sportowców

15.07.16

238 sportowców w 23 dyscyplinach powołanych zostało do reprezentacji na igrzyska w Rio de Janeiro. Skład został ogłoszony i zatwierdzony w czwartek przez Polski Komitet Olimpijski.

RSS

Nie będzie "meczów przyjaźni"? Koniec zgody Legii i Pogoni

29.09.13

Nierozłączni? Do wczoraj. Wielka, dwudziestoletnia przyjaźń kibiców Legii Warszawa i Pogoni Szczecin właśnie dobiegła końca.

RSS

W 2010 roku zjedzie tu rzesza obcokrajowców: Ze Wschodu jedzie 200 tysięcy robotników

01.04.10

Do powiatowych urzędów pracy wpłynęło niemal 200 tysięcy deklaracji o zapotrzebowaniu na pracownika ze Wschodu - głównie Ukraińca, Białorusina i Rosjanina. Dostaną zatrudnienie, bo to tania siła robocza i garnie się do pracy. Codziennie około 700 Ukraińców składa wnioski o wizę.

RSS

Na razie nie będzie stanu klęski żywiołowej: Tusk: Uciekajcie bez zbędnych dyskusji

22.05.10

Mamy do czynienia z powodzią największą w historii - mówił wprost premier, który drugi dzień na własne oczy oglądał kataklizm na południu Polski. Apelował, by "bez zbędnej dyskusji" wysłuchiwać poleceń strażaków, zwłaszcza jeśli chodzi o ewakuację. Przyznał też, że na razie stanu klęski żywiołowej nie ogłosi.

RSS

Mourinho weźmie "Lewego"? "Jemu kończy się kontrakt"

08.11.12

"Mou" nie wykluczył kandydatury polskiego napastnika do swojego zespołu.

RSS

Prognoza na pięć dni. Czekają nas nieprzyjemne chwile

22.04.17

Weekend zapowiada się deszczowo, powieje także silny wiatr.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny