Rynek zadowolony z decyzji Fed

29.09.18

Wczorajsza decyzja Fed okazała się być pozytywna dla całego rynku giełdowego na świecie, Pomimo tego, iż Rezerwa Federalna zdecydowała się na podwyżki stóp procentowych, indeksy ruszyły w górę, Dodatkowo brak nowych wieści dotyczących ,,,

Po przyjeździe rozglądają się za polskimi żonami. "Trudno o tym mówić, ale są one mało atrakcyjne" - przyznaje urzędnik infiltrujący środowisko stadionowych handlarzy z Nigerii. Według informatora z policji, imigranci ci - wyglądający często jak "gangsta raperzy" - handlują też narkotykami. PiS i SLD planują wystawić swych kandydatów w czerwcowych wyborach prezydenckich, choć nie wiadomo jeszcze, na kogo padnie partyjny wybór - wynika z informacji PAP uzyskanych ze źródeł w obu partiach. W poniedziałek w Subirats policja zastrzeliła ostatniego z podejrzanych.USA/ TRUMP / WOJNY HANDLOWE: Szef Białego Domu napisał wczoraj na Twitterze, że wyższe cła na stal i aluminium mogłyby nie obejmować Meksyku i Kanady, jeżeli te zgodzą się na wynegocjowanie uczciwych warunków w ramach porozumienia NAFTA Mam w domu zdjęcie z Andrzejem Gołotą. Patrzy się (trochę w górę) na mnie swoim groźnym spojrzeniem. Nie muszą startować, ale wielu krewnych ofiar smoleńskiej katastrofy chce iść na Wiejską. I tych z prawa, i tych z lewa. W obu wypadkach do końca nie wiadomo po co.


To był mały, ale symboliczny gest. 8 lutego 2010 roku z logo MTV zniknął napis "Music Television". Stacja, która stworzyła formułę wideoklipu i uczyniła ją integralnym elementem kultury masowej, przyznaje, że z muzyką ma już niewiele wspólnego.

To mają być "swoiste odcinki promocyjne". Tak minister infrastruktury Cezary Grabarczyk mówi o niektórych odcinkach autostrad, którymi będzie można jeździć za darmo. Resort zdecydował, że samochody osobowe i motocykle nie będą płacić za przejazd częścią obwodnic. Sprawdź, o które odcinki chodzi. Wybierzcie materiał tygodnia Kontaktu 24.

Zaczną tam, gdzie jeszcze nie kopano. Ustalenia dziennikarza śledczego portalu tvn24.pl. W drugiej turze wyborów prezydenckich kandydaci będą walczyć o głosy lewicy. Grzegorz Napieralski zdradza, czym mogą je zdobyć."Zagram kochankę głównego bohatera" - mówi o swej najnowszej roli Julia Kamińska, znana lepiej jako Brzydula z serialu TVN. Przy okazji aktorka zdradza pikantny szczegół z planu filmu "Historia Roja". "Gram tam sceny rozbierane" - przyznaje. Polacy mają ją w pamięci, jako młodą dziewczynę, która na festiwalu Eurowizji zaśpiewała "To nie ja byłam Ewą" i zajęła drugie miejsce. Ale czas biegnie nieubłaganie. Dotyczy to też Edyty Górniak, która świętowała jubileusz. Zaangażowała do niego swojego synka. Zobacz zdjęcia z koncertu. Lee Hsien Loong w niedzielę zasłabł w czasie wystąpienia podczas narodowego święta Singapuru i został zniesiony z mównicy. Po około godzinie był jednak w stanie wrócić i dokończyć przemówienie, zapewnił również, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku.

RSS

Przeznaczy 20 mln zł: Rząd zapłaci za pogrzeby ofiar

15.04.10

Premier Donald Tusk podpisał uchwałę, na mocy której rząd przeznaczył 20 mln zł na sfinansowanie uroczystości pogrzebowych oraz kosztów związanych z pochówkiem osób tragicznie zmarłych w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

RSS

Cenne zwycięstwo Stelmetu. Zadecydowała dramatyczna końcówka

08.12.16

Koszykarze mistrza Polski Stelmetu BC Zielona Góra pokonali włoskie Dinamo Sassari 81:78 w meczu 8. kolejki Ligi Mistrzów FIBA. To czwarte zwycięstwo zespołu trenera Artura Gronka w grupie E.

RSS

Firmy kredyty biorą, a Polacy nie

15.02.12

Polacy zakasali rękawy i wzięli się za spłatę kredytów, Zadłużenie gospodarstw domowych spadło w styczniu o ok, 0,6 mld zł, Jakby tego było mało, gospodarstwa domowe dalej oszczędzają na potęgę, Zupełnie inaczej postępują przedsiębiorcy #8211; ,,,

RSS

Sonia ma nadwagę. Chce schudnąć, by założyć wymarzoną sukienkę na studniówkę

29.05.15

Brak regularności i miłość do słodyczy powodują, że bohaterka najnowszego odcinka "Pożegnania z wagą" wciąż przegrywa walkę z nadprogramowymi kilogramami.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Wyrok TK ws. ustawy dezubekizacyjnej odroczony

15.01.10

Z przyczyn proceduralnych Trybunał Konstytucyjny odroczył zapowiadany na dzisiaj wyrok ws. ustawy obniżającej wyższe emerytury oficerom służb specjalnych PRL i członkom WRON. Ogłaszając tę decyzję, prezes TK Bohdan Zdziennicki nie podał kolejnego terminu wyroku.

RSS

Zamachowiec "w wieku 12-14 lat". "Wszędzie fragmenty ciałÂ i krew".

22.08.16

"Zabawa już się kończyła, gdy wśród tańczących doszło do potężnej eksplozji".

RSS

Chciał uprowadzić samolot i lecieć do Soczi. Turcy poderwali F-16

08.02.14

Pasażer oświadczył, że na pokładzie znajduje się bomba.

RSS

Ceny paliw spadają razem z temperaturą

22.07.10

Wkraczamy coraz głębiej w okres wakacyjny, a ceny paliw na stacjach w Polsce spadły drugi tydzień z rzędu, Najbliższe dni większych zmian w tym względzie nie przyniosą, W stałych notowaniach cen paliw na stacjach w Polsce, jakie regularnie prowadzi firm

RSS

Potencjalne impulsy

01.10.10

Poranne doniesienia z Irlandii i Hiszpanii w dużej mierze rozładowały bagaż potencjalnych impulsów dla rynków finansowych przygotowanych na dzisiejszy dzień, Potencjalne emocje może jeszcze wywołać popołudniowa seria raportów makroekonomicznych ze Stanów

RSS

Czy jesteśmy przygotowani na wprowadzenie waluty euro?

01.05.10

W dniu 1 maja będziemy świętować szóstą rocznicę obecności Polski w Unii Europejskiej, Systematycznie toczą się dyskusje odnośnie wprowadzenia w naszym kraju unijnej waluty #8211; euro, Czy jesteśmy jednak na to gotowi? Czy Polacy są odpowiednio ,,,

RSS

Protest mieszkańców. Uchodźców nie będzie

22.11.15

Jeden z ośrodków wypoczynkowych w Koszelówce pod Płockiem (Mazowieckie), który planował przyjęcie uchodźców w ramach ich unijnej relokacji, wycofał się z tego zamiaru.

RSS

Zaskakujący sondaż: PO ma z kim przegrać

15.07.11

"Wprost" dotarł do wyników sondażu zleconego przez ruch Obywatele do Senatu założony przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Jego wyniki są zaskakujące: inicjatywa prezydentów w wyborach do Senatu może zdobyć więcej głosów niż Platforma Obywatelska.
Donald Tusk (fot. premier.gov.pl)

RSS

Banki centralne znów na topie

08.07.17

Powoli dobiega końca pierwszy tydzień drugiego półrocza i trzeba przyznać, że był to ciekawy tydzień, biorąc pod uwagę ilość odczytów oraz wydarzeń makroekonomicznych, Co więcej, dzień dopiero się zaczął i przed nami ciekawe ,,,

RSS

Kolejny rekord wielkości zapasów ropy naftowej w USA

08.04.17

Notowania ropy naftowej rozpoczęły wczorajszą sesję od wzrostów, jednak ostatecznie zakończyły ją na minusie, Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadła wczoraj z powrotem poniżej poziomu 51 USD za baryłkę, Dzisiaj rano notowania ,,,

RSS

Watykan: 40 cywilów zginęło w nalotach koalicji na Trypolis

01.04.11

Co najmniej 40 cywilów zginęło w nalotach międzynarodowej koalicji na Trypolis - poinformował wysoki przedstawiciel Watykanu w libijskiej stolicy, powołując się na świadków.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny