Jeden, który psuje imprezę

29.09.18

Trzeci kwartał zamykałby się w pozytywnych nastrojach, gdyby nie dyskusja o włoskim budżecie, gdzie przyszłoroczna dziura będzie większa niż wcześniej zakładano, Jest to oczywiście negatywna informacja dla EUR, ale spadek EUR/USD,,,

W internecie kwitnie handel zarejestrowanymi kartami SIM - pisze "GW". Budowanie torów, na których zawodnicy uzyskują prędkość 140-150 km/godz., to przesada - tak o torze, na którym zginął 21-letni gruziński saneczkarz, mówi polski zawodnik Piotr Orsłowski. Do podobnych wniosków doszła Międzynarodowa Federacja Saneczkarska, która przed dzisiejszymi zawodami zdecydowała się na radykalną decyzję. Prognoza ministra rolnictwa.Mario Draghi wspominając, że w warunkach postępującego ożywienia konieczne jest dostosowanie parametrów polityki by zachować jej dotychczasowy wpływ na sferę realną nie powiedział nic nowego, Wystarczyło to jednak by rozbudzić popyt na ,,, Rynki czekają dzisiaj na dane o amerykańskim PKB, Zrobiło się trochę nerwowo po wczorajszej publikacji wskaźnika o zamówieniach na dobra trwałe, które wypadły zaskakująco słabo, Prezydent Komorowski w "Kropce nad i".

Grecja, dla której dzisiaj mija termin spłaty kolejnej raty zadłużenia, zawdzięcza kredytodawcom łącznie 242,8 mld euro.

Minister sprawiedliwości każe skontrolować kancelarie tajne, w których przechowywane są akta najważniejszych śledztw. To efekt wczorajszej publikacji "Dziennika Gazety Prawnej", który ujawnił wstrząsające wyniki kontroli w tych kancelariach z 2008 roku.

Alternatywa dla piły. Średni wynik uzyskany przez szóstoklasistów podczas tegorocznego ogólnopolskiego sprawdzianu to 24,56 punktów na 40 możliwych - wynika ze wstępnych informacji opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE) na jej stronie internetowej. W "Faktach po Faktach" Julia Pitera (PO) i Jarosław Krajewski (PiS).Obwodnica i krajowa jedenastka w kierunku Koszalina - zalane. To efekt nawałnicy jaka w piątek w nocy przeszła nad Szczecinkiem (woj. zachodniopomorskie). Ucierpiały też przedszkola, warsztaty samochodowe i siedziba Caritasu. - Klimat się zmienia i taka pogoda będzie powtarzać się częściej - zapowiada prof. Szymon Malinowski z Zakładu Fizyki Atmosfery UW. Integracja europejskiego rynku finansowego poprawiła się, ale rynek ten wciąż jest bardziej rozdrobniony niż przed kryzysem - wynika z opublikowanych w poniedziałek raportów Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego. Już obowiązuje nowa ustawa o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Określa zasady i tryb wymiany informacji podatkowych z innymi państwami, obowiązki instytucji finansowych w zakresie automatycznej wymiany informacji podatkowych i kontrolę ich wykonywania.

RSS

Nie ma strachu rok po krachu

29.08.16

Od czarnego poniedziałku, kiedy świat zadrżał o Chiny a rynkami wstrząsnęła gigantyczna awersja do ryzyka minął rok, Tego, że czarne scenariusze nie uległy zmaterializowaniu dowodzą stopy zwrotu notowane od tego czasu przez ryzykowny i ,,,

RSS

W Australii rozpoczęły się wybory parlamentarne

22.08.10

Dzisiaj w Australii rozpoczęły się wybory parlamentarne. Według ostatnich sondaży rządząca Partia Pracy powinna pokonać opozycyjnych konserwatystów niewielką przewagą głosów.

RSS

Jak się ubrać wyjeżdżając na weekend?: Pogoda wymęczy Polaków. To już anomalie?

15.06.10

Na zmianę: albo skwar, albo oberwanie chmury - na takie kaprysy pogody muszą przygotować się Polacy, którzy nie chcą spędzać weekendu w domu. Mają być bite historyczne rekordy ciepła, a po chwili niebezpiecznie duże opady. Zobacz, gdzie i kiedy będą największe upały i ulewy.

RSS

Lech Kaczyński o uroczystościach w Katyniu: Prezydent: Lepiej byłoby jechać razem

08.03.10

Byłoby lepiej, żeby to była wspólna wyprawa prezydenta i premiera - tak Lech Kaczyński mówił o udziale najważniejszych polskich władz w uroczystościach rocznicowych w Katyniu. Zapowiedział, że swą obecnością na obchodach 10 kwietnia nie zamierza zaogniać stosunków z Rosją.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

"Marcin P. gra rolę. Nie wiem, czy sam ją napisał"

29.06.17

Bartosz Arłukowicz i Tomasz Rzymkowski w "Faktach po Faktach" o przesłuchaniu byłego szefa Amber Gold.

RSS

Rooney i spółka w Sukiennicach

08.06.12

RSS

Sprawa trafiła do sądu: Legalizowali pobyt Wietnamczyków w Polsce

15.01.10

Blisko 50 osób brało udział w przekrętach przy legalizowaniu pobytu Wietnamczyków w Polsce. Prawo obchodzono w najróżniejszy sposób: firmy zatrudniały skośnookich pracowników, którzy nigdy nie zjawiali się w pracy, właściciele lokali podpisywali fikcyjne umowy wynajmu, a Polacy zostawali ojcami wietnamskich dzieci. Wczoraj sprawa trafiła do sądu rejonowego w Mysłowicach.

RSS

Mocna przecena złotego

01.08.14

Pogorszenie nastrojów na rynkach akcji i silna realizacja zysków na rynku długu, przy wsparciu spadającego eurodolara i analizy technicznej, przełożyła się na mocą wyprzedaż złotego, W relacji do głównych walut był on najsłabszy od ,,,

RSS

Nieuzasadniony tryb paniki

22.04.18

Wczoraj wieczorem funt zaliczył silną przecenę, gdyż rynek wystraszył się ostrożnego tonu w wywiadzie prezesa Banku Anglii Carneya, co zostało odebrane jako obniżenie szans na podwyżkę stopy procentowej na majowym posiedzeniu, Jednak ,,,

RSS

Warszawskie byki bez wigoru

08.02.11

Na głównych giełdach europejskich indeksy idą w górę, DAX zalicza kolejny rekord, Wall Street nie zamierza przerywać hossy, Na naszej giełdzie widać było wyraźny brak wiary w kontynuację zwyżki, Indeks naszych największych spółek w trakcie poniedziałkowe

RSS

Ostateczny koniec kary śmierci w Polsce

29.08.13

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę.

RSS

Złoty gwałtownie traci

15.06.16

Frank szwajcarski zbliża się do 4,10 zł, Euro kosztuje już niemal 4,45 zł, To nie zły sen - to wtorkowy poranek i efekt napięcia na rynku, Pomimo dobrych danych na temat inflacji, inwestorzy wycofują się z Polski,

RSS

Zatrzymany za "inną czynność seksualną" wobec 8-latki

01.05.10

Policja aresztowała mężczyznę oskarżonego o napaść na tle seksualnym na ośmioletnią dziewczynkę. To 27-letni mąż matki dziewczynki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

RSS

Popioły wulkaniczne wciąż groźne: Na Okęciu wylądowały trzy samoloty

22.04.10

Tuż po godz.19 na warszawskim lotnisku Chopina wylądowały trzy samoloty: z Austrii, Węgier i Bułgarii - poinformował rzecznik lotniska Kamil Wnuk. Dwa z tych samolotów - z Austrii i Węgier - planowały jeszcze w poniedziałek odlecieć do swoich krajów. Pasażerowie byli już po odprawie.

RSS

Kocham Pana, panie Putin

08.10.10

Premier Rosji Władimir Putin otrzymał w czwartek, na swoje 58 urodziny niezwykły prezent - kalendarz z ubranymi w samą bieliznę, ponętnymi studentkami dziennikarstwa Uniwersytetu Moskiewskiego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny