Jeden, który psuje imprezę

29.09.18

Trzeci kwartał zamykałby się w pozytywnych nastrojach, gdyby nie dyskusja o włoskim budżecie, gdzie przyszłoroczna dziura będzie większa niż wcześniej zakładano, Jest to oczywiście negatywna informacja dla EUR, ale spadek EUR/USD,,,

Dzięki Finlandii.        Już wkrótce w księgarniach na Białorusi ukaże się książka o Aleksandrze Łukaszence. Jej autor, znany rosyjski pisarz Roy Miedwiediew, zachwyca się białoruskim prezydentem i jego pomysłami na zarządzanie państwem.
       Według Miedwiediewa Łukaszenka stworzył system, który stawia Białoruś wyżej od Rosji. Autor książki udowadnia, że po rozpadzie Związku Radzieckiego władzom w Mińsku udało się: zachować zakłady przemysłowe, ulepszyć drogi i zapewnić opiekę socjalną obywatelem.
       Zdaniem Roya Miedwiediewa Białoruś jest krajem bardziej rozwiniętym i zadbanym niż Rosja. W wywiadzie dla białoruskiego "Euro-Radia" pisarz twierdzi, że żadne z rosyjskich wydawnictw nie zdecydowało się wydrukować pozytywnej książki o Białorusi. Dopiero gdy utrzymujący przyjacielskie kontakty z Aleksandrem Łukaszenką mer Moskwy Jurij Łużkow zdecydował się zakupić 2 tysiące egzemplarzy, można było rozpocząć druk.
       Książka nosi tytuł "Aleksander Łukaszenka - fenomen białoruskiego modelu" i opowiada o tym, jak w ostatnich 20 latach rozwijała się niepodległa Białoruś. Najwięcej miejsca zajmuje w niej opis białorusko-rosyjskich stosunków gospodarczych i politycznych. Zdaniem autora nieprawdziwe są twierdzenia, że Białoruś żeruje na rosyjskiej gospodarce. Miedwiediew twierdzi, że to Moskwa najwięcej skorzystała na współpracy z Mińskiem.
Poza przemówieniami na uroczystościach pogrzebowych ofiar katastrofy Tu-154 próżno było szukać publicznych wystąpień Jarosława Kaczyńskiego. Spekulowano, że kandydat PiS na prezydenta przemówi dopiero w drugiej połowie maja. A jednak stanie się to dużo, dużo wcześniej. Już dziś.Kanadyjskie władze zamknęły swoją ambasadę w Iranie i dały pięć dni na opuszczenie kraju przez irańskich dyplomatów - podała agencja Reutera. Valencia oraz Atletico Madryt uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Hiszpanii. W bieżącym tygodniu uwagę inwestorów na rynku ropy naftowej przyciągnęło przede wszystkim zamknięcie ropociągu Forties ? kluczowej arterii tego typu w Wielkiej Brytanii, Zdarzenie to podciągnęło w górę notowania ropy naftowej, jednak ,,,

Chiny zbudowały nową przystań dla okrętów wojennych w pobliżu administrowanych przez Japonię wysp Senkaku/Diaoyu na Morzu Wschodniochińskim - poinformowała w japońska agencja prasowa Kyodo, powołując się na swoje źródła.

Politycy na pomoc kredytobiorcom. "Rosyjski jest śpiewny, a polski szeleści" - stwierdziła Anne Applebaum, potencjalna kandydatka na pierwszą damę. Mówiąc o Polsce, podkreśliła swój bliski stosunek do naszej kultury. Bo choć pochodzi z rodziny amerykańskich Żydów - jak wyznała - w domu zawsze miała choinkę na Boże Narodzenie.

O sytuacji w PO w "Faktach po Faktach".

Producent napoju energetycznego Red Bull w USA, firma Red Bull North America złamał zasady dotyczące sankcji wobec Kuby - poinformował Departament Skarbu i nałożył na firmę grzywnę. Najważniejszym wydarzeniem czwartkowej sesji było posiedzenie ECB, podczas którego podjęto decyzję o obniżeniu podstawowych stóp procentowych do najniższego poziomu w historii oraz rozpoczęciu programu luzowania ilościowego na wzór Stanów ,,,Ich gorące opinie towarzyszą głośnym wydarzeniom politycznym. Jedni porównują rządowe afery do własnych przygód z masturbacją, drudzy wolą być ostrożni i prognozują, że „może być różnie”, a jeszcze inni po prostu chwalą tych polityków, którzy im płacą. „Wprost” ujawnia kulisy pracy politycznych komentatorów: politologów, socjologów i ekspertów od wizerunku.
W połowie lipca zginęło młode małżeństwo. Jeśli sam znajdzie sprawcę, być może dostanie odszkodowanie. Tylko jak ma to zrobić? Sąd odmawia zadośćuczynienia mężczyźnie, który trafiony kamieniem podczas stadionowych burd stracił oko. Ofiara chce dalej walczyć o swoje i pyta, dlaczego ubezpieczenie imprezy chroni organizatora, a nie kibica?

RSS

Kredyty mocno ruszyły

15.06.11

Banki wreszcie mają ręce pełne roboty, Wartość kredytów firm wzrosła o ponad 3 mld zł, a gospodarstw domowych o około 5 mld zł #8211; wynika z danych Narodowego Banku Polskiego o podaży pieniądza w maju, W firmach ożywienie, przedsiębiorcy kolejny ,,,

RSS

FED podtrzymuje tempo skupu aktywów

01.02.13

Kluczowym wydarzeniem wczorajszego dnia było spotkanie członków FOMC w sprawie stóp procentowych, Mając w pamięci zapisy z grudniowego posiedzenia, na którym część członków FED prezentowała opinię, że w 2013 roku należy ograniczyć ,,,

RSS

Podróż do kraju, gdzie kilku mężczyzn ma jedną żonę

15.05.17

Ceny wyprawy sprawdził Jakub Porada w programie "Pokaż nam Świat".

RSS

Zaginął z ponad 100 osobami na pokładzie. Szczątki "odnaleziono na morzu"

08.06.17

Zniknął w środę po południu.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Polce odebrano w Niemczech trzydniowe dziecko. Interweniuje RPO

19.08.16

Rzecznik Praw Obywatelskich zadecydował o podjęciu z urzędu sprawy.

RSS

Prosta droga, piękna pogoda. Jeden kierowca zginął na miejscu, drugi trafił do szpitala

01.09.17

Tragiczny wypadek między Raciborzem a Pietrowicami Wielkimi (Śląskie).

RSS

Cameron stawia szlaban imigrantom

29.11.14

"Bez świadczeń, łatwiejsza deportacja".

RSS

Polski reporter szedł z uchodźcami przez tysiąc kilometrów

08.12.15

Nie jadł, nie spał, nie kąpał się, przeszedł tysiąc kilometrów. Żył dokładnie tak jak uchodźcy i razem z nimi uciekał z piekła do normalnego świata. ("Fakty" TVN)

RSS

Zmysłowa sesja fotograficzna: Takiej Kowalczyk jeszcze nie widzieliście!

01.04.10

Kombinezon, narty i kijki - to "roboczy" strój Justyny Kowalczyk w czasie zawodów. Królowa Śniegu to jednak przede wszystkim piękna kobieta. Dowód? Spójrzcie na te zdjęcia. Rozwiane włosy, makijaż, odkryte ramiona - oto Justyna Kowalczyk jakiej nie znacie!

RSS

NATO zaprzecza, że zbombardowało pole naftowe w Libii

08.04.11

NATO zdementowało informacje libijskiego reżimu, jakoby zbombardowało ważne instalacje naftowe na złożu Sarir w południowo-wschodniej Libii. Komunikat w tej sprawie został wydany przez dowództwo sojuszu w Neapolu.

RSS

Wypadek na kolejce górskiej, pasażerowie w szpitalu

22.08.17

"Popełniono błąd w ocenie sytuacji".

RSS

Pracownik British Airways planował zamach terrorystyczny

01.03.11

Sąd Woolwich Crown Court w Londynie uznał dzisiaj pochodzącego z Bangladeszu byłego pracownika linii lotniczych British Airways winnym udziału w spisku, którego celem miał być zamach bombowy na samolot.

RSS

"Dość niszczenia edukacji"

29.10.16

Rodzice przeciw likwidacji gimnazjów.

RSS

Przeciwnicy ostrzegają: Zaleje nas genetycznie modyfikowana żywność?

15.02.10

Przygotowana przez rząd ustawa spowoduje zalew Polski żywnością genetycznie zmodyfikowaną - ostrzegają przeciwnicy GMO. "Nie mamy wyjścia, musimy ją wprowadzić, bo tego wymaga od nas UE" - odpowiada rząd. Szykuje się gorąca dyskusja, bo do udziału w zaplanowanym na jutro w Sejmie wysłuchaniu publicznym zgłosiło się ponad 80 organizacji.

RSS

Dobre dane z USA pomagają dolarowi

15.09.14

Najważniejszą figurą, którą poznaliśmy w trakcie dzisiejszej sesji walutowej były dane dotyczące sierpniowej sprzedaży detalicznej na rynku amerykańskim, a także finalne odczyty dotyczące inflacji we Włoszech i Hiszpanii,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny