Trudna sprawa? Za interpretację fiskus weźmie 50 razy więcej

01.08.18

2000 zł - tyle będzie kosztowała wykładnia dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, jeżeli uzna on, że sprawa, z którą zgłasza się podatnik, jest skomplikowana. Resort chce w ten sposób odstraszyć firmy od składania zbyt dużej liczby wniosków o interpretacje. Eksperci uważają pomysł za absurdalny.

Białoruski opozycjonista Źmicier Pimienau, który w piątek został zatrzymany przy przekraczaniu polsko-ukraińskiej granicy na przejściu w Korczowej (Podkarpackie), po przesłuchaniu w prokuraturze został zwolniony do domu. Kolejna obniżka stóp procentowych stwarza przestrzeń do dalszych wzrostów na rynku akcji? Dla jednych "powrotem eurodolara na południe" byłoby osiągnięcie poziomów rzędu 1,1215-20, czyli dotychczasowych minimów z tego miesiąca - inni mogą się zadowolić tym, co jest już teraz, Mowa o kursach krążących przy 1,1385 - 1,14Materiał magazynu "Polska i Świat". Oznacza to, że ostateczny jest wyrok, w którym Trybunał uznał, że w ramach procesu i uwięzienia producenta nie złamano praw człowieka. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Dość napięta sytuacja w irackim Kurdystanie po przeprowadzeniu w poniedziałek referendum ws, niepodległości tego regionu, pozostaje nadal jednym z najważniejszych czynników na rynku tego surowca, Najbardziej nerwowo na kurdyjskie aspiracje,,,

"Mało który artysta w Polsce może zażądać tak pokaźnej sumy za zwykłą chałturę" - pisze "Fakt". Trzeba jednak przyznać, że Piotr Rubik potrafi dbać o zasobność swojego konta. Kilka dni temu muzyk zagrał godzinny koncert na imprezie jednej z firm. Sprawdź, ile zarobił. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie wykluczył we wtorek nowej amnestii. Wspomniał też o ewentualnym amnestionowaniu szefa Centrum Praw Człowieka „Wiasna” Alesia Bialackiego. Zaznaczył jednak, że Mikoła Statkiewicz powinien napisać prośbę o ułaskawienie.

Od czerwca ubiegłego roku osoby niepełnosprawne mają prawo wchodzić ze swoimi psami towarzyszącymi do urzędów, sklepów , restauracji i wszystkich miejsc, w których potrzebują asysty i pomocy swojego psa.
Niewidomi i słabowidzący jednak oceniają, że w praktyce to prawo jest nadal trudno wyegzekwować, bo społeczeństwo ma zbyt małą wiedzę na temat obowiązujących przepisów. Brakuje też świadomości, jak ważna jest rola psa towarzyszącego lub przewodnika w codziennym życiu osoby niepełnosprawnej.
Izabela Budzyńska niedawno rozpoczęła przygotowanie młodego psa do roli przewodnika dla niewidomego. Trenerka i opiekunka psa tłumaczy, że to nie jest zwykły czworonóg. Pies musi mieć bardzo spokojny i zrównoważony charakter. Nie może byc argesywny, i nie powinien bać się nagłych zdarzeń ani odgłosów. Musi umieć się skoncentrować na poleceniach trenera, a potem swojego pana. W wieku kilku miesięcy pies przechodzi socjalizację, gdzie musi nauczyć się reagować na polecenia i wypracować podstawowe zachowania potrzebne we współpracy z osobą niepełnosprawną. Potem przechodzi dalsze specjalistyczne szkolenie.
Izabela Budzyńska podkreśla, że pies przewodnik lub asystent osoby niepełnosprawnej nie powinien być zaczepiany, głaskany, ani karmiony przez jakiekolwiek obce osoby. Zdekoncentrowenie takiego psa w czasje jego pracy może być niebezpieczne dla osoby, której pies pomaga.
W Polsce działa kilka fundacji i stowarzyszeń, które przygotowują psy do roli przewodników lub asystentów pomagających niepełnosprawnym. Pies może aktywnie pracować dla osoby niepełnosprawnej około 8 -10 lat.

Prezydent-elekt Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył w czwartek, że mianował ministra spraw zagranicznych Ahmeta Davutoglu na swego następcę na stanowiskach premiera oraz przewodniczącego umiarkowanie islamistycznej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP). Karę ośmiu lat więzienia wymierzył we wtorek Sąd Apelacyjny w Lublinie 20-letniemu Przemysławowi G., który oblał benzyną i podpalił swoją dziewczynę oraz ich rocznego synka. Kobieta została trwale oszpecona; poparzone było też dziecko.Około miliona probówek zostało prawdopodobnie zniszczonych w kopenhaskim ośrodku badań nad rakiem. Wszystkiemu winne są padające ulewne deszcze w Danii. W czwartek woda podtopiła centrum badawcze. Urzędnicy samorządowi w niemal wszystkich polskich gminach łamią przepisy dotyczące gospodarowania śmieciami – wynika z protokołu NIK, do którego dotarł Wprost24. Z tego powodu Unii Europejskiej może nałożyć na Polskę dotkliwe kary finansowe.
Fot. Stock xchng.hu Zobaczymy taki poziom Wisły w Warszawie, jakiego nie widział nikt z żyjących - zapowiadał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Według prognoz rzeka podniesie się do poziomu niemal 8 metrów i zabraknie jej 20 centymetrów, by przelać się przez wały. A wtedy stolica utonęłaby.

RSS

Ito zleciał z belki. Pechowiec Sapporo

22.01.13

Podczas niedzielnego konkursu skoków Japończyk zatrzymał się tuż przed progiem.

RSS

PO debacie

29.03.10

Najważniejsze przesłanie tak zwanej debaty prezydenckiej kandydatów na kandydata prezydenckiego Platformy Obywatelskiej zostało uzyskane - media od tygodnia były skupione tylko na tym wydarzeniu, wszystkie informacyjne stacje telewizyjne ją relacjonowały, porankiem ci, którzy nie mają dostępu do internetu znajdą na "jedynkach" gazet informacje o debacie.

RSS

"Szczerze mówiąc, cierpliwość wobec Korei Północnej się skończyła"

01.07.17

Donald Trump po rozmowach w Waszyngtonie z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem.

RSS

Rynki po południu - weekendowe nastroje

15.08.15

Piątkowy popołudniowy handel na rynkach przebiega dość spokojnie w nastrojach weekendowo ? wakacyjnych,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Wynagrodzenia przejmą inicjatywę?

08.03.16

Po wczorajszych mieszanych odczytach indeksu ISM z sektora usług, amerykański rynek pracy jest w centrum uwagi, Czy zmiany wynagrodzeń mogą kreować więcej zmienności niż ?payrollsy?? EUR/PLN powraca do okolic 4,33, choć notowania ,,,

RSS

Generał na prezydenckich salonach

01.12.10

Zapraszanie generała Jaruzelskiego na polityczne salony III RP to świetny sposób na rozmycie pamięci o tym czym było PRL. Traktowanie komunistycznego quasi-dyktatora jak pełnoprawnego prezydenta jest absurdem - i to pod każdym względem. A pomysł sięgania po jego rady, przed przyjazdem prezydenta Rosji, zakrawa na ponury żart.

RSS

Najstarszy bank świata na skraju bankructwa

29.12.16

Europejski Bank Centralny ogłosił, że najstarszy bank na świecie potrzebuje aż 8,8 mld euro (9,2 mld USD) aby poprawić swój bilans, Obliczenia oparte są na wynikach stress testu 2016 ? podał bank w komunikacie w poniedziałek powołując ,,,

RSS

Prawie trzy promile i 31 stopni C. TOPR uratował pijanego turystę

15.11.16

Został znaleziony nieprzytomny na szlaku do Morskiego Oka.

RSS

Napastnik popełnił samobójstwo: Masakra w USA. Zginęło dziecko

22.06.10

W San Bernardino w Kalifornii (zachodnie wybrzeże USA) napastnik otworzył w restauracji ogień do rodziny swojej pasierbicy, zabijając dwie osoby, w tym 8-letnie dziecko. Ranna została kobieta i jej sześcioletni synek. Obydwoje walczą o życie w szpitalu.

RSS

Napieralski nie chce być wicepremierem u Tuska

22.06.10

Grzegorz Napieralski nie zamierza rozmawiać o stanowisku wicepremiera w rządzie Donalda Tuska w zamian za udzielenie w II turze wyborów poparcia Bronisławowi Komorowskiemu. Lider SLD oczekuje, że tak Komorowski, jak i Jarosław Kaczyński określą się ws. kwestii programowych, na których zależy lewicy.

RSS

Negocjował porozumienie atomowe, aresztowany jako szpieg

29.08.16

W Iranie aresztowano pod zarzutem szpiegostwa członka zespołu negocjacyjnego tego kraju, który wynegocjował z sześcioma mocarstwami porozumienie w sprawie irańskiego programu nuklearnego - poinformował w niedzielę rzecznik irańskiego wymiaru sprawiedliwości.

RSS

Ropa - przełamana linia trendu

01.04.12

Wczoraj na wykresie dziennym notowań USOil niedźwiedzie zdecydowanie przełamały trend rosnący budowany od 4 października ubiegłego roku #8211; niebieska linia na wykresie,

RSS

Remis z Niemcami dał kopa rywalom Polaków

08.06.17

Age Hareide, trener reprezentacji Danii, naszego rywala w eliminacjach mistrzostw świata 2018, ocenił wtorkowy mecz z Niemcami (1:1) jako bardzo ważny w procesie budowy jego drużyny. - Myślałem, że potrwa to dłużej, ale już jesteśmy gotowi zmierzyć się z każdym - powiedział selekcjoner.

RSS

Jakie są zarobki w Moskwie? Zdecydowanie wyższe niż w Warszawie

29.09.14

Stolica Rosji pod względem wysokości wynagrodzeń zbliża się do poziomów zachodnich.

RSS

Przemyt narkotyków, plan zabicia agenta DEA. Były polski żołnierz w areszcie

29.09.13

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny