Trudna sprawa? Za interpretację fiskus weźmie 50 razy więcej

01.08.18

2000 zł - tyle będzie kosztowała wykładnia dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, jeżeli uzna on, że sprawa, z którą zgłasza się podatnik, jest skomplikowana. Resort chce w ten sposób odstraszyć firmy od składania zbyt dużej liczby wniosków o interpretacje. Eksperci uważają pomysł za absurdalny.

U nas śnieg i minusowe temperatury, a ona wygrzewa się w tropikach. Agnieszka Włodarczyk od kilku tygodni jest w swej wymarzonej podróży dookoła świata. Towarzyszy jej narzeczony Jakub Sićko. Aktorce tak spodobało się to podróżowanie, że najchętniej nie wracałaby do Polski. Podobnie jak środa, czwartek był dniem istotnych odczytów danych w strefie euro, Rano monachijski instytut Ifo opublikował wskaźnik nastrojów biznesowych, który wzrósł w lipcu do 106,2 pkt, Zestawienie stóp zwrotu za pierwsze półrocze przynosi wiele niespodzianek, Kto sześć miesięcy temu trafnie wytypował skład rynkowych liderów i outsiderów zasługuje na honorową nagrodę Nobla, W gronie rynków o najwyższych stopach zwrotu amerykański Dow JoZatrudnienie bezrobotnego może oznaczać dla przedsiębiorcy wymierne korzyści finansowe. Specjalna oferta urzędów pracy dotyczy tych bezrobotnych, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, są to np. osoby po 50. roku życia. Dlatego planując wzrost zatrudnienia w firmie, warto poszukać pracowników wśród zarejestrowanych osób bezrobotnych. Sondaż Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Jarosław Kaczyński i Tadeusz Rydzyk są jak stare małżeństwo. Miewają ciche dni, lecz przede wszystkim mają wspólny interes. Wybory.


Lewis Hamilton czuje się już mistrzem świata po raz trzeci w karierze, ale jego kolega z Mercedesa Nico Rosberg nie przepuścił okazji, żeby odgryźć się za ostatni incydent w USA. W Grand Prix Meksyku pojedzie z pierwszego pola, Brytyjczyk w kwalifikacjach był drugi.

W pierwszą rocznicę "czarnego czwartku" i uwolnienia kursu franka odbędzie się w Warszawie marsz frankowiczów. Wcześniej Kancelaria Prezydenta RP przekaże informacje odnośnie projektu ustawy dotyczącej kredytów walutowych. O tym, kto w tym roku zgarnie najwięcej statuetek złotych gramofonów, możemy jeszcze co najwyżej spekulować. Wiadomo natomiast, kogo zabraknie na dzisiejszym rozdaniu Grammy. Zakazem wstępu potraktowano artystę znanego z nieproszonych wtargnięć na scenę. Wiecie już, kogo?

Obecni są przedstawiciele prezydenta. Beavis i Butt-head, bohaterowie kultowej kreskówki z lat 90., wracają do MTV. Fani serii dawno już dorośli, słynna muzyczna stacja przestała puszczać muzykę, a młodzi ludzie zamienili telewizję na internet. Z kogo dwójka bohaterów może dziś kpić?
O ile ze śniegiem na ulicach walczą solarki, o tyle piesi zostali zostawieni sami sobie.Tomasz Zimoch, obok Justyny Kowalczyk i Adama Małysza, został gwiazdą igrzysk. Jego komentarze, już kilka minut po zakończeniu transmisji z zawodów, pojawiały się na YouTubie, Facebooku, Twitterze. Powstają nawet zbiory najlepszych powiedzonek Zimocha w portalach społecznościowych. Po trzech zwycięstwach w trzech kolejnych meczach polscy siatkarze są o krok od awansu na igrzyska olimpijskie. Selekcjoner i sami zawodnicy tonują jednak nastroje. - Cieszymy się z tego, co do tej pory osiągnęliśmy, ale wiemy, że do awansu jeszcze kawałek drogi - powiedział libero Paweł Zatorski. Stelmet Zielona Góra wygrał w Monachium z Bayernem 78:71 (15:16, 16:19, 32:17, 15:19) w meczu 6. kolejki Euroligi koszykarzy rozpoczynającej rundę rewanżową. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo mistrza Polski i jednocześnie drugie w grupie C.

RSS

CBA na uniwersytecie szuka przyszłych agentów

01.05.17

Materiał "Faktów po Południu".

RSS

Brexit ciągle żywy

01.03.16

Ciekawy tydzień zaczyna się od dzisiejszych danych o inflacji w strefie euro i wskaźnika PMI w Chinach (opublikowany zostanie w nocy z poniedziałku na wtorek), Rynki powoli dochodzą do siebie po niemrawym G20 ? oczekiwania były spore, ale ,,,

RSS

Jeżdżą na czerwonym przy fotoradarach. 31 tys. kierowców na zdjęciach

15.01.14

Najpierw policja, a teraz straż miejska prezentuje swoje statystyki dotyczące kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. W ubiegłym roku ich fotoradary w stolicy złapały 31 tys. kierowców. Blisko 11 tysięcy zdjęć urządzenia zrobiły na skrzyżowaniu Zamienieckiej i Fieldorfa.

RSS

Ministerstwo Zdrowia się podda?: Wojna o ceny leków

08.03.10

Czy Ministerstwo Zdrowia pod naporem zmasowanej krytyki zrezygnuje z pomysłu usztywnienia cen leków? Ekonomiści i przedstawiciele pacjentów zapowiadają ostrą walkę o to, by ceny w aptekach pozostały na takich zasadach jak dotąd. Czyli by nie wszędzie były identyczne.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

"Było to coś w rodzaju zemsty. Na pewno przegięli i to mocno"

01.09.13

Komentarze po incydencie z poznańskimi funkcjonariuszami.

RSS

Samochód uderzył w drzewo. Nie żyje jedna osoba

22.03.15

Mężczyzna zginął w wypadku samochodowym na drodze pomiędzy Bartkowem a Białym Błotem (woj. dolnośląskie). O zdarzeniu poinformował nas serwis mojaolesnica.pl.

RSS

Za przekroczenie uprawnień: Byli szefowie UOP pod sąd

22.02.10

Były szef Urzędu Ochrony Państwa Zbigniew Siemiątkowski, jego zastępca i szef zarządu śledczego tej instytucji odpowiedzą przed sądem za przekroczenie uprawnień w sprawie zatrzymania przed ośmiu laty ówczesnego prezesa PKN Orlen. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała w piątek do sądu katowicka prokuratura.

RSS

Amerykańska kolarka straciła złoto na ostatnich metrach. Polka blisko podium

08.08.16

Katarzyna Niewiadoma zajęła szóste miejsce.

RSS

Coraz mniej złudzeń?

01.07.16

Wielka Brytania: Podczas szczytu Unii Europejskiej David Cameron powtórzył, że decyzję o uruchomieniu procedury wyjścia w oparciu o Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego podejmie już przyszły premier, który zostanie wybrany we wrześniu, ,,,

RSS

Lech się żegna. Na raty

22.02.14

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 4:1. Goście żegnają się z honorem i bramką - dwa razy w polu karnym zablokowany jest Hamlainen, ale na wysokości zadania staje Kownacki.

RSS

Awaria w województwie świętokrzyskim: 14 tysięcy ludzi nie ma prądu

15.01.10

Po ataku zimy 14 tys. odbiorców pozbawionych jest w niedzielę wieczorem prądu w województwie świętokrzyskim. Wszystkie drogi są przejezdne. Część mieszkańców nie ma prądu od soboty.

RSS

Błysk geniuszu Messiego i sędzia uratowali fatalną Argentynę

22.06.14

Skazywany na pożarcie Iran przez ponad dziewięćdziesiąt minut nie dawał pograć Argentynie.

RSS

Włoskie szczyty z chorwackiego wzgórza. Obserwacja na 280 km

22.01.15

Uwieczniony na zdjęciu widok zapiera dech w piersiach.

RSS

Deficyt znacznie niższy od planowanego

22.10.14

W nocy poznaliśmy dobre dane z Chin, Agencja Moody?s obniżyła rating kredytowy Rosji - nie jest on jeszcze śmieciowy, ale już się do niego zbliża, Bardzo dobre dane nadeszły z Polskie, gdzie jak się okazuje deficyt budżetowy na koniec ,,,

RSS

Bezbronna "projekcja siły". Do czego Rosjanom potrzebne Mistrale?

01.12.14

Flota od początku swojego istnienia jest najsłabszym elementem militarnej potęgi Rosji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny