Spadek aktywności na rynku PLN

01.04.18

Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi lekkie wyhamowanie aprecjacji PLN wobec zagranicznych walut, PLN kwotowany jest następująco: 4,2045 PLN za euro, 3,4125 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5694 PLN względem franka szwajcarskiego,,,

15 nurków-saperów w wodach jeziora Rakowe. Ściana deszczu, wiatr o niewyobrażalnej prędkości. Dzisiejsze notowania europejskie nie były zbyt pomyślne dla wspólnej waluty, Od samego początku przewagę na rynku przejęła podaż i skutecznie kontrolowała przebieg handlu, Optymizm związany z doniesieniami z Włoch i Grecji, który jeszcze w piątek,,,W nocy funt brytyjski zanotował tzw, ?flash crash?, nurkując poniżej 1,20 względem dolara i w pobliże 4,60 względem złotego, Na wejściu Europy postępuje odreagowanie z pomocą łowców okazji, ale nerwowość pozostaje, Poza tym czekamy ,,, Dynamicznie zmieniająca się sytuacja prawna regulująca funkcjonowanie sektora Odnawialnych Źródeł Energii, stwarza dogodną możliwość wykorzystania istniejących uwarunkowań ekonomicznych na prowadzenie i realizację inwestycji w ,,, Radosław Sikorski chciał zabłysnąć na debacie, cytując jednego z królów Polski. Pomylił jednak władców, bo słowa "nie jestem królem sumień waszych" wypowiedział nie, jak chciałby minister, Władysław IV, a ostatni z Jagiellonów - Zygmunt August.

Przed Sądem Rejonowym w Suwałkach (Podlaskie) zeznawała we wtorek Agnieszka T., główny świadek w procesie dotyczącym korupcji związanej m.in. z działalnością telewizji publicznej. Ujawniła, że za umowę producencką z TVP musiała płacić kierownikowi redakcji.

Szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział w czwartek, że weźmie udział w dyskusji i podejmowaniu decyzji przez Platformę Obywatelską w sprawie wystawienia kandydata w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Jednocześnie zaznaczył, że Donald Tusk pokazał, iż "jego odpowiedzialność i patriotyzm są najwyższej próby". Po wygranych wyborach prezydenckich Platforma Obywatelska miała na serio ruszyć z różnego rodzaju reformami. Służba zdrowia, finanse publiczne, emerytury – to tylko niektóre z palących problemów, którymi miał się zająć rząd do spółki z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Pełne ustaw szuflady z niecierpliwością czekały na otwarcie.

Porażka z Polonią Bytom przelała czarę goryczy w Legii Warszawa. W niedzielę została rozwiązana umowa z trenerem Janem Urbanem oraz przyjęta dymisja dyrektora sportowego odpowiadającego za transfery Mirosława Trzeciaka. Zdobywca Pucharu Turcji Beskitas Stambuł postanowił zwrócić macierzystej federacji główne trofeum, zdobyte w konfrontacji z Buyuksehir Belediyesi. Według tureckich mediów finałowy mecz jest jednym z 19 z zeszłego sezonu, które znajdują się pod lupą policji i prokuratury. Demonstracja siły Polki we włoskim Asiago.W czwartek głównym czynnikiem wpływającym na nastroje na rynkach finansowych stała się napięta sytuacja geopolityczna na Bliskim Wschodzie, Arabia Saudyjska i jej koalicjanci z Zatoki Perskiej rozpoczęli naloty na cele w Jemenie, Zawodnicy Panthers Wrocław, wicemistrzowie Polski w futbolu amerykańskim w ramach akcji "Młodzi Waleczni" odwiedzili małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. - Oni mają ciężej niż my. Musimy im pomóc w tym trudnym czasie. W młodzieży jest przyszłość narodu, a my staramy się im pomagać tak jak możemy - mówił jeden z zawodników. Maluchy odwiedzinami i prezentami były zachwycone. - Takie wsparcie bardzo im pomaga - zapewniają lekarze. Siedmioletni bracia bliźniacy wypadli w środę po południu z okna na drugim piętrze bloku w Jaworznie (Śląskie), doznając ogólnych obrażeń. Policjanci wyjaśniają, czy dzieci miały właściwą opiekę.

RSS

Rekordzistą jest Zbigniew Ziobro: Tak europosłowie dorabiają sobie do pensji

01.02.10

Nawet 45 tysięcy złotych na rękę - tyle co miesiąc dostają europosłowie. Ale najwidoczniej dla niektórych to i tak za mało. Wielu naszych reprezentantów w Parlamencie Europejskim dorabia sobie w polskim Sejmie. Rekordzistą jest Zbigniew Ziobro z PiS, który pojawił się aż na 12 posiedzeniach sejmowej komisji. Ile zarobił?

RSS

Nasz kraj w amerykańskiej telewizji: CNN wypromuje Polskę i dobrze na tym zarobi

29.06.10

Od najbliższego poniedziałku Polska będzie przez tydzień tematem numer jeden w telewizji CNN. Znana brytyjska dziennikarka Fionnula Sweeney ma codziennie nadawać wywiady z ważnymi Polakami i reportaże o kraju. Polskie miasta i instytucje wykupiły w wielkiej międzynarodowej telewizji spoty reklamowe.

RSS

Trudny początek

01.06.12

RSS

"Szkoda, że nie grałyśmy z Hiszpanią"

29.06.13

- To co się stało to masakra jakaś, coś niemożliwego - mówi w rozmowie ze sport.tvn24.pl Anna Rędzia.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Kredyty a frank szwajcarski

08.06.11

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że "zamrożenie" kursu walutowego, nie musi odbywać się odgórnym dekretem, W jego opinii, same banki mogą wprowadzić taką możliwość, Na stronach internetowych Ministerstwa Gospodarki pojawił ,,,

RSS

Architektoniczne cuda 2010 roku

29.12.10

Piętrowy garaż, dom balansujący w powietrzu i kawiarnia na dachu w wiosce olimpijskiej – to zwycięzcy rankingu najlepszej architektury powstałej w 2010 roku. Listę ułożył brytyjski tygodnik The Observer.

RSS

Zawaliła się kamienica. Ratownicy z psami przeszukiwali gruzy

22.02.16

Przy ulicy Musialika w Bytomiu (woj. śląskie).

RSS

EUR/USD wraca poniżej 1,3700

22.05.14

Widoczne od rana zmiany na rynku funta przyniosły pośrednio osłabienie dolara, ale ostatnie minuty handlu na rynku EUR/USD odwracają ten trend i obserwujemy powrót cen poniej 1,3700,

RSS

Polskie jabłka zostają w Europie. Kupują je głównie Rosjanie

22.06.14

Kraje europejskie, w tym Rosja, pozostaną w najbliższych latach głównym rynkiem zbytu polskich jabłek - uważa profesor Eberhard Makosz, prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych. Warunkiem jest jednak wysoka jakość tych owoców.

RSS

EUR/USD - lekko w górę, ale nie na długo

08.05.12

Nieco lepsze dane z godz, 12:00 o dynamice nowych zamówień w niemieckim przemyśle w marcu (2,2 proc, m/m wobec oczekiwanych 0,5 proc, m/m) stały się pretekstem do wybicia notowań ponad poziom 1,3030, Nieważne, iż dane te zostaną jutro ,,,

RSS

Niedzielan ma uraz czaszki

08.03.10

Do przerwy w meczu brakowało kilku minut. Moment przed gwizdkiem sędziego, doszło jednak do zderzenia dwóch piłkarzy - Andrzej Niedzielan zderzył się z Mateuszem Hanzelem. Niedzielan trzymając się za głowę zszedł do szatni. Nikt jednak nie spodziewał się, że uraz, jakiego doznał, jest tak poważny. Piłkarz Ruchu Chorzów doznał złamania kości jarzmowej.

RSS

Optymizm UE w Iranie

08.11.15

Po wdrożeniu przyjętej w lipcu br. umowy nuklearnej między Teheranem a światowymi mocarstwami otworzy się "znaczący rozdział" w relacjach między Unią Europejską a Iranem - oświadczył w Teheranie przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

RSS

Mistrz zostawia ring niepokonany

22.09.17

Tego żaden kibic boksu się nie spodziewał. Amerykański pięściarz Andre Ward, właściciel trzech mistrzowskich pasów i u szczytu kariery przechodzi na sportowąÂ emeryturę. - Moje ciało nie wytrzymuje już reżimu treningowego - ogłosił nieoczekiwanie.

RSS

Indeks dolara w pobliżu tegorocznego szczytu

01.12.16

Indeks dolara w dalszym ciągu handlowany jest w pobliżu tegorocznego szczytu w oczekiwaniu na ważne publikacje z gospodarki amerykańskiej w tym tygodniu, Wczorajsze lepsze niż zakładał konsensus rynkowy dane odnośnie wzrostu amerykańskiego ,,,

RSS

Sztorm na Bałtyku. Nawet 9 stopni

01.02.13

Fale wyrzucały dziś na brzeg bryły lodu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny