Ważny test

15.01.18

Rynek FX wraca do dominującego tematu na ten rok, czyli kupowania EUR, Wczorajsza publikacja protokół z posiedzenia EBC potwierdza to, o czym rynek spekulował od tygodni ? koniec QE może przyjść wcześniej niż później, Dziś ważny test ,,,

Andrzej mówił kiedyś, że ludzie twierdzą, iż jest skończony, a on przecież ma z czego żyć, ma gospodarstwo i może sobie świetnie dać radę – mówi w rozmowie z „Wprost” specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego, a prywatnie dobry znajomy Andrzeja Leppera - Piotr Tymochowicz.
Andrzej Lepper i Piotr Tymochowicz (fot. FORUM) Blisko 30 posłów PO pisze do Schetyny. W wypadku zginął mężczyzna, a pięć innych osób zostało rannych.Gwałtownie zakończyła się konfrontacja Barcelony z Interem w półfinale Ligi Mistrzów. Po końcowym gwizdku w meczu, który dał awans do finału klubowi z Mediolanu, do cieszącego się trenera Jose Mourinho doskoczył bramkarz zespołu z Katalonii. Ale nie po to, by porozmawiać... W wyniku trwającej 13 dni zmasowanej kontroli jednorękich bandytów, celnicy skonfiskowali prawie 1,2 tys. urządzeń - poinformowało Ministerstwo Finansów. Kontrola trwała w dniach 9-22 grudnia 2009 r. W ramach akcji funkcjonariusze Służby Celnej prowadzili tzw. eksperymenty gry na automatach o niskich wygranych. Za kierownicą pijana 26-latka bez prawa jazdy.

Euro (EUR) znalazło wsparcie powyżej poziomu 1,3500, po tym jak wspólna waluta straciła ponad 200 pipsów po spotkaniu Fed, które miało miejsce w środę, Dolarowi amerykańskiemu (USD) udało się odzyskać grunt pod nogami wobec jena ,,,

Dobre dane z amerykańskiego rynku pracy wyraźnie poprawiły nastroje na giełdach, Kluczowe informacje nadejdą jednak w piątek, Wówczas okaże się, czy optymizm nie był przedwczesny, Czwartkową sesję indeks naszych największych spółek zaczął od ,,, Donald Tusk rozpoczyna drugą kadencję na stanowisku premiera od odwołania jednej z przedwyborczych obietnic. I nie jest to dobra wróżba na nadchodzące cztery lata.

Grupa archeologów z Polskiej Akademii Nauk dostała oficjalne pismo od rządu z prośbą o pomoc w badaniu terenu po katastrofie samolotu prezydenckiego. Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, pismo wysłane z kancelarii premiera do naukowców dotarło kilkadziesiąt minut temu.
Archeolodzy z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN są gotowi przygotować i wysłać na miejsce tragedii specjalną ekipę w ciągu kilku dni.
Teraz, po otrzymaniu oficjalnego sygnału od rządu, 6-osobowa ekipa zwiadowcza może wyjechać do Smoleńska prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia.
Specjaliści z ekipy rozpoznawczej muszą sprawdzić teren, na którym prowadzone byłyby wykopaliska i prace archeologiczne. Muszą między innymi ustalić czy trzeba będzie osuszyć miejsce wypadku specjalnymi pompami.
Właściwe poszukiwania i wykopaliska prowadziłaby ekipa około 20-stu archeologów.
Niedawno ujawniono, że na miejscu prezydenckiego samolotu Tu-154-M nadal znajdują się części maszyny. Miejsce katastrofy nie było należycie zabezpieczone, a przypadkowe osoby znajdowały rzeczy osobiste należące do ofiar katastrofy.
Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga odmówiła wszczęcia śledztwa dotyczącego odtajnienia przez byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego materiałów w sprawie tzw. afery hazardowej. Według CBA, które złożyło zawiadomienie, Kamiński mógł ujawnić tajemnicę państwową. Nużąca konsolidacja 1,2420-1,2500 przeciąga się w czasie, Wczoraj rynek nie otrzymał wyraźniejszych impulsów do jej sforsowania, Wprawdzie Narayana Kocherlakota z FED powtórzył, ze nie widzi zagrożeń inflacyjnych i w związku z tym, stopy ,,,Piątek przynosi realizację zysków na złotym po kilku dniach jego silnego umocnienia, efektem którego był wczorajszy spadek kursu USD/PLN do najniższego poziomu od początku grudnia i EUR/PLN do poziomów obserwowanych ostatnio w październiku 2011 roku, Ten Być może w przyszłości będzie potrzeba, by wrócić do większego zaangażowania. Trwa plaga fatalnych kradzieży na piłkarskich mistrzostwach świata w RPA. Ofiarą złodziei padli już m.in. piłkarze Anglii. Tym razem rabusie włamali się do biura Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej w tym kraju. Co ukradli? Coś innego, niż myśleli, że kradną...

RSS

Gen. Petelicki: Bogdan Klich nie ma honoru. To nieudacznik

22.12.10

- W kwestii bezpieczeństwa państwa leżymy na łopatkach, bo rządzący patrzą na słupki sondażowe. A skoro słupki są wysokie to nie ma potrzeby by zmieniać cokolwiek – ostrzega w rozmowie z Wprost24 założyciel GROM-u gen. Sławomir Petelicki. Gen. Petelicki podkreśla, że w ostatnich miesiącach ponieśliśmy ogromne straty mimo że Polska nie stała się ofiarą ataku z zewnątrz. A gdybyśmy zostali zaatakowani? – Polska armia jest zorganizowana gorzej niż siły zbrojne Białorusi – nie ma wątpliwości gen. Petelicki. I ostro krytykuje rządzących: – Donald Tusk to dla mnie smarkacz, a minister Bogdan Klich to nieudacznik.
Gen. Sławomir Petelicki (fot. FORUM)

RSS

Nagrody MKiDN

15.06.10

      Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego została wręczona w siedzibie ministerstwa.
      Nagrodę otrzymali: Paweł Althamer w dziedzinie sztuki wizualnej za najważniesze wydarzenie 2009 i projekt "Wspólna sprawa", który miał swój finał 4 czerwca ubiegłego roku w Brukseli. Piotr Anderszewski - w dziedzinie muzyka, Andrzej Bart - w dziedzinie literatura, a powieści "Fabryka muchołapek", "Rewers" i stworzenie scenariusza do filmu "Rewers"; Agata Buzek w dziedzinie film za rolę w "Rewersie" oraz sukces na festiwalu Berlinale, gdzie została uznana za jedną z 10 najbardziej utalentowanych młodych aktorów. Grzegorz Jarzyna w dziedzinie teatr, Bartek Konopka za reżyserię "Królika po berlińsku", Borys Lankosz za reżyserię "Rewers", Krzysztof Warlikowski, Aleksandra Kurzak w dziedzinie muzyka, profesor Maria Poprzęcka w dziedzinie literatura, Robert Więckiewicz w dziedzinie film.
       Nagrody specjalne za całokształt twórczości minister przyznał Tadeuszowi Konwickiemu i Tomaszowi Stańko. Nagrodę honorową otrzymało Narodowe Centrum Kultury. Janusz Anderman, Katarzyna Kolenda-Zalewska, Kamila Grecka otrzymali dyplomy.
       Laureaci otrzymują oprócz statuetki także nagrodę finansową.
       Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawana jest od 1997 roku. Otrzymują ją artyści, twórcy i animatorzy kultury w uznaniu całokształtu ich działalności, bądź za wybitne osiągnięcia w danym roku w dziedzinie: twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
 

RSS

Przeciętny marzec, ale udany kwartał

01.04.12

Pod koniec lutego pisaliśmy, iż marzec będzie dla złotego miesiącem korekty, Rzeczywiście w ostatnim miesiącu pierwszego kwartału polska waluta traciła, ale nie było to znaczące osłabienie,

RSS

Poseł Palikota: Czy PiS "nie jest wtyczką obcych wywiadów"?

15.12.11

Należy zbadać, czy działania PiS nie są inspirowane przez obce służby specjalne - apeluje poseł Armand Ryfiński z Ruchu Palikota. PiS zapowiada zaskarżenie Ryfińskiego do komisji etyki poselskiej i nie wyklucza pozwu przeciwko politykowi.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Były minister sportu przerywa milczenie: Drzewiecki: Zabito mi matkę

01.03.10

To mocne słowa byłego ministra sportu, jednego z bohaterów afery hazardowej. "Polska to dziki kraj" - mówi Mirosław Drzewiecki polonijnym mediom, które rozmawiały z nim na Florydzie. "Zabito mi matkę" - oskarża ludzi, którzy - według niego - "pójdą do piekła".

RSS

Zajmie się tym prokurator: Hitler zaprasza na imprezę klubową

22.01.10

Prokuratura zapowiada, że przyjrzy się sprawie plakatu z wizerunkiem Adolfa Hitlera i nazistowskim orłem, który reklamuje imprezę w warszawskim klubie muzycznym "Skłot".O sprawie poinformowała telewizja TVN Warszawa. Według tej stacji, mieszkańcy Pragi, gdzie mieści się klub "Skłot", są "zniesmaczeni".

RSS

Słabsze dane z Zachodu. Co z frankowiczami?

08.04.19

Kolejny odczyt potwierdzający słabą kondycję niemieckiego przemysłu, Indie obniżyły stopy procentowe, Projekt pomocy frankowiczom nie idzie do przodu

RSS

Janukowycz otrzymał ultimatum od przedsiębiorców

22.11.10

Mali i średni przedsiębiorcy Ukrainy czekają na weto prezydenta Wiktora Janukowycza wobec niekorzystnego dla nich kodeksu podatkowego do godz. 18 w poniedziałek. Jeśli weta nie będzie, rozpoczną zbieranie podpisów o referendum w sprawie usunięcia prezydenta.

RSS

"Gry komputerowe służą rekrutacji do organizacji przestępczych"

08.08.16

Urząd ds. telekomunikacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich ostrzegł, że "organizacje przestępcze propagujące radykalne ideologie próbują rekrutować młodych ludzi poprzez niektóre gry elektroniczne" - podała w niedzielę agencja WAM.

RSS

Draghi wpływa na euro

08.04.17

Waluta amerykańska zyskuje na wartości na początku czwartkowej sesji, Indeks dolara oscyluje wokół 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej, Eurodolar ustanowił dziś nowe tygodniowe minimum, co było związane z lekko gołębimy wypowiedziami,,,

RSS

Lewandowski o informacjach Piskorskiego: Była współpraca z Niemcami, co nie oznacza finansowania

29.04.14

Komisarz UE Janusz Lewandowski odniósł się w rozmowie z TVN24 do zarzutów stawianych przez byłego partyjnego kolegę Pawła Piskorskiego (niegdyś sekretarza generalnego KLD), który stwierdził, że niemiecka CDU finansowała Kongres.

RSS

"Rosja próbuje podzielić sojuszników, Polska dobrze zna te działania"

15.07.16

Amerykański senator Bob Corker w rozmowie z "Faktami z Zagranicy" w TVN24 BiS.

RSS

Zmienność kusi spekulantów

29.01.15

Wczoraj inwestorzy nie mogli narzekać na nudę, Wysyp danych o charakterze makroekonomicznym oraz zmienność na głównie granych parach walutowych stanowiły doskonałą pożywkę dla wielbicieli mocnych wrażeń,

RSS

Syn Wałęsy w państwie, którego teoretycznie nie ma. I kłopoty, które z tego wynikły

15.03.11

Dwaj Cypryjczycy, zatrzymani w sobotę wraz z europosłami Platformy Obywatelskiej Jarosławem Wałęsą i Arturem Zasadą przez tureckie wojsko na północy Cypru, zostali w poniedziałek skazani przez sąd na grzywny po 100 euro i zwolnieni.

RSS

Uciekający polityk, przyszłość futbolu, bitwa o laptop? Wybierz wideo tygodnia

29.06.14

Efekty afery podsłuchowej i absurdy z zagranicy zdominowały najnowszy plebiscyt na wideo tygodnia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny