Tygodniowy przegląd rynku obligacji: Co nas czeka w 2018 r.?

22.12.17

Bieżący rok kończy się mocnym akcentem na rynkach akcji i obligacji, W miarę zbliżania się do końca 2017 r, próbujemy przewidzieć, jakie będą trendy w nowym roku, Trzy prognozowane trendy to wyższe rentowności, gorsze wyniki obligacji ,,,

Miniony tydzień upłynął pod wpływem publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC oraz wystąpień przedstawicieli najważniejszych banków centralnych, Istotne były także kwestie polityczne w Europie, a w szczególności informacje ,,, Utrzymuje, że przystąpił do głośnego strajku podchorążych w 1981 roku. Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika co innego. Rosjanki najbardziej cenią u mężczyzn uczciwość, mądrość i troskliwość. Rosjanie natomiast cenią kobiety za gospodarność, wierność i ładny wygląd.
Z sondażu przeprowadzonego przed 8 marca wynika, że dwie trzecie Rosjan traktuje ten dzień jako Święto Kobiet, piętnaście procent jako Święto Wiosny, a dziewięć procent uważa, że jest to Międzynarodowy Dzień Solidarności Kobiet Pracujących. Prawie dwie trzecie Rosjan zamierza w Dniu Kobiet podarować swoim paniom kwiaty, ponad jedna piąta słodycze, a jedenaście procent kosmetyki. Rosyjscy mężczyźni najwyraźniej nieźle znają gusta swoich towarzyszek życia, gdyż Rosjanki mają zbliżone oczekiwania jeśli chodzi o prezenty na swoje święto.
Brytyjski minister w kancelarii premiera Oliver Letwin został w ostatnim miesiącu pięciokrotnie sfotografowany przez reporterów "Daily Mirror", kiedy wyrzucał oficjalne dokumenty do kosza w londyńskim parku St.James - podała agencja Associated Press. Konserwatywny niemiecki dziennik "Die Welt" ostro zaatakował eurosceptycznego prezydenta Republiki Czeskiej Vaclava Klausa, zarzucając mu konsekwentne działanie na rzecz rozbicia Unii Europejskiej. Od marca 2014 roku aż 400 razy japońskie myśliwce z bazy Naha na Okinawie były zmuszone do interwencji.

Ostatni tydzień kwietnia pokazał siłę byków i potwierdził bardzo dobre nastroje panujące na rynku akcji, Indeks SP500 przebił tegoroczne maksima i znalazł się na poziomie najwyższym od 3 lat,

Wśród uwięzionych ośmioro dzieci. Księża w gejowskich klubach w Rzymie. Kobiety, które zaszły w ciążę z duchownymi, zmuszane do aborcji. Włoski dziennikarz właśnie wydał książkę o obyczajowych tajemnicach Kościoła. Watykan milczy.


Rynki albo reagują na eskalację konfliktów handlowych USA z resztą świata, albo cieszą się, że ostatnia doba nie przyniosła przykrych niespodzianek, USD pozostaje mocny, czy to jako bezpieczna przystań, czy przy wsparciu fundamentów, Rynek ,,, Mijający tydzień na rynku walutowym nie obfitował w wiele emocji, Na ożywienie zmienności na szerokim rynku przyszło czekać do samego piątku, Jedynie rynek brytyjskiego funta i węgierskiego forinta pokazał więcej akcji we wcześniejszej ,,, Piątkowa sesja przyniosła poprawę nastrojów na giełdach, Rano trudno było wskazać konkretne powody optymizmu, ale przecież nie zawsze trzeba się ich doszukiwać, Po południu bykom pomagały dobre dane za amerykańskiego rynku pracy,Listonosz zniknął wraz z torbą, w której miał 30 tysięcy. Kilka dni później znaleziono ciało - najprawdopodobniej zaginionego, ale wciąż trwa jego identyfikacja. Według nieoficjalnych informacji Polskiej Agecji Prasowej mężczyznę zabili dilerzy, od których kupował naroktyki. Pieniądze zniknęły. W związku ze sprawą zatrzymano pięć osób. Złoto odnotowuje w ostatnich dniach historycznie wysokie poziomy, Ten drogocenny kruszec pokonał szczyt odnotowany 2 maja i dotarł dzisiaj do ceny 1593,95 dolarów za uncję trojańską, Złoto rośnie nieprzerwanie już 9 dzień sesyjny, zyskując od początku lip

O. Maciej Zięba był gościem "Faktów po Faktach".

RSS

"Kryzys i patologie". Prokuratorzy krytykują Seremeta

29.09.12

Związkowcy dodają, że ws. Amber Gold nie zawiedli ludzie, a system.

RSS

Ewangelizowała złodzieja. Przeprosił i sobie poszedł

01.08.10

Wtargnął do sklepu sieci MetroPCS w Pompano Beach na Florydzie i chciał ukraść 300 dolarów. Jednak trafił na sprzedawczynię obdarzoną niesamowitą siłą perswazji. Zamiast pieniędzy, ze spuszczoną głową, po przeprosinach, opuścił sklep.

RSS

Handel bronią, łapówki. Kto ma zarzuty ws. egzaminu byłego ministra?

01.05.15

Trzech policjantów z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji jest podejrzanych w związku z egzaminami na broń.

RSS

Wyższe pensje, niższe stopy procentowe, mocny złoty. Prognozy dla polskiej gospodarki na 2016

29.12.15

Jak czytamy w raporcie, mimo że rząd PiS dokonuje znaczących zmian politycznych, to ich wpływ na gospodarkę będzie mniejszy niż obawia się rynek.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

"Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi. Może po trosze..."

22.06.10

Jarosław Kaczyński robi kolejny ukłon w stronę Grzegorza Napieralskiego. Podczas konwencji w Szczecinie, skąd pochodzi szef SLD, prezes PiS oświadczył, że po trosze jest lewicowy. Zadeklarował ponadto, że już zawsze będzie używał słowa "lewica" zamiast "postkomunizm". A jakim byłby prezydentem? "Na poważnie", nie "od żyrandoli" - przekonywał lider PiS.

RSS

Spot PiS: jak opowiedzieć zdradę bez słów

08.04.11

Najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości poświęcony Lechowi Kaczyńskiemu to przede wszystkim zgrabnie opracowany scenariusz. Gdyby Akademia rozdawała Oscary w kategorii najlepszy spot, dzieło PiS byłoby prawdopodobnie jednym z faworytów.

RSS

Polska wycofa się z konwencji przeciw przemocy? Pełnomocnik rządu uspokaja

08.12.16

Wcześniej obawy wyraziły posłanki Nowoczesnej.

RSS

Wyłudzali quady na fałszywe dane

22.03.16

Wpadli dzięki prowokacji. Sprawę opowiedzieli dziennikarze programu interwencyjnego "Turbo Kamera" TVN Turbo.

RSS

Bayern z tytułem. Lewandowski bohaterem

08.05.16

To już murowany faworyt do korony króla strzelców.

RSS

"Państwo nie może bawić się w przedsiębiorcę"

01.10.15

Państwo nie może bawić się w przedsiębiorcę, musi tylko stać na straży reguł działających w biznesie - uznali przedsiębiorcy, którzy w środę w Warszawie spotkali się z przedstawicielami PiS, by pomówić o rozwiązaniach w polityce gospodarczej państwa.

RSS

Eksperci dyskutowali o ustawie frankowej. "Jesteśmy otwarci na propozycje"

22.01.16

W Pałacu Prezydenckim odbyło się w czwartek spotkanie Macieja Łopińskiego z ekspertami rachunkowości i audytu finansowego.

RSS

Redaktor naczelny, jego asystentka i jej kochanek. Instrukcja rozsadzania opozycji

15.06.15

Jest młoda, ma długie blond włosy i niewiarygodny tupet. Od miesięcy działa na nerwy rosyjskim opozycjonistom, nazywając ich "dupkami".

RSS

Mocny ruch na USD/JPY

08.04.16

Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4707 wobec 6,4754 wczoraj, Opublikowane zostały dane nt, stanu rezerw walutowych w marcu, które wyniosły 3,21 bln CNY wobec 3,20 bln CNY w lutym,

RSS

Sejm zabiera się do pracy po kampanii: Dla kogo posady wicemarszałków?

08.07.10

W środę posłowie wracają do pracy. Marszałek Bronisław Komorowski ma zrezygnować ze swej funkcji, bo został prezydentem-elektem. Czy posadę po nim dostanie Grzegorz Schetyna? Wiadomo już, że poprze go SLD i PSL. Tymczasem kluby szukają kandydatów na stanowiska wicemarszałków. Lewica swego już ma...

RSS

Ciężarówka w ogniu na A4

01.10.15

"Prawdopodobnie usterka techniczna".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny