Symfonia banków centralnych

15.12.17

Trochę patosu i retorycznej przesady nie zaszkodzi, Ale tak naprawdę to chyba nie symfonia: a raczej kolejne występy solowe paru wykonawców, Taki przegląd banków centralnych, O czym właściwie mówimy?

Termin podały Chiny, ale zdjęcia rozjeżdżanych przez czołgi studentów każą spytać, czy to może być udana wizyta.

Transmisja gali już 1 czerwca o godz. 20:00 w TVN. Poznamy wtedy zwycięzców plebiscytu organizowanego przez TVN i "Gazetę Wyborczą" z okazji 25-lecia odrodzenia wolnej Polski. Niemal wymknął się z obławy dzięki perfekcyjnemu przebraniu i charakteryzacji.Rebelianci dokonali ostrzału rakietowego bazy FOB (Forward Operating Base) Ghazni w Afganistanie. Lekko ranne zostały cztery osoby; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, w najbliższym czasie powrócą do wykonywania obowiązków - podało wojsko. Trudno było szukać uśmiechu na twarzach polskich szczypiornistek po meczu z Hiszpanią. Biało-czerwone przegrały na inaugurację mistrzostw Europy na Węgrzech i w Chorwacji 22:29. - Po pierwsze jestem zmęczona, a po drugie bardzo wkurzona. Głównie dlatego, że to nie jest ta silna Hiszpania, z którą nie mogłybyśmy wygrać - mówiła po porażce obrotowa reprezentacji Polski Monika Stachowska. Sąd jak twierdza.

- PanowałÂ kompletny chaos. Wszyscy rzucili się do ucieczki. Na ziemi leżeli ludzie, wszędzie była krew - relacjonuje.

Wczoraj część surowców nadal taniała (zwłaszcza silna była przecena miedzi), ale już złoto i srebro wyłamały się z tego trendu, Notowaniom złota pomogły obawy związane z polityką prowadzoną przez FED, W artykule opublikowanym w niemieckim Handelsblatt, Ri Władze chińskiego regionu Sinciang (Xinjiang) zaoferują wysokie nagrody pieniężne za informacje o potencjalnych terrorystach - informuje dziennik "South China Morning Post". Decyzję określono jako zaostrzanie polityki rządu wobec ujgurskich separatystów.

Ratunkiem miała być proteza wydrukowana w technologii 3D. Jednak materiał okazał się zbyt twardy. To jeden z najtragiczniejszych długich weekendów na polskich drogach. Od środowego wieczora, kiedy wiele osób wyjechało z miast, w 443 wypadkach zginęło 71 osób.W sądzie jest już pozew Romana Giertycha przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu - informuje Radio ZET. Najpierw były szef LPR oskarżył szefa PiS, że jest głównym zbieraczem haków w Polsce. Gdy ten stwierdził, że Giertych kłamie, dawny koalicjant zapowiedział, że wytoczy mu proces. Jeżeli nie podniesiemy szlabanów na wschodnich granicach i nie złagodzimy polityki imigracyjnej, najpierw grozi nam katastrofa demograficzna, a potem gospodarcza – alarmują ekonomiści, a popierają ich niektórzy politycy. W niedalekiej przyszłości ulice Warszawy powinny być równie różnorodne pod względem etnicznym co Londynu, a cudzoziemcy mogliby wytwarzać nawet 10-15 proc. polskiego PKB.
        MSWiA potwierdza , że w zalanej Bogatyni zawaliło się kilka budynków. Wcześniej policja potwierdziła, że jest jedna ofiara śmiertelna powodzi. 
         Wezbrana rzeka Miedzianka zalała dużą część  Bogatyni. Strażacy pomagają mieszkańcom w ewakuacji.  W Bogatyni rzeka załała i podtopiła wiele budynków gospodarczych, gospodarstw domowych, piwnic i dróg. Wezbrana Miedzianka zerwała most. Natomiast powoli stabilizuje się sytuacja w powiatach: jeleniogórskim i wałbrzyskim - informuje MSWiA.
           Z kolei rzeka Czerwona Woda zagraża miejscowościom Radzimów i Sulików w powiecie zgorzeleckim. Jest niebezpieczeństwo przerwania wałów na odcinku 40 metrów w rejonie miejscowości Sieniawka. Podtopione są wsie: Markocice, Porajów, Opolno, Kopaczów. W powiecie lwóweckim w miejscowości Lwówek Śląski podtopionych jest kilka budynków oraz piwnic. Zalana została droga krajowa nr 297, która jest nieprzejezdna.
          W powiecie jaworskim w miejscowości Jawor woda przelała się ze studzienek kanalizacyjnych, podtapiając kilkadziesiąt domów i sklepów.  Podtopione są także Kamienna Góra oraz Rędziny, Wieściszowice, Sędzisław i Marciszów. Wylały potoki Zimna Woda i Sierniawa.  W powiecie lubańskim zalana jest miejscowość Leśna i trwa ewakuacja pojedynczych osób.
            Część dróg krajowych w województwie dolnośląskim jest zamknięta. Niedostępne są m.in. drogi krajowe nr 3 i nr 30. Występują liczne utrudnienia w ruchu komunikacyjnym na terenie województwa. Policyjne służby drogowe kierują ruchem komunikacyjnym. W wielu miejscach wprowadzono ruch wahadłowy.
            W akcji ratunkowej oprócz 21 zastępów straży pożarnej, bierze udział 40 żołnierzy z jednostki w Bolesławcu, pomagają także specjalistyczne jednostki straży pożarnej z Niemiec.RSS

Skontrolowali irański samolot. Szukali broni dla Asada

29.10.12

Irak zmusił do lądowania i skontrolował lecący do Syrii irański samolot pasażerski, poszukując broni przeznaczonej dla syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

RSS

Nie ma pieniędzy na napisy: TVP nie dla niesłyszących

01.03.10

Ludzie głusi będą mieli ograniczony dostęp do programów telewizji publicznej. Tegoroczny budżet redakcji napisów dla niesłyszących, które można oglądać za pośrednictwem telegazety, został obcięty o połowę. Napisy zniknęły już z "Teleexpressu", jednego z najpopularniejszych programów.

RSS

Berlin chce rozmawiać z Moskwą. Szef MSZ "widzi obecnie pewien postęp"

22.07.14

Frank-Walter Steinmeier onie zajął konkretnego stanowiska w sprawie zaostrzenia sankcji.

RSS

Litwin uciekał kradzionym samochodem. Porozbijane auta, policjanci w szpitalu

15.04.13

Pościg na trasie z Ostrowi Mazowieckiej do Łomży.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Mielonka i krem czekoladowy sprawdzą się na Marsie

15.08.13

"Kolonizatorzy" z Hawajów zakończyli testy.

RSS

Prawo pod Niebieskim Parasolem

22.05.10

Tylko 14 proc. Polaków zasięgało w ciągu ostatnich 5 lat porady prawnika. Tymczasem radcy prawni to nie wrogowie a przyjaciele, ich porada może być na wagę złota. Przekonują o tym organizatorzy akcji "Niebieski Parasol".

RSS

Inwestorzy pozycjonują się na komunikat FED

01.11.10

Reakcja rynku na dane o wzroście PKB w III kwartale, który wyniósł 2 proc, w ujęciu zanualizowanym i był tym samym zgodny z rynkowymi szacunkami, pokazuje, że inwestorzy zaczęli już się pozycjonować na przyszłotygodniowy komunikat FED,

RSS

Przed nami posiedzenia trzech banków centralnych i dużo danych z USA

01.07.14

Na zamknięciu sesji w zeszłym tygodniu zmienność na rynku walutowym była niemal rekordowo niska, Widełki cenowe EUR/USD są jak zawsze wąskie, jednak na USD/JPY mamy interesujące wydarzenie w postaci zamknięcia tygodnia giełdowego poniżej ,,,

RSS

40. zwycięstwo "Górala": Adamek bije Estradę, a na trybunach radość

08.02.10

Nocną walkę Tomasza Adamka z Jasonem Estradą oglądało na trybunach w Newark w USA 11 tysięcy widzów. Fani Adamka nakręcali show i gdy celowali obiektyw w trybuny uwieczniali biało-czerwony obraz. Widać, że halę Prudential Center zdominowali Polacy, cieszący się z sukcesu rodaka.

RSS

Wichury w Szkocji i Irlandii Północnej

01.04.10

Wichury nawiedziły dziś Szkocję i Irlandię Północną, pozbawiając prądu tysiące ludzi i powodując chaos na drogach.

RSS

Wjechał kabrioletem do stawu

29.05.17

"Tłumaczył, że przed maskę wyskoczył mu pies"

RSS

Chiny prowokują Japonię

19.08.16

Chiny zbudowały nową przystań dla okrętów wojennych w pobliżu administrowanych przez Japonię wysp Senkaku/Diaoyu na Morzu Wschodniochińskim - poinformowała w japońska agencja prasowa Kyodo, powołując się na swoje źródła.

RSS

Czy radar podejścia miał awarię?: To kontroler lotu źle prowadził Tu-154

08.06.10

Na 25 sekund przed katastrofą tupolewa wieża w Smoleńsku nie powinna podawać komunikatu "2 na kursie i ścieżce". Zdaniem ekspertów pracujących przy śledztwie prawidłowy komunikat powinien brzmieć: "Pod ścieżką". Dlaczego zatem kontroler źle prowadził Tu-154?

RSS

"To nie jest człowiek, który odpuszcza"

08.01.12

- To nie jest człowiek, który odpuszcza. Trasę jaką wybrał pokonało tylko 6 ludzi na ziemi. To mniej, niż było na Księżycu - mówił o kpt. Romanie Paszke Janusz Cieliszak, jeden z koordynatorów przerwanego w wyniku awarii rejsu Polaka dookoła świata w "Faktach po Faktach". Jego zdaniem Paszke wróci na jacht, jak tylko będzie mógł, ale ten najpierw trzeba będzie zbadać. Udało się już zlokalizować dźwigi, które zaczną go wyciągać z wody w niedzielę.

RSS

"Nie chciała debaty o kneblowaniu", więc nie przerwała. Będą zmiany w regulaminie Sejmu?

08.03.13

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz o "niebezpiecznym precedensie".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny